Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Gravi Fic 16+ [yaoy]

Soc total.Shuichi ajunge in Brazilia


La compania N-G,toata lumea il astepta pe Shuichi.Trecusera deja doua ore de la ora intalnirii,si el nu mai ajungea.K se temea de ce e mai rau,in timp ce ceilalti colegi aveau impresia ca prietenul lor a dormit prea mult si a uitat ca trebuia sa ajunga la firma.Cand au vazut ca este aproximativ ora pranzului,Hiroshi a inceput sa il sune pe mobil.Insa de fiecare data intra robotul anuntand ca este inafara ariei de acoperire.Dupa multe deliberari,Sakano a decis ca era timpul sa sune la vila.Daca Shuichi era acolo,cu siguranta va raspunde.Dupa zece minute de discutat la telefon,managerul s-a reintors in studio cu o expresie speriata a fetei,parca ar fi vazut o fantoma.Chipul ii era foarte palid.Ceva se intamplase cu adevarat.
-Domnule,de ce aveti fata asta?Iar a facut ceva zapacitul ala?Intreaba chitaristul tinandu-si bratele in jurul corpului.
-Nu.Este mai rau.Se pare ca Shu a plecat.A renuntat la tot:la trupa,la succese,la Yuki.Gata.S-a terminat.Raspunde acesta trantindu-se socat pe canapea.
-Stai putin,asta e o gluma,nu?Vreti sa radeti de noi,nu-i asa?Intreaba Fujisaki zambind usor.
-Ti se pare tie ca glumesc?Sunt cat se poate de serios.Shuichi a plecat cu unu,nimeni nu stie unde.Se pare ca nu il vom mai vedea niciodata.Asa ca trebuie sa ne obisnuim cu ideea.
-Dar cum ramane cu Bad Luck?Cu toate visurile noastre de viitor?Sa fim cea mai buna trupa din Japonia!Ce se va alege de noi?Striga chitaristul pierzandu-si controlul.
-Nu pricepi?S-a sfarsit totul!Gata!A plecat ca un las,i-a fost frica sa ii infrunte pe cei ce il chinuiau.La naiba cu tot!Vine replica managerului aruncand cu telefonul in unul din pereti.
Toti ceilalti erau foarte uimiti.Nu le venea sa creada ce le aude urechile.Prietenul lor plecase.Isi parasise visurile,idealurile si obiectivele.Practic,fugise de trecutul sau.Teama ca Dantes i-ar putea face ceva l-a impins la un gest extrem.Insa nu era numai asta.Shuichi plecase si datorita faptului a Yuki il trata cu indiferenta,ca pe un gunoi.Si acum,totul avea sa se intoarca impotriva sa.
La vila,novelistul era inca in pat si se gandea.Privea haotic in jurul sau si se vedea singur,pustiit.Unde era aceea voce energica care rasuna prin intreaga casa?Unde era acel chip vesel care ii lumina zilele?Disparuse.Cand l-a avut alaturi de el,nu a stiut sa ii pretuiasca adevarata valoare,si acum cand nu mai era,incepea sa regrete.Avea impresia ca Shuichi va fi alaturi de el pentru o eternitate,ca nici insasi Moartea nu ii va putea desparti.Insa isi dadea seama ca se inselase.Era constient de faptul ca acum nu va mai sparge nimeni paharele de cristal,ca va gresii masurile la cafea si alte lucruri ce ii aduceau zambetul pe buze scriitorului.Pentru ca era singur.
In partea cealalta a lumii,mai precis in Brazilia,era o atmosfera placuta.Vremea era calda,soarele stralucea,iar plaja era plina de oameni ce se relaxau si se bucurau de fiecare moment al vietii.Cei doi baieti ajunsese-ra la casa roscatului,ce nu era foarte departe de marea ce invada tarmul si se retragea la fel de repede.Interiorul acesteia era aranjat cu bun gust,culoarea predominanta fiind alb.Exceptie facea camera de odihna,a carei zugraveala si mobila era orange.Livingul avea cateva ferestre mari,a caror priveliste dadea spre gradina plina de flori ce inconjura casa.Canapeaua