Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Gravi Fic 16+ [yaoy]

Reintoarcerea

Zilele treceau in zbor,luand odata cu ele si gandurile oamenilor.Totul intrase in fagasul normal.Shuichi renunta-se sa se mai gandeasca la Yuki si Sara,concentrandu-se numai pe munca lui.Trebuia sa scoata un nou album,dar si sa se pregateasca pentru concertul sustinut impreuna cu trupa Bad Luck.Se anunta a fi cel mai important eveniment monden.In studio,Shu si Ichiro inregistrau de cu zor,fiind presati de timp.Tricoul alb cu mici modele negre purtat de solist stralucea sub lumina neonului puternic.Chipul sau era inexpresiv,in timp ce privirea o avea atintita spre geamul gros de sticla de delimita locul unde inregistrau de restul incaperii.Nu avea nevoie de pauza pentru odihna,singurul sau obiectiv fiind acela de a termina intr-o zi ce alteori facea in zece.De cand novelistul plecase,incetase sa mai rada.Ce vroia oare sa demonstreze cu acest lucru?Ochii lui exprimau duritate si raceala,lucru urat de Yuji.Il privea si se intreba cine este persoana care ii devenise sot?Brusc,inregistrarea s-a oprit din pricina unei probleme tehnice,lucru care l-a facut pe Shu sa scape niste injuraturi.
-Ar trebui sa mergem sa mancam.Maine e concertul si nu cred ca e indicat sa ne epuizam astazi.Spune Ichiro trosnindu-si degetele.
Cantaretul nu a spus nimic.Doar s-a ridicat de pe canapea,luandu-si geaca din piele neagra.Pe strada mergea usor,tinandu-si mainile in buzunar,atragand privirile fetelor de pe strada.Nu era adolescenta care sa nu viseze la o aventura cu el.Pana si cea mai pudica fata il masura,ascuzandu-si privirea sub breton.Ajungand la restaurant,Shu s-a asezat relaxat pe scaun,privind haotic meniul.Intr-un final,Yuji a comandat pentru toti acelasi fel de mancare.
-Ichiro,sper ca esti pregatit pentru ziua de maine.Spune acesta afisand un zambet malefic.
-Sunt nerabdator.Abea astept sa inauguram noul hit:The World.Si daca ne gandim ca Bad Luck vine cu melodii noi,va fi super.
-Mai e putin si va venii clipa in care ma voi afla pe scena cu Ryuichi Sakuma.Fost idol,actual rival.
-De ce spui asta?Intreaba Yuji sorbin dintr-o cutie de bere.
-Doar facem parte din companii diferite.Ne putem numi prieteni?Nu prea cred.Sa mergem acasa.Trebuie sa fim odihniti pentru ziua de maine.Spune solistul ridicandu-se de pe scaun.
Cei trei s-au indreptat spre automobilul roscatului,plecand din fata restaurantului.Prima oprire a fost in fata blocului lui Ichiro,unde acesta s-a facut nevazut in cladirea neiluminata.Dupa cateva minute,cei doi au ajuns acasa.
-Iti faci tu primul dus?Intreaba roscatul in timp ce isi dadea cravata jos.
-De ce nu facem amandoi?
Shu a facut un semn dupa care a intrat in baie.In timp ce solistul punea spumant cu aroma de vanilie in cada,a simtit o atingere usoara pe umar.In spatele sau,roscatul avea un zambet larg pe chip.Un prosop alb de bumbac ii acoperea intimitatea,in timp ce pe pieptul sau sculptat se prelingea o picatura de parfum.Cei doi si-au dat un sarut scurt,dupa care au intrat in cada plina cu spuma.Cantaretul statea in bartele lui Yuji,in timp ce acesta ii saruta usor parul.
