Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Secret love

#11
Rezervattttt dau edit dupa ce termin de citit
Edit:
Well multumesc ca mi-ai zis foarte dragut din partea ta. A fost un capitol foarte dragut, dar mi se pare ca ai aduso prea repede in peisaj pe aceea Charlotte ( pe care nu prea o suport).
WTF ce mama are saracul Sasuke, sper sa o faca sa se razgandeasca. Anyway asta m-a surprins destul de mult.
Descrierea a fost buna, imi place mai mult cand scrii din perspectiva lui Sasuke ( este mai profand) spre deosebire de Sakura care mi se pare prea nu stiu exact ( copilaroasa).
Am vazut o singura greseala, ai pus punct si ai continuat tot cu litera probabil din neatentie.
Cam atat astept nextu bye, bye.

#12
Hello dear, trec si eu pe la ficul tau.
Ti- am citit toate capitolele si iti spun ca mai uimit. Mai ales prologul. Ai mai avut cateva greselute de tastare dar nu sunt bay.
Citat:Daca ascultam cu iubire, vom auzi mai multe si mult mai bine.
Ar fi sunat mai bine sa nu mai folosesti acea repetitie. Puteai sa spui direct: vom auzi multe si mai bine. , mie asa mi se pare..cel putin ai mai fi spus tu ceva, dar oricum suna mai bine fara acea repetitie.
Ai mai grabit actiunea printr- un loc sau doua dar nu este chiar grav. Ficul tau ar arata mai estetic daca ai folosi si aliniatele. Imi place cum descrii, naratiunea este foarte buna iar dialogul nu este in exces si este la locul lui ceea ce este perfect. Idea este foarte interesanta, Sakura nici nu banuieste ca Sasuke ar putea fi indragostit de ea, ba chiar il iubeste pe Gaara, sincer:
Citat:-Vino, vreau sa-ti arat ceva.
Sunt trezita din vise de catre vocea lui blanda ce imi dadea fiori. Il urmez cu pasi mici pana in parcare unde intram in masina, acesta incepand sa goneasca pe strazile aglomerate ale Japoniei. Nefiind capabila sa spun ceva, stateam cu capul lipit de geam privind cum aglomeratia incepea sa se estompeze.

Chiar ma gandeam eu cand ai scris cele de mai sus ca Gaara va incerca sa ii faca ceva, mda...cam in multe ficuri el este persoana negativa si Sakura la iubit iar el profita de ea? Iar parintii lui Sasuke il obliga sa se insoare cu acea frantuzoaica...:-o
Sa ma anunti cand pui nextul! :x
Ja ne!

#13
am venit si eu aici a doua oara pe ziua de azi:)), te chinuie talentul..mersi mult ca mi-ai spus esti o scumpa. sa incepem, acest nou capitol e dinamic si minunat..sa inteleg ca vei povesti un capitol din perspectiva Sakurei, altul din perspectiva lui Sasuke,bun. ai avut descriere si totul se imbina frumos, greseli nu exista. waw ce surpriza are sasuke si ce reactie...nu pot sa cred..insuratoare? cu una care nu o cunoaste, dar lo mancat limba sa ii spuna mamei sale ca o iubeste pe rozalie, si femeia stie sa profite. mi-au placut urmatoarele faza:))

Citat:Viitoare ce? Doamne Dumnezeule. Deci asta era surpriza?! Eu ma asteptam la o noua masina, orice, dar nu la o femeie. Da, a fost o surpriza, insa una deloc placuta
da si eu ma gandeam la o masina:)) sau o excursie...a zis bine o surpriza neplacuta sau si mai bine spus, cosmar:))

Citat:Cat de batut in cap sa fi incat sa-i aranjezi o casatorie fiului tau cu o persona cu care abea i-ai facut cunostinta?! Nu mai suntem de mult in perioada in care casatoriile aranjate erau ceva obisnuit.
foarte batut in cap trebuie sa fii:)) nebun cu alte cuvinte, si se pare ca ei nu stiu ca a trecut acea epoca, ii anuntam noi acum, pffffff...