alba era asezata intre doua folotii de aceiasi culoare,iar in fata lor era o masuta mica,din sticla neagra pe care era asezat un buchet de trandafiri albi,florile preferate ale lui Yuji.Se parea ca in lipsa acestuia,cineva avea grija de casa.Treptele ce duceau spre etajul superior erau din marmura alba,acoperite cu o fasie de mocheta rosie.Dormitorul avea parchet pe jos,iar in tavan erau bagate cateva spoturi ce pareau sa formeze o forma inexplicabila.Shuichi s-a trantit pe patul mare,acoperit cu lenjerie din matase,de culoare orange.Rasufla usurat,dupa o calatorie ce durase mai mult de cinci ore.
-Ce spui?Iti place aici?Intreaba roscatul deschizand larg geamurile cu rama alba,permitand brizei placute sa fluture perdeaua vaporoasa.
-Da,e foarte frumos.Clima este excelenta,iar peisajul este magnific.Nu am ce spune.
-Vrei sa mergem putin prin magazine,sa luam ce ne trebuie si dupa pe plaja?Vreau s aiti arat palmieri sub care ma jucam cand eram copil.
-Da,de ce nu?Trebuie doar sa imi iau un tricou de la tine.M-am incalzit cu bluza asta.Spune Shu dandu-si hanoracul jos.
Yuji il privea pofticiospe solist cum isi lasa bustul sa respire,insa stia ca nu este momentul.Yuki era inca prezent in mintea lui Shu,si stia ca acesta nu i se va darui complet pana ce nu il va uita.Dar era multumit sa il stie alaturi de el.Dupa ce si-a luat pe el un tricou alb,cei doi baieti au plecat sa colindele magazinele din capitala braziliana.Pe strazi erau oameni imbracati sumar,insa Shuichi observase ceva:lipsa masinilor.Numarul lor era mult mai mic ca cel din Japonia,lucru care il incanta teribil.Stia ca nu va respira aerul poluat provocat de gazele de esapament ale automobilelor.Prima oara au intrat intr-un magazin de articole pentru plaja.Era enorm si foarte colorat,exact cum ii placea cantaretului.In timp ce Yuji se proba cu o pereche de boxeri albastri,Shuichi se uita la niste tricouri.Pentru o fractiune de secunda,a avut impresia ca in spatele sau se afla Yuki,lucru care l-a facut sa se intoarca brusc.Insa isi dadu seama ca totul exista doar in mintea sa.Era constient de faptul ca trecutul il urmarea,fapt care il enerva foarte tare.De ce nu putea sa scape de acele amintiri dureroase.Ori de cate ori se pierdea prin ganduri,era imposibil ca in mintea lui sa nu fie prezent Eiri.Trecusera doar cateva ore de cand nu il mai vazuse,iar amintirea acestuia continua sa il chinuie pe Shuichi.Insa acesta era hotarat sa il uite,cu orice pret.Dupa ce au facut cumparaturile,cei doi baieti erau gata sa mearga pe plaja.Nisipul fierbinte le mangaia picioarele in timp ce adierea umeda a vantului se rasfrangea pe trupurile lor scaldate in razele soarelui.Locul ales de Yuji a fost cat mai aproape de apa ce invada tarmul,dupa care se reunea cu intinderea de lichid ce stralucea.
-Hei Shu,vrei sa facem o baie?Intreaba roscatul intinzandu-si corpul.
-De acord!Ultimul doarme pe jos!
Cei doi baieti au inceput sa alerge prin apa,distrandu-se ca doi copii.Solistul credea ca daca nu se va mai gandi,va uita totul in catvea zile.Stia ca nu este usor,insa nu vroia sa renunte.Era gata sa lupte.Vroia din rasputeri sa se indragosteasca de Yuji,ce se comportase minunat cu el,inca de cand l-a cunoscut.Dar o fantasma nu ii dadea pace.Chiar daca se aflau la zeci de mii de kilometri,imaginea romancierului era omni-prezenta in gandul acestuia.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




