Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

sasusaku or sasukarin?

#21
K...K...cum ... Karin ? Iti bati joc de mine OoO Mai sa mor de inima cand am vauzt numele topicului X_x Pur si simplu nu o sufar pe femeia asta . De cand l`a vauzt pe Sasuke deja se dadea pe langa el . Plus ca fata ei cere pumni 39 imi place freza asa putin xD In shcimb ochelarii aia maro de baba =]] Huuu =]] Va rog frumos xD Sakura , ei Sakura , am placut`o pe fata asta si o s`o plac mereu xD E dragutica xD CUloarea parului ei e speciala xD Ea chiar il iubeste pe Sasuke , in schimb Karin , e atrasa doar de infatisarea lui xD e gen un trofeu 78 In schimb Sakura il place pentru ceea ce face nu ceea ce e 39 Cred =]]] Deci ramane SasuSaku :X mi se pare mie ca e gen polii opusi se atrag xD 15 Se completeaza 78

Jos cu SasuKarin , sus cu SasuSaku :X

#22
Hmm, pentru mine răspunsul este simplu. Prefer SasuKarin. De ce? Ei bine, eu nu o suport pe Karin, chiar deloc. E aşa superficială, însă cred că Sasuke nu merită altceva decât asta. Adică, părerea mea e că Sasu nu o merită pe Sakura. De ce? Ei bine, Saku a fost mereu îndrăgostită de el, ea chiar fiind îndrăgostită, nu ca celelalte fete care îl vedeau tot ca şi Karin, precum un trofeu, iar Sasuke, ei bine, el chiar nu a ştiu să aprecieze asta. Eu înţeleg[într-un fel] că el era orbit de răzbunare, însă chiar şi aşa, putea să facă ceva să nu o rănească aşa pe Sakura, prin indiferenţa sa.
Eu consider că cea mai potrivită pentru el nu e nimeni alta decât Karin. El merită o fată superficială, care să-l vadă ca pe un premiu. Să nu mai simtă niciodată dragostea adevărată deoarece nu a ştiut să o aprecieze pe cea a Sakurei, care, sunt foarte sigură că l-ar fi putut face fericit. Sakura ar merita pe cineva mai bun, care să ştie să o preţuiască la adevărata sa valoare, aşa ca Lee. Ştiu că nu arată bine, însă nu doar asta contează la o persoană. Eu consider că cel mai important e ce se află în interior. Eu mereu am fost atrasă mai mult de sufletele oamenilor decât de înfăţişare.

Aşadar, alegerea mea e SasuKarin. Sasuke nu merită ceva mai bun, chiar dacă a suferit, putea să se gândească şi la alţii, nu doar la el. Poate că, în felul ăsta, într-un final ar fi putut fi şi el fericit. Consider că-şi merita soarta.

#23
Citat:K...K...cum ... Karin ? Iti bati joc de mine OoO Mai sa mor de inima cand am vauzt numele topicului X_x Pur si simplu nu o sufar pe femeia asta . De cand l`a vauzt pe Sasuke deja se dadea pe langa el

Haha, you made me laugh riillz. Karin l-a salvat de vreo 3 ori pe Sasuke, amaratul asta nici nu i-a pasat cand tipa prajea din cauza Amaterasului 3 dear read manga if you talk shit. : ]

Citat:Dar Sasuke o placea pe Sakura in trecut, asta se stie, si este posibil sa aiba acelasi sentimente si acum.

Tu te auzi ce rahaturi scornesti ? Cand Sasuke o placea pe Sakura ? Indobitocita de ficuri much ? Sasuke daca esti asa dezinformata era sa o ucida pe Sakura si tu spicuiesti de iubirea dintre ei. Cea care nu exista. Lol

Nu se potriveste cu nici una. Sakura mai tine la el, dar pe el il doare undeva, iar cu K nu are nici o sansa. Cred ca moare in final nu se stie, urmariti manga va rog inainte sa vorbiti prostii 3
-

#24
[ Scuze ca fac putin off ... 9 ... ] Sasori nu cred ca ar trebui sa fii asa de dur/a Tu te auzi ce rahaturi scornesti ? Totusi asta e parerea ei nu cred ca ar trebui sa ne comportam asa , scuze vad ca esti mai veche ca mine pe forum , dar nu cred ca asa trebuie sa vorbim unii cu altii . Parerea proprie ...daca te deranjeaza da-mi un pm si reeditez .

Revenind :

SasuKarin, doamne nu suport cuplul asta adica .... SasuSaku 4ever 8 . Totusi sunt de parere cu Alexandra, Sasuke ar meritau pe Karin 78 . Dupa mine Karin e doar una din fanele lui ... il vede pe Sasuke ca un ''trofeu'' dupa cum sa ma mentionat Smile .
Deci raman la SasuSaku speram ca el isi va da seama ca Sakura il iubeste ... cine stie Smile .

Pam-pam-pam ... Intelegi ?!


