Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The world of fairy tales

#71
Iata-ne in castelul Imperiei. Pegasul statea undeva in afara castelului, ascuns bine, ca sa poata sa rasara cand va finevoie de el. Anakin cu Oksana si cu Shelby patrunsera in castel, pe o portita nesupraveheata.

Anakin catre Oksana:
-hai sa nu trezim atentie asupra noastra. inainte de a merge inainte, mai bine stam ascunsi undeva si urmarim miscarile. Pe aici nici o miscare. Putem patrunde mai adanc.

Inainte de a patrunde in urmatoarea sala, Anakin gasi o teava subtire din care taie o bucata, si mai lua de acolo niste obiecte diverse. A trecut intr-o sala mare, parea afi un hol. Se ascunsera dupa un dulap si urmareau desfasurarea actiunilor. Care actiuni, ca abia mai trecea cate cineva pe acolo, iar cine trecea nu prea era inarmat.

-sa ne uitam la costumele "personalului" de aici, zise Anakin in timp ce confectiona ceva, ceva ce nu intelegea Oksana ce vrea sa fie. Poate ca au ceva distictiv pe imbracaminte, iin cazul acesta e de ajuns sa cautam pe aici ceva haine si asa deghizati nu ne va recunoaste nimeni.

Apooi continua sa confectioneze acele obiecte minuscule si ascutite la un capat, la care Oksana se uita nedumerita. Intre timp astepta si parerea ei

#72
Se pare ca nimeni nu mai respecta bunele maniere in ziua de azi rosti suparata Kahya vazand ca Imperia pleaca fara sa spuna unde dar stia deja. Era inutil. Parea ca "jocul" de abia incepuse. Grabindu-se sa iasa din palat si sa se indrepte spre casuta ei, in sceptru se arata o imagine. Da.... Era Yume.
Cred ca e momentul sa aducem la iveala multe lucruri. ...Multe!!Si totusi.....sa vedem ce doreste "micuta" Yume.
Kahya isi continua drumul sperand ca nu va da de tanara pana cand nu ajunge la casuta ei si ia ceea ce avea nevoie.
[Imagine: sigbylis-2.png]
From time to time, we all have to write our own blank page.


_______________________________________________________________

#73
Kahya plecase.Imperia statea,ca de obicei,pe tron,asteptand.Isi masa incet tampla dreapta pentru a se calma.Evident,nu-i prea reusea.Inchise ochii,incercand sa faureasca un plan,sa-si gandeasca urmatoarea miscare.
Dar aceasta aparenta stare de liniste nu dura mult,caci regina se ridica dintr-o data si striga:
~Avem intrusi!!!Garnizoana patru la intrarea estica.
Intr-o secunda mii de vampirii zburara spre locul indicat de regina,unde doi insi si un cerber isi faceau de lucru.
~Maiestate,e acelasi cerber,raporta unul din comandanti.Acelasi care a atacat castelul in urma cu cateva ore.Mai e o zana si inca cineva cu el.
~Trimite inca doua echipaje din Elekteron.Vor avea nevoie de ajutor.Anunta Echipa 8 a Elitei sa fie pregatita.Nu stim cu cine avem de-a face.
~Ii capturam,doamna mea?
~Am nevoie de un singur supravietuitor,aduce-mi zana.In rest,anihilare...
~Cum comandati.....
In sfarsit niste posibile raspunsuri.....
[Imagine: gameswlpp_79.gif]

#74
Anakin, grabeste-te sa termini mai repede ceea ce faci. Acum sa iei te rog repede unul din aceste costume pe tine si a ma lasi apoi sa fac o vraja asupra ta. Pentru un timp vom fi vampiri asta ca sa nu ne descopere garzile. Am o viziune si ii simt ca se apropie repede de noi. Vom iesi teferi din aceasta camara doar daca iesim drept vampiri.

