Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Scolile din Japonia vs scolile din Romania

#5
ok. Desi se duc si sambata la scoala, as prefera sa invat in Japonia. Mi se pare mai relaxant. Mai ales ca as face parte dintr-un club. Pauza de o ora e perfecta, ai timp sa te relaxezi, nu stai ca robotul cu nasul in caiete 5-6 ore cu pauza de 10 minute. Si in legatura cu uniforma, nu am nimic impotriva. Si noi avem uniforma, cica, dar cine o poarta?? Sa fim seriosi... In romania este un haos total in invatamant. Am inteles ca japonezii sunt mai prietenosi decat romanii. Sau sa zic ca la ei numarul de oameni de treaba este mai mare decat la noi. Si nu cred ca m-as plictisii acolo, asa cum ma plictisesc aici. Nici nu am timp de relaxare. Scoala, apoi teme, apoi se face seara. Pot iesii seara, dar numai cand e cald. Dar iarna? Mi-e si frica si frig.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Scolile din Japonia vs, scolile din Romania - de *ILY Yaoi Maniac* - 19-10-2010, 09:01 AM
RE: Scolile din Japonia vs, scolile din Romania - de Cătă - 19-10-2010, 10:50 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce ati vrea sa stiti despre Japonia? Mitsukai Yoru 11 11.019 18-11-2011, 11:57 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru
  Diferente dintre Japonia si China NiyaTai 11 18.268 19-10-2011, 09:31 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)