Animezup - forum manga si anime
Idei noi pt Zup - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Animezup area (https://www.animezup.com/forum/Forum-Animezup-area)
+--- Forum: Anunturi (https://www.animezup.com/forum/Forum-Anunturi)
+---- Forum: Arhiva (https://www.animezup.com/forum/Forum-Arhiva--242)
+---- Subiect: Idei noi pt Zup (/Thread-Idei-noi-pt-Zup)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40


RE: Idei noi pt Zup - Lia - 01-02-2011

De fapt la SOTW unele din idei sunt preluate din regulile mele. Si numai dupa ce eu i-am zis lui Ryuu ca sa nu se mearga pe acelasi sistem de tema ca la SOTM, atunci a ramas doar imaginea.

Initial am facut SOTM nu de lene, ci pentru ca multi participanti nu au timp sa faca in 3-4 zile o lucrare. Nu ca dureaza prea mult sa faci una, dar unii chiar au multe alte lucuri pe cap.


RE: Idei noi pt Zup - Ryuu - 01-02-2011

(01-02-2011, 11:50 AM)untitled69 A scris:
Citat:Nu cred ca cineva e atat de prost incat sa nu inteleaga in ce consta.
Dude @.@ Exista useri care nu stiu sa posteze o imagine pe net, la ce te astepti?

Btw, si signature of the week si signature of the month? Hai sa fim seriosi... a doua intrecere ar fi indeajuns, pe bune acum.

Si sa-ti raspund la intrebare, for fun, because i have nothing left to do, alte intrebari? 10

A doua ar fi de ajuns? Adica SOTM? Draga mea, sa te anunt ca SOTW a fost primul concurs de pe forum nu SOTM<POTM sau mai stiu eu ce.Nu ma crezi?Uita-te la primul topic creat de tox 3
Eu am reinceput sa il redeschid avand aprobarea lui flaw, tox nu stiu de ce nu l-a mai continuat. Apoi a venit si uber cu SOTM si abia apoi restul cu toate concursurile alea T_T'
Mda, eu zic ca 2 concursuri merita sa fie in picioare:SOTM SI SOTW/ Ele au fost primele din cate stiu.
Cele doua concursuri au cam ramas fara participanti din vina concursurilor aparute recent T__T'

Aly, flaw, cineva, veniti in ajutor? Topicul a devenit un razboio.o al concursurilor.


RE: Idei noi pt Zup - Mhiet'e - 01-02-2011

Dulceata, de ce mergi pe ' primul venit, primul servit'? Sa stii ca uneori lucrurile noi pot fi mult mai benefice decat altele. Initial cele doua concursuri sunt cam la fel, se bazeaza pe aceeasi chestie, poti sa pui o imagine si la SOTM si sa fie cam aceeasi chestie ca si la SOFW. Se vede ca iti place sa il organizezi - and we can see why but stilll, don't you think it's already too much? =.=
Majoritatea userilor nerabdatori se inscriu in SOTW si apoi mai raman vreo 3 la celalalt... si mai vroiati si medalii or whatever. Bine are am-ul sistemul cu concursul de gfx... cel putin lumea se straduieste sa primeasca un titlu but whatever.

Citat:Cele doua concursuri au cam ramas fara participanti din vina concursurilor aparute recent T__T'

Si eu ce ziceam per total? Ca cei prea mult, strica gee. Tare greu te prinzi.


RE: Idei noi pt Zup - Lia - 01-02-2011

(01-02-2011, 02:12 PM)MinXD A scris:
(01-02-2011, 11:50 AM)untitled69 A scris:
Citat:Nu cred ca cineva e atat de prost incat sa nu inteleaga in ce consta.
Dude @.@ Exista useri care nu stiu sa posteze o imagine pe net, la ce te astepti?

Btw, si signature of the week si signature of the month? Hai sa fim seriosi... a doua intrecere ar fi indeajuns, pe bune acum.

