Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Gravi Fic 16+ [yaoy]

Hmm...Interesant...

Imi place noua atitudine a lui Shu...Adica e mai sigur pe el, mai calm...
Mi-a placut cum au ramas cei care ii cunosteau...

Dar ce mi -a placut cel mai mult si 41 la scena deschisa autoarei a fost :
Citat:Unde era acel baiat dulce si energic,care inveselea pe oricine.In fata lor era un tip rece,dur,implacabil si nepasator.Dupa aproximativ o jumatate de ora,Yuki l-a vazut pe Shu cum urca pe scari.Pe ascuns,s-a indepartat de grupul sau,urmarindu-l pe cantaret.Cand au ajuns pe un hol lung si pustiu,romancierul l-a apucat de brat.
-Ce vrei?Intreaba cantaretul rece.
-Vreau sa stiu ce s-a intamplat cu tine.De ce mi-ai facut asta?De ce te-ai insurat?De ce cu el?Intreaba novelistul serios.
-Prea multe intrebari.Dar iti voi da un singur raspuns.M-am casatorit cu el pentru ca il iubesc.Si ca sa iti spun tot adevaru,este mult mai bun ca tine.Vine replica cantaretului ce zambea satisfacut.
-Dar cu siguranta nu saruta mai bine ca mine.
Fara alte avertismente,Yuki l-a sarutat pe Shuichi cu forta.Pentru prima oara,acesta s-a retras din stransoarea pe care scriitorul o formase in jurul sau.Acesta rase zgomotos,se apropie de urechea novelistului,dupa care ii sopti pe un ton apasat:
-Sa nu mai faci niciodata asa ceva.
Dupa ce a spus ce a avut de zis,Shu s-a indepartat de scriitor,intorcandu-se la sotul sau,care il astepta alaturi de ceilalti invitati.Eiri privea si nu putea sa creada ce vedea.Solistul se schimbase atat de mult.Dar acest lucru il facea sa isi doreasca din ce in ce mai tare sa il recucereasca.


S-a inversat rolul un pic...Daca iti amintesti ( si sunt sigura ca da) la inceputul serialului , inainte de scena din lift ... Shuichi era cel care punea "n" intrebari ; acum a venit si randul lui Yuki. (vezi sus aplecat).

Te pup.

[edit Aly] asta sa devina lege pentru tine cand citezi ceva spus de cineva mai sus utilizezi quote
[Imagine: 29_032847_a8zd2.jpg]

Cand ratacesti in intuneric singura lumina e Speranta.

[Imagine: chibi_183.gif]
Chibi-ul lui Mikomi_Aikou

Arashi..concurenta?La ce te referi21?