Asa-i trebuie lui Yuki. Sa sufere. N-a stiut sa-l pastreze pe Shu al lui langa el, asa ca acum trebuie sa vada cruda realitate : lipsa lui. Si trebuie sa vina si cineva care sa-i aminteasca din ce cauza l-a pierdut pe Shu, numai asa ca sa-i sporeasca suferinta. Mama, ce rea sunt. 71
[Imagine: shaiyalight.png]

frumos....dar..stai sa ghicesc ..aceasta poveste se apropie de final???e prea frumos ca sa fie adevarat...oricum e super...si greseli de tastatura sau gramaticale nu ai....bravo.....astept continuarea..poate vei putea sa postezi mai mult in vacanta.....


Here is me,
~Hell Girl~

Final?Mai am de scris cel putin 30 de capitole!Enjoy!

O zi obisnuita


In timp ce Yuji explora adancurile marii de safir,Shu state-a intins pe nisipul auriu si fierbinte.Prin fata lui se perindau fel si fel de oameni.Tineri indragostiti,copii sau pur si simplu adolescenti ce vroiau numai distractie.In timp ce razele soarelui se rasfrangeau pe trupul sau ud,privirea sa cauta ceva in apa.Erau multe persoane,insa cantaretul isi cauta prietenul.Cand a observat ca nu il mai vede,s-a ridicat brusc de jos,fugind spre mal.Chiar in clipa in care se pregatea sa se ude,a simtit cum doua brate puternice il apuca de talie,azvarlindu-l pe nisipul ud.
-Esti imposibil!Eu ma ingrijorez pentru tine,si tu nu faci alceva decat sa ma sperii.Striga Shu prefacandu-se ca este suparat.
-Hai nu te supara.A fost o gluma nevinovata!Ce,credeai ca m-am inecat?Intreaba roscatul asezandu-se langa solist.
-Eh,prefer sa nu raspund la aceasta intrebare.Imi este foame.Ce spui daca mergem acasa,ne facem un dus si iesim in oras?Vine replica lui Shuichi in timp ce isi scutura abdomenul de nisip.
-O idee excelenta.Sa mergem.
Cei doi baieti au plecat din locul fierbinte si plin de oameni,spre unul linistit,doar al lor.Ajunsi la vila,Shuichi i-a permis roscatului sa isi faca primul dus,timp in care el se relaxa pe canapea.Auzea geamul de la etaj cum se trantea din cauza vantului,insa nu vroia sa se ridice pentru a-l inchide.Se simtea mult prea bine.Din cauza oboselii,a inchis ochii,reusind sa adoarma.Insa nu pentru mult timp,pentru ca Yuji l-a speriat,facandu-l pe Shu sa cada pe parchet.
-Ce?Unde arde!Striha solistul speriat.
-Doamne cat esti de amuzant!Nu arde nicaieri.Ar fi trebuit sa iti vezi fata.Esti atat de speriat.Dute si fa-ti dus.Este randul tau.
Cantaretul se ridica usor de pe podea,urcand usor treptele ce duceau spre etajul superior al vilei.Cand a intrat in sala de baie,a ramas uimit din cauza marimei acesteia.Jacuzzi-ul imens era asezat in fata usii,in timp ce pe peretele lateral era chiuveta,deasupra careia trona o oglinda imensa.Pe etajera,erau asezate multe sticle cu diferite tipuri de sampon,sapun si alte lucruri necesare pentru o baie excelenta.Shuichi a putut sa observe si cateva cutiute de sare de baie.In timp ce se relaxa in apa calduta,cantaretul incerca pe cat posibil sa isi curete nisipul din par.Ii placea atat de mult sa auda cum cadea cate o picatura de apa,creeand mici valuri.Dupa aproximativ douazeci de minute,Shu a intrat in dormitor,pentru a se imbraca.Isi lua din dulap o pereche de blugi si o camasa alba,pe care o lasa deschisa la nasturii de sus.Isi aranja putin parul ud,dupa care se reintoarse in living,unde era asteptat de Yuji.
