Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Accesul parintilor la lucrurile ce tin de intimitatea copiilor

#50
BWAHAHAHAHAHA

Copii care se cred maturi si independenti. De parca atitudine de "nu le spun nimic alor mei" va ajuta cu ceva. Si mai tarziu va plangeti ca parintii nu va inteleg. Jalnic. Personal consider ca atunci cand parintii de intreaba despre ceva din viata ta sa raspunzi sincer. Daca te eschivezi sau minti in continuu e de mirare ca parintii tai nu au incredere in tine? Cred ca daca exista suficienta comunicare intre copii si parinti atunci parintii nu cauta si copiii nu se plang ca nu au intimitate. Daca spargi brusc sute de lei in mesaje pe telefon nu e normal sa se intrebe ce te-a apucat? Daca nu esti sincer despre ce faci ei vor fi ingrijorati tot timpu pentru ca nu te cunosc si nu au cum sa aiba incredere in tine. Pana una alta ei iti platesc viata si cat timp vor face asta e dreptul lor sa stie in ce investesc banii. Daca vreti sa fiti tratati ca niste adulti comportativa ca atare. Educativa parintii si nu faceti o drama cand ei dau peste un "secret". Acu 200 de ani erati legal proprietatea lor (ca o vaca sau o oaie) asa ca fiti fericiti cu ce aveti si dati dovada ca meritati mai mult
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Accesul parintilor la lucrurile ce tin de intimitatea copiilor - de MajinCloud - 25-03-2013, 09:07 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)