Intalnirea


Petrecera continua.Toti invitatii discutau despre noua trupa al carui debut avea sa aiba loc peste catvea zile.In timp ce Yuji si Shuichi vorbeau cu presa,Yuki nu inceta sa isi soarba din priviri fostul iubit.Se simtea atras de el ca un magnet.Nu il interesa nimic in jurul sau,vroia doar sa ii simta din nou buzele,dupa care tanjise atata timp.Mika observa acest lucru,si incerca sa ii distraga atentia,dar in zadar.
-Esti dragut sa nu te mai uiti asa la el?Sara se simte foarte prost din cauza asta.
-Ce mai vrei?In tot acest timp,nu ai facut decat sa ma stresezi.Ai grija de viata ta si lasa-ma pe mine.Spune novelistul plecand din grup.
Shu si-a dat seama de acest lucru,si chiar daca nu vroia sa accepte,si-ar fi dorit sa mearga dupa el.Dar si-a dat seama ca singurul sentiment care l-ar putea nutrii pentru novelist este unul de ura,in nici un caz nu trebuia sa simta ceva frumos.
-Iubitule,te simti bine?Intreaba Yuji ingrijorat.
-Cine?Eu?Mai bine ca niciodata.Petrecerea asta a fost un succes total.Privirile uimite ale cunoscutilor mei imi vor ramane intiparite in cap pentru o eternitate.Vine replica solistului zambind satisfacut.
-Ma bucur ca te simti bine.Trebuie sa ma duc pana in birou.Am de luat un dosar de acolo.Spune roscatul dandu-i un sarut scurt cantaretului.
Dupa ce a luat documentul de care avea nevoie,Yuji a iesit din camera cu pricina,cu gandul sa se reintoarca la jurnalisti.Insa in timp ce inainta pe holul luminat de becurile fixate in pereti,a putut distinge o silueta la cativa metri in fata sa.Crezand ca este un invitat ratacit,s-a oferit sa il indrume spre petrecere.Insa cu cat se apropia,persoana respectiva ii era din ce in ce mai cunoscuta.
-De ce te-ai insurat cu el?Se aude o voce apasata.
-Cine es...tu?Nu cred ca te priveste pe tine.Asa ca nu am de ce sa iti dau explicatii.Lasa-ma sa trec.Spune Yuji la fel de indiferent.
-Nu atat de repede.Uite ce e.Poate ca acum este casatorit cu tine,insa in inima lui intodeauna voi fi eu.Si voi face orice ca sa il recuperez.Crede-ma.
Dupa ce i-a transmis mesajul roscatului,Yuki pleca de langa el.Cei doi se urau atat de tare,incat se puteau ucide unul pe celalalt numai privindu-se in ochi.Intorcandu-se la petrecere,Shuichi a observat ca ceva ciudat se petrece cu sotul sau.
-S-a intamplat ceva?Te vad cam agitat.
-Nu,sigur ca nu.Poate sunt putin obosit.Stii tu:calatoria care a durat destul de mult si acum petrecerea.
-Da,da...inteleg foarte bine.Spune cantaretul oftand.
Shuichi stia ca alceva se petrecuse cu Yuji.Il cunostea foarte bine si isi dadea seama ca il minte.De ce ar fi facut asta?Insa in clipa in care s-a uitat pe trepte,l-a vazut pe Eiri cum cobora.Acesta era poate mai nervos decat roscatul.Mersul sau era apasat si hotarat.Ceva se petrecuse intre cei doi.Dar ce?Asta era intrebarea care si-o punea solistul.
Aproape de miezul noptii,petrecerea se sfarsise.Shuichi si roscatul isi lua la revedere de la invitati.La un moment dat,de ei s-a apropiat Thoma
-Ma bucur ca te-am cunoscut,domnule Sakyo.Spune acesta intinzand mana.
-Placerea a fost de partea mea.Vine replica lui Yuji raspunzand la salut.
-Dar cred ca de astazi inainte,suntem rivali.Atat noi,cat si trupele noastre.
-De acord cu dumneavoastra,domnule Seguchy Thoma."Good Luck" ii declara razboi trupei "Bad Luck".Pentru dominarea lumii muzicii.Spune Shuichi zambind.
Seful N-G a fost lasat fara cuvinte de raceala cantaretului.De cand avea el scopul acesta suprem?Inainte,el vroia doar sa fie placut de public,nu sa domine industria muzicala.Hiroshi si ceilalti au plecat fara sa spuna nimic.Doar si-au privit prietenul si au oftat adanc.Le parea rau ca Shu se transformase dintr-un baiat vesel intr-o persoana pusa doar pe razbunare.Nu,nu era el Shuichi care il cunosteau.Prietenul lor ramase-se undeva in Brazilia,la capatul celalalt al lumii.




