Animezup - forum manga si anime
Idei noi pt Zup - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Animezup area (https://www.animezup.com/forum/Forum-Animezup-area)
+--- Forum: Anunturi (https://www.animezup.com/forum/Forum-Anunturi)
+---- Forum: Arhiva (https://www.animezup.com/forum/Forum-Arhiva--242)
+---- Subiect: Idei noi pt Zup (/Thread-Idei-noi-pt-Zup)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40


RE: Idei noi pt Zup - Aly - 14-11-2010

(13-11-2010, 08:48 PM)Nyo A scris: Fleeting ray e in ffs si nici macar nu stia iar alti doi useri banati .
@nyo

Ma bag eu sa-ti raspund, nu ma ocup de mozi and staff, asta facea marina dar cum marina e momentan plecata... anyway, click on spoiler ^^

Fleeting ray e roz, asta o recunosc, dar fleeting ray nu e in FFS, grupurile MangaZup, ExtraZup si FanFictionStaff au aceeasi culoare la nick. Daca ai vazut-o roz, ai zis ca e in FFS, dar nu e, ea face proffing pe MangaZup, alaturi de mine si de acolo se trage nick-ul roz, nu de la FFS, nu a fost vreodata in FFS.

Legat de userii ce ajung in staff, ultimii useri veniti in staff sunt fosti mozi de aici sau de pe manga-anime, mai ales ca unii mozi/admini au fost pe manga-anime, asa ca, cand un mod de acolo, pe care il stii, vine cu o idee si el ti-o propune, si tu decizi sa il faci mod, si toti ceilalti sunt de acord, nu vad rostul la a va mai anunta. Stiu ca multi isi doresc sa fie mod, dar nu e asa misto sa fii mod, sau admin.
Yondaime, pentru ca la el cred ca te refereai, a fost mod aici acum 2 ani, si din anumite motive a plecat. Acuma, daca a venit inapoi, si e unul din mozii vechi ai forumului, si daca eu l-am propus ca global, si s-a acceptat mod, si pe urma sa devina global, poate ca a devenit global prea devreme, asta o stiu, dar de ce l-am mai baga prin toata chestia cu mod in probe cand el deja le stie?
Deci raspunsul meu ar fi da, sa se faca o lista cu persoanele venite in staff, dar nu sa va si explicam de ce ajunge mod sau global, cineva care a fost deja aici mod/global.
Si grupuletul ala cu nickurile roz, ei au nick-urile colorate pentru ca ne ajut ape alte site-uri ce apartin de zup, exceptie FFS, care lucreaza si pe extra dar si pe zup la ff. Atata tot.
Si lista aia va fi foarte scurta >_>

@Ryuu

Tu vrei ceva de genul Karma de pe m-a, unde nu se stie cine voteaza dar la fiecare ora poti fi votat.
Legat de user-ul saptamanii/lunii/anului, nu crezi ca ar iesi niste certuri ingrozitoare si o sa se apuce sa strige furt si cine mai stie ce?._. Si nu, daca un user nou venit e votat cel mai idiot membru animezup, iti dai seama ca ala va pleca, se va duce pe alt forum si va zice ce nesimtiti sunt pe zup and trolls attack us, s-a mai intamplat chestia asta, deci nu, lasa topul ala de scorpii, macar cei din lista de acolo stiu ca e o gluma, pe cand altii, nu prea stiu.


RE: Idei noi pt Zup - Flaw - 14-11-2010

@Ryuu: Pentru prima chestie exista sistemul de reputatii...
Pentru a doua chestie exista mesajele private.
Ideea cu userul lunii/saptamanii e draguta dar si putin cam greu de realizat.
Iti dai seama ca un user nou, dar care face lucruri bune, nu ar avea asa multe sanse sa castige in fata unui user vechi, cu mai multi prieteni.

Ar merge insa un concurs de popularitate intre utilizatori 39 Acolo macar s-ar stii din start ca ar castiga cel cu mai multi prieteni 21


RE: Idei noi pt Zup - TheBestCookie:X - 16-11-2010

Da este super ideea cu,concursul pentru popularitate^^
Marfa!


RE: Idei noi pt Zup - Mitchy - 19-11-2010

Salutari!
Eu vin cu o idee de concurs.
E vorba de Fan Fic vs. Fan Art!
De exemplu se da tema, de realizat un FanArt pe baza unui FanFic din forum, dupa anumite criterii, specie, volum, reprezentare, adica fiecare luna, are un subiect aparte. Participantul poate face echipa cu user-ul de la care a luat Fic-ul, insa nu poate sa-si creeze singur fic-ul de participare. Aici e vorba de lucru in echipa.)
Sper ca e ceva bun si nou!
Astept cu nerabdare raspunsul, si sper sa va placa, ptu ca nu a mai ajuns sa realizez acest topic pe site-ul anterior, din motiv de inactivare!-.-.........