-Stii,maine se implinesc doua saptamani.
Cand a auzit acest lucru,Shuichi a ramas nemiscat.Ziua venirii lui Yuki se apropia cu pasi repezi.Ocupat cu concertul,uitase complet de acest eveniment.La urma urmei,nu ii mai pasa.Sau cel putin asa credea.Dupa catvea minute,cuplul a iesit din cada,stergandu-si trupurile reciproc.Ajungand in dormitor,Shuichi s-a trantit pe pat,punandu-si mainile sub cap.
-Vrei sa dormim?E abea ora 21:00.Intreaba roscatul asezandu-se langa sotul sau.
-Sunt obosit si maine vreau sa fiu o adevarata explozie de energie.Cred ca e o idee buna sa inchidem ochii si sa mergem impreuna in tara viselor.
Yuji a ras,dupa care l-a luat pe cantaret in brate.Acesta statea cu capul pe pieptul lui,desenand cercuri cu degetul aratator pe pectoralii roscatului.Cum a inchis ochii,cantaretul a adormit imediat,nestiind ce il asteapta a doua zi.
Dis-de-dimineata,cei doi se pregateua de plecare.Shu purta o pereche de blugi deschisi la culoare si o camasa alba,iar roscatul era imbracat intr-un costum negru.Le statea foarte bine impreuna.Solistul si-a luat costumatia de scena,dupa care au plecat spre arena.Acolo avea sa se intalneasca cu Ichiro dar si cu trupa Bad Luck.Drumul pana la cladirea unde urmau sa sustina concertul a fost destul de lung,insa au ajuns dupa aproape o ora.Cuplul a fost intampinat de roscat,ce era imbracat aproape la fel ca Shu.In timp ce Yuji discuta cu Thoma,baietii s-au indreptat spre camera unde stateau ei.In dreapta,pe o usa de lemn scria cu litere aurii "Bad Luck"
-Shuichi, cine a pus acest nume trupei?
-A fost ideea mea.Cand eram la inceput....foarte la inceput,aveam foarte mare ghinion.Si intr-o noapte,mi-a venit in cap acest nume.Si asa a ramas.
-Cat de interesant.
Chiar cand au vrut sa intre in camera,usa de langa ei s-a deschis,iesind Ryuichi si ceilalti.Cei doi cantareti s-au privit catvea minute,timp in care nu au spus nimic.La un moment dat,Ryu a intins mana,zambind.Shu s-a uitat la Ichiro,dupa la Hiro.Nu stia ce sa faca.Insa a zambit,strangand mana colegului sau.Pentru ca asta erau azi pe scena.
Orele treceau si momentul in care concertul incepea se apropia.Deja se auzeau strigatele multimii ce scandau numele celor doua trupe.Intr-un final,organizatorul a intrat in ambele camere,anuntand momenul.Shuichi si Ryuichi s-au privit,dupa care au iesit impreuna pe scena.Intreaga sala era in delir.Prima melodie a fost "The World".Vocea solistului cu parul roz rasuna in intreaga incapere,acompaniata de cea a satenului.La un moment dat,acesta a atintit cu privirea un loc din sala.Persoana aceea era foarte cunoscuta.Cand barbatul si-a dat ochelari jos,suspicinea cantaretului s-a confirmat.Yuki Eiri asista la concertul sau,privindu-l insistent.Era o senzatie atat de ciudata.Paticiparea romancierului il faceau pe Shu sa cante cu mai multa daruire,asa cum nu a facut-o niciodata.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