*



* *




Dis-de-dimineata,in apartamentul lui Yuji se putea simtii ritmul alert.Cei doi se pregateau pentru prima zi la compania G-D.Shuichi purta o pereche de blugi ce aveau o nuanta de albastru inchis si o camasa neagra.Sotul sau,fiind o persoana destul de importanta,purta un costum albastru.Dupa ce au servit cafeaua de dimineata,cei doi erau gata de plecare.
-Ai luat dosarul care l-am pus pe pat,in dormitor?Intreaba roscatul bagand cheile in broasca usii.
-Sigur ca da!Sa mergem.Cred ca Ichiro este deja la companie.Vine replica solistului ce parea foarte grabit.
Dupa un drum ce a durat cam o jumatate de ora,cei doi au ajuns la destinatie.Cand au intrat,au putut observa cat de animata era intreaga companie.Oameni urcau si coborau treptele ce duceceau spre primul etaj,in timp ce persoanele de la receptie primeau zeci de telefoane de la casele de discuri din jur.Totul mergea atat de bine,inca din prima zi.
-Chiar ma gandeam cat de mult mai aveati de gand sa intarziati.Shuichi,avem de repetat niste melodii.
-Da Ichiro,dar nu a sunat ceasu.Si in plus,avem dreptu sa venim la ce ora vrem,nu?Sau ai uitat ca aceasta companie apartine sotului meu?Spune cantaretul zambind.
-Hai ca nu e mare lucru,si in plus toti trei am depus eforturi mari ca sa ajungem pana aici.Eu ma retrag la mine in birou.Voi doi va puteti duce in studioul de inregistrari.Cred ca sunteti asteptati.Spune Yuji dandu-i un sarut scurt sotului sau.
Cei doi baieti s-au indreptat spre camera cu pricina,unde erau asteptati de niste domni.Dupa ce au discutat anumite aspecte,Shuichi a luat microfonul in mana si a inceput sa cante noul hit al trupei Good Luck ce avea ca nume "Ice Beauty,Ice Heart".Toti acei domni imbracati la patru ace erau placut impresionati de melodie.Dupa catvea ore de inregistrari,trupa a luat o mica pauza.
-Eu ma duc sa ma plimb putin.Am nevoie de aer curat.Spune Shu cascand.
-In regula.Ii voi spune eu sefului unde esti,daca te cauta!
-Merci Ichiro.Eu am plecat.
Shuichi mergea pe strada fara o directie anume.Insa deodata prin cap i-a trecut imaginea parcului.Asa ca s-a gandit sa treaca pe acolo,sa vada ce s-a mai schimbat.Cand a ajuns la locul cu pricina,a observat ca totul era la fel:bancile,copacii,raul ce curgea linistit.Paca timpul nu trecuse peste acel loc.In timp ce mergea el haotic prin parc,a auzit in spatele sau niste pasi.Cand s-a intors,si-a dat seama ca cel ce mergea in spatele sau este scriitorul.
-Shuichi?Ce cauti aici?
-Intrebarea este ce cauti tu aici?Nu ar trebui sa fii alaturi de iubita ta,Sara?
-Ti-am mai spus ca nu sunt impreuna cu ea.De cand ai plecat tu,nu am mai fost cu nici o femeie.Iti jur.
-Juramintele tale ma lasa rece.Acum te rog sa ma scuzi.Spune cantaretul vrand sa plece.
-Nu atat de repede!
Romancierul l-a apucat de brat pe Shu,lipindu-l de unul dintre pomi.Si-a pus mainile de o parte si de alta a capului sau,l-a privit adanc in ochi si l-a sarutat.Buzele sare erau atat de insetate,incat pareau ca vor sa extraga toata vitalitatea din buzele cantaretului.Erau un sarut plin de pasiune,apasat,poate si putin violent.Insa nici unul dintre ei nu ceda.Era o senzatie atat de placuta,inca Shuichi se lasa in voia impulsurilor,continuand sa se sarute cu Yuki.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




Bravo si 41 mele ...pentru acest capitol de nota 70. Deci, cei doi Y se priveau cu ura ...
Daca privirea ar ucide 46 multi dusmani ar fi acum morti...

Deci, Yuki il saruta pe Shuichi in parcul unde s-au cunoscut. Deci, Yuki isi incepe contraatacul : numit recucerirea fostului iubit.

Imi place noul stil al lui Shu de a se imbraca...

Bafta la scris...

Apropo , la cine se refera melodia celor de la Good Luck?
[Imagine: 29_032847_a8zd2.jpg]

Cand ratacesti in intuneric singura lumina e Speranta.

[Imagine: chibi_183.gif]
Chibi-ul lui Mikomi_Aikou

hmm....dragut....si este destul de lung capitolul.....pai..greseli de tastaura sau gramaticale nu ai.......dar atunci cand yuki i-a spus lui Yuji ca va face tot posibilul sa il recucereasca din nou pe Shuichi ,ultima propozitie a fost Crede-ma....nu ii sta in fire lui Yuki sa spuna crede-ma....mi s-a parut mie ciudat.....4....da eeehh..never mind.....

felicitari si pentru acest capitol...si sper ca urmatorul va veni in curand....4

Here is me,
~Hell Girl~

Sper sa va placa acest capitol.Enjoy!

