Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Calatoria in timp

#7
@ dia_love_gackt a scris: Si am mai auzit ca nu mai stiu cine a fost teleportat in timp cu nu mai stiu ce masina pentru razboi

Teleportarea in timp este posibila. E vorba de experimentul Philadelphia. Numai ca nu s-a reusit teleportarea in trecut ci in viitor si doar pana in anul 2012 apoi masina aceea s-a reintors insa soldatii care participasera la experiemnt unii au murit altii au fost raniti grav iar ceilalti inebunisera. Restul nu se mai stie nimic. Dosarul a fost trecut la TOP SECRET de serviciile secrete americane FBI si CIA

@ grafittix a scris: Cat despre a doua chestie, adica timpul stau pe loc, este foarte simplu ^^... inchide ochii si inceraca sa stai asa cateva minute si sa simti timpul.. il simti cumva ca trece? E inert, statator si nu te deranjeaza cu nimic. Doar noi il calculam ca sa stim cat "trece", el defapt sta

Intradevar asa este. Doar ca si timpul e o dimensiune la fel ca si spatiul. O dimensiune statica si infinita. Dar la fel cum putem calatori in spatiu din punctul A in punctul B pe distanta Bucuresti-Madrid sau sa luam distanta Terra-Luna sa zicem, nu vad de ce nu am putea calatori si in timp intre 2 puncte intre anul 2008 si 2012 sa zicem. O masina a timpului ar fi la fel ca un autobuz numai ca nu te duce pe distanta spatiului ci pe cea a timpului. Adica peste cateva ore esti in acelasi loc dar in punctul B al timpului in cazul nostru anul 2012. De fapt numarul anilor e doar in mintea noastra la fel cum tot noi am delimitat si orasele. La fel cum planeta in mod natural e un tot unitar, asa si timpul e un tot unitar. Iar daca am putea sa ne imaginam, ne putem imagina ca anii sunt tarile, si zilele sunt orasele. Deci teoretic se poate calatori si in timp. Partea practica e destul de dificila si se lucreaza in mare secret.



Răspunsuri în acest subiect
Calatoria in timp - de Jigoku - 03-08-2008, 05:00 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)