Iti marturisesc sincer ca am citit si capitolul trecut , dar m-am dat dupa altceva si m-am culcat pe o ureche crezand ca ti-am dat.

Ce face Shu se imbata si vrea sa se culce cu Yuji ...si acesta il refuza? Wow ...Asa barbat ca Yuji nu se gaseste pe toate drumurile. Oare ce s-a intamplat intre Yuki si Sara? Sper ca nimic.

Ia te uita ! A sosit ziua concertului. Si Shu canta cu toata daruirea sa ; asta pana cand il vede pe Yuki si se inflacareaza.

Acum stau si 39 oare ce se mai intampla intre cei doi ? Oare Yuki va reusi sa il recucereasca pe Shu? Sau se va da batut?

Te pup
[Imagine: 29_032847_a8zd2.jpg]

Cand ratacesti in intuneric singura lumina e Speranta.

[Imagine: chibi_183.gif]
Chibi-ul lui Mikomi_Aikou

Acum ca m-am trezit si eu(dupa o absenta de muult timp->"muu") sa las un reply. Yuki la concert! Yuhuuuuuu(i am craaaaazy!). Shu logic ca trebuie sa dea tot ce poate ca ii dau o paranteza peste cap(ca venise vorba de paranteze-cruela nu ma omori!). Capitolul a fost bestial!(lipsa de inspiratie-chiat nu stiu ce sa mai scriu2). Astept(am) urmatorul capitol care sper(am) ca va veni repede. Pana atunci...Ja ne(iar incepem...)

Propunerea

Cei doi solisti cantau cu toata daruirea,dandu-le spectatorilor o reprezentatie absolut minunata.Vocile lor se completau una pe cealalta,rasunand in intreaga sala.Melodia cantata de Shuichi se numea "Sexy boy" si era senzuala in toate punctele de vedere.In clipa in care acesta s-a apropiat de fetele din primul rand,aceastea au inceput sa tipe,spre disperarea lui Yuki ,care ardea de gelozie.La un moment dat,romancierul si-a pus ochelarii la ochi,pentru a nu fi recunoscut de vre-o fana si iesii din incapere.Nu dupa mult timp,concertul a luat sfarsit.A fost un succes total.Ropote de aplauze inundau sala,iar tipetele nu mai conteneau.Dupa ce au facut cu mana publicului,cele doua trupu s-au retras in culise.In timp ce inainta pe holul lung,Shu a simtit o atingere usoara pe umar.S-a intors brusc,intalnind privirea blanda a lui Ryuichi.
-Felicitari.Ai facut treaba buna pe scena.Spune satenul zambind.
-Si tu.Raspunde Shuichi aproband din cap.
Dupa ce s-au felicitat reciproc,fiecare trupa a intrat in cabina ei.Obosit,cantaretul s-a trantit pe canapea,inchizand ochii pentru cateva secunde.In fata lui,Ichiro isi schimba costumatia de scena.
-Nu stiu ce crezi tu,insa eu sunt epuizat.Spune baiatul cu parul roz cascand.
-De asemenea.
-Ma duc sa imi iau un suc.Vin imediat.
