Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Inscrieri la concursul de desen de la Nijikon

#8
Citez de pe blogul meu:

"Ca să încheiem cu subiectul standul nostru, voi povesti puţin şi despre concursul nostru de desen. Am avut ca temă „Halloween Cosplay” iar fiecare participant trebuia să deseneze ceva pe această temă, doar în creion, pe o coală A4, în intervalul 13-14, pentru a putea noi să afişăm notele până în 14:30, când începea concursul de cosplay. Se făcuse însă aproape 12 şi lucrurile nu mergeau aşa bine, cred că aveam doar vreo 5 concurenţi deci situaţia nu era tocmai roz. Noroc cu Alex care a avut geniala idee de a face o mini-pancartă cu concursul de desen, cu care m-am plimbat prin tot Palatul, de am ajuns să avem 17 concurenţi înscrişi până la urmă. Premiul I, un set de markere special pentru desen, în valoare de peste 200 de lei şi oferit de către sponsorul nostru, PicturaOnline, a mers la Corina, iar pe locul 2 s-a clasat Yzu. Desenele au fost notate de către un juriu format din Alecs, Dawn, Raluca-Z (pe care mi-a făcut plăcere să o cunosc, deşi atunci am uitat să menţionez asta) şi Shiva (în ordine alfabetică). Nu a fost nici chiar win, dar a fost mult mai bine decât ne aşteptam. Acum avem experienţa necesară pentru ca anul viitor să facem un concurs şi mai reuşit, poate unul în colaborare cu Anime-Mania, că tot spunea Bebe ceva pe mess."



Răspunsuri în acest subiect
RE: Inscrieri la concursul de desen de la Nijikon - de Flaw - 27-10-2009, 12:50 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Concursul national de proza Mihail Sadoveanu Jasmine 0 2.483 29-09-2010, 07:39 PM
Ultimul răspuns: Jasmine
  Concursuri saptamanale de Fan Fiction si Desen Flaw 0 2.390 11-08-2010, 02:33 PM
Ultimul răspuns: Flaw


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)