#75
I-am zis in soapta la ureche Oksanei:
In cazul asta lasam totul deoparte. ne facem acum vampiri, zburam de aici si stam in afara castelului pana treece pericolul. apoi continuam. Cum eram in spatele unui dulap pe un cilt, am si gasit o ascunzatoare la teava si acele mici obiecte care voom vedea in continuare ce sunt si cu ce scop le-am facut.
Hai sa ne facem vampiri repede

#76
Am facut o vraja si pentru un anumit timp am devenit vampiri. Asa acum supusii Imperiei ne vor crede unii de-ai lor. Am iesit din camara si au trecut pe langa noi fara sa ne bage in seama.

Acum ca suntem vampiri nu prea avem de ce ne teme. Eu as zice sa mergem in camera armelor sa mai luam cate ceva de pe acolo. Acum fiindvampiri garzile ne vor lasa fara sa ne faca nimic.

Uite care e planul: ........

Si i-am spus planul lui Anakin la ureche.

Acum sa mergem in camera oglinzilor sa luam o oglinda de acolo.

#77
Yume se indrepta spre casa Kahyei care se afla in mijlocul unei paduri batrane.Se grabi sa ajunga inainte de apusul soarelui.Parca natura o indruma,astfel ajunse la casuta unde nu se afla nimeni.Noaptea puse stapanire peste tot ce-o inconjura,intunericul asternandu-se ca un covor,in timp ce luna isi ocupa locul de cinste pe bolta cereasca.Deodata zari un chip familiar.
-Bine ai revenit Kahya...Te asteptam!zambi Yume urmarind cu privirea orice miscare a ei si sperand ca va afla mai multe amanunte despre razboiul ce va urma.
[Imagine: Untitled-1.png]

#78
Kahya o privi pe tanara usor amuzata. De parca totul avea sa fie explicat chiar asa de usor. Cum nu era genul nepoliticos,o ruga pe Yume sa ia loc dar aceasta refuza insistand sa o urmareasca pe vrajitoare orice facea.
Kahya isi puse sceptrul pe masa ovala acoperita cu frunze de copaci si inchise ochii pentru cateva momente. In minte ii aparura cateva imagini de la castelul Imperiei si pericolul care ii pandea pe mica zana si acompanionul ei. Deschise ochii si pe chipul ei se ivi un zambet care nu isi avea rostul.
- Deci...tu vrei sa stii despre Razboi... aproape murmura vrajitoarea mangaindu-si frumosul glob de cristal. -Acest Razboi va decide cine va triumfa...Intunericul sau Lumina. Ce anume vrei sa stii despre El?
Era ciudat. Kahya vorbea despre razboiul ce urma ca si cum ar fi fost o fiinta vie si ii acorda multa atentie. Raspunsul Yumei o facu sa rada usor si sa isi ia din nou sceptrul in mana.
-Tot inseamna mult. Dar pot totusi sa iti spun ceva. Imperia nu va renunta asa de usor. Uneori dusmanul trebuie sa fie subtil si aparent nevinovat. Cei care par cei mai nefolositori pot uneori fi cei mai periculosi.
Yume parea din ce in ce mai interesata de ceea ce spunea Kahya.
-Stii cine e Imperia si ce poate face ea. Totusi ...sunt multi aliatii impotriva ei.Yume...acum e momentul sa decizi de a cui parte esti. rosti Kahya aproape soptind disparand din fata ei si reaparand in spatele fetei. Ar trebui sa pleci.E periculos noaptea pe aici. zambi vrajitoarea aratandu-i Yumei usa.
[Imagine: sigbylis-2.png]
From time to time, we all have to write our own blank page.


_______________________________________________________________

#79
Oksana si Anakin luara o oglinda si merse spre iesirea din castel. Ei fiind inca sub vraja vampirii ii lasara in pace. Dar cand ajunse la parterul castelului, vraja se destrama si atunci unul din vampiri ii zari si restul la comanda lui sarira sa ii prinda. Oksana si Anakin alergara spre iesire.
Ajunsesera la iesirea in curtea castelului, era spre dimineaata cam la rasaritul soarelui, exact cum planuisera.

Oksana iesi afara si isi lua zborul. Apoi ii transmise telepatic lui Anakin ca sa nu o auda vampirii.