Roscatul a aprobat din cap,dupa care se aseza pe fotoliu.In timp ce mergea pe holul lung si ingust,Shu a auzit un zgomot dintr-o camera.Curios din fire,cantaretul a deschis usa,pasind lent.In incapere era foarte intuneric,asa ca nu a putut vedea mare lucru.Brusc,doua brate puternice l-au apucat de talie,trantindu-l pe podea.Barbatul a dat cu putere in usa,dupa care a aprins lumina.
-Cine es...Yuki?Ce vrei de la mine?
-Iti place sa cochetezi cu fetele in fata mea?Iubesti sa ma vezi gelos...ca un tigru in cusca,nu?
Solistul nu a mai putut spune nimic,gura lui fiind acaparata de buzele flamande ale novelistului.Mana stanga a scriitorului ii tinea bratele lui Shu deasupra cealalta,in timp ce cu cealalta deschidea nasturii de la camasa.Eiri a rupt sarutul,coborand cu buzele spre zona abdominala.Nu a ezitat nici-un moment sa apese cu genunchiul pe slitul pustiului,facandu-l pe acesta sa scoata un geamat lipsit de vlaga.Cu miscari lascivemYuki si-a scos hainele,dupa care s-a ocupat de vestimentatia cantaretului.Nefiind atent,a ajuns sub shuichi,care parea acum sa detina controlul.
-Vezi cum e sa te afli jos?Cred ca e randul meu sa iti arat ce stiu.
Buzele solistului sarutau violent gatul romancierului,in timp ce cu degetul aratator desena cercuri pe pectoralii acestuia.Mana dreapta ii mangaia trupul bine facut,in timp ce cu cealalta ii stergea buzele umede.
-Cu cat esti mai sus,cu atat cazi mai rau.Spune Yuki zambind satisfacut.
Brusc,eiri a schimbat pozitia,revenind deasupra.In timp ce isi saruta pasional partenerul,l-a patruns puternic,facandu-l pe acesta sa tipe din cauza durerii provocare de scriitor.
-Taci!Daca te relaxezi,totul va fi bine.Respira adanc.
Shuichi facea tot ce ii spunea novelistul,insa in zadar.Era imposibil sa nu il doara.Dupa catvea ore de efort fizic intens,cei doi se odihneau in sfarsit.Epuizat,Yuki si-a luat iubitul in brate.
-Cum a fost?Intreaba acesta gafaind.
-As minti daca as spune ca nu mi-a palcut.
-Divorteaza de roscatul ala si intoarce-te la mine.
Auzind acest lucru,Shu s-a ridicat de pe podea,luandu-si blugi pe el.
-Nu pot dace asta.Acum scuza-ma,dar trebuie sa plec.Apropo,ai fost mai bun ca niciodata.
Dupa ce a iesit din incapere,solistul si-a aranjat gulerul si parul ciufulit.Cand a vrut sa plece,o voce cunoscuta l-a oprit.
-Te-ai simtit bine cu Yuki,nu?
-Hiro...de unde sti ce s-a intamplat?
-Glumesti?Ai idee cum se auzeau gemetele tale?Mi-a fost teama ca o sa va auda cine stie cine.Cum ar fi sotul tau.Dar stai linistit.Nu voi spune nimic.Vine replica chitaristului ce zambea.
Shuichi i-a multumit,dupa care a plecat.In timp ce se apropia de iesirea din cladire,un gand ciudat ii trecea prin minte.Sau mai bine spus se gandea la propunerea facuta de novelist.La urma urmei,nu suna rau deloc.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




