Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Scolile din Japonia vs scolile din Romania

#4
Da,citisem si eu mai de mult pe net niste pareri ale celor plecati din Romania noastra in Japonia. Si ce crezi ? Deci nu'mi vine sa cred : din prima zi si-au facut prieteni (wow) si chiar daca programu e mai lung si incarcat , ei au zis ca trece repede si nu e nici pic de plictiseala xD Ce n'as da si eu sa fiu in Japonia :X Deci Scolile din Japonia sunt parfum pe langa ale naostre X_X Chiar daca cluburile dupa scoala te tin pana tarziu ;d nu te plictisesti si inveti si te distrezi in acelasi timp . Sa nu uitam de pauza de masa de o ora cum ai zis si tu. Daca am avea si noi ditamai pauza as fi in paradis.
SI chiar daca uniformele sunt stricte xD pe cele din Jap le'as purta cu mare drag , gandindu'ma ca ...parca as fi dintr'un anime.." mdaa )*laugh*

As avea si eu o CURIOZITATE xD Daca nu va suparati. In scolile din Jap sunt dulapurile din acelea pe coridoare ca la desene(gen : Ce'i cu Andy?)
Da deci eu aleg Japan :X



Răspunsuri în acest subiect
RE: Scolile din Japonia vs, scolile din Romania - de *ILY Yaoi Maniac* - 19-10-2010, 09:01 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce ati vrea sa stiti despre Japonia? Mitsukai Yoru 11 11.019 18-11-2011, 11:57 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru
  Diferente dintre Japonia si China NiyaTai 11 18.271 19-10-2011, 09:31 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)