-Shuichi!Arati...bine!Spune roscatul uimit de aspectul acestuia.
-Merci la fel.Si tu arati bine cu tricou ala.Iti scoate in evidenta trupul bine lucrat.Raspunde cantaretul chicotind.
-Esti un lingusitor.Sa mergem la masa.Vom avea destul timp sa ne facem complimente.
-In regula.Raspunde Shu fugind spre usa de la intrare.
Strazile capitalei braziliene erau pline de oameni ce aveau un zambet urias pe buze.Erau atat de fericiti.Nici nu semanau cu cei din Japonia,unde nu existau decat griji si probleme.Dupa ce s-au plimbat pret de cateva minute,cei doi au intrat in unul din zecile de restaurante frumos decorate.S-au asezat la o masa acoperita cu un material alb,iar in centru era un buchet de orhidei,puse intr-un vas transparent.Chelnerul s-a apropiat foarte vesel de cei doi,luandu-le comanda.Shuichi nu intelegea o iota din ce scria pe meniu,insa a fost salvat de Yuji,care,cunostea destul de bine ce se manca prin acele locuri.Dupa catvea minute,acelasi baiat s-a apropiat de ei,cu doua farfuri asezate pe brate.
-Auzi,asta e rac.Cum se mananca chestia asta?Intreaba solistul scarpinandu-se in crestetul capului.
-Micutu de tine.Te invat eu cum sa faci.
Shuichi il privea pe roscat si nu ii venea sa creada cata rabdare are cu el.Yuki s-ar fi enervat si ar fi plecat.Insa barbatul din fata lui nici macar se gandea sa faca acest lucru.In tot timpul pe care l-au petrecut in restaurantul respectiv,cei doi nu au facut alceva decat sa rada de ce facea cantaretul.A spart doua pahare in incercarea sa esuata de a taia unul din clestii racului.Nu era nici urma de iritare pe chipul roscatului.Doar un zambet larg pe buze.Dupa ce au terminat de servit cina,baietii au dat o raita prin luminatul oras,dupa care s-au reintors acasa.
-Ma duc sa imi fac eu primul dus.De data asta tu esti al doilea.Spune solistul intrand in baie.
Dupa cateva minute,Shuichi s-a reintors in dormitor.Dupa ce s-a imbracat in pijamale,a iesit pe balcon,unde se afla roscatul.Afara incepuse sa se lase frigul si orasul incepea sa fie din ce in ce mai linistit.Era trecut de miezul noptii.
-Ce faci aici?Intreaba Shu curios.
-Stateam si priveam luna.
-Este foarte frumoasa in noaptea asta.Spune cantaretul privind astrul luminos ce domnea pe cerul negru.
-Cand Soarele va rasarii,stralucirea ei va palii.Pentru ca luna tanjeste mereu dupa lumina Soarelui,chiar daca el nu vede acest lucru.Spune Yuji prinzandu-l pe Shu de talie.
-Ce frumos vorbesti.
Roscatul nu i-a mai permis cantaretului sa mai spuna ceva,prinzandu-i buzele intr-un sarut apasat.Spre uimirea sa,Shuichi nu s-a impotrivit,raspunanzandu-i cu aceiasi intensitate la sarut.Pentru prima oara,solistul uitase de romancier,implicandu-se cu totul in acel sarut.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




Sincer la inceput nu mi-a prea placut gravitation stii de ce...doi baietzi...asa mi se parea banalitate dar cand mam uitat la episoade erau chiar suuper si am kam invatat ca nu trebuie sa judeci dupa coperta...animeul e jooper si mie imi place foarte mult Mr K! 4....am citit tot si pot spune un singur lucru
E cool...ai talent cum ai zis tu la fic eu la desene..tineo tot asa...
P.S.love ya,
From Tai/Jay 3
[Imagine: 1qpfcw.png]
Fetele cuminti mie-mi plac...Ca-s innebunite dupa baieti rai,defapt;x