Si sa-ti raspund la intrebare, for fun, because i have nothing left to do, alte intrebari? 10

A doua ar fi de ajuns? Adica SOTM? Draga mea, sa te anunt ca SOTW a fost primul concurs de pe forum nu SOTM<POTM sau mai stiu eu ce.Nu ma crezi?Uita-te la primul topic creat de tox 3
Eu am reinceput sa il redeschid avand aprobarea lui flaw, tox nu stiu de ce nu l-a mai continuat. Apoi a venit si uber cu SOTM si abia apoi restul cu toate concursurile alea T_T'
Mda, eu zic ca 2 concursuri merita sa fie in picioare:SOTM SI SOTW/ Ele au fost primele din cate stiu.
Cele doua concursuri au cam ramas fara participanti din vina concursurilor aparute recent T__T'

Aly, flaw, cineva, veniti in ajutor? Topicul a devenit un razboio.o al concursurilor.

Ryuu, te rog, da? SOTW-ul era mort, da? Cand am venit eu cu ideea. Tu ai propus mai apoi sa revina cand am intarziat in decembrie cu el. Tu ai participat la primul si cand am avut acea chestie cu faptul ca ai incalcat regulile, nu ai mai participat, din mandrie sau din ce stiu eu ce. Eu nu am protestat fata de SOTW, dar asta nu inseamna ca nu m-a deranjat ca nici macar nu m-ai intrebat. Stii, uneori nu trebuie sa vorbesti doar cu administratorii.

Ah, si Ryuu, untitled69 stie despre ce vorbeste. Se intampla sa fie foarte buna la gfx. Si un moderator cu vechime pe alt forum.


RE: Idei noi pt Zup - Tan - 01-02-2011

serios ryuu... nu iar... shut it...


RE: Idei noi pt Zup - Aly - 07-02-2011

Since untitled69 or ryuu or whoever started this... SHUT IT as tan said

Nu va convin concursurile? Flaw a zis ca putem face si noi daca vrem, asa ca puneti manuta si faceti si voi concursuri, and if it sucks, well, it sucks for you too.


Asa ca stop, mai postati dupa acest post... I`ll WARN you. N-am chef de scandaluri tampite. Ryuu... te simti cu musca pe caciula?-.-
(01-02-2011, 01:27 AM)Scorpiiiiiie ? A scris:
Off :

Incerc sa scriu cat de corect pot , oricui ii poate scapa o greseala , doua , trei .

On :

Ziceam cu Fashion of the month pentru ca unii poate vor sa participe la un astfel de concurs si la Dotm sunt sigura ca nu se va alege o astfel de tema .

Unii pot fi pasionati de design si unii poate vor sa comenteze numai design si nu ar sta sa caute in fiecare topic pe cineva care sa aiba design . Si unora le - ar prinde bine ideea .

() Eu doar mi - am incercat norocul , dar vad ca nu a fost agreata .
() Multumesc mult si asa .

Nu vreau sa par rea dar... asta e site de anime - manga, nu e site de moda. Avem noi diferite concursuri nu tocmai anime dar totusi... concurs de moda?-.- What are we? Fashion designers? Creem noua moda de la Paris, Milano, L.A., si ce oras o mai fi... putin probabil.
(01-02-2011, 11:50 AM)untitled69 A scris:
Citat:Nu cred ca cineva e atat de prost incat sa nu inteleaga in ce consta.
Dude @.@ Exista useri care nu stiu sa posteze o imagine pe net, la ce te astepti?

http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=22570

-.- Vrei sa fac tutorial pentru fiecare site de picture uploading?
Eu v-am zis si va tot zic, cititi sau dati search. E putin probabil sa nu gasiti nimica. Si daca te duci pe google si scrii "cum pun poze pe net" tot gasesti un tutorial sau ceva care sa iti explice.