Citat:Eu atunci cum ar trebui sa fiu?
sasuke ar trebui sa scoata foc pe gura si fum pe nari:)) ca un dragon...
cam atat am avut de spus, astept next si te rog sa ma anunti. spor la scris si bye.

[Imagine: h8v.gif]
 

#14
Buna fetelor! Imi pare nespus de rau pentru aceasta imensa intarziere, insa am avut o problema personala si nu am avut timp sa scriu. Va multumesc tuturor pentru comentarii si ma bucur ca va place. Lectura placuta!

Capitolul 4

Il priveam speriata in timp ce el radea batjocoritor. Nu pot sa cred, chiar nu imi vine sa cred cat de mult m-am inselat in privinta lui.
-Copil prost, tu chiar credeai ca eu te plac, chiar si putin? Ah, esti atat de naiva Sakura, atat de naiva. spune tinandu-ma cu o mana de incheieturi, iar cu cealalta a scos un pistol din buzunar. Am inceput sa tremur din ce in ce mai tare. Avea de gand sa ma omoare, asta e clar, insa... chiar nu stiu de ce. L-a deranjat chiar atat de mult ca m-am indragostit de el?...
Sirul gandurilor imi este intrerupt de roscat ce incepe din nou sa vorbeasca.
-Probabil ca te intrebi de ce vreau sa te ucid. Ei bine, cred ca meriti macar o explicatie. Acum zece ani, parintii mei, singurele fiinte ce le-am iubit vreodata au fost ucise chiar in fata ochiilor mei. De catre cine? Da, de catre parintii tai. Din acea clipa am jurat sa ma razbun. Cine crezi ca a taiat franele masinii in care erau mama si tatal tau?! imi spune razand satisfacut.
Ochii mi se maresc considerabil cand aud ceea ce a zis. Nu, asta nu poate fi adevarat! Baiatul visurilor mele, cel ce mereu l-am iubit... sa-mi omoare parintii?! Nu, Doamne, de ce imi faci una ca asta? Dintr-o data, simt cum o furie puternica ma cuprinde si incep sa tip la el neputandu-ma abtine.
-Nenorocitule! Cum ai putut sa faci asta? Ce suflet ai? Sau, mai bine spus... ai asa ceva? Esti un criminal jegos si fara scrupule!
Nu pot sa cred ca am spus asta si... mai putin imi vine sa cred faptul ca, dragostea mea pentru el, acea iubire ce m-a insotit toti anii astia a disparut brusc, lasand in urma ei doar ura.
Defapt, nu l-am uitat. L-am iubit si-l voi iubi, insa pentru ceea ce a facut, nu as mai putea nicioadata sa simt ceva atat de puternic pentru el. A fost prima mea iubire, iar asta sunt constienta ca nu se uita niciodata, dar eu am sa incerc si, incet, incet voi reusi, sau macar asa sper.
Roscatul se incrunta si ma apuca cu o mana de gat strangandu-ma puternic si lasandu-ma fara aer. Avea un zambet sadic pe chip, plin de nebunie. Unde a disparut acel baiat ce odinioara l-am iubit? Sau, mai bine spus: a existat vreodata?
Abea atunci cand si-a dat seama ca eram pe punctul de a ramane fara oxigen, mi-a dat drumul. Si-a pus picioarele de o parte si de alta a abdomenului meu stand in sezut. Acel zambet inca nu diparuse de pe fata lui. Acel zambet sadic, nebun ce-mi dadea fiori pe sirea spinarii. Ma intreb cum de s-a putut abtine pana acum. Cum de a putut fi asa indiferent. Cat de prefacut poti sa fi incat sa te prefaci ma intai ca ignori, dupa care ca iubesti o persoana cand tu, tu defapt o urasti? Cata ura trebuie sa ai in suflet pentru a face asta?
Mi-a pus pistolul la tampla si a tras siguranta.
Tot corpul a inceput sa-mi tremure in timp ce lacrimi incercau sa-mi ude obrajii. Nu, nu voi plange. Voi muri cu demnitate.