[Imagine: chibi_302.gif]
V°●๋•ß- ß ♫♪ §hลq °●๋JaY , chibi-ul lui Jay

Mai ai doar 30 de capitole de scris ?! :61: Nu pot crede asa ceva. Sunt prea putine. De ce nu spui ca mai ai inca 100 de scris ? Aaa... 20 Prea putin...
Revenind : Bravo. Shu incepe sa uite de Yuki. Ma indoiesc ca va uita total de Yuki al lui. Cine stie ce-i pregateste... Cei doi se sarutaaaa ! Yeee ! :thumbup:
[Imagine: shaiyalight.png]

Doar 30 de episoade mai ai ? Putine love ...putine... Mie una nu-mi ar ajunge 200 de episoade...

Revenind la fic ...Imi place mult cum Yuji se poarta cu Shuichi si sunt tare curioasa sa vad daca acesta la uitat pe Yuki al sau.
Poate il uita cat este in Brazilia , dar cand va da ochii cu el ...cine stie?
Stii cum se zice unde a fost foc ...ramane fum ...
[Imagine: 29_032847_a8zd2.jpg]

Cand ratacesti in intuneric singura lumina e Speranta.

[Imagine: chibi_183.gif]
Chibi-ul lui Mikomi_Aikou

Imi cer scuze ca acest capitol este scurt.Promit ca cel de maine va fii mult mai lung.

