Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Don't wait for love, look for happiness

#2
Hey, pana la urma am adus si nextu'....
Lectura placuta^^

CAPITOLUL 2
'Blair Kotani'


''Ce pusti ciudat, imi strica mie dimineata asta fara chef de scoala, dar sa recunoastem ca este destul de frumos, mai ales ca si-a lasat si poza cu chipul lui pe mainile mele.Proasta alegere, dar daca tot lipsesc ora asta de la scoala, macar sa o fac bine ca si asa nu am ce sa fac si cum orasul este destul de mare,nu aveai cum sa te plictisesti, ma hotarasc sa ma duc intr-o cafenea si cand intru ma asez la o masa care se afla la fereastra.Puteai vedea toti cei care ciruclau, fie pe jos, fie cu maisna; toti erau in miscare, parea chiar a fi un oras ce nu doarme in dimineata asta, erau agitati cu activitatile lor monotone, toate aveau un program si cand imi iau cafeau sa ma faca cumva sa scap de aceasta depresie, chair daca si atmosfera asta linistita din incapere ma calca pe nervi,iar cand sa o gust deja se racise.''La dracu'!''imi zic in propria constiinta dezgustat pentru ca era si amara astfel incat nici nu realizasem ca eu stam ingandurat ceva vreme.
Ma uit la scaunul din fata mea si era pustiu, gol.''Oare ma intrista faptul ca nu aveam cu cine sa imi impartasesc diminetile?''.Aiurea, ma gandeam numai la prosti, ceea ce ma facu sa zambesc si sa dau din cap negand.Din curiozitate intorc capul prin incapere si dau cu ochii de o blonda ce se afla undeva in dreapta meacu doua mese mai in fata mea.Imi tot zambea si pe furis imi mai arunca cate o privire sa vad daca observ, iar zambetul meu pervers deja isi facu aparitia pe fata si cu ocazia cand se mai uita la mine ii fac cu ochiul.Gagica era destul de apetisanta si se vedea de la o posta ca avea ceva experianta cu centura neagra la un lucru indecent.Incep sa analizez cu discretie ce putea sa imi ofere, picioare frumoase la cat se vedea sub masa, iar daca si le-ar fi desfacut ar fi fost cu totul altceva, poate as fi intalnit asa numitul 'paradis' cu ii aud pe alti.Frumoasa as putea spune ca era, dar nu stiu de ce ii placea buzele alea roz ca de vaca, asa ca incep sa analizaz alt detaliu cum ar fi balcoanele ce mai aveau putin si ii ieseau din decolteul generos, parca fiindu-i date de la mama natura sau de la plastician cum apeleaza majoritatea fetelor in ziua de azi.
Recunosc ca mi-a deschis un apetit, dar terbuia sa incersc a stapani fiara ce se zbatea in mine care mai avea putin si se dezlantuia.In cateva momente se ridica de la masa si incepe a merge sexy pe langa mese si atinge masa mea doar cu varful degetelor de unde continua pana la mana mea mai departe.Ii urmaresc fiecare pas de ma face sa am simt ca un caine ce este colectat de pe strada si pus in lant.
Ce puteam sa spun, eram un fenomen si cand se incingeau apele nu eram eu cel ars.Daca as putea descrie focul pasiuni atunci iubirea nu-si mai avea rostul in mister si poate as fi fiert cafeaua numai din priviri.Si cum imi era foame ca un adevarat vanator trebuia sa marai putin plus ca ea era doar un aperitiv ca felul principal mai rar gaseai.Ii privesc fiecare pas si intr-un mod pervers imi trec cu limba buza superioara ca si cum cainele din mine a gasit de mancare si ii urmez si eu exemplul.