Dintr-o data, o idee imi vine in minte. O idee care sper sa functioneze. Asta e ultima mea sansa de a scapa de el, insa daca nu reusesc, totul se va spulbera.
-S-stai! -spun cu o voce ragusita- Inainte de a ma... ucide... vreau sa te rog ceva. continui privindu-l rugatoare.
Roscatul sta putin pe ganduri dupa care accepta.
-Vrea sa fumez pentru... ultima oara. spun zambind amar.
Roscatul indeparteaza pistolul si isi indreapta mana spre buzunar. Se pare ca nu ma cunoaste. Eu nu fumez, nu voi fuma niciodata si nici nu sunt tentata sa o fac.
Atunci cand el nu e atent, il imping cu putere de pe mine. Ma ridic in graba si vreau sa fug, insa Gaara ma prinde de mana trantinduma din nou pe pamantul rece si punandu-se deasupra mea, din nou.
Tremuram din ce in ce mai rau, nu stiam ce as mai putea face, iar frica mi s-a intensificat atunci cand a indreptat iar pistolul, de data aceasta spre abdomenul. Ii prind disperata mana incercand sa scap de el cand, dintr-o data, un foc de arma s-a auzit. Inchid speriata ochii resemnandu-ma.
Dupa cateva clipe, imi deschid ochii indemnatade faptul ca nu simteam nicio durere, iar peste corpul meu se lasase o greutate destul de mare.
Inima a inceput sa-mi bata din ce in ce mai tare, mii de lacrimi sarate curgandu-mi pe chip. Am inceput, a nu stiu cata oara ziua asta, sa tremur. Il imping pe baiat incet de pe mine si ma ridic in genunchi. Cand imi las privirea in jos, incep sa plang in hohote, suspinele mele fiind singurele ce spargeau acea liniste.
Nu imi venea sa cred. Pur si simplu imi era imposibil sa concept faptul ca eu l-am omorat. Nu, nu se poate. Asta e imposibil!
Scot cu mainile tremurande telefonul din buzunar apelandu-l pe Sasuke. El e singurul ce ma poate ajuta. Singurul in care pot avea incredere, singurul meu prieten.
Cand ii aud vocea incep sa plang in hohote neputandu-ma stapanii.
-S-Sasuke... trebuie sa ma ajuti! Te rog... am nevoie de tine! spun printe suspine. N-nu stiu, sunt in afara orasului, intr-o padure, continui pe o voce joasa dupa care las micul obiect sa-mi cada din mana.
Doamne... ce am facut?!

#15
Hey xD
Se pare ca-s prima \:d/
Pai ce pot sa spun mai mult ca-mi place? Dar totusi, parca mai puteai sa incetinesti putin actiunea bagand descriere. Ma rog, ti-a iesit foarte bine si asta conteaza.
Dar m-ai pierdut la o faza...Nu Sakura l-a omarat, nu? Eu zic ca asta s-a sinucis sau a tras altcineva in el...ca aia ce naiba, tremura intruna, nu o vad in stare sa ii intoarca arma dusmanului, dar in fine...:D
Sa ma anunti cand pui next-ul :D Merci ca m-ai anuntat pentru asta :D
See ya in other life, dude :bye:
Unele lucruri sunt irealizabile pana cand vine cineva care nu stie asta si le realizeaza (Albert Einstein)

[Imagine: hitsugaya.png]
by Toxâ„¢

Genialul si superhaoticul meu fic: "No rock, No Life"


#16
Hello sweety I'm here so let's see.
Well ai avut descrier insa sunt de parere ca ar mai fi mers mai ales sa descrii sentimentele fetei puteai sa o faci mult mai profund ca sa zic, dar e bine si asa. Actiunea mi s-a parut cam grabita, incearca sa o faci sa revina la normal.
Am vazut greseli undeva era trantinduma- trantindu-ma si inca cateva asemanatoare, am vazut si cateva greseli de exprimare si pe undeva doua repetitii destul de deranjante.
Cam atat o sa revin cu un comm data viitoare bye, bye.