Noi Orizonturi


Trecuse aproape un an de cand Shuichi plecase in Brazilia.Se schimbase foarte mult.Devenise o persoana rece,indiferenta si calculata.Isi schimbase pana si stilul vestimentar.Acum purta numai camasi si blugi.Gata cu bluzele colorate si pline de sclipici.In tot acest timp,Yuji a avut timp sa isi deschida propria casa de discuri,numita G-L.Shu,isi creease o noua trupa,numita "Good Luck".Ce-al de-al doilea membru era un baiat de aceiasi varsta cu el,cu paru rosu precum amurgul si ochii negri ca cea mai adanca noapte.Era un baiat ambitios,orgolios si mandru.Yuji era acelasi,doar ca se simtea din ce in ce mai indragostit de solist.
-Iuibtule,se pare ca maine ne reintoarcem in Japonia.Spune roscatul luandu-l de talie pe cantaret.
-Exact.Nu stii de cat timp astept momentul asta.
-Ai vre-un vis pentru viitor?Ceva ce iti doresti?Intreaba Yuji dandu-i un sarut scurt.
-Ceea ce am nu este un vis,pentru ca il voi transforma in realitate.Vreau ca firma ta sa nimiceasca compania N-G,iar eu sa distrug cateva persoane.
Raspunsurile date de Shu continuau sa il sperie pe roscat.In voce i se putea simtii ura,iar in privire i se citea setea de razbunare.Noua personalitate a solistului nu era pe placul barbatului,insa nu avea ce sa faca.
In Tokyo,erau foarte multe lucruri schimbate.Trupa Bad Luck avea un nou solist:Ryuichi Sakuma.Din clipa in care Nittle Grasper s-a destramat,aceasta s-a hotarat sa fie alaturi de trupa ramasa in "aer",din pricina plecarii lui Shuichi.MAnageru trupei renuntase la parul sau lung,adoptand un stil mai modern.Noua sa tunsoare semana foarte mult cu ceea a romancierului.Thoma continua sa fie la conducerea companiei,ajutat de fratele acestuia,Dantes,care in sfarsit facuse pace cu Eiri.Din cauza plecarii bruste a cantaretului,Yuki se refugiase in munca.Scria nuvele peste nuvele,succese peste succese.Singura persoana cu care acesta mai iesea prin oras,din cand in cand,era Sara,care reusise sa ii intre pe sub piele destul de usor.Multi credeau ca cei doi sunt impreuna,insa era o minciuna.La N-G,membrii trupei bad Luck discutau intre ei.
-Ce spuneti baietii?Cu noul CD,suntem din nou pe locul unu in topuri.Spune Ryu servind o cafea.
-Trebuie sa iti dau dreptate.Adaugand pe acest CD doua dintre cele mai de succes melodii ale tale,si aici ma refer la "Shinning Coolection" si "Slepples Beauty",cu siguranta ca suntem cei mai buni.Raspunde chitaristul prinzandu-si parul roscat intr-o coada.
-Apropo,voi ati auzit de petrecerea la care suntem invitati cu totii maine?Intreaba Fujisaki curios.
-Despre ce petrecere vorbesti?Vine replica rapida a lui Hiroshi.
-Pai a aparut o noua casa de discuri,aici,in Tokyo.Si suntem invitati noi trei,K,Sakano,Thoma,Dantes,Sara si Yuki.Inafara de membrii presei si nu mai stiu ce alte persoane importante.
-Destul de ciudat.Vom vedea maine despre ce e vorba.
In timp ce la companie era liniste,in vila novelistului avea loc o discutie aprinsa intre Mika,Tatsuha si Yuki.Cei trei pareau sa se certe dintr-un motiv ce pe Eiri il enerva foarte tare.
-De ce esti prost?Se pare ca Sara te iubeste.Nu crezi ca e timpul sa fii cu ea?Striga roscata incercand sa se faca auzita.
-V-am mai spus si va repet:nu vreau sa mai fiu cu nimeni.Si incetati cu chestia asta.Incepeti sa ma enervati.Vine replica novelistului indreptandu-se spre fereastra.
-Blondule,nu imi vine sa cred cat esti de fraier.Shuichi a plecat acum un an,se simte foarte bine,poate ca s-a si insurat,iar tu stai si suferi dupa el.
In momentul in care romancierul a auzit replica brunetului,s-a intors brusc la cei doi.Privirea rece a acestuia se uita cand la unul,cand la celalalt,lasandu-i fara cuvinte.Ura sa auda ca fostul sau iubit il uitase si ca isi refacu-se viata.Nu vroia sa accepte acest lucru.Realizand ca este imposibil sa isi potoleasca cei doi frati,i-a lasat vorbind in living,in timp ce el se indrepta spre dormitor.
La celalalt capat al lumii,Shuichi si Yuji isi pregateau bagajele.A doua zi,dis-de-dimineata,aveau avion cu destinatia Japonia.Cantaretul era nerabdator sa ajunga,pentru a-si vedea adversarii.Ura ce o simtea pentru cei care l-au ranit,ii alimenta setea de razbunare,transformandu-l dintr-un baiat plin de vise si sperante,intr-un tip rece ca un cub de gheata.Isi dorea nespus de mult sa il revada pe Yuki,pentru a-i putea rade in fata,cum el a facut o data.Mai erau doar catvea ore pana ce isi va reintalni trecutul.Numai ca acum,lucrurile vor sta complet diferit.
-Shuichi,cred ca ar trebui sa il anuntam pe Ichiro ca maine,la ora 6:00 plecam.Ar trebui sa ajungem in Japonia pe la 14:30,ne pregatim si plecam spre petrecere care va avea loc la ora 20:00.Am discutat cu cel care m-a ajutat sa o organizez si a avut el grija sa ii invite pe toti.Vor fi foarte uimiti cand vor afla cine este sotul propietarului...si solistul noii trupe ce va concura cu Bad Luck.
-Nu stii cat de bine imi pare.Ma va distra atat de tare sa le vad fetele socate.Spune cantaretul afisand un zambet satisfacut pe chip.
-Sper sa nu avem surpriza ca in momentul in care il vei vedea pe Yuki sa nutresti din nou un sentiment frumos pentru el.Tipu nu merita.Spune roscatul punandu-se in pat.
-Stai linistit.Tot ce simt pentru Eiri este o ura imensa si de necontrolat.
Dupa ce a raspuns replicii spuse de Yuji,Shuichi s-a asezat pe partea dreapta a patului.Insa oricat ar fi incercat,nu putea sa adoarma.Nerabdarea era atat de mare,incat ii dadea o stare continua de agitatie,facandu-l sa uite de somn.

