Animezup - forum manga si anime
Idei noi pt Zup - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Animezup area (https://www.animezup.com/forum/Forum-Animezup-area)
+--- Forum: Anunturi (https://www.animezup.com/forum/Forum-Anunturi)
+---- Forum: Arhiva (https://www.animezup.com/forum/Forum-Arhiva--242)
+---- Subiect: Idei noi pt Zup (/Thread-Idei-noi-pt-Zup)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40


RE: Idei noi pt Zup - AlerimxD - 31-01-2011

Am organizat prima ediţie de photo of the month, apoi la a doua (adică cea de acum) am lăsat-o pe Nya, deoarece spunea că vrea să aducă nişte îmbunătăţiri (reguli, I guess).
Dar ediţiile următoare le voi organiza eu pentru că am timp şi îmi face plăcere.


RE: Idei noi pt Zup - Ana - 31-01-2011

Alerim:

nu cred ca este vorba numai de placere aici. Este vorba ca daca si tu o sa te ocupi de poem of th month, sigur o sa vrei sa te ocupi si de altele X_X. Eu imi dau seama ca iti palce sa ajuti, dar poate se mai ofera si alt cineva sa ajute cu poem of the month. nu crezi? E mai mult loc sub soare.

Min:

39 Da de sectiuni ar trebui sa se ocupe cineva, dar sa ajungem barim pana sa se faca un loc pentru asa ceva 21. Eu zic ca ar trebui sa existe mai multe locuri. Si sa poti sa te inscri si in mai multe cluburi, nu doar intr-unul. Dar imi place ideea sa aleaga, dar poate mai mult decat trei.
Si poate chiar sa existe clubul fetelor si cel al baietilor. 21 Ar fi funy.



RE: Idei noi pt Zup - Daria v2 - 01-02-2011

Ma bag si eu ca musca in lapte .

Alerim .

Cum a zis si 2011' poate si X - ulescu ar vrea sa se ofere sa organizeze poem of the month . Este ideea ta , initiativa ta , dorinta ta , dar ar trebuii ca si ceilalti sa aiba posibilitatea sa organizeze si sa ajute . Si daca vor fi mai multi doritori am putea vota , si asa nimeni nu se va supara , nu 106 ?
Ideea este geniala , sunt sigura ca daca se aproba si asa ma voi inscrie si eu in concurs .

2011' .

Chiar ar fi funny sa se faca cluburi . Cel putin chiar ar fi foarte amuzanta faza cu clubul fetelor si cel al baietilor . S - ar putea organiza si un club al desenatorilor , unde sa se discute despre desen , pictura , anumite tehnici , un club al fotografiilor si asa mai departe , asa ne - am cunoaste mai bine , parerea mea .

Si da , cred ca ar trebuii sa fie cineva care sa se ocupe de acele sectiuni , unde vor fi ` ` cluburile ` ` . Si cred ca toti cu functii importante [ moderatori , admini , bla bla bla . ] sa aleaga ei pe cine sa puna . Ei cred ca sunt mai capabili sa faca asta si ar alege pe drept , ca daca ar fi sa alegem noi prin VOT , s - ar alege prin prietenii , mai mult ca sigur .

O idee .

Defapt era ideea lui Sibel , dar am vazut ca a fost respinsa , dar m - am gandit sa o mai reformulez eu inca o data .

Am vazut ca s - a zis ca exista deja un DOTM si ca nu este nevoie de concursul cu Design interior si vestimentar . Eu una cred ca ar prinde bine . Multi se axeaza pe asta si poate nu vor sa astepte la DOTM pana apare o astfel de tema si nu cred ca se va alege astfel de tema prea curand . Ar fi frumos sa existe si Fashion of the month .

Si acum fara concurs , ar putea sa fie o sectiune ca si Fan Art doar ca in acea sectiune sa se posteze doar creatiile de Design Interior / Vestimentar . Cred ca ar fi useri care sa isi faca topic acolo . Eu una mi - as face , mai ales ca ma indrept spre arhitectura + design si cred ca ar fi mai multi doritori .

Si bine inteles va trebuii sa se ocupe cineva de concurs si de sectiune . De concurs daca se accepta ma pot ocupa eu 9 .


RE: Idei noi pt Zup - Lia - 01-02-2011

Scorpiiiiie, cum ti-o fii numele. Te-as ruga sa gandesti putin inainte sa faci niste afirmatii.

Nu sunt NECESARE zece milioane de concursuri. Asa participantii se impart intre 15 si ramai cu unul la fiecare, asa s-a intamplat acum cu SOTW si SOTM.

Cat despre cluburi, la ce mai avem sectiunile separate ale forumului pentru Desen, Fotografie, Literatura, GFX? De ce sa le recreeam sub denumirea de cluburi?

Idei pentru ZUP se refera la ceva ce nu exista deja, ceva inovativ.

Si de ce sa fie cineva care sa se ocupe de sectiuni? Moderatorii prezenti sunt mai mult decat capabili. Punct.

Si nu Scorpie, nu te poti ocupa tu. De preferabil macar o persoana care stie sa scrie corect.

Multumesc.


RE: Idei noi pt Zup - Daria v2 - 01-02-2011

Off :

Incerc sa scriu cat de corect pot , oricui ii poate scapa o greseala , doua , trei .