#17
Curiozitatea de a vedea cum scri m-a impins sa-ti citesc povestea. Banuiesc ca va fi o poveste de genul sasu X saku si desi nu sunt o fana a acestui cuplu :P imi voi da totusi cu parerea.
Scri frumos si oarecum ingrijit :) Nu ai probleme in descriere, cu exceptia catorva clisee, iar de narat narezi frumos. Nu ai dialog sec... defapt este bine alcatuit, iar actiunea este intr-un ritm bun.
Imi place ca povestesti din doua perspective... dar trebuie sa recunosc ca imi place mai mult perspectiva lui Sasuke.
Povestea e oarecum buna... are momente cand pare asa lacrimogena dar nu e deranjant. Insista mai mult pe sentimente... ca de exemplu la faza in care Gaara i-a vorbit despre moartea parintilor. Este devreme sa imi dau mai mult cu parere. Mult succes in continuare!!!

#18
Hei!;;] Am ajuns si eu pe aici si pot sa spun ca mi-a placut. Descrii foarte frumos din punctul de vedere al brunetului, desi nici cand vorbesti din perspectiva Sakurei nu dai gres. Titlul este bun, imi aminteste de piesa aia, stii tu, Secret love :]]. Descrii bine, iar naratiunea este foarte draguta. Ai putea descrie uneori mai mult sentimentele, dar e bine si asa. E interesant ca descrii din perspectiva amandurora. Asa..ce mai pot sa zic aici? Ah, da...Dialogul nu este sec, deseori fiind foarte interesant.
Ok, acum terminand cu partea teoreca, trec la continut. Mi se pare ceva foarte original. Sasuke cel mai bun prieten al Sakurei? Pana acum nu am dat de asa ceva. El o iubeste? Nu are curaj? Sasuke? Asta da noutate. Ei bine, probabil imi placea mai mult daca nu aparea blonda aia, mi se par lucrurile foarte tensionate asa, dar probabil vor scapa incet-incet de ele. In orice caz, sper ca brunetul sa nu plece si sa nu se casatoreasca-ar fi cea mai mare porcarie! Trecand la Sakura..imi e mila de ea. Cand insfarsit a fost cu adevarat fericita, cel pe care-l iubea s-a transformat intr-un demon..si sa mai spuna cineva ca viata asta e corecta! Ce a facut?! Sper sa nu ajunga la inchisoare sau ceva de genul..ar fi ultimul loc in care mi-as dori sa o vad.
Greseli nu prea am vazut, sincer, nici nu le prea urmaresc..se mai intampla sa-mi sara in ochi, dar..deh, nu intentionat. Asa, nu mai am ce sa spun.
Astept urmatorul capitol. Bafta la scris!:]
*Hugs`*
.
Where is the love?
[Imagine: 14uuh6x.gif]
Does love have a reason?

#19
Buna! Va rog sa ma scuzati pentru intarziere, dar mi s-a stricat PC-ul si abea de curand am reusit sa fac rost de alta unitate de la un verisor, insa nu am avut timp sa scriu pentru ca am fost ocupata sa ma pregatesc pentru probele de aptitudini si pentru examene. Ei bine, sper sa va placa si acest capitol si sper ca nu mi-am iesit din mana, deoarece n-am mai scris de mult timp la el. Pai... va urez lectura placuta! si imi pare rau ca acest capitol nu are diacritice, dar nu le mai am pe PC si mi-e cam lene sa le instalez din nou:))