-Ankin arunca-mi oglinda. Ai incredere in mine ca o voi prinde. Apoi fugi si ascunde-te. Singurul loc in care nimeni nu va cauta este temnita de la subsol. Ascunde-te acolo.

Apoi Anakin arunca oglinda si Oksana o prinse. Si cum soarele abia rasarisera, Oksana indrepta putina lumina solara spre ochii lor. Majoritatea Au murit pe loc iar supravietuitorii orbira pe loc plus ca lumina solara le afectase foarte grav si sanatatea, acum fiind slabiti si lipsiti de puteri.

Calea acum fiind libera Oksana ii spuse lui Anakin:

Anakin, s-a zis cu armata Imperiei. Acum este singura. Asa ca ar trebui sa ne gandim cum sa actionam cat mai epede. Ma intreb oare care ar fi slabiciunile acestei vrajitoare-vampir?

Si ca sa o luam prin surprindere trebuie sa ne facem invizibili pentru globul de cristal. Am lucrat si eu cu asa ceva si stiu cum functioneaza. E ca un radar care detecteaza frecventa bioenergiei . Fiecare persoana are o frecventa unica. Aceasta frecventa unica este in permanenta legatura cu cristalele magice. O simpla vraja ne poate face indetectabili de catre globul de cristal.

Acum tine-ma de mana si sa rostim impreuna vraja:

Ni Magic Invisiblo sfera magico cristal.

#80
Regina incepea sa fie nerabdatoare.In fond,cine se credeau acei netrebnici(ooc:insultele nu sunt adresate userilor,doar personajulor,nu trageti concluzii]sa-i decimeze armata?
~Cum e vorba,daca vrei ca un lucru sa fie bine facut,fa-l tu singur.Se implica indeferent de rang sau pozitie.
Acestea fiind spuse,Imperia se ridica cu lehamite de pe tronul de cristal si iese din sala pe o usa laturalnica,ce ducea spre gradina interioara,unde se aflau intrusii.Dar si ei se indreptau spre sala tronului.O intalnire pe drum era inevitabila,chiar daca reginei i-ar fi convenit sa aiba un spatiu mai larg de actiune,cum ar fi gradina,nu un tunel in panta,nu pe scari.Ii era mila de tocuri.
Dupa cum prevazuse,la jumatatea drumului auzi pasi in fata ei.Profitand de elementul surprizei,isi stinse torta ce ii lumina calea si ramasese locului,asteptandu-si prada.Folosindu-se de simturile ascutite de vampir,asculta pasii cum se apropiau de ea,simtea prada indraptandu-se spre moarte.
In scurt timp,intrusii erau la cinci metri in fata ei,urcand incet,protejati aparent de invizibilitate,nestiind ca pericolul ii pandeste din intuneric.Totusi,pentru a le da sansa de a reactiona macar,regina incepe sa coboare,tocurile troncanindu-i iar rochia fasaindui-se pe scarile de piatra.
~Permiteti-mi sa va intreb,dragi intrusi,ce credeti ca faceti?Nu aveti macar vaga impresie ca ati dat de dracul,sau macar reprezentantul sau?Ori sunteti foarte curajosi,ori foarte prosti.Dar asta vom lamuri imediat.Urmati-ma,as vrea sa va pun cateva intrebari.
Spunand acestea,Imperia isi reaprinse cu o pocnitura de degete torata,permitandu-le intrusilor sa-i vada chipul palid,ce parea aproape insufletit in lumina flacarii.Facu stanga imprejur si incepu sa urce scarile,de data asta fara zgomot,levitand la o inaltime de cativa centimentri.Se indeparta incet,iar corpul paca ii vibra,la fel ca flacara.Observand ca nu este urmata,se intoarse spre cei din spatele ei,zicand:
~Veniti?dupa care isi relua urcusul lent.
[Imagine: gameswlpp_79.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  The world of fairy tales-characters'descriptions hikari marina 12 11.840 13-04-2008, 07:00 PM
Ultimul răspuns: JavaLeen


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)