Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Generatia cu cheia la gat | Generatia actuala

#5
(28-08-2012, 05:58 PM)Astaroth A scris: Vremurile se schimba,lumea sa schimba. Nai cei face.
Si pana la urma nu inteleg de ce toti sunt asa de ingrijorati si tot bat acest subiect. Pai daca asa faceati,va distrati si e bine,sau ma rog a fost.
No sa ma complic,imi place tehnologia asta nu inseamna ca nu ies din casa? Si de unde atata drama?
In rest toate chestiile mentionate de tine sunt inca active in oarecare masura. Ideea e ca astfel de posturi sunt prea nostalgice,dramatice, si nu le vad rostul. Generatiile se vor schimba mereu mai mult sau mai putin.

Lumea se schimba intr-adevar, dar nu in bine. Generatia noastra nu se deosebeste de cea noua prin lucrurile pe care le faceam, desi multe sunt diferite, ci prin modul de gandire, modul in care stiam si inca stim sa ne bucuram de lucrurile simple, sa folosim imaginatia mai mult decat tehnologia, sa ne adaptam si sa inventam atunci cand nu avem mijloacele conventionale, in fine, multe lucruri pe care cei care s-au pliat pe cerintele unei societati de consum nu le mai stiu astazi.
N-amchef de scris romane, zi-mi ceva interesant si continui 21
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Generatia cu cheia la gat | Generatia actuala - de Syryus - 28-08-2012, 06:57 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)