Gelozie Pura


Minutele treceau iar cei doi baieti continuau sa se sarute.Nici unul dintre ei nu vroia sa cedeze.Se simteau mult prea bine unul in compania celuilalt.Adolescentele treceau prin spatele lor si comentau invidioase.Unele ar fi dorit sa se afle in locul lui Yuki,in timp ce altele ar fi facut orice pentru a fi in locul cantaretului.La un moment dat,Shu l-a impins pe Eiri,zambind satisfacut.
-Stii ceva?Saruti bine,trebuie sa recunosc.Insa nu mai bine ca sotul meu.
-Recunoaste Shuichi,inca tanjesti dupa sarutarile mele.Inca tremuri cand te ating.Toata chestia asta o faci din razbunare.Spune novelistul trecandu-i mana prin par.
-Te inseli amarnic.Eu te-am uitat.Defapt,nici nu mai stiu cine esti.
-Nu stii cine sunt?Iti spun eu:sunt singura iubire din viata ta.Sunt barbatul pe care nu l-ai putut uita.
-Vad ca ai inceput sa delirezi.Date din fata mea.Sunt asteptat la companie.
Solistul pleca nervos de langa scriitor.Cum putea sa spuna asemenea prostii?Gandul ca Yuki vrea din rasputeri sa il recucereasca,il enerva foarte tare.Insa ii parea si bine.Stia ca daca il refuza de nenumarate ori,il va ranii in cel mai intim loc al sau:in suflet.Dupa zece minute de mers alert,Shu a ajuns la firma G-D.Cand a intrat,si-a zarit sotul cum cobora pe trepte,insotit de doi domni destul de in varsta.Dupa ce si-a luat politicos la revedere,roscatul s-a apropiat de cantaret,dandu-i un sarut scurt.
-Iubitule,diseara vreau sa iesim sa cinam impreuna.Am facut deja rezervarea la restaurant.La ora 20:00.
-In regula,facem cum spui tu.Ichiro unde este?Intreaba Shuichi cascand.
-Te asteapta un studio.Eu trebuie sa plec.Sunt asteptat la o intrunire.Dar o sa vin pe la 19:00 ca sa te iau si sa mergem acasa,bine?
Solistul aproba din cap,dupa care se indrepta spre scari.Covorasul alb ce acoperea treptele era curatat din ora in ora de femeile de servici.Totul era imaculat.Baiatul se grabea sa ajunga in camera cu pricina,pentru a-i povestii totul prietenului sau.In momentul in care a intrat,a trantit usa de perete,reusind sa il sperie pe roscat care servea un pahar de apa.
-Ce e cu tine?Puteai sa imi cauzezi un infarct.De ce esti asa agitat?
-Am fost in parc.Si ghici cu cine m-am inalnit.
-Cu...Yuki?Intreaba Ichiro curios.
-Exact.Acum sunt din ce in ce mai hotarat sa imi duc la bun sfarsit razbunarea.
-Stai jos si povesteste-mi absolut tot.
Shuichi s-a asezat pe masuta maro ce era asezata in fata canapelei pe care statea roscatul.Acesta era atat de entuziasmat cand povestea,incat oricine ar fi putut sa spuna ca era indragostit de scriitor.Ichiro asculta si nu ii venea sa creada.Cantaretul era nebun!Daca ar fi trecut cineva cunoscut si i-ar fi vazut sarutandu-se,ce s-ar fi intamplat oare?Cu siguranta ca Yuji ar fi aflat si daca acest lucru s-ar fi intamplat,lucrurile nu erau roz deloc.In timp ce povestea,roscatul si-a inrerupt prietenul.
-Tine minte ce vroiai sa spui.Stii cine a venit astazi la companie?
-Nu.Despre cine e vorba?Intreaga Shu curios.
-Nimeni altul decat Dantes Seguchy.Incearca sa nu te enervezi.
-Ce a vrut nenorocitu ala?Sigur Thoma l-a trimis ca sa ne spioneze.Ei bine,N-G va avea o mare surpriza cand Good Luck vor invinge trupa Bad Luck in duel.
-Despre ce vorbesti?Intreaba Ichiro nedumerit.
-Stiu eu mai bine.Si in curand vor afla toti.