Acesta este Ichiro,membrul noi trupe "Good Luck"
[Imagine: sasuke-6.jpg]
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




wow....ai postat ....si sunt prima care il comenteaza..la ora asta.....4.....pai..de ce spui ca este scurt....marimea este buna.....si..wow...ce bine arata noul membru al trupei Good Luck....^_^ glumeam ...si in acest an ...yuki nu a facut nimic.....hmm..ciudat.....felicitari.... sa postezi cat mai repede....acum ca suntem si in vacanta....poate ai mai mult timp.....

Here is me,
~Hell Girl~

Petrecerea


Dis-de-dimineata,cei trei baieti se aflau deja la aeroport.In timp ce Yuji cumpara biletele,Shuichi si Ichiro asteptau ca valizele lor sa fie controlate.Era o masura de precautie necesara,insa foarte plictisitoare.Dupa minute intregi de nervi,baietii erau gata de plecare.Cel mai nerabdator era solistul,care,asteptase acel moment timp de un an.Dupa ce s-au imbarcat in avion,Shu s-a asezat linistit pe scaun,alatui de sotul sau.Obiectul zburator decolase,iar cei trei se apropiau cu pasi repezi de Japonia.
In Tokyo,era mare tevatura.Toata lumea se pregatea pentru petrecerea ce urma sa aiba loc peste cateva ore.Toti se gandeau cine este propietarul firmei ce ii declarase razboi in mod indirect lui Thoma si compania N-G.Si mai ales,cine era noua trupa ce venea cu ganduri marete.La vila,Yuki discuta cu Sara.
-Diseara vrei sa mergem impreuna?Intreaba fata zambind.
-Da,de ce nu.As fi incantat sa te insotesc.Raspunde scriitorul sorbind zgomotos dintr-o cutie de bere.
Orele treceau,iar timpul reuniunii se apropia.Mai erau doar doua ore.Peste tot era agitatie.La compania G-D,incepeau sa soseasca invitatii.In locul cu pricina se aflau deja Hiro,Fujisaki,Ryuichi,K si Sakano.Toti erau imbracati in costume negre sau albastre,depinde de preferinte,fiecare avand cate o cravata la gat.Nu dupa mult timp sosii si Thoma insotit de Mika si Tatsuha.Sora scriitorului era imbracata intr-o rochie neagra,foarte eleganta,parul avandu-l prins cu o floare de aceiasi culoare cu rochia,intr-un coc,iar barbatii de care era insotita erau imbracati in acelasi obiect vestimentar cu ceilalti.Singuri care lipseau erau Yuki si Sara,insa acestia nu au intarziat sa apara.Bruneta era imbracata intr-o rochie alba,lunga,despicata pe partea stanga,o pereche de sandale cu toc de aceiasi culoare,iar parul era strans in crestetul capului,doua suvite fiind ondulate si lasate sa cada libere pe chipul ei.Scriitorul purta o pereche de pantaloni negri,o camasa alba si un sacou de aceiasi culoare cu pantalonii.
-Ce bine va sta impreuna.Spune roscata zambind usor.
-Trebuie sa iti dau dreptate.Ar trebui sa formati un cuplu.Vine replica presedintelui companiei N-G ce parea foarte fericit.
-Este destul de dragut aici,nu-i asa?Intreaba Hiroshi uitandu-se in jur.
Intr-adevar,compania era frumos aranjata.In fata intrarii,se afla un spatiu imens,unde stateau invitatii.Totul era alb:canapelele,fotoliile si culoarea peretilor.Treptele erau facut din marmura,la fel si podeaua.Dar conversatia celor prezenti a fost intrerupta de aparitia unui barbat roscat in capatul scarilor.Toti vroiau sa afle cine este.
-Buna seara tuturor si bine ati venit.Eu sunt Yuji Sakyo,proprietarul acestei companii.
