Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pokemon Games

#2
1)De cand jucati Pokemon si parerea personala.

Ohoho, de ... vreo 6-7 ani cred 4
Parerea personala? Inca mai joc dupa atata timp deci... 21 se subintelege

2)Ce ati jucat pana acum, pareri

Hmm. Am jucat asa:
- pokemon blue, red si yellow (yellow il rejoc si pe telefon in momentul de fata)
- pokemon gold si crystal (ca si in cazul yellow, gold-ul il am si pe telefon 4 )
- pokemon ruby, sapphire si emerald (emerald rejoc acum)
- pokemon fire red
- pokemon diamond (am jucat doar putin, nu prea imi merge asa bine emulatorul)

3)Jocul/generatia preferata

Hmm, jocul preferat cred ca e Crystal. Ai sansa sa prinzi toti pokemonii legendari din acea generatie (minus celebi) si a fost mult mai complex decat vechile versiuni. O supriza foarte placuta.
Plus ca a avut si sistemul acela de day and night plus acele custom pokeballs pe care le facea kurt.
Generatia preferata este insa prima 4 Blastoise kicked ass, as well as Charizard! Cam toti pokemonii misto fac parte din prima generatie! Urmatoarele au cam calcat in strachini, au inceput sa semene din ce in ce mai mult a digimoni... 2


4)Fave player characters, rivals, important npc's (npc=non playing character)

Nu prea am avut asa ceva...
Pot spune ca mi-a placut de campionul din gen II, cel care avea doar dragoni (imi scapa numele pe moment), pentru ca era foarte usor de batut: Ferilgatr + Ice Punch = Instant Death.
De asemenea, m-au enervat mult Gary (sau Red) din prima generatie, si Wally din gen III, ca aparea mereu cand nu aveam nici un chef de el.

5)Side series: Pokemon Ranger Games, Mustery Dungeon, etc.

Nope. Am incercat, dar nu m-au atras.

6) Pareri despre cea mai noua generatie, si jocurile Black&White.

Pare ok din screenshot-uri, starterii par a avea evolutii interesante, insa cum nu imi merge asa bine emulatorul... prefer sa ma abtin de la comentarii. Deh, life sucks daca n-ai DS.



Răspunsuri în acest subiect
Pokemon Games - de Shizuka - 06-10-2010, 08:30 PM
RE: Pokemon Games - de Flaw - 07-10-2010, 12:09 AM
RE: Pokemon Games - de SilviuSsj5 - 21-12-2010, 11:57 AM
RE: Pokemon Games - de MajinCloud - 13-10-2013, 04:10 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  TOP 5 IOS GAMES AND APPS BY REVENUES AND DOWNLOADS lemoineine 0 2.099 11-07-2017, 12:57 PM
Ultimul răspuns: lemoineine
  Pokemon Emerald - VBA Takeru 3 7.467 05-10-2010, 07:36 PM
Ultimul răspuns: SKiT


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)