La vila,Yuki statea intins pe una dintre canapelele asezate in living.De cand plecase Shuichi,nimic nu se schimbase.Totul era la fel.Dupa cateva minute,scriitorul a auzit catvea batai lipsite de vlaga in usa.Se ridica usor din confortabilul loc in care statea si se indrepta cu pasi mici spre intrare.Cand deschise usa,observa ca de partea cealalta se afla Sara.Aceasta purta o pereche de blugi mulati in partea de sus dar evazati jos,o camasa alba si o pereche de sandale negre cu toc.Aceasta zambi dupa care intra in casa.Novelistul o pofti sa i-a un loc,in timp ce el se aseza pe fotoliu.Vroia sa afle care este scopul vizitei sale.
-Yuki,am venit sa te intreb daca vrei sa iesim diseara la cina?Nu ai mai iesit de mult timp undeva,sa te distrezi.
-In regula.O sa mergem sa cinam la restaurant.
Raspunsul a luat-o pe nepregatite pe bruneta,care nu se astepta la ceva atat de rapid.Si mai ales la un raspuns afirmativ.Dupa ce au pus la punct detaliile intalniri,fata s aretras,lasandu-l pe romancier singur.
Era aproape ora 19:00,asa ca Shuichi si Yuji se indreptau spre casa pentru a se pregati.In timp ce roscatul isi facea dus,solistul isi cauta prin dulap ceva cu care sa se imbrace.In cele din urma,a ales o pereche de blugi inchisi la culoare si o camasa grena,ce ii venea foarte bine.Dupa catvea minute,a iesit din baie sotul acestuia,inconjurat doar de un prosop alb de bumbac in jurul taliei.Picaturile de apa se scurgeau pe pectoralii bine lucrati,in timp ce acesta isi trecea mana prin parul ud.Dupa ce ii dadu un sarut scurt cantaretului,isi scoase din dulap o pereche de pantaloni negri si o camasa de aceiasi culoare.In aproxmativ zece minute,cei doi erau gata de plecare.
Dupa un drum destul de lung,cuplul a ajuns la restaurant.Era foarte elegant,culoarea predominanta fiind rosu.Imediat ce s-au asezat la masa,de ei s-a apropiat un baiat ce parea destul de tanar,pentru a le lua comanda.In timp ce asteptau cina,Shu a vazut cum pe usa restaurantului intra nimeni alti decat Yuki si Sara.Bruneta era imbracata intr-o rochie neagra,lunga si destul de decoltata.Eiri purta un costum albastru-inchis,ce ii venea foarte bine.Dupa ce s-au asezat la masa,fata a exclamat uimita.
-Ai vazut cine este in fata noastra?!
-Nu si nici nu ma intereseaza.Raspunde scriitorul in timp ce se uita pe meniu.
-Cred ca asta te va interesa..
Dupa ce ofta plictisit,romancierul se conforma si isi intoarse capul.Insa cand intalni privirea fostului sau iubit,simtea cum gelozia pune stapanire pe el.Nu suporta sa il vada cum se saruta cu Yuji.Ar fi vrut sa ii dea o lectie roscatului chiar acolo,insa stia ca acest lucru i-ar pata reputatia.Nu era bine sa fie implicat intr-un scandal.Minutele treceau si cei patru se aflau in acelasi restaurant.Shuichi stia ca aceea este ocazia perfecta pentru a-l face gelos pe Yuji ci nu inceta sa fie dragastos cu sotul lui,lucru care il inebunea pe romancier.Dar acesta a fost surprinz de un sarut-fulger primit din partea Sarei.La masa cealalta,Shu nu vroia sa arate,insa simtea ca o ia razna.Nimeni nu avea dreptul sa il sarute pe Yuki inafara de el.Cu toate ca incerca sa fie atent cu Yuji,era imposibil sa nu ii priveasca pe cei doi.Oare de ce reactiona asta?Singurul lucru care ar fi trebuit sa il simta pentru Eiri este o ura profunda.Si asta simtea,nu?
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




