Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: naruto
iubire
0%
0 0%
iubire
100.00%
1 100.00%
Total 1 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

cine ii iubeste pe sasuke si sakura?

#61
(09-01-2011, 09:47 PM)So^Simple A scris: In schimb Sasuke a decazut din ce in ce mai mult . Era arogant , inconstient si necugetat . Si-a indeplinit scopul ... si-a ucis familia cu mainile lui . A aflat ca familia il iubea si acum vrea sa-si distruga satul natal ? Orocimaru` in persoana . NU spun ca nu il inteleg ... sa traiesti in minciuna e dificil dar sa omori tot satul pentru greseala a sase sau sapte batranei [ nu stiu cati erau 9 ] ? Si nu era tocmai o greseala pentru ca incercau sa il apere sau probabil ca nici ei nu stiau exact ce s-a intamplat . A devenit dificil de inteles . Un monstru la fel ca si Orocimaru si a inceput sa ma doara sa il vad .

Sunt de acord cu tine 2 Cand am vazut ca Sasuke a zis ca vrea sa distruga Konoha chiar m'am intristat. Si primul gand care mi'a vnt in minte a fost ca a devenit exact ca Orochimaru. Chiar ma bucurasem cand l'a omorat dar cand am vazut ca vrea sa distruga satu... >.< Chiar imi pare foarte rau. Il inteleg ca nu i'a convenit ca batranii aia l'au fortat pe Itachi sa isi omoare clanu da ce vina are restu satului? Ok imi convine sa ii omoare pe mosii aia ca si pe mine ma enerveaza, da intreg satu? Adica ce a mai ramas din el dp asaltul lui Pain....Sasuke a decazut foarte mult si imi pare rau ptr asta...
[Imagine: EnvYQ.png]

#62
Dei-kun :X e de acord cu minee !! :X :X 2124

Vroiam sa mai adaug ceva important care mi-a displacut la Sakura si pe care l-am omis mai inainte . Ma refer la relatia cu Ino . In copilarie se parea ca Ino a fost singura ei prietena si a ajutat-o sa se formeze ca si persoana . Daca cineva face atat de multe pentru tine cum poti sa renunti la asa ceva ? Prietenia este un sentiment nepretuit nu e ceva cu care sa te joci . Un baiat a meritat asta ? Sunt de parere ca nu . Si ce daca il placeau amandoua pe Saske' ? Sa ramana prietene .... s-ar fi certat ocazional dar daca ar fi avut taria de caracter sa vada ca nu are rost s-ar fi impacat repede . Ea a renuntat a fost o mare greseala . Si imediat ce Sasuke a disparut din peisaj s-au impacat . Nu am fost , nu sunt si nu voi fi vreodata de parere ca un baiat fie el bun , frumos , vaccinat merita sa strici o prietenie . E cel mai rau lucru pe care l-a facut in toata viata ei . Cand vedeam secventele din copilaria ei in care era vorba de Ino nu stiam daca sa plang sau sa sparg televizorul si / sau calculatorul [ depinde unde ma uitam ]

Cam asta era daca mai gasesc ceva voi da edit aici ca sa nu fac 1000 de posturi ... daca va deranjeaza bineinteles 4

Imprevizibilul sporeste entuziazmul fiecarei povesti de dragoste.
Iar eu pretuiesc fiecare moment neasteptat. (o^.^o)

I love :
Mizuki-chi...o(^-^)o [ my mammy ] ; Layla. [ my sury ] ; Kayla. [ my sis ] ; E. H. [ my daddy ] ; PnÈ™ . [ my little rainbow ] ; Eve. [ Prajiturica mea ] ; Briskly. and Ronnie.

[Imagine: desktop.png]

Is something about change !!!



#63
Sunt o fana SasuSaku, dar dupa cate a facut Sasuke cum a incercat sa o omoare pe Sakura in anime Naruto Shippuuden 214 merita sa rmana singur sa nu stie ce e iubirea cel putin asta merita, dar eu vreau sa fie cu ea adica e o fata de treaba in Shippuuden pana si Ino e niciodata nu am crezut ca voi spune asta, dar pana si Ino s-a schimbat.Si sa ne amintim ce a zis "Buna ma numesc Sasuke Uchiha si urasc totul nu imi place aproape nimic vreau sa omor o persoana anume si sa imi refac clanul" Si cu cine sa isi refaca clanul? cu Karin ba Karin e jumatate moarta si nu il mai intereseaza de cand a trecut cu chidori prin ea pentru ca, o tinea ostatuca Danzou si yng yang yng e vizibil Sakura, iar yang Sasuke opusi se atrag finalul cred ca va fi asa nu sunt sigura, dar e doar imaginatie nimic alceva Madara vroia sa il omoare pe Sasuke si Sakura se baga in fata lui Sasuke find ranita foarte grav el se duce la ea si o intreaba cum se simte, iar ea spune ca il iubeste si adio dupa care scuipa niste sange pe chipui lui o ia de pe fata si isi aminteste episodul acela 109 dintr-o data se simte cu adevarat singur acuma nimeni nu il mai iubeste la iubit cineva nu a stiut sa aprecieze viata ia dat 3 sanse el le-a refuzat face o criza si se omoara vine Naruto ii descopera pe cei se duce la Sasuke care inca mai sufla si ultima s-a dorinta chear in ceasul morti sa o pune pe buzele rozaliei dupa care Naruto atata de nnervos activeaza vulpea pana cand vine Hinata si si-o controleaza devine proclamat Hogake si ii inmormateaza pe cei 2 inpreuna.In acelas sicriu cu buzele unele peste altele cum a cerut Sasuke el realizeaza ca trebuie sa isi caute alta fata e mai povestesc ce e aici fan fic naruto
[center]
My fragile soul is broken
[/center]

