Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubirea dintre un tigan si o romanca

#8
@wildrose, cu mine toti au ceva, dar le e frica sa-mi zica in fata, ca deh, poate ma enervez si le ard un ban si nu vor, desi nu se dau ban-uri >_> dar nu ma crede nimeni

@manu, sa te lamuresc ceva, Inima de Tigan era cu o satra, si cu unu care ura tiganii, si care la sfarsit ajunge cu inima unui tigan in piept. Eu inca nu vad pe nicaieri prin topic ca ar fi plagiat telenovela. Regina e continuarea de la Inima de Tigan, deci, daca se inspira din ultima, s-ar fi inspirat automat si din prima, iar cade plagiatul.
Deja ati ajuns sa ma aduceti la exasperare cu chestia asta "Iti spun de acum, iti comentez opera, nu pe tine. Ai ceva cu mine, injura-ma printr-un pm, dar eu nu imi schimb comentu, sa te ridic in slavi." Termina, e stresant sa citesti la fiecare comentariu chestia aia, nu-i convine comentariul tau, sunt topicuri berechet la FF de discutii cu mozii si vine si-mi zice ca nu-i convine comentariul tau sau va luati la cearta, ca asta stiti sa faceti cel mai bine.
Back to the point, daca persoane la 7 ani fumeaza si la 8 ani deja se duc la intalniri, tu te minunezi ca ai avut primul iubit la 14 ani si ca generatiile dupa tine sunt de pomina? Heck, sunt mai mare ca tine si nu zic aia, pentru ca, atunci cand faci 12 ani si ajungi in clasa a V-a, toti trebuie sa va "cuplati" ca ii vedeti pe aia mai mari din clasa a VIII-a si vreti sa fiti ca ei, asa ca nu o mai fa pe sfanta ca ai avut iubit la 14 ani, ca pana la urma, si tie pe la 10-12 ani ti se aprinsesera calcaiele dupa vreun coleg si visai la viata ta fericita alaturi de el ^^.
Vezi sa nu ajungi pe lista scorpiilor, asa ca, un sfat de la mine, nu mai face bascalie de ficurile altora, habar nu ai cum e sa scrii primul tau fic si sa fii luat la trei pazeste, mai ales cand nu ai 18 ani ca tine, si nu scrii "capodopere" ca tine [ma repet intentionat ^^]
"Mi-au murit laudatorii" e pe vocabularul tiganesc, si, defapt, inseamna ca nu este o persoana laudata de altii >.< [mai ramane sa ma faci tiganca ca stiu expresiile]. Cunosc "rromi" [care defapt sunt tigani] care au nume romanesti si desi stau in satra, sunt mai cinstiti decat romanii nostrii. Daca esti roman si nu suporti rromii/tiganii, nu trebuie sa fii si rasist ca pana la urma, nici ei n-au ales sa se nasca rromi/tigani, cum nici tu nu ai ales sa nu te nasti printesa >.< Si ca tot te luasi de scrisul ei, mataluta "yo" tare din parcare, tu de ce nu scrii romaneste? ^^
Ah, uitasem, rrom nu inseamna ca esti pe jumate roman, si pana la urma, [dau in polemici] care e diferenta intre rrom si tigan?
Manu, daca ai 18 ani, esti prin clasa a XII-a, deci, fara suparare, dar te-ai contrazis, caci, pana la urma, si tu apartii acelei generatii de pomina. Ah, daca ai chef sa ma injuri sau ceva, nu o face prin pm si nici pe forum, pastreaza-le pentru tine, sau dute la Flaw/Marina.

Back to the fic, daca vrei sa nu-ti mai fie criticate ideile, poti cere sa nu mai primesti "critica" si tot ce vor comenta va fi gramatica, asa ca iti editezi primul capitol si adaugi sus de tot "Fara Critica", fara ghilimele, si am terminat balciul.



Răspunsuri în acest subiect
Iubirea dintre un tigan si o romanca - de sweet - 18-06-2010, 04:59 PM
RE: Iubirea dintre un tian si o romanca - de Nywa - 18-06-2010, 09:57 PM
RE: Iubirea dintre un tian si o romanca - de Aly - 19-06-2010, 04:47 PM
RE: Iubirea dintre un tigan si o romanca - de sweet - 02-07-2010, 04:33 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Bariera dintre noi si "ei". Prevented :D 1 2.471 08-10-2013, 08:56 PM
Ultimul răspuns: DreamGirl
  [Naruto] dragostea dintre un om si un vampir rebeca 8 4.913 19-08-2012, 04:19 PM
Ultimul răspuns: rebeca
  Iubirea dintre un vampir si un muritor.... i_love_anime 5 3.748 02-02-2011, 08:09 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Razboiul dintre o iubire interzisa Vero 28 12.652 26-12-2010, 04:08 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Iubirea dintre un Uchiha si un Trandafir stea Shadow. 18 14.005 19-06-2010, 11:56 AM
Ultimul răspuns: Shadow.
  Iubirea dintre o fata si un baiat Nami 4 7.764 03-03-2010, 11:26 PM
Ultimul răspuns: Kripterya
  Iubire dintre doi ingeri Crazy Person 3 4.162 22-01-2010, 02:28 PM
Ultimul răspuns: Crazy Person


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)