Ajung in baie unde intra si ea in urma cu cateva minute.Trantesc usa in spatele meu si ma rezem cu umarul stang pe gresia rece a peretelui de langa usa.Imi spun in mite ca acum ii acum si ma indrept la ea ca un leu feroce si o iau de abdomen in timp ce ea isi incolaceste mainile in jurul gatului meu, cuprinzandu-i buzele intr-un sarut salbatic si o ridic pe ghiuveta din fata oglinzi, cu picioarele desfacute in timp ce amicul meu se aproprie de 'cuib' gata sa iasa din pantaloni.Imi indrept buzele pe gatul ei si cu ocazia asta arunc o privire in oglinda.Imi vedeam chipul si nu exprima nimic, poate putina placere trupeasca, dar asta era trecatoare si parca ma fulgerea ca un gand de imi apar in minte eu ca inger si ca un demon.Amandoi se certau si se contraziceau pe ce urma sa fac, iar eu nu puteam altceva decat sa ii ascult:
-Haide, Blair, stiu ca vrem!Nu iti ascunde placerile, simtele cum trebuie.Aud asta din partea demonului care zambea intr-un mod cat se poate de pervers, de ma facu sa schitez din ochi ca si cum as fi zis sa-i dam bataie, dar cealalta voce imi atrage atentia:
-Nu, Blair, este un pacat!Nu trebuie facut asta pentru ca puritatea ai s-o pierzi.
Cand imi aud constiinta ma apuca un ras de parca asta este ceva rau si cu persoana pe care o 'iubesti', astea nu sunt decat nevoi trupesti.''Legatura spirituala este mai puternica decat 'iubirea' trupeasca'' mi se pare ceea mai mare prostie si asta prin simplul fapt ca nu m-am indragostit pana acum si de ce s-ar intampla asta acum?
Revenind la ceea ce incepusem, dar nu terminasem o aud pe ea spunand ca este incomod stand asa.Chiar daca nu imi pasa cu adevarat,am facut ce imi spusese ca ceea ce va urma era mai placut.Cred ca nu ii placea in vazul tuturor, doar in auzul lor, asa ca o fac sa mearga cu spatele pana la 'cabina' ce ducea la placere.Nebuna incepea sa imi desfaca cureaua de la pantaloni in timp ce eu nici nu ma stresam sa o dezbrac.La un moment ea incearca sa isi dea chiloti jos in timp ce eu eram desfacut la nasture si al dracu' la slit, iar cand o vad ca face asta o trag de mana spre mine ca sa ii atrag atentia ca vreau altceva mai intai.Ca sa o fac sa inteleaga mai clar ii soptesc la ureche si cum aude ramane crispata si ezita, insa pe mine nu ma putea pacali in niciun fel ca nu este ceea ce pare, asa ca imi pusei mana pe pantaloni ca sa ma inchid, dar ea ma opri si da din cap ca o va face, ceea ce ma incanta exterm de mult.Fata se apleca usor catre pantaloni si o lasa sa imi scoata barbatia din pantaloni, apoi o ia frumos cu man si incece sa linga capul prietenului si pe margini ca pe o acadea.Nu o prea incanta deloc situatia, dar trebuia sa ma satisfaca si pe mine cumva ca doar ea era cea care ii se incinsese calcaiele dupa mine.Nu descurca mai deloc, dar ma mai linistea un pic la cat ma excitase cu scalambaielile ei.Ma enerva ca nu stie ce va urma asa ca ii sugerez cu privirea sa o ia in gura fara frica ca nu o musca si sa se descurce singura mai departe fara prea multe asteptari.Zis si facut, nici nu mai avea ce comenta, acum sta si indura.Trecusera cateva minute si eu inca nu eram satisfacut, era groaznica si rau de tot asa ca am luat.o de par ca sa inceteze, dar ea se uita la mine parca auzind ce avea de spus''Acum e randul meu, nu?Ii aruncai o privire urata si ncep a o injura ca nu e buna de nimic in timp ce imi miscam fundul afara din baie in timp ce ma incheiam la pantaloni.Idioata ma facu sa pierd si timpul degeaba, multumit, nemultumit am lasat bani pe masa si am iesit afara.