#64
De când am reuşit să înţeleg şi eu ce e cu acest anime, am început să simpatizez fiecare personaj în parte, evident. Ceva însă m-a atras mai mult, defapt cineva. Drăguţ, rece, indiferent..Sasuke. De ce? Nici eu nu ştiu. Defapt, ştiu. Era diferit. Era cu adevărat diferit. Nu-i păsa de nimeni, avea atitudine de badboy..era misterios, eh, in fine. Cunoscând şi personalitatea Sakurei, mi-am zis, încă pe când aveam 9 ani, că sunt drăguţi. Cu timpul, am început să ador fiecare secvenţă în care erau împreuna. Am urmărit aproape toate episoadele, primele ştiindu-le acum pe de rost. Până la un moment dat. Am fost dezamăgită. Sasuke nu făcuse nimic pentru a se apropia de Sakura, ba din contră..aveam impresia că vrea să scape de ea. Mă simţeam ciudat că, după atâta timp, pereche care mi s-a părut a fi perfectă, nu mai e decât în mintea mea. Am realizat în final că tot timpul aşa fusese. Chiar dacă Sasuke avuse un comportament mai ciudat în Pădurea Interzisă, pe parcurs nu s-a mai întâmplat nimic, chiar nimic! Când el a plecat, ne-a dezamăgit cred că pe toţi. Eh, chiar dacă e doar o dorinţă..mie tot îmi place. Le-ar sta bine împreună şi..nu ştiu, asta e. xD
.
Where is the love?
[Imagine: 14uuh6x.gif]
Does love have a reason?

#65
Eu sunt aici... in primul rand... ador acest cuplu. Citesc multe ficuri... doar unul singur este Saso&Saku.... iar pe ala il citesc doar de plictiseala.... si putin pentru scriitoare, care fac o munca bunicica. Sasuke si Sakura ? Am auzit ca in partea a treia ei o sa se sarute... si daca este asa... ar fi uimitor. Sasuke mereu a protejat-o pe Sakura, iar episodul in care i-au cunoscut pe Lee si echipa sa, iar sprâncenatul a cerut sa fie impreuna, Sasuke a facut o fata... 21 .... se uita la ei fara sa-i pese de nimeni altcineva.

:bye:

#66
Mda, si eu imi doresc foarte mult ca mult iubitul cuplu sa fie Sasusaku. Parerea mea este ca acest cuplu are cei mai multi fani.
Sincer il ador pe Sasuke, dar parca se comporta prea...prea urat. Si prin urat ma refer ca a incercat de 2 sau 3 ori sa o omoare pe Sakura, dar mereu a fost impiedicat ori de Naruto, ori de Kakashi. Asta intamplandu-se in Shippuden. In prima serie cand ei aveau 13 ani, pot spune ca Sasuke dadea semne sa o placa pe Sakura. Erau cateva momente sa zic romantice. Mi-a placut foarte mult episodul in care Sakura si-a taiat parul si a incercat sa se lupte cu acei ninja pusi de Orochimaru sa il omoare pe Sasuke, sau ceva de genul. Si apoi knd Sasuke s-a trezit si i-a luat la bataie pt. k Sakura era in ultimul hal + ca ea l-a imbratisat pt. al opri. Very romantic. 8
De asemenea sunt destule momente frumoase intre cei 2. Cum sa nu-i adori?
Inca sper ca cei doi sa fie impreuna, si nu cred ca sunt singura. Tot ce trebuie sa facem e sa asteptam. Sper c-a lui Sasuke sa-i revina mintea la cap si sa realizeze k a facut o greseasa in ceea ce o priveste pe Sakura. Sunt sigura ca el simte ceva pentru ea, dar ura pe care o simte nu il lasa sa-si descopere sentimentele pt. ea.
:bye:




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)