Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Some Gfx =^.^= (O.F.: Niste seturi si ceva poze editate..)

#11
eh nu a trecut mult timp si iata-ma din nou cu alte seturi :sper sa va placa ^^:
1)[Imagine: jhkh.jpg]
2)[Imagine: kkk.jpg]
[Imagine: kjkj.jpg]
3)[Imagine: untitlefdgsfgd.jpg]
4)[Imagine: ghuyjhkyjgj.jpg]
5)[Imagine: 233.jpg]
[Imagine: rth.jpg]

sper sa va placa !
o.o" wot

#12
Setul pe care-l porti arata mai mult decat calumea, desi cred ca ai fi putut folosi niste efecte pentru text. Dar elementele se imbina perfect, culorile de asemenea ^^ In scimb, am observat ca faci alte marimi pentru avatar, nu cele normale de 100x100 ...

Cel cu Sasuke, e cam simplut, dar merge si-asa. Iar, la text mergeau niste efecte.

Urmatorul, este bun, nu mai e chiar atat de simplu, dar calitatea formatului in care ai salvat imaginea cam strica sig-ul. Incearca PNG.

Urmatorul ... nu prea inteleg ce scrie acolo. In rest e bun. Se vede c-ai evoluat fata de sig-urile puse pe prima pagina.

Urmatorul ... ma bucur c-ai folosit outer glow-ul si drop shadow-ul ^^ Pacat c-ai pus imaginea celor doua tipe peste imaginea mai clara ... asa se vad mai aiurea cele clare.

Bafta in continuare si astept noi lucrari! ^^

#13
asa cum mai rugat 10
1) s-ar fi potrivit un alt font, nuj...acesta e prea simplu, dar nici ceva complicat nu ar merge. Refrectia(sau ce mai e) personmajului trebuia sa fie ceva mai in ceata si mai mare.
2) nu e bine pozitionat textul si nici personajul. Adica, personajul micut intr-un catat, iar textul mai micut in celalalt, mda... . Ca tot veni vorba de text, cum am mai spus, ceva mai mare ar fi trebuit, si nuprea mergea comic acolo.
av- aici mergea pozitionarea de la sig, iar personajul ar trebui sa fie centrul de interes presupun, nu fondalul O_o. Atunci de ce personajul are opacitate putin ca mare?
3) personajul e prea mic, ar fi mers mai bine invers, cel micut pe fundal. Cel de pe fundal nu trebuia sa fie 3D, nu se potriveste cu restul sig-ului.
4)aici e bine, dar (iar un "dar" 65 ) mergea mai bine cu 100 px la latime si textul (o alta culoare) chiar intre personaje, cu efecte mai multe pe fundal, sa fi parut ceva "tehnologic" (eu zic ca s-ar fi potrivit mai bine la acest tip de sig)
5) intr-adevar, acesta e cel mai reusit, numai ca aici ma nemultumeste textul, mereu pui un text mic. Textul e pus ca un mesaj pe care-l transmite sig-ul respectiv, nu numai prin imagi, gesturile personajelor.

cam atat 4

#14
Lets see.
In legatura cu textul.Nu le pot folosi decat pe cele care le am si na..is cam simple
la cea cu fashion fever aveai dreptate aikad dar mi-am dat seama doar dupa ce l-am terminat.imi era foarte lene sa il mai fac odata.
Eu folosesc la sig de obicei 390*140 dar folosesc doua programe(ps si photo scape) daca mai am nevoie de ceva caut pe photoscape si imi crete marimea cum ar fi la setul pe care il port acum.e de aprox 400*150
la avatar foloseam 150*150 dar am fost sfatuita sa folosesc 100*100 cei peste 100 e vina photoscape-ului.

acum chesti noi:

1)[Imagine: hjkhk.jpg]
[Imagine: lkjl.jpg]
cam nereusita recunosc da na...