Cand am inchis usa in urma mea razele puternice m alovi in fata ca un trasnet de am pus mana la ochii ca o umbra sa imi revina culorile orasului.Nici nu stiam ce va urma sa fac, dar incep sa merg singur prin oras sa ma plimb sau mai bine zis sa pierd vremea singur decat cu o companie proasta.Ma uit din nou in jurul meu analizand cu mai multa prudenta ceea ce se intampla si vad doar soferi nebuni ce injurau cand pe unu cand pe altul ca sa accelereze.O aiureala asa cum se intampla mereu pe strazile orcarui oras si pentru ca in cel edin urma nu mai aveam deloc ce face mai bine mergeam la scoala si stiam ca pot sa dorm linistit pe banca decat in vre un parc.
Cand in sfarsit ajung la inchisoarea minti simt deja o durere de cap numai cand vad cladirea inalta cu pereti albi ca un sanatoriu.Cu chiu, cu vai, mai tiptil pe langa ceilalti elevi si cred ca gardianul nu a observat nimic, ca daca nu eram piure la director.In cele din urma intru in scoala si rasuflu usurat ca asta nu ii mai era domeniul de investigat.Sunt si un geniu in al furisatului, dar ceea ce am face cu adevart talentat este ca am avut stralucita idee sa imi duca un coleg ghiozdanul in clasa si eu nu m-am mai carat cu el.Acum era acu, se ii spuneam dirigului; aveam cate ceva prin minte, dar trebuia sa fie mai convingator; sa vedem:'sa ii zic ca m-am ratacit in vreo librarie?'Da, asta era buna ca si asa ma speriam de toate cartiel chiar si de alea pe care le am acasa.
Pe hol toti erau agitati, aiurea numai boboci pe holuriel astea si doar cativa colegi de clasa ce nu se impacientau prea mult cu scoala.Ma strecor printre ei sa ajung la destianite, care oricum nu era departe ci chair la parter incat uneori imi doresc sa fie pan ain spatiu doar ca sa nu fie aproape de calncelarie ca asta ma inspaimanta cel mai tare.In drumul meu imi atrage atentia un afis de pe panoul cu activitati extrascolare si in acelasi timp il observ pe baiatul de mai devreme.Intr-un fel sau altul imi atrage mai mutl atentia in mediul lui natural decat nervozitatea din jurul meu si raman mirat ca nu i-am observat trasaturile mai devreme ca era frumos si scoala nu este chiar asa de mare pentru mine ca sa nu retin oamenii frumosi.As fi preferat mai degraba sa fie o fata ca are trasatariel pentru a fi una, dar daca Dumnezeu i-a dat lucrul in fata acum nu aveam ce sa regret dacat sa raman cufundat in ochii lui albastri ce m-au vrajit cand m-am uitat pentru prima data in ei.
Acum trebuia sa ma informez despre niponul ce sta de vorba cu o fata si un baiat la panoul din fata mea.Apuc de gluga unuia la intamplare si adaug:
-Hei tu, sti cine-i tipul ala?il intrab aratandu-i cu mana sepre cien era vorba
Da din umeri ca nu stie si continua cu vechiul discurs ca este nou in scoala si asa mai departe.Ii dau drumul si imi fac curaj sa am duc sa-l intreb personal, ca in zilele noastre nimeni nu mai este capabil sa iti dea o informatie cat de marunta. Cand sa ma indrept sa o fac personal simt o mana pe umarul meu si eu gata sa-i dau una, insa era bunul meu prieten si coleg de formatie Mark.Eh, daca tot ajunse la timp ii pusei si lui aceasi intrebare, dar el ramane mirat.
-Ce ai mai?!Cred ca ai febra mama.Deja ma calca pe nervi ca ma loase la mijto dara continua.El este Aoi Knight, un pusti cuminte.Iar cu ultima fraza scoate un ranjet de parca as vrea sa il bat pe pusti ca un fel de intrebare.
