Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pana cand moartea ne va desparti

#13
Hm.. Pentru inceput
Ai cateva greseli in a scrie complet, nu ma refer la corect, cuvintele. Poate fi de la tastatura.
Primele capitolele doreau sa inspire durere, insa ,fara suparare, mie mi s-au parut cam seci. Prin asta vreau sa zic ca nu am simtit nici un fel de emotie in momentul in care am citit.
Inteleg ca era o etapa peste care trebuia sa treci ca sa ajungi la ce e important ptr tine si anume scenele din ultimul capitol, insa ar fi fost frumos sa le scoti mai in evidenta pe primele. Spun asta pentru ca am mai citit o poveste de a ta care imi place la culme. Acolo..totul era important pentru poveste si am putut resimti sentimentele ce inconjoara personajele si vietile lor.Lla inceput am crezut ca te intereseaza mai mult sa spui ce se intampla, fara sa pui prea mult accent pe sentimentele ce trebuiau nu doar sa conteze pentru felul lor de a fi, dar pentru a justifica ura si neputinta in care se afla de acum inainte.
Am trecut peste acele capitole, dar nu m-au emotionat.
Apoi , in ultimul capitol, pampam... Sentimente mai profunde, scoase in evidenta.. Intr-un sfarsit m-am legat afectiv de ei intr-o oarecare masura.
Am facut si eu greseala asa trec peste anumite parti pentru ca nu reprezentau nimic important intrigii povestii mele, insa apoi mi-am dat seama ca de multe ori, cele de pe langa subiect sau premergatoare, atrag atentia si uneori chiar si raman in mintea lor.
E o rugaminte, nu un sfat. Mareste orizontul si adauga sentimente in actiune pentru ca povestea are potential.
Personajele...Tony e ciudat. Initial -am gandit ca poate e vorba de o dragoste frateasca cauzata de situatia lor, insa e posibil sa fi fost si sa fie o dragoste bolnavicioasa cauzata de problemele lor.
Alex e fratiorul mic,cel protejat, cel sensibil. Are personalitatea unuia asa , insa se pare ca asta are sa se schimbe. Kekeke... Poate va da dovada de o personalitate strong si va rezista.
De abia de acum incepe povestea cu adevarat si astept sa citesc si sa incep sa ma pot gandi la ce oare s-ar putea intampla mai apoi.

Spor la scris. Si nu ma refer doar la povestea asta.




Kisses
[Imagine: sigbylis-2.png]
From time to time, we all have to write our own blank page.


_______________________________________________________________



Răspunsuri în acest subiect
RE: Pana cand moartea ne va desparti [yaoi] - de Lithium-Angel - 14-10-2011, 03:48 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Pariu cu moartea Clau~ 13 7.968 05-07-2013, 04:53 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Moartea ÅŸi alte droguri. Lust. 6 3.078 22-03-2011, 10:16 PM
Ultimul răspuns: Katniss
  Dansand cu moartea Alee 7 4.674 25-06-2010, 07:32 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Hai sa ne jucam cu moartea andera 1 3.436 22-11-2007, 01:21 PM
Ultimul răspuns: Jigoku


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)