me reading yaoi .... i`m going nuts >_>
in primul rand am citit pentru ca era cel mai postat topic de la fanficiton si am zis se intampla ceva, maniera de scris e frumoasa, nu am vazut greseli ^^ deci m-am descurcat citind si yaoy
sper ca yuki sa il recucereasca pe shu

P.S. ti-am adaugat un 16+ din cauza tuturor acelor "il patrunse" sper sa nu te superi Smile

Gravi Fic se apropie de final.Enjoy.

Marturisirea

Pe strazile pustii si luminate de Luna,Shuichi se plimba nostalgic.Incepea sa bata vantu,asa ca era destul de racoare.Isi tine bratele stranse in jurul trupului,incercand sa se incalzeasca.Insa nu era de-ajuns.Pe chipul sau trona un zambet larg.Dupa mult timp,se simtea fericit.Nu stia daca din cauza lui Yuki sau succesul concertului,insa vroia sa rada.Grupuri de fete treceau pe langa el,sorbindu-l din priviri.Il opreau pentru autografe.Iar acesta le dadea cu multa placere.Viata lui era atat de frumoasa,inca nu vroia sa o schimbe pentru nimic in lume.Dar acum ceva timp,nu ar fi zis acelasi lucru.Ajungand acasa,a constatat ca lumina in dormitor era aprinsa.Cand a intrat,i-a vazut pe Yuji si Ichiro,ce il priveau socati.Prima oara nu a realizat ce se intampla,fiind prea bucuros pentru a-si da seama de ce se intampla.
-De ce va uitati asa la mine?Parca ati fi vazut o fantoma!Bau!Spune acesta razand.
-Shuichi...nu te asteptam acum acasa.Vine replica sotului sau ce isi aranja gulerul camasii.
-Ce se intampla cu voi?Sunteti atat de ciudati.
-Nimic.Eu trebuie sa plec.Pa!
Ichiro a iesit rapid din apartament,lasandu-i pe cei doi singuri.Cantaretul credea ca cei doi tocmai s-au dezlipit dintr-un sarut foarte pasional.Insa era roscatul in stare sa ii faca asa ceva?La urma urmei,era cel mai bun prieten al lui.Dupa Hiro si cei din Bad Luck.Statea pe marginea patului si isi privea banuitor sotul.Era prima oara cand se agita ca un leu in cusca in fata sa.Ce se intamplase in lipsa lui?
-Ce ai?Cred ca e a zecea tura care o faci prin camera.Respira si linisteste-te.
-Da...ai dreptate.Ar fi bine sa dormim.
Cei doi s-au asezat in pat,incercand sa adoarma.Yuji era mult prea ciudat.Statea cu spatele sa solist,ferindu-se parca de privirea acestuia.Insa Shu avea de gand sa afle totul,cu lux de amanunte.Nu ii placea sa fie mintit pe fata,sau mai bine spus inselat.Dar ce vorbea?In urma cu cateva ore tocmai se culcase cu Yuki.Intr-un sfarsit,acesta a adormit,cu gandul la urmatoarea zi.
Dis-de-dimineata,Soarele se inalta mandru pe cer,spargand intunecimea cerului.Orasenii incepeau sa apara pe strazi,ca ciupercile dupa ploaie.Masinile multicolore si de diferite tipuri mergeau pe strazile mari ale capitalei,animand atmosfera.Era una dintre acele zile in care se parea ca totul e roz.Insa,lucrurile nu stateau tocmai asa.Shuichi purta o pereche de blugi si un tricou rosu cu niste dungi albe.Ii statea foarte bine.Ca de obicei,sotul sau era imbaract intr-un costum negru,foarte elegant.Tot drumul pana la companie,cei doi nu au scos un sunet.Iar acest lucru era foarte ciudat.Ajungand in fata cladirii,Shuichi a fugit in studioul de inregistrari,unde era asteptat de colegul sau.
-Ichiro,spune-mi tot adevarul.Ce s-a intamplat intre tine si Yuji?
-Nimic...nu s-a intamplat nimic.Raspunde acesta jucandu-se cu o foaie!
-La dracu!Uita-te in ochii mei cand iti vorbesc.Stii ca urasc sa fiu mintit.Asa ca spune totul.
Roscatul a ezitat un moment,dupa care s-a ridicat de pe canapea.Se afla fata in fata cu solistul,iar acesta nu parea bucuros deloc.
-Iti voi marturisii ceva.Eu sunt foarte indragostit de sotul tau.Si aseara,chiar inainte sa vii tu,ne sarutam.
Shuichi simtea ca inebuneste.Amicul si sotul sau isi batuse joc de el.Ar fi vrut sa il loveasca in acel moment.Nu a mai spus nimci,doar a iesit sin studio,avand ca destinatie parcul.Insa pe drum s-a intalnit cu Yuji.Cei doi se priveau adanc.
-Iubitule,s-a intamplat ceva?Intreaba acesta uimit.
-Prima oara intreaba-te pe tine.
Acesta il impinse,incepand sa fuga.Ajuns in strada,dadu cu pumnul in primul stalp care ii iesii in fata.Era foarte nervos.Poate ca nu se supara atat de tare daca nu era inselat.Insa uita un lucru foarte important:el se culcase cu Yuki.Chiar si asa.Toti stiau sentimentele lui pentru novelist...insa Yuji il iubea pe el.Sau cel putin asa se parea.Ajungand in parc,solistul s-a asezat pe iarba,departe de ochii lumii.Insa brusc,a auzit o voce ce venea din stanga sa.
-Cine mi-a suparat partenerul?
-Yuki...Nu sunt suparat.Ma simt tradat.Se pare ca sotul meu si Ichiro se sarutau cu foc aseara.
-De ce te superi?Tu ti-ai petrecut cu mine cateva ore absolut incendiare.Si in plus,nu crezi ca e timpul sa divortezi de el?Intreaba acesta asezandu-se in fata cantaretului.
-Iar incepi cu aceiasi intrebare?
Insa acesta nu a mai spus nimci.Si-a lasat trupul sa vorbeasca in locul lui.Dupa ce l-a sprijinit pe pusti de unul dintre pomi,l-a sarutat pasional.Propunerea facuta de scriitor incepea sa capete un raspuns in mintea solistului.Minutele treceau,iar cei doi continuau sa isi dezmierde buzele si trupul cu atingeri usoare.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