RE: Idei noi pt Zup - Flaw - 20-11-2010

@IchigoNyaa~: Sa vedem daca putem incerca un astfel de concurs prin vacanta de iarna, cand ar avea lumea mai mult timp 4
Ar fi o idee interesanta.

@Mitch: Nu e rea ideea, dar mai sigur ar fi sa intrebi pe la Fan Art si Fan Fanfiction, sa vezi daca e lumea interesata de asa ceva 4
Mie personal imi place, mi s-ar parea dragut un asa concurs, dar ce te faci daca restul nu sunt interesati?

In general, de fiecare data cand am avut un concurs am facut inainte un poll fie la Anunturi, fie la General Chit-chat discussions, fie in cadrul subforumurilor in cauza, unde am incercat sa vad cam cati useri ar fi interesati de concurs si ce sugestii au. Iti sugerez sa incerci sa faci la fel 39
Daca lumea se arata interesata, ai tot sprijinul meu si te voi ajuta cu ce pot 21

Ca o observatie... nu prea merge Fan Art vs Fan Fiction 21 Versus ar insemna ca se opun iar in cazul de fata vad ca e mai degraba o colaborare 4


RE: Idei noi pt Zup - Mitchy - 20-11-2010

Oki mersi de sfat!
Poate imi propui o denumire mai ca lumea, te rog, daca iti face placere!
Si da, am sal trec la anunturi la FA si FF!


RE: Idei noi pt Zup - TheBestCookie:X - 20-11-2010

Heyyy ce ar fi sa facem un concurs cu cea mai buna compunere??
Adica...inainte sa iasa nr. de revista sa fie un concurs cu cea mai buna compunere.Insa aceste compunerii sa fie despre iarna daca nr. apare prin decembrie....Deci?4


RE: Idei noi pt Zup - yaoi maniac - 20-11-2010

Mie mi se pare o idee buna. Dar nu inteleg de ce sa va irositii banii. Puteti sa va mai ganditi unde o sa se deschida subiectul ca sa atraga si atentia celorlantii useri. Ca daca e in alta parde sar putea sa nu mai ' sara in ochi '.


RE: Idei noi pt Zup - Aly - 21-11-2010

(20-11-2010, 04:44 PM)YuukiVampire:X A scris: Heyyy ce ar fi sa facem un concurs cu cea mai buna compunere??
Adica...inainte sa iasa nr. de revista sa fie un concurs cu cea mai buna compunere.Insa aceste compunerii sa fie despre iarna daca nr. apare prin decembrie....Deci?4

deja exista Fic of the week, Fic of the month, si... eu nu pricep... Punem manga/asian related stuff si venim brusc cu ficuri?oO Atunci *goes writing an article* si eu vreau articol despre cele mai mari banuri din istorie ^_^

Acuma, serios vorbind, daca revista este bazata pe lucruri despre fenomenul asiatic legat de anime/manga/etc de ce am pune "o compunere" despre iarna? Acel fic ar trebui sa aibe minim 2 pagini word ca sa iasa ceva la revista, pentru ca dimensiunile sunt mari. Ar trebui verificat amanuntit si mai exista chestiile cu "trisatul" si se vor lua la cearta ca au fraudat si se vor lauda ca ei au ficuri publicate intr-o revista de pe net. In fine, mie una mi se pare absurd sa pui ficuri, atunci ar trebui sa pui si gfx si fanart, si subs, si orice altceva ce e pe forum.

Stiai ca revista se numeste MangaZup si nu Animezup, nu?

@obses, ce bani? si unde se deschide subiectul? nu pricep ce zici acolo, nu are deloc sens.


RE: Idei noi pt Zup - AlerimxD - 27-11-2010

Ok, nu am citit tot ce s-a scris înainte şi sunt nouă (m-am înregistrat acum 2 zile). Am observat concursuri SOTW, FOTW, DOTW, MOTM, dar nu este şi Photo of the week ? De ce ? Ar fi fost super, mai ales că ne-ar încuraja să facem mai multe poze, să ne formăm un stil artistic or something like that. Mi-ar plăcea foarte mult.. xD

Şi ar mai fi ceva. Când trecem cu mouse-ul peste o medalie să scrie cum se numeşte (pentru mine, care nu ştiu încă pentru ce este fiecare ^^')

Um ? Ce părere aveţi ? Sunt de luat în considerate ideile mele sau nu ? :pls:
Xoxo.