Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Scolile din Japonia vs scolile din Romania

#6
21 Okey sa incep : Noi romanii avem un sistem educational destul de subred si deaceea nu ne dau astia pauza de masa sau mai stiu eu ce ca toti stim ca uni dintre noi isi lungesc pauzele cat vor muschiul lor [ si vorbesc de chiul ,chestie pe care eu o detest ] Iar noi nu invatam cine stie ce multa carte deci cum e la ei ca incep la 8 dimineat pana la 15 si asa ei invata frate24 economie si alte chesti de gen .
Stiam de uniformele fetelor ca am vazut in cateva drama si in poze facute [ofc tot pe interenton the phone imi imaginam ca nu sunt atat de scurte , la noi sunt uniforme dar ce uniforme avem noi ...chir nu se simte nimeni ca e uniforma ca prin urmare nimeni nu poarta .
Si cluburile , nu cred ca ar fi o chestie rea sa se faca si pe la noi .
Japonezi din cate stiu eu [ ca si in coreea ] ei termina in februarie si incep in aprilie ....parca.
Oricum , ei au si taxe and so on , uniformele se cumpara , cartile si asa mai departe trebuie platite . si nu se da bani ca la noi , cu cine vrea sa dea si cine nu . Trebuie platite obligatoriu .
Intre noi si japonia clar as alege scolile din japonia.
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Scolile din Japonia vs, scolile din Romania - de *ILY Yaoi Maniac* - 19-10-2010, 09:01 AM
RE: Scolile din Japonia vs, scolile din Romania - de nemo-chii - 19-10-2010, 11:12 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce ati vrea sa stiti despre Japonia? Mitsukai Yoru 11 11.019 18-11-2011, 11:57 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru
  Diferente dintre Japonia si China NiyaTai 11 18.268 19-10-2011, 09:31 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)