Despartirea

Cei doi indragostiti continuau sa se sarute,sub atingerea delicata a razelor soarelui.Yuki continua sa se joace cu parul solistului,in timp ce mana libera si-o strecura usor pe sub tricou.Nu le pasa de cetatenii ce treceau pe langa ei,privindu-i iscoditor.Se simteau mult prea bine unul in compania celuilalt.Shu avea prostul obicei sa il muste de buza de jos,strangandu-l pana la durere.Insa nici frumosul novelist nu se lasa mai prejos.Cei doi radeau,privindu-se unul pe celalalt.Atingerile lor erau tandre,insa incredibil de apetisante.In cele din urma,cantaretul s-a ridicat de pe gazon,rucandu-l pe scriitor sa il scuture de iarba.
-Unde crezi tu ca pleci?Spune acesta ferindu-si ochii reci de lumina Soarelui.
-Am ceva de facut.Trebuie sa imi promiti ca ma astepti la vila.Spune acesta dandu-i un sarut scurt.
Scriitorului nu prea a inteles ce avea fostul sau iubit de rezolvat,insa de aproximativ sase luni era o persoana cu capul pe umeri.Mai pe scurt,era un barbat adevarat.Acesta a plecat si el din romanticul lor,indreptandu-se spre automobil.Shuichi fugea pe strazi,sarind gardurile ce il desparteau de trotuar,reusind astfel sa evite rutele oclitoare.Pe chipul lui era un zambet continuu.Ba chiar si canta.Refrenul melodiei "The Rage Beat",primul lui hit pe cand era solistul trupei Bad Luck.Ajungand in fata grandioasei cladiri,a privit-o pret de cateva secunde,dupa care a urcat treptele ce duceau spre intrare.Pasii l-au indreptat spre studioul de inregistrari.Dupa ce si-a tras sufletul,a intrat brusc.In interior,erau Yuji si Ichiro,ce pareau foarte apropiati unul de celalalt.
-Nu trebuie sa va speriati.Ama flat de sarutul vostru.Spune cantaretul gafaind.
-Shuichi,trebuie sa iti spun ceva.
-Nu Yuji..eu am sa spun ceva.Cred ca e mai bine sa terminam aici cu toata farsa asta numita prietenie.Tu stii ca eu il iubesc pe Yuki,iar tu..ei bine,nu cred ca mai nutresti sentimente pentru mine.
-De acord cu tine.Eu m-am indragostit fara sa vreau de Ichiro.Mi-am dat seama de acest lucru atunci cand mi-ai spus sa profit si sa ma culc cu tine.Cel mai bine ar fi sa ne intalnim maine,la tribunal,ca sa divortam.Eu deja am discutat cu avocatii.Poate ti se pare ca e prea devreme,insa totul se va face pe cale amiabila.Imi spui ce vrei,pentru ca fiind casatorit cu mine,iti revine jumatate de companie.Si 50% din averea mea.Spune roscatul zambind.
-Nu vreau nimic.Te-ai comportat cu mine mult prea frumos ca sa am vre-o pretentie.Ai fost alaturi de mine in acele momente,destul de dificile.Tot ce revendic este libertatea mea.Spune solistul fericit.
-In regula.Maine vei fi din nou Shuichi Shindo.
Solistul a facut o plecaciune,dupa care a iesit in viteza din studio.In sfarsit putea sa fie fericit cu Yuki.A stat cateva minute sa isi aminteasca unde era vila romancierului.Asta il amuza foarte tare.In cele din urma,a inceput sa fuga.Rasul lui zgomotos atragea privirile celor din jur,insa nu ii pasa.Era mult prea fericit.Nefiind atent,a intrat intr-o persoana.Cand s-a uitat mai bine,era insusi Thoma Seguchy.
-Buna ziua,domnule Sakyo.Spune acesta politicos.
-Sakyo?Pe dracu!Sunt din nou Shindo..incepand de maine.Va rog sa ma scuzati,insa trebuie neaparat sa ajung undeva.
Blondul a inceput sa rada,privindu-l din spate pe energicul cantaret.Acesta fugea din ce in ce mai tare,vrand parca sa se transporte la casa unde locuia Eiri.A trecut prin fata companiei N-G.Cand s-a uitat in sus,si-a vazut prietenii care ii faceau cu mana.Acesta i-a salutat din mers,dupa care si-a continuat drumul pana la resedinte.Dupa un drum de zece minute,a ajuns.Casa era neschimbata.Nici nu a mai batut la usa.Cand a intrat,a intalnit privirile celor trei frati Uesugi:Yuki,Tatsuha si Mika.
-Buna ziua.Spune acesta schitand un zambet.
-Buna ziua.Raspunde brunetul sobru.
Shu a crezut ca inca este suparat pe el,lucru care l-a facut sa lase capul in jos.Insa Tatshy a sarit de pe canapea,incepand sa rada zgomotor.Imbratisarea a fost atat de puternica,incat baiatul cu parul roz a ramas pentru cateva secunde fara respiratie!
-Te-ai gandit sa te intorci la frustratul asta cu chip perfect?Intreaba acesta razand.
-Mai taci.Shuichi,da-mi voie sa fiu prima care iti ureaza bun venit..sau mai bine spus bine ai revenit in familia noastra.Spune roscata zambind.
-Multumesc Mika.Raspunde solistul facand o plecaciune.
Singurul care nu spunea nimic era blondul.Nici-un muschi nu i se misca pe chip.In cele din urma,acesta si-a intors privirea spre pustiul ce avea sa ii devina din nou iubit.
-Eu iti urez bun venit in pat.Va rog sa ne scuzati.
Cei doi frati au inceput sa chicoteasca,in timp ce cuplul se indrepta spre dormitor.Ajungand in fata acestuia,scriitorul si-a luat iubitul in brate,trecandu-l pragu.Imediat ce l-a alungit pe suprafata moale,Eiri a inceput sa il sarute,ca si cum ar fi facut-o prima oara.Tanjea dupa trupul lui,in timp ce buzele erau flamande dupa cele ale pustiului.Hainele au disparut mult mai repede din peisaj,cei doi fiind goi.Corpurile lor erau atat de perfecte,incat ai fi putut spune ca se imbinau perfect.Yuki se misca usor,savurand orice reactie din partea iubitului sau.Pentru prima oara,in acel an,se puteau simtii in sfarsit bine,unul alaturi de celalalt.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