Nu.......el inca il iubea pe Yuki...Inca foarte multSmile YeY!!!Un capitol excelent! Se psre ca lui Shu ii place cum saruta Yu Ki....presimt ca va fi foarte gelos ... SHU, INTOARCETE LA YUKI, INCA IL MAI IUBESTI-sloganul meuSmile
Un capitol extraordinar, exact cum mi-ai promis. Ganbate kurasai, astept continuarea
+ 1 pct. la reputatie

[edit Aly] si eu te rog frumso sa renunti la caps lock on caci inseamna ca URLI
[Imagine: sig3a.jpg]



Interesant capitol. Da' eu nu vreau deloc ca Shuichi sa se reintoarca la Yuki. Lui Shu-i este mai bine langa Yuji, care este mult mai atent cu Shu decat era Yuki. Lui Yuki-i face bine suferinta, pentru ca nu a stiut deloc sa aprecieze ceea ce era langa el.

Yuki inca a ramas un infumurat si un ingamfat care crede ca totul i se cuvine doar lui. Nu-mi place deloc de Yuki. Traiasca Shu care vrea sa se razbune.

Go, go, go, Shu. :36:
[Imagine: shaiyalight.png]

Concertul



In restaurant continua sa fie o atmosfera tensionata.Chiar daca incercau sa para foarte indragostiti de perechile lor,Yuji si Shuichi nu puteau sa ascunda gelozia ce o simteau.Cantaretul agita nervos un pahar de vin rosu,in timp ce fostul sau iubit se juca cu furculita in mancare.Atmosfera era foarte incarcata,iar chestia asta se putea simtii in aer.Dupa o jumatate de ora de tortura psihica,shu s-a ridica de la locul sau,indreptandu-se spre baie.Vazand acest lucru,Eiri a facut acelasi lucru,sub pretextul ca nu se simte bine.In timp ce solistul isi aranja paru,a auzit cum usa se tranteste cu putere.Crezand ca este un barbat ce a baut mai mult decat trebuie,si-a intors privirea,repugnat de cel care ar fi putut sa fie in spatele sau.Insa cand l-a vazut pe scriitor,stand rezemat de usa,l-a privit uimit.Acesta s-a apropiat nervos de el,l-a apucat de brat si l-a trantit de unul din pereti.Acesta a scos un scancet de durere,care nu parea sa il imbuneze pe novelist.
-Ce crezi ca faci?Striga acesta aruncandu-i priviri ucigatoare.
-Yuki termina.Ma doare!Ce insinuezi?
-Vrei cumva sa ma faci gelos?Ai reusit!Simt ca o iau razna cand te saruti cu tipu ala!
-Esti nebun sau ce?Este sotul meu.Si fac mult mai multe cu el..inafara sa ma sarut.
Scriitorul nu l-a mai lasat sa spuna ceva.Pur si simplu l-a apucat cu mana stanga de par,l-a lipit de zid si l-a sarutat cu putere.Vroia sa ii demonstreze ca oricat va incerca,Shu nu il va putea uita.Limba acestuia explora fiecare coltisor din gura cantaretului,in timp ce cu dintii ii musca usor buzele.Shuichi a vrut sa il impinga,insa reusii sa ii prinda bratele deasupra capului,lasandu-l fara mobilitate.Dupa cateva minute,in incapere a intrat vijelios Yuji.Acesta privea si nu putea sa creada:sotul sau se saruta cu un alt barbat.
-Shuichi!Striga acesta trantind usa.
-Tu esti tipu cu care incearca el sa ma inlocuiasca?Intreaba Eiri afisand un zambet satisfacut.
-Stii foarte bine ca da.Ce se intampla aici?
-Yuji,iti explic eu totul.Insa hai acasa.Deja incep sa urasc restaurantul asta.Spune solistul lasand capul in jos.
Romancierul ii dadu drumu la maini,il privii adanc dupa care isi trecu degetul mare peste buze si iesii din incapere.Cantaretul isi lua sotul de mana si fugii din restaurant.Ajunsi la masina,acesta a incercat sa se disculpe,spunand ca nu este vina lui.Roscatul l-a sarutat,l-a imbratisat dupa care a zambit usor.
-Iubitule,stiu ca nu esti vinovat.Cred ca ar trebui sa mergem acasa.Aminteste-ti ca maine ai concert.Vom merge direct la arena,unde tu si Ichiro veti mai repeta o data melodiile ce le veti canta.
-Bine.Sa mergem.




