Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hai sa ne jucam cu moartea

#1
Capitolul 1.

M O A R T E

Dan amuti,panica il cuprinse brusc.Spatele lui tremura.Pentru prima oara in 16 ani frica il cuprinse.Pentru prima oara in 16 ani era convins ca moarte este dupa colt.
Acel cuvant scris cu sange pe mica tablita il privea,s-au cel putin asta credea.
- Te rog,inceteaza.Te rooogStriga Dan disperat.
- Nu inteleg,ii raspunse o voce de femeieaventurat in jocul mortii.Nu inteleg de ce vrei sa iesi din el.
-Am iinntrratt,ii raspunse baiatul tremurand,iin acest jjoc pentru a-mi demonstra mie si prietenilor mei curajul de care dau dovada.
-Si daca ai vrut sa-ti demonstrezi curajul,de ce nu ai facuto pe parcursul jocului?
Dan tacu.Nu stia ce raspuns sa dea.Pierduse jocul din cauza lasitati lui,iar acum trebuia sa plateasca.
-Deci...A venit momentul sa-ti achiti datoriile.
-Nu...Nuu...Nuuuuu.Dan tipa ingrozit.Stia ca sia vandut sufletul pentru a juca acest joc,dar nu credea ca va ajunge sa piarda de la primul nivel.

Va urma!

Acest capitol nu prea are descriere si are prea mult dialog.Acum m-am criticat singura,dar oricum astept critici si incercati sa argumentati.Umatorul capitol va fi ceva mai reusit(sper)

#2
capitol?? e fragment asta....scuza-ma k ti-o spun, dar ai grija la semnele de punctuatie si la ortografie..... ai lasat loc de prea multa "interpretare" din partea cititorului si nu aiclarificat nimic. Incearca sa faci capitolele mai lungi, sa cauti cuvintelecare exprima exact ce vrei, fi putin mai "bagata" in actiune, si vei vedea ca totul se rezolva de la sine.Daca esti prea detasat e ca si cum aiface o tema la matematica: prea exact. mi-ai atras atentia cu titlu si numele primului capitol... dar atat.. straduieste-te sa exprimi ideea mai clar, mai concret...
am o rugaminte... explica-mi si mie partea asta: """""'voce de femeieaventurat in jocul mortii""""" pentru ca nu am inteles-o... nu ma intelege gresit.... sper sa te ajute :) ~_~ ganbattekudasai~_~



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Pariu cu moartea Clau~ 13 7.830 05-07-2013, 04:53 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Pana cand moartea ne va desparti Beatrix LaVey 23 12.467 29-12-2011, 08:13 AM
Ultimul răspuns: AbiiShu'
  Moartea ÅŸi alte droguri. Lust. 6 3.006 22-03-2011, 10:16 PM
Ultimul răspuns: Katniss
  Dansand cu moartea Alee 7 4.588 25-06-2010, 07:32 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)