Animezup - forum manga si anime
Idei noi pt Zup - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Animezup area (https://www.animezup.com/forum/Forum-Animezup-area)
+--- Forum: Anunturi (https://www.animezup.com/forum/Forum-Anunturi)
+---- Forum: Arhiva (https://www.animezup.com/forum/Forum-Arhiva--242)
+---- Subiect: Idei noi pt Zup (/Thread-Idei-noi-pt-Zup)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40


RE: Idei noi pt Zup - Aly - 17-07-2011

(17-07-2011, 01:24 AM)Atsushis Bitch A scris: Eu nu înţeleg faza, pentru ce e nevoie de o astfel de secţiune, pe când sunt o mulţime de ficuri +18 pe aici?

Problema e alta. Sunt o tona de ficuri +18 - aici vorbind de ficurile care chiar sunt +18 - dar pe care ei le vor la o sectiune de hentai. Da, hentai e pentru cei cu +18, dar faci un fic de groaza de iti ingheata sangele in tine, e +18 dar nu e hentai. Ala va fi dus la hentai sau va ramane +18?

Si ficul acela care are +18 si are asta deoarece Sasuke o lasa pe Sakura gravida de la un sarut, unde se va duce? Asta ca nu mor proasta de-a dreptul!


RE: Idei noi pt Zup - Wolves - 17-07-2011

Eu încă nu am dat de astfel de ficuri "+18". Autorul care ştie că nu poate să descrie amănunţit scenele de sex, nu trebuie să pună +18 la titlu. Cred că e o modalitate de a atrage atenţia la ficul respectiv, nu ştiu. Şi nu sunt de acord cu secţiunea hentai, căci ai dreptate din plin, Aly.
+18 nu e numai sex, dar uneori mai înseamnă şi violenţă maximă, scene horror, depinde. Şi dacă ficul are aşa raiting din cauza asta, iar sex nici pomeneală - nu văd rostul atunci, să fie mutat la hentai.


RE: Idei noi pt Zup - Aly - 17-07-2011

Uite un exemplu concret. Cu totii stim ca yaoi e pentru cei cu +18 si daca hentai e intre boyxgirl, yaoy e boyxboy.

http://animezup.com/forum/forumdisplay.php?fid=141

^ E sectiune de yaoy... toate ficurile au +18. De ce? Yaoy e aceeasi mancare de peste ca hentai si ca yuri... de ce la acele ficuri le pui +18?

Vor sectiune de hentai cand 99% dintre cei de la fanfiction nu au idee care e diferenta intre shounen-ai si yaoi...



Alucard, am vazut ca ai scris ca iti merge greu forumul. Asta nu e din cauza ca sunt cu miile de topicuri, asta e din cauza acelor "guesti" care stua cu sutele pe FanFiction odata si citesc ficurile sau mai poate fi din clauza bot-ilor care isi fac 200 de conturi pe minut si de care nici tan si nici flaw nu vor sa se ocupe si eu sa stau sa sterg manual 8000 de conturi cand in urma se fac tot pe atatea cat timp sterg eu... slabe sanse.


RE: Idei noi pt Zup - Wolves - 17-07-2011

Loool, de ce îmi cere parolă ca să pot intra acolo? 24


RE: Idei noi pt Zup - Aly - 17-07-2011

Ca i-am pus parola ca sa pot sterge si face listele alea in liniste...


RE: Idei noi pt Zup - kyra_kyralyne - 17-07-2011

'ello. Stau de ceva vreme pe zup si n-am intampinat nicio problema pana acum, dar se pare ca acum da. Nu mai pot sa citesc niciun fic yaoi/yuri *I'm crying* pentru ca-mi cere parola. Why?


RE: Idei noi pt Zup - Aly - 17-07-2011

Nila Moromete in Morometii: "Sa se mire prostii"


Citesti ficuri yaoy la 5 dimineata? O.o Don`t you have a life? I don`t know... SLEEPING???

Doamne, de la o vreme chiar ca sunt scorpie ._. V-am scos parola, am sters niste posturi, dar e probabil sa revine parola...


RE: Idei noi pt Zup - Wolves - 17-07-2011

Chiar că eşti rea. Fata de mai sus a scris postul la ora trei, nu la cinci. În orice caz fiecare face ce vrea, la ce oră vrea şi nimeni nu are dreptul să comenteze.


RE: Idei noi pt Zup - Ade Lawl - 17-07-2011

Sincer, Aly are dreptate, ar trebui să te odihneşti nu să umblii like a n00b pe zup la 3 DIMINEAŢA MAMA DRACULUI!
După ce? După fic-uri? Se găsesc şi filme draga mea, mai uşor vezi un film pe la 10, decât pe la 3 DIMINEAŢA ca să-ţi oboseşti ochii şi să începi să porţi cohelari.
Lasă-te de sportu' ăsta, nu-i de tine.

Btw, am constatat că avem mulţi doritori de hentai, yuri şi yaoi [mai ales yaoi] şi majoritatea sunt minori. Interesting...


RE: Idei noi pt Zup - Abbeh. - 17-07-2011

(17-07-2011, 12:41 PM)Crăci A scris: Sincer, Aly are dreptate, ar trebui să te odihneşti nu să umblii like a n00b pe zup la 3 DIMINEAŢA MAMA DRACULUI!
După ce? După fic-uri? Se găsesc şi filme draga mea, mai uşor vezi un film pe la 10, decât pe la 3 DIMINEAŢA ca să-ţi oboseşti ochii şi să începi să porţi cohelari.
Lasă-te de sportu' ăsta, nu-i de tine.

Btw, am constatat că avem mulţi doritori de hentai, yuri şi yaoi [mai ales yaoi] şi majoritatea sunt minori. Interesting...

Nu înţeleg de ce ai sărit cu gura pe ea, sincer : - ? Fă-mă proastă dacă vrei, dar ce rost a avut să o faci "n00b" ? Te simţi mai bine ? Ea renunţă la cititul ficurilor yaoi/yuri ? Neh ;-j Btw, ştii că pe net folosirea caps look-ului înseamnă ţipăt ? Ca ce chestie " te răţoieşti " tu la ea ?
Şi care e faza cu sportu' ? Îi spui ceva-n gen "Fato, nu mai citi, că nu e de tine" sau cum ? N-are nicio noimă să te legi de ea.
Aly ştie prea bine ce are de făcut fără ca x şi y să o aprobe aşa că, dacă voiai să te legi de tipa respectivă, o puteai face şi la profilul ei sau prin pm. Now, îmi cer scuze că m-am băgat, dar şi tu te-ai băgat doar aşa, de florile mărului. Ce-ai constatat tu, au constatat mai mulţi, so ...