Animezup - forum manga si anime
Idei noi pt Zup - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Animezup area (https://www.animezup.com/forum/Forum-Animezup-area)
+--- Forum: Anunturi (https://www.animezup.com/forum/Forum-Anunturi)
+---- Forum: Arhiva (https://www.animezup.com/forum/Forum-Arhiva--242)
+---- Subiect: Idei noi pt Zup (/Thread-Idei-noi-pt-Zup)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40


RE: Idei noi pt Zup - Flash - 01-08-2010

Deci am revenit că mi-au venit nişte idei, de fapt mă întreb de nişte chestiuni.
Galeria, nu mă pot loga pe portal plus că nu ştiu dacă s-a mai postat imagini în cadrul galeriei. Mă întrebam dacă ai putea să o aşezi undeva o.o să nu fie legată de portal căci necesită logare. Nu ştiu, aşa mă gândeam în legătură cu ea.
Åži despre ÅŸtirile de pe animezup.

http://animezup.com/index.php?ind=news

Spre exemplu la ultimele animeuri apărute are legătură şi cu extra pentru că acolo se anunţă animeurile noi apărute. Am putea cred eu să spunem despre animeuri noi apărute, nu ştiu, dar şi aici parcă îţi trebuie logare şi nu poţi pe portal.
La mangauri la fel.

Totuşi, nu poţi face ceva în legătură cu galeria şi ştirile ? Adică ştiu că ştirile stau pe portal 21 dar galeria mă întrebam.



RE: Idei noi pt Zup - Flaw - 01-08-2010

Ba da.
O galerie cred ca pot integra in forum.
Problema e cu stirile.. vreau de multa vreme sa le refac, dar nu m-am hotarat inca la design. Hai ca o sa vad cum fac 39


RE: Idei noi pt Zup - Flash - 02-08-2010

1. Revista Animezup ? Ce se întâmplă cu ea ? Nu se mai face nimic în legătură cu ea ?
2. Blogurile animezup. Nu pot să mă loghez daia nu pot nici să scriu în blog.
3. Cineva la dezbateri. Se cam încing spiritele din câte văd şi să nu se ajungă la ceartă .____. acilea. ( click )
4. Era o secţiune odată de concursuri o.o dacă nu mă înşel, ştiu că am participat odată la un mini concurs din secţiunea aia de poezie. Luasem locul 3 21 Ce s-a întâmplat cu ea ?

edit : Câştigasem şi eu un concurs de poezie. I was so proud of myself 21



RE: Idei noi pt Zup - Ryuu - 02-08-2010

Acolo se incing spiritele din vina ei pentru ca e geloasa pe unii[nu pe mine >_>}

Flaw..ce ar fi sa se organizeze mai des concursuri pe zup?Orice concurs..de ce?pai daca vara nu se face ceva cand e oarecum vacanta,cand altcandva?
Eu zic sa se organizeze diferite concursuri nu numai de fanfic,fan art etc O_O'
Ceva ce sa atraga lumea si sa participe.

Ma gandeam ca blogurile de pe az sa aiba alta infatisare 39 si cand intri in unul si ma rog..lintelegi tu


RE: Idei noi pt Zup - Flash - 02-08-2010

Citat:Acolo se incing spiritele din vina ei pentru ca e geloasa pe unii[nu pe mine >_>}
De unde ştii că e geloasă o____o'
PLus că faza e că mereu când vă vedeţi vă împungeţi.



RE: Idei noi pt Zup - Flaw - 02-08-2010

@Lynnu:
1. Secret. Deocamdata 4
Sincer sa fiu, cam murise revista pana relativ recent 4 O sa aflati mai multe in curand, nu va faceti griji.
2. Yah, portalul e cam mort. Exista in schimb chestia asta.
3. Ok, o sa vorbesc cu Marina cu prima ocazie sa vedem pe cine punem.
4. O facuse Marina parca, nu ma bag, ask her 4

@Ryuu: Hmm 39
Lasa-mi saptamana asta de gandire si o sa vad ce fel de concursuri putem face.
Intre timp, si voi, userii, puteti incerca sa organizati 106 Atata timp cat nu aveti de gand sa faceti vreo stupizenie de concurs, eu unul o sa va sprijin cum pot si cu ce aveti nevoie. Si prin "stupizenie" ma refer la concursuri fara cap si coada, cu regulament ambiguu sau teme stupide sau, altfel spus, concursi facute de oameni neseriosi.


RE: Idei noi pt Zup - Flash - 02-08-2010

Ah mi-a mai venit o idee. Ce ar fi dacă la profilul tuturor userilor, moderatorii să vadă ip'urile lor întro mică fereastră. Nu ştiu, ar fi mai uşor să vezi ipurile userilor aşa decât să dai search o.o


RE: Idei noi pt Zup - Ryuu - 02-08-2010

Flaw,mie-mi vin idei peste idei,stupide,dar ti le zic
Daca ai reusit sa faci sa putem lasa comm la profil,nu poti face cumva sa putem accepta si prieteni si sa vorbim pe zup in privat cu prietenii pe care-i avem?

off:faza cu spamul mai tine?._. adica spamul intr-un final acum de cate randuri e? T_T


RE: Idei noi pt Zup - Flaw - 03-08-2010

@Lynnu: Apare in posturi, acolo unde scrie IP Address: Logged. Dai click pe logged si iti arata ip-ul. Ar trebui insa sa existe si setari care sa il arate direct. O sa ma uit 39

@Ryuu: Pe Chat poti vorbi in privat (Chat-ul chat, nu in Shout). Plus ca exista mesajele private.

Legat de spam... Regula cu numarul de randuri e mai mult pentru ca nu toata lumea are discernamant cand vine vorba de posturi scurte.
De exemplu, daca postezi la topicul cu medalii si spui doar ca vrei medalia pentru 100 de posturi, nu e spam, chiar daca sunt doar cateva cuvinte.
Sau.. postezi la probleme tehnice si intrebi cum se pune un avatar, si atat. Nu e spam, chiar daca e o singura intrebare.
Sau.. vine cineva si intreaba in ce oras se tine Nijikon si ii raspunzi: Bucuresti. Nu e spam, chiar daca e doar un cuvant.
Sau, un ultim exemplu: http://forum.anime-club.ro/forum/index.php?showtopic=9352&st=120 E un topic despre one-piece, pe unde mai postez. Sunt destule mesaje de doar un rand doua pe acolo, multe ale mele dar nu e tocmai spam, ca facem discutia sa continue. Mai glumim, mai ne trollam 21 si avem si multe posturi lungi.

Nu stiu... cred ca un mesaj care isi aduce contributia la un topic nu e spam. Sau daca are vreun scop. Nu conteaza cat de lung e. Problema e ca daca ii zici omului ca e ok sa posteze doar un rand-doua, devine lenes in timp si numai asa posteaza ori chestia asta tine mult si de respectul fata de ceilalti utilizatori: la un fic nu ti-ar placea sa primesti un comentariu mai detaliat? La un topic despre un anime nu ti-ar placea sa poti purta discutii mai ample cu cineva si nu doar "am vazut si eu anime-ul ala, e frumos, mi-a placut" ? Si tot asa..


RE: Idei noi pt Zup - Mimisor - 03-08-2010

Umm am văzut că în josul paginii a apărut Usergroups legend, nu ar fi mai bine să fie acolo şi un link ? Adică dacă dai clik pe 'Mod Global' să apară un link cu lista mozilor globali ? Şi la fel şi cu restul grupurilor. ^^