Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Generatorul de quiz-uri a revenit! Fa-ti propriul tau quiz chiar acum

#1
Quiz Generator

Dupa ce nu a mers o foarte lunga perioada de timp, Quiz generator-ul a fost refacut.
Noul generator e facut sa fie mult mai eficient, exista indicatii la fiecare pas pentru cei care nu se descurca si, in plus, veti fi si creditati pentru quiz-urile voastre (asta insa [u]numai daca sunteti logati pe portal[/ur], altfel nu avem cum sa stim cine a facut quiz-ul; logarea pe portal se realizeaza cu acelasi username/parola ca si pe forum). In plus, ca mod de creare a quiz-urilor, nu este cu mult diferit astfel incat cei care au mai facut quiz-uri pe Zup se vor simti.. ca acasa 21

Din nefericire, vechile quiz-uri nu mai pot fi recuperate. Erau stocate sub forma unor fisiere text, pe server, si.. nu stiu, chiar nu imi explic ce s-a intamplat, dar s-au sters singure toate. Cred ca e din cauza ca ajunsesera sa fie cateva sute de quiz-uri >.<

Pentru a evita astfel de situatii, noul sistem stocheaza datele quiz-uri si in baza de date, de unde pot fi regenerate extrem de usor. La final, quiz-urile vor fi exportate ca pagini html, astfel incat vor fi mult mai rapide decat inainte.

De asemenea, acum puteti face doua tipuri de quiz-uri. Pe langa tipul clasic, de personalitate, cu care banuiesc ca sunteti cu totii familiarizati, puteti face acum si quiz-uri in genul testelor grila, pentru a putea testa cunostintele unei persoane in legatura cu un anumit subiect (un anime, o manga, un film, etc.)

Pentru a putea accesa Quiz Generatorul-ul, accesati acest link: animezup.com/quiz-generator.html

In caz de pareri/sugestii/propuneri/probleme tehnice, postati in acest topic, va rog!

Oh.. si ca sa va faceti o idee, aveti aici un quiz facut cu noul quiz generator 4

P.S. Lista cu quiz-uri nu am facut-o inca. De ce? Nu avem inca quiz-uri 4 Dupa ce se vor strange macar vreo 10, voi face una.
P.P.S. Dupa cum am mentionat, veti fi creditati pentru quiz-urile voastre. O implicatie a acestui lucru este faptul ca, intr-un viitor nu foarte indeparatat (poate chiar saptamana care vine, daca am timp), va veti putea si edita quiz-urile, in caz ca vreti sa adaugati sau sa stergeti intrebari.

#2
Am facut azi si o lista simpla ce contine putinele quiz-uri facute pana acum:
http://animezup.com/quiz-uri.html

Pentru ca nu sunt in numar mare, momentan sunt afisate toate pe aceeasi pagina. Cand numarul lor va mai creste, voi introduce si optiuni de sortare si posibilitatea de a decide cate quiz-uri sa apara pe pagina (de fapt, partea asta e deja codata, doar ca nu e afisata pe site inca).

De asemenea, v-ar interesa un concurs de facut quiz-uri?

#3
oh man am gasit o oroare sau ceva. La cateva quizuri [nu le-am incercat pe toate, dar la cele pe care le-am facut s-a intamplat] nu imi apar toate intrebarile asa ca nu raspund decat la o parte, si apoi rezultatul ma ingrozeste. Ex: http://animezup.com/quiz/9-cat-de-bine-c...meuri.html Nu imi apar decat 5 intrebari, dar la raspuns imi zice ca nu am ghicit decat 5 din 12 [sau 11, depinde de cate ori dau refresh]. Si la asta e ceva de genul: http://animezup.com/quiz/8-cat-de-multe-...manga.html si http://animezup.com/quiz/18-esti-mmbru-a...p-100.html

Pe langa faptul ca quizurile de pana acum ma sperie, I'm happy hahah *goes to make some normal quizes for the masses*


[edit] LOL am facut un quiz de 7 intrebari si cand l-am incercat, am pus toate raspunsurile corecte, dar la rezultat mi-a dat
"Aoleu! Scorul tau a fost de doar 35.7142857143%. Tu esti multumit cu atat?
(10 raspunsuri corecte dintr-un total de 28 )"
lolwhat?
uite, la asta: http://animezup.com/quiz/19-cat-de-multe...zuppy.html

#4
Ugh, scuze. Nu stiu ce Dumnezeu s-o fi intamplat, am testat doar si a mers 22 Acum ar trebui sa mearga cum trebuie.
Am rezolvat si faza cu numarul imens de decimale. Am avut impresia ca o facusem deja, dar aparent nu era implementata 39 E acum

#5
Citat:Fatal error: Cannot redeclare quizname_url() (previously declared in /home/cedikco/public_html/animezup/inc/func_qz.php:5) in /home/cedikco/public_html/animezup/inc/func_qz.php on line 14
Nu stiu daca sa plang sau sa rad sdsadfsghhkhj

Apare asta si la rezultat, si pe pagina cu quiz-urile.

#6
w63hesrgzs63wq653hasgsd!!!!1111$44
>.<

Mergea prima data, dar am facut si alte modificari dupa aia si am uitat sa verific iar.
Acum ar trebui sa mearga

#7
YESSSSSSS
PERFECT
*makes you sparkly*

mesajpreascurtmesajpreascurtmesajpreascurtmesajpreascurtmesajpreascurtmesajpreascurtmesajpreascurt

Dar tot e eroare la lista cu quizuri.

#8
Nu mai e, am rezolvat-o si pe aia acum.
Si am adus iar unele mici imbunatatiri quiz-urilor 4

#9
Citat:In caz de pareri/sugestii/propuneri/probleme tehnice, postati in acest topic, va rog!

Am eu o problema.
Daca incerc sa fac un quiz apare facut de un anonim. Mi s-a intamplat asta.
Daca incerc sa ma loghez pe portal ca sa pot face quiz-ul pe contul meu, imi spune ca nick-ul sau parola sunt scrise gresit.
Daca incerc sa-mi fac cont pe portal nu merge >.>
So? Ce pot face? >.>'

#10
Hmm, mi-e teama ca problema s-ar putea sa fie cauzata de faptul ca ai diacritice in nick.
Nu am testat sa vad daca merge si cu asa ceva...
Eu l-am verificat doar pe mine.
O sa vad acum daca merge cu testbot-ul, o sa ii bag diacritice in nick.

[edit]Dap, e din cauza diacriticelor. Hai ca o sa incerc sa vad ce pot face azi.. 39




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)