daaaaaaa, yuuupi!! in sfarsit s-a intamplat! astept asta de zeci de capitole, de mult timp!! in sfarsit Yuki si Shu s-au impacat! Ah, simt ca o iau razna de fericire!!!
" -Eu iti urez bun venit in pat. " asta a fost o faza super tare 21
insa desi sunt fericita,sunt si trista.Pentru ca mai umpic si se va termina 20 20 (daca s-ar mai face inca un sezon ar fi super...dar stiu ca cer ceva imposibil :2: )
eu iti urez succes in continuare, si deabia astept urmatorul capitol!!!

Divortul

Dis-de-dimineata,lumina Soarelui isi facea din nou aparitia in metropola nipona.Cantecul melodios al pasarilor se auzea in vazduh,trezind intreaga natura la viata.Parfumul delicat al trandafirilor din gradina era purtat de vant,in timp ce suflarea proaspata a acestuia misca perdeaua aseata la geamul deschis al dormitorului.Intr-un pat mare,acoperit cu lenjerie alba,doi baieti dormeau imbratisati.Insa acel moment minunat a fost intrerupt de alarma sacaitoare a cantaretului.Acesta s-a speriat foarte tare,reusind sa cada din pat.Nici Yuki nu era mai prejos.Parul lui ciufulit era ravasit pe chip,in timp ce privea buimac in jurul sau.
-Neata frumosule.Spune solistul cascand.
-Buna dimineata.De ce ne-am trezit asa devreme?E ora 7:00.Spune scriitorul privind ceasul de la mana.
-La ora 10:00 tebuie sa ajung la tribunal.Astazi divortez de Yuji.
La auzirea acstei vesti,Eiri a fost atat de fericit incat s-a aruncat peste iubitul sau,reusind sa il tranteasca la podea.
-Pentru un moment am avut impresia ca tu esti eu si viceversa.Spune pustiul razand.
Scriitorul s-a ridicat de pe podea,acoperindu-si trupul gol cu un halat negru.In timp ce Shuichi facea baie,blondul isi pregatea vestimentatia ce avea sa o poarte la tribunal.Cand a plecat in Brazilia,Shu uitase sa isi i-a hainele,asa ca avea o adevarata garderoba in dulapul lui Eiri.In timp ce isi facea dus,solistul canta refrenul melodiei "The Rage Beat",spre amuzamentul scriitorului,ce continua sa chicoteasca in dormitor.Dupa zece minute,acesta a iesit din baie,stergandu-si parul cu un prosop.In fata oglinzii,Yuki isi aranja cravata.Purta un costum albastru inchis si o camasa neagra.Aspectul acestuia era impecabil,ba chiar perfect.Shuichi il privea cu gura cascata.
-Nu te mai mira de mine.Nu vreau sa ma doara capu.Spune acesta aranjandu-si parul.
Cantaretul si-a dat o palma,dupa care a luat perechea de blugi si camasa alba de pe pat.In timp ce se imbraca,observa ca este sorbit din priviri de catre Yuki.Obrajii acestuia erau rosii precum sangele,insa nu vroia ca scriitorul sa isi de-a seama de acest lucru.In jurul orei 9:00,cei doi erau gata de plecare.
-Telefonul meu e la tine?Intreaba Shu impacientat.
-Da...nu te mai agita asa si sa mergem.