Comentariile nu au intarziat sa apara.Toti discutau despre aspectul celui din fata lor.Pentru ca avea un aspect demn de invidiat.Costumul albastru inchis ii venea absolut divin.Insa vocea acestuia a rasunat in intreaga incapere,linistitnd murmurul ce se auzea.
-Vreau sa va prezint pe cineva.El este Shuichi Sakyo,sotul meu si solistul trupei "Good Luck".
La aparitia acestuia pe trepte,multimea parca a inebunit.Thoma si K nu intelegeau ce se intampla,in timp ce ceilalti erau mult prea uimiti pentru a putea spune ceva.Cel din fata lor era cu adevarat Shu?Il priveau si nu isi puteau crede ochilor.Cel mai socat era Yuki,care statea nemiscat.Nu mai auzea strigatele celor din jur,sau zgomotele de afara.Doar privea persoana ce se inalta deasupra lui.Hiroshi si Fujisaki nu stiau ce sa faca:sa se bucure de faptul ca prietenul lor s-a reintors,sau sa se sperie de privirea acestuia.
-Buna seara tuturor.Spune Shu pe un ton rece si indiferent.
Cei doi au coborat treptele,indreptandu-se spre reporterii ce erau nerabdatori sa le i-a un interviu.Dupa catvea minute,Shu s-a indreptat spre grupul atat de cunoscut lui.Toti se uitau la el ca la o fantoma,dar nimeni nu indraznea sa spuna ceva.
-Sper ca va simtiti bine.Vreau sa va fac cunostinta cu cineva.El este Ichiro,membrul trupei "Good Luck".
-Shuichi,ce crezi ca faci?Apari dupa un an,insurat cu presedintele unei noi companii si cu o noua trupa?Spune Hiro nervos.
-Buna seara si tie,Hiroshi.Observ ca nici unul dintre voi nu a stat degeaba.Bad Luck are un nou solist,K s-a tuns,iar Yuki are o noua prietena.Foarte frumos.Va sta bine impreuna.
-Dar noi nu suntem impreuna.Incerca Sara sa explice totul.
-Chiar nu ma intereseaza chestia asta.Va rog sa ma scuzati.Ma asteapta sotul meu.
Shuichi se indeparta,in timp ce ceilalti il priveau uimiti.Intr-un timp atat de scurt,Shuichi se schimbase atat de mult.Unde era acel baiat dulce si energic,care inveselea pe oricine.In fata lor era un tip rece,dur,implacabil si nepasator.Dupa aproximativ o jumatate de ora,Yuki l-a vazut pe Shu cum urca pe scari.Pe ascuns,s-a indepartat de grupul sau,urmarindu-l pe cantaret.Cand au ajuns pe un hol lung si pustiu,romancierul l-a apucat de brat.
-Ce vrei?Intreaba cantaretul rece.
-Vreau sa stiu ce s-a intamplat cu tine.De ce mi-ai facut asta?De ce te-ai insurat?De ce cu el?Intreaba novelistul serios.
-Prea multe intrebari.Dar iti voi da un singur raspuns.M-am casatorit cu el pentru ca il iubesc.Si ca sa iti spun tot adevaru,este mult mai bun ca tine.Vine replica cantaretului ce zambea satisfacut.
-Dar cu siguranta nu saruta mai bine ca mine.
Fara alte avertismente,Yuki l-a sarutat pe Shuichi cu forta.Pentru prima oara,acesta s-a retras din stransoarea pe care scriitorul o formase in jurul sau.Acesta rase zgomotos,se apropie de urechea novelistului,dupa care ii sopti pe un ton apasat:
-Sa nu mai faci niciodata asa ceva.
Dupa ce a spus ce a avut de zis,Shu s-a indepartat de scriitor,intorcandu-se la sotul sau,care il astepta alaturi de ceilalti invitati.Eiri privea si nu putea sa creada ce vedea.Solistul se schimbase atat de mult.Dar acest lucru il facea sa isi doreasca din ce in ce mai tare sa il recucereasca.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light







Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)