Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Trigun] Trigun: Badlands Rumble (2010)

#1
[Imagine: trigun-badland-rumble.jpg]

Anidb A scris:* Based on a seinen manga by Naitou Yasuhiro, serialised in YK Comics.

The story is set in Macca, a town surrounded by quicksand. With rumours spreading that the legendary robber Gasback has his sights set on the town, the mayor Kepler has brought together bounty hunters to protect the town. These bounty hunters have been following Gasback from town to town in hopes of bagging the prize. Meryl and Milly have come to town to assess the situation as insurance agents, but are shocked by this turn of events. Moreover, Vash the Stampede is also in town, along with the female bounty hunter Amelia and Nicholas D. Wolfwood.

Poate unii dintre voi va mai amintiti oarecum de Trigun si de fascinantul Vash the Stampede. Pai...in 2010 a fost lansat si un film, cu incredibil de multa intarziere pentru cat de veche este totusi seria (lansata in 1998).

Daca ati vazut filmul pentru seria Cowboy Bebop deja stiti cam la ce sa va asteptati si de la filmul acesta. Structurat in principal cam ca un episod extins pe o ora jumate, filmul nu are multe suprize de aruncat dar este realizat cu mult fler si surprinde foarte bine atmosfera seriei clasice.

Vash se intoarce, precum si Wolfwood si cele doua tipe (desi spre onoarea lor ele nu prea au mare chestie de facut in filmul asta in afara de a aparea). Povestea e simpluta si placuta, nu necesita prea multi neuroni si nu-si ia prea multe riscuri.
Dar cand totul e carat de actiune buna, muzica buna si animatie extraordinara...cine se plange? Eu in nici un caz.

Deci daca v-au placut Trigun si Cowboy Bebop, si v-a placut ulterior si Cowboy Bebop: Knocking on Heaven's Door, va recomand cu placere si filmul pentru Trigun. A durat 12 ani sa ne fie oferit...si pot zice ca a merit asteptarea.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#2
Daca tot am postat legat de Trigun, am fost curios sa vad daca gasesc un topic legat si de Badlands Rumble. Nu sunt deloc surprins ca exista, asa ca hai sa vedem.
Trigun: Badlands Rumble m-a lasat putin dezamagit la final. Nu a fost neaparat prost, nu mi-a parut rau ca l-am vazut, dar a fost ceva ce nu a reusit sa ma prinda la fel cum a facut si seria originala, ceea ce e un pic ciudat din moment ce a fost practic un episod, doar ca mai lung, si cu grafica mai buna. Vash a fost si el la fel de incantator pe cat il tineam minte din anime, dar, la fel, a lipsit ceva. Probabil ma asteptam la mai mult decat trebuia.
Cu toate astea, recomand filmul celor care au vazut seria, e un film decent, nu voi nega asta. Si poate o sa apara si cineva care o sa ma contrazica si o sa-mi spuna ca nu e adevarat, si ca filmul e o opera de arta. So yeah ...



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Trigun] Trigun hikari marina 15 11.863 15-07-2014, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Nero19


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)