On :

Ziceam cu Fashion of the month pentru ca unii poate vor sa participe la un astfel de concurs si la Dotm sunt sigura ca nu se va alege o astfel de tema .

Unii pot fi pasionati de design si unii poate vor sa comenteze numai design si nu ar sta sa caute in fiecare topic pe cineva care sa aiba design . Si unora le - ar prinde bine ideea .

() Eu doar mi - am incercat norocul , dar vad ca nu a fost agreata .
() Multumesc mult si asa .


RE: Idei noi pt Zup - Lia - 01-02-2011

Eu nu ma refeream la greseli de tastat, ci la greseli ca faptul ca lasi spatiul ala iritant inainte de semnele de punctuatie.

Si nu, pentru ce sa fie un concurs atat de convenabil? Unde s-au dus vremurile cand trebuia sa te chinui la ceva in mod serios si nu sa iti fie dat pe o farfurie de argint? Haide, prea multe fite. Propuneti celui care castiga tema asta. Si asa vad ca majoritatea temelor sunt cam uzuale.

De fapt ca si Sibel de altfel, toti vor sa fie organizatori si moderatori. Asta va e scopul.

La fel ca si subitul interes in orice chestie care ofera o medalie.


RE: Idei noi pt Zup - Mhiet'e - 01-02-2011

Am numai o chestie de intrebat o.o

Pe voi nu va duce in eroare ATATEA ETC/of the month? Bloody hell, majoritatea nici nu sunt organizate bine, mai aproape toate merg pe aceeasi organizare - proasta - fara pic de informatii si sunt facute doar de dragul de a fi facute, ca x si y vrea sa il organizeze.

Ma, daca ar fi useri foarte talentati as mai zice si eu design dar nu cred ca un pusti de 13 ani stie sa faca interiorul unui apartament...

Permite-ti mie sa va sugerez sa nu mai sugerezi atatea lucruri absolut ridicole^^ just an opinion.
Also, poate s-ar mai reduce din atatea etc-uri/of the month, e @.@ ridicol de confuz.
Mai bine un concurs mare, organizat cu premii ok, decat aceeasi chestie in fiecare luna.


RE: Idei noi pt Zup - Ryuu - 01-02-2011

Daca ti se par atat de ridicole si prost organizate si nu intelegi nimic din ele si ce ai mai zis tu mai sus, de ce participi la ele?
Nu cred ca cineva e atat de prost incat sa nu inteleaga in ce consta. Parerea mea este a sunt bine orbanizate >.<
Decat in Sotm m-am inscris, dar asta nu inseamna ca nu am citit si restul concursurilor si sunt bine facute T_T'


RE: Idei noi pt Zup - Mhiet'e - 01-02-2011

Daca ai citi postul per total, Einstein, poate ti-ai da seama la ce m-am referit.

Parerea ta e este ca vezi in ansamblu, ca daca te-ai uita in detaliu poate ai vedea cat de aiurea e structurat sistemul de vot, mai ales la ultimele concursuri organizate. Eu una o admir pe Lia - Uberwald - ca a venit cu ceva nou, gen Manipulation, care n-am mai vazut-o pana acum. Ce ziceam eu, este ca deja sunt prea multe, si daca ai mai face si Fashion si mai stiu eu ce ' Oare ce am mancat luna trecuta? ' ar fi muuuult prea mult.

De exemplu, la POTM trebuie neaparat sa ma inscriu in topic, sau cel putin asta am inteles, restu', n-am citit. Nu vad rostul sa postez doua cuvinte, zicand ' i'm in ' si apoi sa fac ' spam, spam, spam, spam ', poate ca nu vreau ca x si y sa stie ca sunt in concurs. Daca tot e anonimat, macar sa fie de la inceput pana la capat. Daca nu, atunci cand ne inscriem, sa punem si pozele.

Cea cu 3 randuri 37 asta e foarte inteligenta, avand in vedere ca majoritatea au doua randuri. Also, daca n-ai ce sa spui in 3 randuri? Sa nu zic ca majoritatea cand voteaza, habar n-am ce vorbesc.

Anywayz, probleme minore, dar mai e faza cu ' luatul de pe net ' gee, people, daca va temeti de plagiat de ce nu introduce nimeni o regula in care sa fie un watermark - google it - pe imagine/desen/semnatura? =.= vad ca atata caz mai fac unii pe tema asta...

Citat:Nu cred ca cineva e atat de prost incat sa nu inteleaga in ce consta.
Dude @.@ Exista useri care nu stiu sa posteze o imagine pe net, la ce te astepti?

Btw, si signature of the week si signature of the month? Hai sa fim seriosi... a doua intrecere ar fi indeajuns, pe bune acum.

Si sa-ti raspund la intrebare, for fun, because i have nothing left to do, alte intrebari? 10


RE: Idei noi pt Zup - Daria v2 - 01-02-2011

Acum intervin si eu .

SOTM si SOTW . Eu zic ca nu ar trebuii sa fie probleme cu cele doua.A inviat SOTW-ul pentru ca unii nu vor sa astepte o luna,si sunt bune mai multe concursuri,este mai amuzant uneori.Ambele concursuri sunt altfel.La SOTM se alege o tema,in schimb la SOTW se alege o poza pe care se lucreaza.Este o diferenta.

[ cam spamm,dar fie >.>]