RE: Idei noi pt Zup - Tox - 07-02-2011

tox here tox there stfu already

Sotw was out pentru ca nu participa lumea, si nici nu vota. Cum aparea o tema mai ok, sau care chiar presupunea o cat de mica provocare, everyone vanished, deci am lasat-o asa, pana in cazul in care ar fi propus userii redeschidere.
However, exceptand ce o fi schimbat marian pe acolo, ideile nu sunt preluate, si regulile si hall of fame, all the package was there, sectiunea exista de mult, au fost si alte concursuri mai serioase, cu jurizari and whatnot, nu numai sotw-uri.
As for announcing and shit, nu va asteptati la prea multe, nici pe mine nu m-a anuntat nimeni de SOTM, si nici de redeschiderea SOTW. In ce priveste ultima, da, e inutila acum, poate in vacanta mare cand lumea nu are ocupatie. (de fapt, nici atunci nu chiar) L-am lasat sa continue magaria pentru argumentul slab cu aprobarea nu-stiu-cui, si ca sa-si dea seama singur ca, dupa ce se duce setea de a organiza ceva si a impune cateva reguli, si dupa cateva editii de participare fada, nu are rost. Daca deranjeaza lumea, I'll just stop the deal, no need for a fuss. That's all, now warn me.


RE: Idei noi pt Zup - Aly - 07-02-2011

(07-02-2011, 03:44 PM)Toxâ„¢ A scris: L-am lasat sa continue magaria pentru argumentul slab cu aprobarea nu-stiu-cui, si ca sa-si dea seama singur ca, dupa ce se duce setea de a organiza ceva si a impune cateva reguli, si dupa cateva editii de participare fada, nu are rost. Daca deranjeaza lumea, I'll just stop the deal, no need for a fuss. That's all, now warn me.

Can i say me me me?^^ Si chiar din acelasi motiv i-am zis sa faca, ca sa termine odata pentru totdeauna acest balci. Why do you think i asked him if he feels guilty?-.- He was spamming like a troll... and wanted mod... and then... let`s skip ahead... and now he wants to organize this sotw `cause the other who organized this "of the month" before ended up being mod -.- but no, o sa o tin mortis pe asta, nu pun mod pe nimeni chiar daca organizeaza concursuri, si da, sa se faca mod conf, eu tot nu voi vota, chiar daca restul vor zice da.

lol, nu-ti dau warn, wtf tox?-.- Am inteles esti suparata, nervoasa, or just annoyed, dar cand am zis de warn ma refeream la ryuu ca sa nu mai comenteze.
Se baga in tampenii care nu au legatura cu el si apoi cand vede ca se ingroasa gluma face "Aly, flaw, cineva, veniti in ajutor? Topicul a devenit un razboio.o al concursurilor." Ce sunt eu? Aparatoarea scandalagiilor?>.>
And no, you don`t have to answer. -.-


RE: Idei noi pt Zup - Ryuu - 08-02-2011

Sa lamurim:
1)Nu te-am anuntat tox pt ca am vizitat profilul si am vazut ca ultima vizita era pe 24-12-2010.
2)Aly, nu ma intereseaza sa devin moderator pt ca tin un concurs etc. Daca vroiam iti ziceam deja + ca e doar o culoare si cateva chestii.. sters posturi, dat ban etc. E doar un forum. Nu primesc aur daca as fi moderator, nu as fi platit cu ziua. Forumul va mai dura maxim 3-4 ani. 78

Concursul am vrut sa fie deschis pt ca altii mai lucreaza, si urasc sa astepte dupa sotm. Nu inteleg cu ce va incurca sotw si etc?


RE: Idei noi pt Zup - Lia - 08-02-2011

Haide, Ryuu, nu incepe iar. Daca ar uri sa astepte atunci mai reduc din timpul alocat intrarilor si al concursului in general, dar sa fim seriosi, cati din cei care lucreaza bine au si timp sa o faca?

Cine ti s-a plans tie? In decembrie am intarziat pentru ca am avut niste probleme, dupa cum am zis pana pe 20 lucram zilnic de dimineata pana seara. Atunci ai profitat de ocazie si ai venit cu 'Vai, dar cum sa astepte userii?'. Asa bine cum asteapta si la celelalte competitii. Ce, vrei sa spui ca participantii la DOTM deseneaza o data pe luna?

Cica e doar un forum. Si atunci de ce te agiti ca un peste pe uscat sa dovedesti ca ai avut dreptate?

gal.