Animezup - forum manga si anime
Idei noi pt Zup - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Animezup area (https://www.animezup.com/forum/Forum-Animezup-area)
+--- Forum: Anunturi (https://www.animezup.com/forum/Forum-Anunturi)
+---- Forum: Arhiva (https://www.animezup.com/forum/Forum-Arhiva--242)
+---- Subiect: Idei noi pt Zup (/Thread-Idei-noi-pt-Zup)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40


RE: Idei noi pt Zup - Flaw - 28-08-2010

Poeziile si one-shot-urile tot la categoria Fan Fic se incadreaza, deci primesti medalie si pentru ele.

Poate facem insa niste concursuri de one-shots si poezii daca ar fi oameni interesati de asa ceva.


RE: Idei noi pt Zup - Mimisor - 30-08-2010

Umm, aÅŸ avea eu 2 mici sugestii.

Prima, la profil nu ar putea să fie şi o chestie unde ai putea să îţi treci şi numele adevărat, mă rog, prenumele ?
Şi a 2a, la AZ Duel, acolo unde scrie 'and 1 more' nu ar putea să fie un link care să te ducă la topic-urile cu duelurile de la Foto ? Sper că înţelegi la ce mă refer. :]]

Ah, şi până la urmă cum rămâne cu moderatorul la secţiunile Foto, Muzică şi Kuro ? ;-?


RE: Idei noi pt Zup - Serqet - 01-09-2010

buna Smile
De cand aparut optiunea de a ascunde varsta ,vad ca la mai mult de majoritatea de useuri nu pot afla varsta 39 , aaaaaaaaa, nu stai, daca caut, daca are un post la <nou veniti> si daca mai exista si nu este sters 22. Nu am restrictie fata de varsta, da cam deranjeaza ca nu poti stii ce varsta are persoana data sau pui intrebari legate de varsta.

@Mimishor
e prea mult, mai ales ca nu pun ce sex sunt, dar tu doresti si cu numele si prenumele 22


RE: Idei noi pt Zup - Tan - 01-09-2010

sasha, uite-te sub imaginea zodie, daca userul are data de nastere trecuta, va fi afisata. forumul nu obliga pe nimeni sa isi treaca data de nastere/sexul etc


RE: Idei noi pt Zup - Zăpă - 01-09-2010

Aaa, cineva care sa se ocupe de Nou Veniti.
Am vazut spam peste spam pe acolo, plus ca unii useri se descriu in topicul altor useri, plus ca am mai vazut si certuri 39
Sii~, deasemenea cine se ocupa de Scoala si Kuro? ;-?

Si [ma tot repet] am vazut ca se ofera medalie daca participi la FOTW, DOTW sau SOTW.
Era interesant daca castigatorul putea pastra medalia pentru o saptamana, iar apoi sa o inmaneze castigatorului saptamanii viitoare 39. Mmm, dar ar fi cam mult de munca, dar poate ar spori inscrierile acolo. 39



RE: Idei noi pt Zup - Tan - 01-09-2010

(01-09-2010, 03:07 AM)Zăpă A scris:
Sii~, deasemenea cine se ocupa de Scoala si Kuro? ;-?

aly si ady 10

(01-09-2010, 03:07 AM)Zăpă A scris: Si [ma tot repet] am vazut ca se ofera medalie daca participi la FOTW, DOTW sau SOTW.
Era interesant daca castigatorul putea pastra medalia pentru o saptamana, iar apoi sa o inmaneze castigatorului saptamanii viitoare 39. Mmm, dar ar fi cam mult de munca, dar poate ar spori inscrierile acolo. 39

tin sa iti (re) amintesc ca flaw acorda medaliile manual 10, nu il supara pe om ca in fiecare saptamana sa trebuiasca sa tot schimbe medalii la nustiu cati useri, si daca rateaza o zi, sa se faca flamewars...

ideea desi e buna, nu e deloc practica


RE: Idei noi pt Zup - Meal. - 01-09-2010

Zăpă, la Kuro parcă se ocupa Lynn.
Dacă tot este vorba despre asta, cine se ocupă de Cărți ( întrebam că am văzut un mic spam azi ) , DA și Filme ?
Șiii, nu există o posibilitate ca medaliile să nu apară pe pagină? Adică, mulți useri au muuulte medalii și acestea deformează pagina. Nu știu, mă gândeam să apară un link gen „X Awards” și dacă dai click să-ți apară medaliile userului. 39


RE: Idei noi pt Zup - Zăpă - 01-09-2010

Citat:tin sa iti (re) amintesc ca flaw acorda medaliile manual 10, nu il supara pe om ca in fiecare
Da da, am mentionat si eu ca-i greu, dar parea o idee buna la inceput :]]

Citat:Nu știu, mă gândeam să apară un link gen „X Awards” și dacă dai click să-ți apară medaliile userului.
Mi se pare o idee buna 39

Citat:Dacă tot este vorba despre asta, cine se ocupă de Cărți ( întrebam că am văzut un mic spam azi ) , DA și Filme ?
O fi nevoie de moderator si acolo? 39 Dar mi se pare ca am vazut ceva spam 39


RE: Idei noi pt Zup - Flaw - 01-09-2010

@MimiÅŸor: S-a rezolvat, si stii asta. Postez acum doar ca sa nu creada lumea ca te ignor.

@Sasha: Daca cineva doreste sa isi ascunda varsta, are dreptul sa o faca. Daca zup era un forum in care se discutau multe subiecte 16/18+, atunci ar fi fost cam obligatoriu sa o declare la inregistrare. Dar asa.. tine de fiecare.
Unii pot fi frustrati de faptul ca sunt ceva mai in varsta decat restul, altii de faptul ca sunt mai tineri decat restul.

@Zăpă: Nu mai dau medalii, o sa fac altfel. Veti vedea cu totii in curand cum, poate chiar azi.

@Tan: Nu tine numai de aspectul practic. Am o alta idee mai buna. Dar da, trebuie sa recunosc, ca ar fi stresant sa tot adaug si sa scot medalii.

@Me†al: Moderatorii globali 4
Also, cam tot scopul medaliilor e sa apara in postbit... 21 De asta se inghesuie lumea sa le obtina.
Am impresia ca le setasem o latime maxima pana la care se pot intinde, dupa care sa treaca pe randul urmator. O sa verific azi.


RE: Idei noi pt Zup - Flash - 01-09-2010

Citat:Aaa, cineva care sa se ocupe de Nou Veniti.
Am vazut spam peste spam pe acolo, plus ca unii useri se descriu in topicul altor useri, plus ca am mai vazut si certuri 39
Sii~, deasemenea cine se ocupa de Scoala si Kuro? ;-?

De aia există moderatorii globali adică Aly şi Ady. Dacă s-ar pune peste tot moderatori la fiecare secţiune, atunci ce rost ar mai avea mozii globali ?

Citat:Dacă tot este vorba despre asta, cine se ocupă de Cărți ( întrebam că am văzut un mic spam azi ) , DA și Filme ?

Se ocupă ady şi aly cum am mai spus. Ieri Aly începuse să se ocupe de spamul prin secţiuni. Începuse cu ultimele secţiuni de jos. Nu îţi face griji, va trece şi pe acolo.

Citat:Zăpă, la Kuro parcă se ocupa Lynn.
Aici nu ştiu. Ştiam iniţial că posibil să fie Nya, dar acum e la Foto.