*


* *




In jur de ora 07:00,atat Yuji cat si Shuichi erau gata de plecare.Aveau multe lucruri de pus la punct si timpul nu tinea cu ei.Cantaretul si-a luat tinuta de scena dupa care a iesit din apartament.Insa vedea ca sotul sau sta in dreptul usii si il privea amuzat.Nu prea intelegea ce se intampla asa ca se uita suspicios la el.Dupa cateva secunde,roscatul a izbucnit in ras.
-Pot sa stiu si eu ce este atat de amuzant?Chiar nu te inteleg.Spune solistul oarecum indignat.
-Iubitule,nu ai pantaloni pe tine.Unde ai de gand sa pleci pe jumatate dezbracat?
Shu se uita atent l el,dupa care lasa privirea in jos.Cand observa ca este in lenjerie intima,isi dadu cu palma peste ceafa dupa care intra vijelios in casa,avand ca destinatie dormitorul.Dupa catvea minute,acesta se reintoarse cu o pereche de blugi ce aveau o nuanta de albastru deschis.Yuji isi saruta sotul,dupa care au coborat spre masina,indreptandu-se spre locuinta lui Ichiro.Dupa ce l-au luat pe colegul de trupa a lui shu,cei trei se indreptau spre arena,unde Good Luck avea sa isi sustina primul lor concert,mai bine spus,debutul lor.Ajunsi la locul cu pricina,Shuichi a renuntat la ideeea de a vedea sala inainte sa se umple.Acesta era un obicei al trupei Bad Luck,iar el nu mai facea parte din ea.In sfarsit au inceput repetitia.Melodiile ce aveau sa fie cantate erau:Ice Beauty,Ice Heart;Leave me si multe alte cantece noi.Orele treceau iar momentul in care trupa Good Luck va iesi pe scena se apropia.Sala era plina de oameni ce vroiau sa vada de ce este in stare trupa ce era rivala lui Bad Luck.Roscatul intra in culise,dandu-le mesajul mult asteptat celor doi baieti.
-Este timpul.Succes!
Shuichi simtea ca avea aceleais emotii ca in primul sau concert,cand era solist al trupei Bad Luck.Acum era obisnuit cu scena,insa emotiile erau aceleasi.La aparitia lor pe scena,publicul parca a explodat.Fetele erau inebunite la vedera celor doi.Shuichi purta o pereche de pantaloni negri ce ii veneau foarte bine si un maieu alb,pe cand colegul sau de echipa avea aceiasi tinuta,numai ca avea culorile inversate.In timp ce canta,Shu a putut observa ca in spatele salii se afla Yuki insotit de Thoma.Acesta isi privii colegul,dupa care anunta in public:
-Ultima melodie este dedicata sotului meu.Te iubesc.
Sala a izbucnit in aplauze.Singurul caruia nu ii placea era romancierul.Acesta se uita la Seguchy,dupa care dadu cu pumnul in zidul din spatele sau.Simtea durerea,insa nimic nu il dure mai tare decat declaratia facuta de cantaret.Nu a mai stat sa asculte ropotele de aplauze ce nu se mai opreau,pur si simplu iesii vijelios din incapere.Il ranise.Simtea cum pamantul se invarte in jurul sau.In acel moment,si-a dat seama ca exact asa se simtea Shuichi cand il parasise pentru Caroline.Ii parea rau,insa nu mai avea ce sa faca.Singura lui iubire apartinea acum altei persoane.Era singur,trist si pustiit ca o oaza in mijlocul desertului.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




Deci, Yuki a recunoscut ca e gelos pe Yuji si apoi la sarutat .
Hm ! Ma 39 ce s-ar fi putut intampla intre ei doi daca nu ar fi intervenit Yuji.

Imi place noul stil al lui Shu de imbracat. :001_wub:
Aha... Deci Yuki al nostru simte ceea ce a simtit Shu cand l-a parasit pentru Caroline. Asa ii trebuie.

Sa stii ca am gasit mici greseli de tastare ... Banuiesc ca a fost oboseala de vina sau neatentia ...

Te pup.
[Imagine: 29_032847_a8zd2.jpg]

Cand ratacesti in intuneric singura lumina e Speranta.

[Imagine: chibi_183.gif]
Chibi-ul lui Mikomi_Aikou

E super tare!!!Am citit tot fic-ul tau!TOT!38Capitolul asta a fost super!Chiar daca imi placea mai mult cand Shu era vesel si mai:35::34::36: dar e bine si asa.Oricum o sa ajunga sa fie cu Yuki meu, nu?45 Ar fi bine.Daca nu o sa ma :18: si nu e de bine.Sunt cam:35:. Oricum mult noroc in continuare si astept(am toti) inca un capitol
ByeBye!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)