-Aha, nu am nicmic cu el coaie, doar ca s-a ciocnit de mine acum o ora.Continui eu ca si cum nu ar fi nimci interesant la el.Ma stia mai bine ca oricine si sigur acum o fi pe ganduri, dar asta i se parea interensat mai ales cand m-a vazut ca nu scot nici un suntet comenta ceva ce nu intelesesem, dar sa facu auzit cu ultimele cuvinte.
-Ah, ce l-as lua in vreo tura la ce fund la naibi de sexy are.Asta am auzit clar si raspicat, cred ca a facut-o intentionat, punand acent pe cuvinte.Sigur incerca sa faca el ceva, dar il puteam linisti cu o chiatra ca restul lumii lui se invartea in jurul muzici.
-Nu mai fi asa gay si tu ca nu mi se pare cine stie ce.Il iau eu cu o replica sa ii amintesc ca are deja o prietena si ca nu vreau vreun poponar in formatie, asta cred ca o stia mai bine ca oricine.Muzica era pe primul loc in viata noastra, pentru asta ne-am nascut si trebuia sa continuam ce am inceput.
Cum mi-a auzit replica scoate un ranjet de ai sa vezi tu daca ma mai iei peste picior o sa ne batem.Pe mine ma amuza pentru simplul fapt ca glumea si ca nu mereu am un talent de a spune vreo replica daca nu sunt in apele mele.Asta cat se poate de clar.
Un singut lucru ma nedumereste mereu, dece intotdeauna toate fetele din scoala fie ele boboace fie mai vechi se benocleaza la mine si Mark si pe restul lumii nu mai observa.Bine, stiu ca avem un al naibi noroc sa cantam intr-un club si sa ne facem cunoscuti, dar asta nu schimba faptul ca sunt oameni si avem nevoie de intimitate.Fiecare membru are un stil propriu si cat se poate de diferit, in special Mark care are un stil de dute si impusca-te pentru ca mai bine te uiti in alta parte.Nu stiu cei e se pare lui bretonul iintr-o parte de ii acopera ochiul stang si tepii din cap de parca si-a bagat degetele in priza, dar in fine tinuta face toata treaba de ma sperie mereu.Are ceva cu negru in fiecare tinuta si ce ii mai place rosul ca o culoare mai ales ca si l-a pus in cap.Cercei din urechii si pearce-urile nu mai vorbim, i se pare cool, mie nu.Mereu exista un dar si acela este ca m-a convins si pe mine sa imi gauresc urechea dreapta unde am pus doua stele.Original ce pot sa zic si azi am ceva cu alb, cred ca asta explica faptul ca sunt bine dispus, in speciala ca mi-am luat camasa alba unde am lasat cativa nasturi desfacuti ca sa mi se vada lantul de la gat de unde atarna un inel si cu manecile suflate pana la cot.Un singur lucru il aevam negru si aceia sunt pantaloni, eram cat se poate de 'rockarit' si cu lanturile la vedere.''
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”



Răspunsuri în acest subiect
RE: Don't wait for love, look for happyness - de ohaio_angel - 15-11-2012, 10:57 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] I just wanna love you! MiraA 279 168.691 06-09-2012, 03:19 PM
Ultimul răspuns: Sushi
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 60.182 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Boys' love Yaoi Queen 55 56.627 17-06-2009, 09:19 PM
Ultimul răspuns: Dark~Melody
  [Terminat] More than brotherly love [yaoi] Lithium-Angel 221 116.084 16-06-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Lithium-Angel
  [Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi] Yaoi Queen 85 51.924 19-04-2009, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  [Terminat] Crazy Love [Shonen-ai / Yaoi] Lye 69 64.911 22-11-2008, 01:00 PM
Ultimul răspuns: dia_love_gackt


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)