Cuplul a iesit din vila,indreptandu-se spre masina blondului.Tot drumu spre tribunal,solistul nu a facut alceva decat sa asculte melodiile trupei Bad Luck,la volum maxim.Ii era dor de viata la compania N-G.Dupa o jumatate de ora,cei doi au ajuns.Cladirea era mare,dar sobra.De cum au intrat,au fost asaltati de fani si fane pentru autografe.Se pare ca novelistul are mai mult succes la publicul feminin,insa nici Shu nu statea rau.Dupa ce au mers pe un hol lung,s-au intalnit cu Inchiro si Yuji.Cei doi barbati ale caror initiale incepeau cu aceiasi initiala refuzau sa se priveasca.Insa vocea pustiului i-a adus cu picioarele pe pamant.
-Acum nu mai aveti motive pentru care sa fiti suparati.Mai bine dati mana si uitati de rivalitatea din trecut.
Intr-un final,roscatul a intins bratul drept,zambind.La randul lui,Yuki a facut acelasi gest.Dupa catvea minute,un angajat i-a chemat in interiorul unei camere.Dupa ce au discutat anumite aspecte si au semnat niste hartii,judecatorul a dat verdictul final.
-De astazi,esti Shuichi Shindo,
Acesta si-a imbratisat iubitul,dandu-i un sarut scurt.
-Se pare ca drumurile noastre se despart aici.Spune cantaretul incercand sa nu lacrimeze.
-Nu trebuie sa fi suparat.In curand vei avea o mare surpriza.
Baiatul cu parul roz nu prea a inteles despre ce e vorba,insa a plecat din incapere,indreptandu-se spre iesirea din tribunal.In timp ce Yuki gonea cu masina prin oras,vocea iubitului sau i-a atras atentia.
-Crezi ca Thoma o sa vrea sa ma reprimeasca in companie?
-Vedem acum.
Cei doi au oprit in fata firmei N-G.Cuplul a urcat treptele,intrand pe holul ce ducea spre biroul principal.Cand au pasit,Shu si-a dat seama ca alaturi de sef se afla intreaga echipa Bad Luck,in frunte cu Hiroshi.
-Inainte sa zici ceva,da-mi voie sa iti spun bine ai revenit in companie.Si in trupa.Spune presedintele ridicandu-se de pe scaun.
-Glumiti?Adica pot sa...
-Da.Esti din nou solistul trupei Bad Luck.Bun venit,Shuichi Shindo.Spune roscatul fericit.
Baiatul a inceput sa planga,dupa care si-a imbratisat prietenii.Ii era atat de dor de ei,de zilele in care fugeau de manager prin companie.Totul parea ca revine la normal.In timp ce grupul continua sa se imbratiseze,Yuki si thoma ii priveau din spatele biroului.Pana si chipurile lor erau cufundate intr-un zambet larg.Toti radiau de fericire.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




" Ii era atat de dor de ei,de zilele in care fugeau de manager prin companie. " crezi ca numai lui Shu i-a fost dor de toate astea? sa sti ca si mie... mi-au dat lacrimile de fericire...
Ah...in sfarsit...totul a revenit la normal...
{si cand totul revine la normal,dupa ceva timp, trebuie sa se intample ceva care sa deie totul peste cap [ sunt cam obsedata de fic, scuze 4 ] (dar ar fi asa fain sa faci o continuare...uf... 20 )
in fine, sa nu incep sa ma intristez amu, ca am motive sa fiu fericita.
gambate si deabia astept urmatorul capitol (am spus ca astept urmatorul capitol , nu sfarsitul !!! )




Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)