Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: De ce nu lasati comentarii?
eu las
24.32%
9 24.32%
probabil o sa`ti las alta data
21.62%
8 21.62%
mi`e lene
54.05%
20 54.05%
Total 37 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Uita de tot si aventureaza-te cu mine

#44
Salutare Hiroko si regret ca ma afisez asa de tarziu dar las ca am recuperat ce am pierdut. Doamne mancatias sufletul cate commuri ai O_O Chiar si dublu postate, in fine... In acest capitol bag si eu de seama ca ai bagat in sfarsit dupa cat team cicalit la cap si tu dialog. Era si cazul dragutso pentru ca ma saturasem sa te rog si credeam ca nu vei intelege, dar mam inselat. :)) Tin si sa te felicit, ai dialog si nu e sec, desi unele replici scurte le puteai trece la indirect, care erau nesemnificative. Asa ai descriere frumoasa si buna, ma face sa simt catusi povestea. Actiunea, hmm asa si asa, este fugarita de gaste in unele colturi, dar neah! Trec cu vederea... Mey un lucru ma deranjat enorm la citit. Pui prea multe puncte de suspensie si asta strica toata estetica. Tu respecti semnele de punctuatie, dar acele puncte puse in exces distrug tot. Un singur punct este recomandat si suficient, daca doresti sa pui pe cele de suspensie pune undeva in dialog unde se marcheaza o intrerupere, sau la finalul unei propozitii care marcheaza sentimentul personajului si nevoia de pauza.
Cam atat, capitolul nu ma dezamagit dar imaginea lui cu toate punctele alea ma deranjat la ochi. Atat am avut sati spun.
Spor la scris si ast nextul :* :-h
...............[Imagine: bnkWUB1.png?1]




Răspunsuri în acest subiect
RE: Uita de tot si aventureaza-te cu mine - de Erina Ozaki - 12-06-2010, 08:39 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Un zambet ce nu se uita niciodata ¿ Misterious Girl ¿ 11 9.151 12-09-2010, 08:30 PM
Ultimul răspuns: ▌▒ Zยzzααα ▒▌
  Tradarea doare dar o poti uita! akadella 5 4.047 24-08-2010, 01:46 PM
Ultimul răspuns: Paradox 。◕‿◕。


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)