Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sarutul ispitei

#4
Capitolul III


Ajunsa acasa Ylerra se descalta de pantofi si ii arunca intr-un colt asa cum o facea de obicei, merse in bucatarie, de unde isi lua un pahar de vin rosu, apoi se indrepta spre dormitor. Locuia intr-un apartament, construit de Josh in interiorul hotelului.. Avea 3 camere si o baie. Bucataria era mica, mobilata cu mult gust si plina de diferite vase pentru gatit. Dominau culorile rosu si negru atat in bucatarie cat si in living. Mobila era de culoare neagra, iar peretii si carpetele de pe jos erau rosii. Dormitorul femeii suferise mari modificari dupa moartea lui Josh. I se parea ca locul acela nu ii oferea caldura de care avea nevoie. Cu ajutorul bunului ei prieten Tony reusise sa transforme camera supraincarcata cu lucruri scumpe, dar fara valoare sentimentala intr-un adevarat refugiu. Cu doar cateva lucruri Ylerra si Tony reusisera sa dea culoare acelui loc numit de fostul ei sot, "cuibusorul nostru". Un pat dublu pe mijloc, acoperit de cearsafuri negre, doua pernute lila, iar intre ele un imens tigru de plus, alcatuiau locul de dormit. Intr-un colt se afla un birou acoperit de hartoage, asa cum ii placea lui Tony sa le numesca, un televizor mare si un minibar in alt colt, toate de culoare neagra, o fereastra mare cu perdele din material fin negru legate cu panglici lila, doua ghiveci albe cu flori, unul langa fereastra, iar celalalt langa birou, o carperta alba pe jos si pereti lila cu fluturi negri deasupra patului, reuseau sa o faca pe femeie sa se simta acasa. In living se afla un semineu, care era mereu atractia principala in timpul iernii. De cate ori se simtea singura, Tony si sotia sa Elissa veneau la ea, priveau filme, mancau popcorn si beau vin.
Bau cam jumatate de pahar apoi se dezbraca de haine, ramand doar in chiloti, isi puse un tricou de-al tatalui sau pe ea, se puse in pat si adormi repede.
Un oaspete neasptetat se indrepta cu pasi repezi spre apartamentul femeii. Se spune ca pentru bani omul este in stare sa isi vanda sufletul diavolului, iar cine ii detine poate face ca zicala sa se adevereasca in doar cateva secunde. Barbatul ofera o suma de bani gardianului in schimbul unei chei. Folosi cheia pentru a deschide usa apartamentului Ylerrei. Intra facand pasi marunti si nesiguri, inchizand usa incet pentru a nu face zgomot. In camera era o liniste apasatoare, deranjata la intervale scurte de timp de respiratia lui. Deschise usa dormitorului si o vazu. Parul negru lasat liber era imprastiat pe cearceaful de aceeasi culoare, trupul ei masliniu, dezgolit aproape complet si buzele ei rosii ii starneau barbatului o dorinta de nestapanit. Somnul ei era atat de profund incat nu simti atunci cand el o saruta violent pe gat, lasandu-i un semn maricel. Auzind niste persoane care se certau pe hol si recunoscand vocea uneia dintre ele il determinara sa plece. Iesi afara, inchise usa cu cheia, apoi se indrepta spre locul unde se auzeau tipete. O apuca de mana pe femeia care tipa la gardian pentru a o lasa sa intre in apartamentul Ylerrei si ii dadu o palma dupa care ii arunca o privire plina de ura.
-Ce cauti aici Sophia?
-Am venit sa o cunosc pe cea care m-a inlocuit. Apropo are un trecut foarte interesant.
-Pleaca!
-Nu inainte de a o cunoaste!
Trezita de zgomotul de afara Ylerra isi puse o pereche de pantaloni scurti si iesi afara pentru a vedea ce se intampla.
-Ce se intampla aici? Mark ce cauti aici? Dumneata cine esti si de ce tipa ca o nebuna? Imi deranjezi oaspetii!
-Aaa! insfarsit a aparut si printesa! Frums par, frumoase buze, dar tenul tau este prea inchis. Buna ma bucur sa te cunosc, eu sunt vrajitoare cea rea, din fericire. Nu iti face griji nu te voi chinui prea mult.
-Dispari! Nu ma face sa iti spun de doua ori, fiindca va fi vai de tine.
Sophia ii arunca o ultima privire plina de dispret Ylerrei apoi pleca. Dupa 5 minute de la plecarea ei, timp in care Ylerra si Mark s-au privit neincetat, tanara rupse tacerea;
-Mark cine era femeia aia?
-Sophia? Fosta mea iubita. A aflat ca ma intalnesc cu o femeie la hotelul tau si a venit pentru a-i reprosa ca se intalneste cu un barbat logodit. Inca nu vrea sa accepte ca ne-am despartit. Dar clienta mea nu a putut sa vina, asa ca am hotarat sa vin sa te salut, iar ea a crezut ca tu esti cea cu care trebuie sa ma intalnesc. Te rog frumos sa o ierti. Acum daca ma scuzi trebuie sa plec, mi-a facut placere sa te vad. Pa!
-La revedere! Ciudat, dar la ce te poti astepta de la Mark Tyler, un afemeiat fara pereche! Michael data viitoare cand se mai intampla ceva de genul asta te rog sa dai afara persoanele cu pricina, indifernt cine ar fi. Ai inteles?
-Da doamna!
Cu pasi marunti Ylerra se indrepta spre apartamentul sau. Intra, apoi merse la baie pentru a se spala pe ochi. Lua un prosop si se sterse, apoi se privi in oglinda unde vazu semnul lasat de Mark pe gatul ei. Speriata se intreba cine ar fi putut sa il lase. Pentru a se calma merse in bucatarie, unde isi turna un pahar de vin apoi se aseza pe fotoliu, in living, in fata semineului si incepu sa se gandeasca la tot ceea ce se intamplase in ziua aceea pentru a-si da seama de unde are semnul.



Răspunsuri în acest subiect
Sarutul ispitei - de Riynka - 25-07-2012, 11:50 PM
RE: Sarutul ispitei - de Anna ~ Anitta - 02-08-2012, 11:28 AM
RE: Sarutul ispitei - de Riynka - 15-08-2012, 04:56 PM
RE: Sarutul ispitei - de Riynka - 15-09-2012, 03:40 PM
RE: Sarutul ispitei - de Riynka - 10-11-2012, 02:45 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sarutul trandafirului [ YAOI ] Hasamy lost vampire 118 48.764 05-08-2011, 12:06 PM
Ultimul răspuns: LoLix
  Sarutul vampirului Camelie. 25 12.504 18-06-2011, 12:51 PM
Ultimul răspuns: Arikashika
  Sarutul mortii.... Dufresne 40 19.196 08-01-2011, 01:12 PM
Ultimul răspuns: Kayla.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)