Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Love on the beach

#11
pai, acest capitol mi s`a parut total, absolut neinspirat.
tot capitolul a fost numai dialog, nici macar putina descriere.
deci, acum incep sa comentez cu adevarat>:)

Dialogul--pai, la tine a fost prezent, foarte prezent, poate prea prezent. cam 98% din cap a fost dialog o.O
Descrierea-- in acest fic, descrierea e plecata in vacanta la mamaia:)). Nici macar 5 randuri totale nu sunt descriere.
Actiune-- cam grabita si ea. Lasati`o mai incet ca nu o fugareste nimeni.
Naratiune-- nu prea aveti deoarece aveti prea mult dialog si nu ati narat decat foarte putin.

in concluzie, ficul asta e varza din mai multe puncte de vedere...
incercati sa mai reduceti din dialog ... URGENT!!! ....
folositi mai multa descriere, caci voi nu aveti aproape deloc.
de asemenea, estetica lasa foarteee mult de dorit...
nu mai folositi chestii de genu` "O_O" in fic, sau orice altceva deoarece arata foarte urat.
intr`adevar nu scrieti carti xD aici, si nici noi nu facem asta, dar voi pur si simplu... nu stiti sa descrieti, iar imaginatia lasa mult de dorit.


si va rog eu mult de tot sa nu va mai luati in gura cu userii, pentru ca va asigur ca din moment ce lasa un comentariu in care lasa critica, desi pare nu este critica dura, ci doar critica constructiva.
incercati sa nu va mai dati aere de vedete, pentru ca e absolut evident ca nu sunteti...
daca nu va convine critica, vorbiti cu un moderator care sa specifice ca voi nu acceptati critica de nicun fel si ca vreti doar dulcegarii si chestii de genul "oau, ce frumos! vreau nextu ca e cel mai frumos fic!|"
aflati ca ficul vostru nu este nici macar aproape sa fie un fic "reusit".


atat am avut de zis, si vreau sa mentionez ca nu am criticat autoarele acestui fic, ci doar continutul ficului si nu vreau sa sugerez ca eu as fi atotstiutoare, sau altceva, si doar mi`am spus parerea.
fetelor, daca v`a deranjat commentul meu, imi dati un PM dar mai intai ganditi`va de doua ori inainte sa insultati iar pe cineva doar pentru ca a vrut sa va ajute.
bafta in continuare si sper ca pe viitor sa evoluati si sa aveti un fic mai dragut.
SUCCES!
P.S. scuzati de off-topic:D

#12
Nu ne-am luat in gura cu nimeni si nici nu ne-am dat aere de vedete /:)
Si nu, nu vrem numai comentarii dulci si tot felu'. Vrem critici sincere si nu insultam pe nimeni.
Fiecare cu gusturile lui, unora nu le place, altora le place. Asta este.
Si se scrie puncte de vedere, nu puncturi :D.
Cum am spus si in comentariul anterior nu cred ca Sasuke mai are aceeasi pesonalitate dura daca incepe sa spuna ce roz frumos aveau florile din curtea scolii sau ceva gen.
Anyway, tnx pentru comentariu si pentru ca ai fost sincera ^^
Ai un motiv intemeiat pentru care ti se pare asta?:D
Am spus ca aici nu scriem carti pentru ca nu consider o greseala enorma lipsa de descriere, mai ales din moment ce poate fii o greseala remediata. Nu situ de unde ai scos ca nu iau in considerare ce spun cei care comenteaza fic`ul din moment ce capitolul urmator al ficului nu a fost postat pentru a se observa evolutia sau faptul ca am luat in considerare sfaturile :D.[si nu ma mai lua cu draguta, asa ca fapt divers ^^]
Cum i-am spus si lui Juliette, nu am vrut ca, comentariul ala sa sune rautacios sau ceva de genul.
Facem pace o data sau vrei sa continuam scandalul?
Oricum, mai bine mutam conversatia alt undeva pentru ca aici se presupune ca se comenteaza fic`ul, nu celelalte comentarii.

#13
Hey there! :D
Ca sa va spun sincer, mie imi place fic-ul asta. Adevarat ca nu are descriere prea multa sau ca actiunea este cam grabita, dar toate fan-ficton-urile pe care le-am citit in ultima vreme erau siripoase, tot capitolul practic fiind doar descriere. Mai avem nevoie si de putin de amuzament pe aici, iar voi vad ca va descurcati minunat la asta. Deci in concluzie sper sa-l continuati, desi vad ca n-ati mai scris de mult....
See ya :bye:
Unele lucruri sunt irealizabile pana cand vine cineva care nu stie asta si le realizeaza (Albert Einstein)

[Imagine: hitsugaya.png]
by Toxâ„¢

Genialul si superhaoticul meu fic: "No rock, No Life"


#14
Oke..inainte sa postez al 5-lea capitol, ca aleluia..m-am gandit si eu sa mai scriu..=)) vreau sa va spun ca nu imi pasa atat de mult de regurile de scriere si toate cele. Acum serios, dragilor, daca nu va place..nu cititi. Si idem Rukia JJ. Sa stii ca si mie imi place sa scriu cum simt nu cum vreau unii. :P
*WARNING* Acest capitol contine (putine) cuvinte si scene obscene . :P