#25
Ador cuplul SASUSAKU...chiar nu stiu daca o sa fie sau nu impreuna, desi eu asa sper(cat despre faptul ca Sakura nu e cine stie ce dezvoltata asta nu inseamna ca nu arata bine plus ca asta depinde si de organism, te poti dezvolta devreme sau mai tarziu)... cat despre KARIN Yondaime I HATE IT...nu o pot suferi, dar trebuie sa recunosc ca si ea arata destul de bine... dar tot nu o sufar10

#26
Pai, sa fiu sincera, prefer SasuKarin decat SasuSaku. Why, U ask?
Karin e ceva mai perversa, mai baietoasa, mai tupeista si asta imi place la ea. Nu e deloc urata, cum am vazut intr-un com la nu-mai-stiu-ce topic, chiar daca poarta ochelari.
Sakura e...Sakura a suferit foarte mult dupa Sasuke si totusi tine la el, il iubeste banuiesc siiii mi se pare ca e cam egoista.
Pana la urma, as prefera ca Sasuke sa ramana singur, sau sa fie cu oricine altcineva dar dintre astea doua cupluri, il aleg pe cel mentionat mai sus.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#27
Mie sincer mi se pare ca Sasuke nu se potriveste nici cu Sakura, nici cu Karin.
Sakura mi se pare prea mironosita si, desi in Shippuden se schimba, cred ca, daca Sasuke s-ar intoarce, ar reveni la vechile obiceiuri.
Karin imi e antipatica. Cred ca iubeste doar puterea din Sasuke, nu pe el ca om [ah, ce siropos a sunat asta!]. Desi l-a salvat de cateva ori, as fi dezamagita daca Sasuke ar ramane cu ea...

Totusi, daca ar fi sa aleg intre SasuSaku si SasuKarin, as alege SasuSaku...
[Imagine: 25rd0nd.jpg]

#28
Ok, stiu ca am mai postat aici dar mi- am mai schimbat putin parerea despre asa ''minunatul'' cuplu Sasusaku. Sakura, sakura o urasc pe mironosita si pierduta aia rozalie. E prea paparuda. Sasuke a plecat, iar acum ii zice lui Naruto ca il iubeste si de asemenea ii spune sa nu- l mai caute pe Sasuke, nu e nevoie sa- si mai tina promisiunea. Ba chiar a incercat sa- i infinga un cutit otravit si poate ma credeti obsedata de Sasuke, na dar cat m- am mai bucurat cand am vazut cum a reactionat Sasuke. Cat despre Karin mi- am schimbat umpic parerea. Chiar daca e obsedata doar de infatisarea lui Sasuke i- a salvat si ea viata de multe ori si sa recunoastem cum a mai spous cineva, ca fara ochelari ar fi sa zicem... draguta. Oricum nici un cuplu din cele mentionate nu sunt posibile si niciunul nu ma atrage [niciunu' nu favorizez ba chiar le urasc pe amandoua, sasusaku mai mult]. Dar daca ar fi sa aleg si chiar nu stiu cum m- am schimbat asa ar fi sa aleg Sasukarin.[ repet il urasc si pe asta]

#29
Dragilor, hai sv explic :-> Deki acuma nu vreau sa atrag fanii impotriva mea, But you can read my comment (If you want). So... Karin, intr-adevar, e mai tupeista, mai baietoasa, mai perversa etc., dar chiar credeti ca ar putea sa fie cu Sasuke? Acum sincer... Sasuke vede numai razbunare oriunde s-ar uita. Singurul lucru care l-a induiosat vreodata, in toata viata lui, chiar si pentru una sau doua secunde, au fost vorbele Sakurei atunci cand el a parasit Konoha. Acel mik 'Thank You' a fost spus datorita vorbelor ei care i-au trezit anumite sentimente la realitate. De ce spun una sau doua secunde? Orbit de razbunare, a adormit-o, ca sa n-o omoare. Chiar dak Sasu, in Shippuden, a ingropat de muuult timp acel moment, totusi, el a existat. Si a fost creat de Sakura. Mai ales ca, da Karin i-a salvat viata de cateva ori, insa, inainte de ea, a fost o persoana de doua ori mai speciala, care l-a salvat de la moarte, (Nuj dak va mai amintiti atunci cand Sas'ke a fost muscat de Orochimaru) Dak n-ar fi fost Saku, cine ar fi tras de timp pana ar fi venit ceilalti, sau pana s-ar fi trezit Sasuke? Soo... Cred intr-adevar ca Sakura ar reusi sa-l readuca la sentimente mai bune, dar nu stie cum... Parerea mea.
Fan declarat: SasuSaku (Si acum stiti motivele)
[Imagine: SIGN.png]
Thanks ^Ciresica^
SasuSaku fics || Miky`s Smile Zone

#30
Pot sa aleg cu nici una? o.O Din trei motive spun acest lucru:

1. Nu le suport pe nici una, una este mai tampita decat cealalta, orbite de frumusetea lui Sasuke si nici nua u timp sa vada ce e in inima lui sau sa vada cum e el cu adevarat, un obsedat de putere, razbunare si faima, un criminal, asasin ninja cum vreti voi. Acum intervenind pararea mea, Sakura e obsedata de Sasuke ca si Karin, deci no way, nu le suport pur si simplu.

2. Karin...pff, cu Karin? Aoleu Doamne, Sasuke a incercat sa o omoare LUME! Nu o suporta, nu o inghite, cum sa fie cu ea? In visele ei cele mai adanci, Sasuke este obsedat de putere, cum sa fie cu ea? Un nimic? Bine hai sa nu jignim, l-a ajutat cand a avut nevoie, dar asta nu inseamna ca o iubeste, no?

3. Sakura, alta pe care nu o suport, defapt nu ii suport claia aia de par roz din cap care seaman cu peruca matusii Armidana T_T. Alta obsedata din copilarie de el, dar totusi, daca gandim putin logic Sakura nu e chiar un nimic pentru Sasuke, cred ca are sentimente pentru ea undeva adanc, adanc, adanc, adanc in suflet, adica a fost coechipiera lui ceva timp, macar ca prietena tot simte ceva. Dar tot nu o suport!

Asa ca sa aleg acuma, poi eu am ficuri SasuSaku, deci hai sa zicem...SasuSaku, dar tot nu o suport pe Sakura, de aceea in ficuri o omor si o inviu 71
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)