2)[Imagine: 666666.jpg]
habar n-am avut ce text sa pun

3)[Imagine: hjkjhk.jpg]
[Imagine: hjklj.jpg]
imi place desi textul nu e asa stralucit

4)[Imagine: xghjkjgj.jpg]
erA de asteptat sa fac un sig cu al 2 lea erou preferat al meu.
cam atat.
o.o" wot

#15
Nu mai trece nimeni?
Ineed comments .
Give me one!

news:
1)[Imagine: d.jpg]
[Imagine: dd.jpg]

2)[Imagine: ruyjy.jpg]
[Imagine: ffgfg.jpg]

3)[Imagine: uyfi.jpg]
o.o" wot

#16
Oh, sorry ^^"

Am fost atat de ocupata cu ficurile astea si teza la mate, incat am cam uitat sa dau si pe la topicurile de gfx ^^"

Deci, le voi comenta numai pe ultimile.

Primul, este destul de bine realizat. Ba chiar nu prea am ce comenta, poate doar ca as fi preferat ca text-ul sa fie altfel facut ... Efectul acela nu-i prea stralucit.

Si al doilea este destul de dragut. Desi, cred c-as prefera sa incepi sa faci bg-uri numai din brush-uri.

Al treilea mi se pare cel mai bun. In afara faptului ca mi se pare c-ar fi trebuit folosit o altfel de culoare si/sau un efect, in rest e superb.

Deci, as vrea sa vad si un sig cu bg facut numai din brushuri.

Bafta in continuare 3

#17
Cum adica numai din brush.Fara efecte?

Aici am alt set pe care l-am facut de 2 ori.as vrea sa imi spuneti care e mai bun

1)[Imagine: tuioiuto.jpg]
[Imagine: hjkhjk.jpg]

2)[Imagine: kkk-1.jpg]
[Imagine: jkhjk.jpg]

Ms aikad pt. Com hug .
o.o" wot

#18
frumoase seturi melisa Smile

hmm.. daca as avea de ales, l'as alege pe cel fara dungi.. linii.. dc? pentru ca nu'mi plac si nu mi'au placut niciodata liniile..strica imaginea.. parerea mea...

cat despre restul seturilor,sunt frumusel lucrate,cel cu captain america mi se pare super dragut Smile

gambatte Smile

#19
Ms mult jigoku pt com.
Am revenit cu noi seturi defapt e doar un set si un sig fara ava:

1)[Imagine: jjj.png]
[Imagine: kkkk.png]

aici e acelasi doar ca am adaugat un text :spuneti-mi care arata mai bine?

[Imagine: u8u.jpg]
[Imagine: tyy.jpg]

2)[Imagine: hhh-1.png]

3)[Imagine: nbmnb.png]
asta e ceva foarte amuzant.Imi era pofta de mere si...am facut un sig. 21
o.o" wot

#20
Primul sig cu Yuna e superb. N-am ce comenta.
La a doua versuine ... Cred c-ar fi mers un alt font. Poate un Times New Roman sau chiar Aerial[pt avatar. La Aerial mergea chiar si fara efecte, dar daca ai fi folosit TNR trebuia un efect-doua. La fel si la cel pe care l-ai folosit, parca Comic Sans MS se numea ... ] La sig ... parca nu-i complet text-ul. Sau era faza sa citesti mai intai sig-ul si apoi avatarul ?

La sig-ul cu I-no, mi se pare umpic cam simplu, dar merge si-asa. Insa border-ul nu se prea potriveste. Daca era undeva mai aproape de margini, ar fi fost mai bine.

Sig-ul cu marul imi animteste de Death Note si de Ryuuku 71 Bg-ul e destul de dragut, insa nu-mi prea place font-ul. Am observat ca nu prea folosesti alte fonturi decat cele care ti le da windows-ul. Daca vrei un site plin de fonturi, cauta pe dafont.com . Daca nu sti sa le instalezi, da-mi un pm si te ajut Smile .

In rest, bafta in continuare 3

[and, cand am zis bg doar din brush-uri, m-am referit sa mai renunti la c4d-uri. Ca exeplu de sig-uri cu bg doar din brush ... iti pot da sig-ul pe care-l port acum - sau cele pe care le-am postat. N-au pic de c4d.]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Seturi la comandă Tox 200 78.142 11-05-2011, 10:04 PM
Ultimul răspuns: Tox
  Seturi la comandă ! Tox 671 198.723 23-11-2010, 06:22 PM
Ultimul răspuns: Tox
  Poze...poze....si iar poze... white angel 2 3.158 28-03-2008, 10:45 PM
Ultimul răspuns: ely_sweet_kat


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)