CAPITOLUL 5


Naruto incepe sa alerge ca descreieratu spre Kakashi sensei. Cand ajunge pe la jumatea drumului da peste Sakura care cade peste cei doi prinzandu`se de bijuteriile lui Gaara, si lasandu-i lui Sasuke sutienul si chiloteii ei direct in cap. Cea mai draguta imagine posibila. Am inceput bine vacanta, ce pot sa spun. Kakashi sensei era pe jos de ras, in timp ce toti se holbau la Sasuke, Gaara si Sakura cum stateam neclintiti in niste pozitii nu tocmai decente..
Cred ca va fi o vacanta interesanta.
- Aaau! Ia mainile de pe bijuteriile mele vaco! spune Gaara care mai are putin si plange
- Nuuuu! Mainile mele au atins ceva ce speram sa fie a lui Sas'ke, nu ale prostului astuia ! -plange Sakura-
- Ce?! Oh doamne nu pot sa imi imaginez !
Eh, de fapt chiar pot. Si mi se face scarba numai cand ma gandesc.
-Ohh..Sakura ! Nu mai rapid...
- Sasuke.. e o placere sa te ating, esti ..TARE!

-nosebleed- La ce ma gandesc doamne?! Ah! C***a aia! Nu o sa se atinga ea de Sasuke! Eu..o sa o invat eu minte.
Fiindca eram toti niste puturosi, lenesi si disperati (care si puteam, deci nu puteam sa neg ca minunatii mei colegi nu put), ne-am decis sa jucam adevar si provocare.
Si uite doamne cum am ajuns eu sa imi dau jos tricoul, sa ma dau cu pasta de dinti in cap, sa ling pe y si x si muuulte alte lucruri.
- Adevar sau provocare ? spune Kiba care privea satisfacut catre sticla.
- Provocare. Da doamne sa nu pice ceva urat. -se ruga Sakura-
- Sasuke tu nu te joci? il intreb eu ridicand din spranceana.
- Neah, e un joc de gradinita.
-Bine.
-Te provoc sa ii faci un dans la bara lui Sasuke!! striga Kiba satisfacut
Ce?! Dans la bara?! Asta intrece orice limita . Din pacate nu am apucat sa termin gandul ca o si vad pe maimuta aia cu colagen, femeia aia din plastic, minunata Sakura Haruno, cum incepe si da din c*rul ala al ei pe langa Sasuke.
La acel moment, un baiat venise sa se aseze langa mine dar l-am speriat si a fugit tipand, asa de rau aratam ! Ochii imi iesisera din orbite si atarnau pe jos, parul statea sculat (da, da mi se sculase parul din cap), buzele crapate si aratam ca o stafie.
Nu puteam sa ma uit la para***a aia cum da din c*r pe langa Sasuke. Fundul ala 'bombat' al ei, seamana cu o clatita. Serios, e atat de mic si de plat de nici nu stiu cum gaseste pantaloni pe marimea ei. Si buzele alea pline de botox, nu e de mirare ca multa lume ii spune femeia de plastic.
In scoala exista o poveste cum ca doi baieti ar fi gasit o fata in baie la sport impreuna cu profesorul de franceza, dar a fugit prea rapid si singurul lucru care s-a vazut a fost parul ei roz si un tatuaj cu un fluture pe talpa. Multa lume spune ca s-ar putea sa fie chiar Sakura, dar asta ramane de vazut.
Dupa 3 ore de chin infernal am ajuns in sfarsit la mare. Eram verde ca varza si daca mai stateam putin in mirosul ala de sosete murate si oua clocite cred ca chiar vomitam. Si iata, minunatul nostru autocar care acum avea pielea de la scaun jupuita, geamurile mazgalite, covoarele jegoase si indesate pe unde apuci, nu mai spun mirosul dubios provenit din toaleta din autocar...
Ne-am indreptat spre camerele noastre impreuna cu viitorii nostri colegi de camera. Eu urma sa impart camera cu Naruto ceea ce nu stiu daca se va intampla. Adica, te rog..
Eu plus(+) Naruto rezulta(=>)URAGANUL KATRINA
Cred ca in cateva ore camera va fi intoarsa cu susul in jos. Bineinteles ca nu a durat mai mult de 5 minute sa incep o cearta cu Naruto.
- Hei Hina-chan, nu vreau sa te supar dar ala este patul MEU.
- Oh Naruto, tu chiar n-ai inteles? Acela este patul MEU. Tu vei dormi in patul de langa usa.
- DE CE? Daca nu dorm in patul de la geam voi face riduri si nu e sanatos.
- Ce?! De cand iti pasa tie de riduri?
- De cand m-am apucat sa citesc -arunca o carte si ma nimereste chiar in fata-
- Okay, am vazut chiar FOARTE BINE . Ia-ti cartea inapoi. -si i-o arunc si eu in fata-
Vedeti? V-am spus ca nu putem sa stam impreuna. Asta a fost doar inceputul de la lupta pentru supravietuire: Cine ia patul primul castiga. Am inceput sa aruncam ca idiotii prin camera cu perne, caiete si tot ce imi scapa in mana, inclusiv telefonul meu nou cu touch care acum este facut praf si se afla in cosul de gunoi ^_^. Asa mi-am petrecut eu dupa amiaza impreuna cu Naruto si ideile lui tampe pana s-a facut noaptea si ne-am potolit.
-Liniste totala-
In incapere, stau eu si Naruto, epuizati dupa lupta, bineinteles ca eu am castigat >:). Dar tacerea e rupta cand auzim din cabana de langa noi, respectiv cabana lui Sasuke si Sakura zgomote dubioase.
Nu a durat mult si mi-am dat seama ce se intampla. Mici suspine cuprind incaperea in timp ce somnul ma cuprinde cu lacrimile in ochi...


Stiu ca e cam scurt dar mi-e lene si somn la ora 9:20 =))




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)