Capitolul 5


Conduc cu viteza spre iesirea din oras, mainile tinandu-le stranse pe volan. Daca acel nenorocit a indraznit sa-i faca ceva Sakurei il omor cu mana mea.
Simt cum inima imi bate cu atata putere, incat in orice moment ar putea sa imi iasa din piept. Sunt extrem de ingrijorat pentru rozalia mea si pur si simplu nu mai am rabdare pana sa ajung si sa o strang in brate.
Privesc cu atentie in jur, intr-un final vazand masina lui Gaara parcata la marginea unei paduri. Nu stau mult pe ganduri si ma opresc acolo, indreptandu-ma grabit spre padure.
Nici nu intru bine si la cativa metri departare de mine o vad pe Sakura ce sta in genunchi langa corpul lui Gaara. Pentru cateva momente inima imi sta in loc, dar imi revin repede. Ma apropi de ea, aceasta zarindu-ma si sarindu-mi in brate, incepand sa planga in hohote. Oftez indurerat mangaind-o pe par, dar ma dezmeticesc repede, constientizand ca roscatul e ranit, sau poate mort.
O departez pe adolescenta de mine, lasandu-ma in genunchi si verificandu-i pulsul.
-Inca traieste, spun scotand telefonul din buzunar si sunand la Urgente. Peste cateva secunde o femeie raspunde, iar dupa ce ii dau indicatiile necesare, inchid.
Ma asez in genunchi langa tanara privind-o ingrijorat.
O strang la pieptul meu si, cu toate ca vreau sa aflu cum s-au intamplat lucrurile, consider ca nu e momentul potrivit.
-Vreau sa mor... sa mor! Nu pot sa cred ca... a facut asta! ingana printre suspine, iar mie mi se rupea sufletul vazand-o asa.
Ma ridic de pe pamantul rece ajutand-o si pe ea, dupa care o cuprind de talie indepartandu-ne de acel loc.
In scurt timp ajunge si ambulanta impreuna cu un echipaj de politie ce o ia pe Sakura la intrebari aceasta incepand sa tremure si sa planga.
-Cred ca e destul pentru ea. O voi aduce eu maine la sectie. Ii spun comisarului strangand-o pe tanara la pieptul meu, incercand sa o linistesc.
Barbatul e de acord asa ca o bag pe fata in masina, eu urcand la volan.

In scurt timp ajungem la apartamentul Sakurei. Urcam, iar eu deschid usa, ea nefiind in stare de nimic.
O duc in camera ei, o intend pe pat si o acopar dupa care vreau sa plec deoarece se mai linistise, insa aceasta ma apuca de mana rugandu-ma sa raman cu ea. Ma intind langa ea, stragand-o in brate, iar aceasta se cuibareste la pieptul meu adormind. O privesc si-i mangai parul matasos. Mi-as dori ca aceste clipe sa nu se termine niciodata. Mi-as dori sa o pot tine in brate mereu si sa nu-i dau drumul niciodata. Sa o feresc de tot ce i-ar putea cauza vreun rau sa... ma poata iubi asa cum o fac eu.
Cu parere de rau ma ridic incet de langa ea. O mai privesc cateva clipe dupa care o sarut pe frunte si plec. Vreau sa aflu ce s-a intamplat si, de unde altundeva decat de la nenorocitul de Gaara.
Urc in masina si o iau la goana pe strazile aglomerate ale capitalei nipone. Sunt nerabdator sa ajung. Vreau sa aflu ce s-a intamplat, iar Sakura nu e in stare sa-mi spuna, nu inca.
Parchez in fata spitalului si intru. Intreb receptionera de salonul roscatului, iar dupa ce primesc raspunsul ma indrept intr-acolo.
Vrea sa intru, insa ma opresc cu mana pe maner cand aud doua voci din partea cealalta a camerei ce discutau.
-Nu, nu vreau sa o reclam. Ea nu a facut nimic. Eu am luat-o cu mine in padure si am obligat-o sa traga, dar nu a facut-o, asa ca mi-am pus mana peste a sa si am tras eu. spune o voce, mai mult ca sigur apartinandu-i lui Gaara.
-Hmm... pare credibila povestea ta, dar daca te razgandesti, contacteaza-ma.
Ma dau mai in spate asezandu-ma pe o banca din apropiere. Din incapere iese un barbat cu prul carunt. Il recunosc de cand a venit impreuna cu ambulanta luand-o pe Sakura la intrebari.. Acesta se apropie de mine, iar eu ma ridic in picioare.
-Tu estri prietenul Sakurei Haruno, nu-i asa? dau afirmativ din cap, dupa care acesta continua. Spune-i ca nu mai e nevoie sa vina maine la sectie deoarece victima nu a depus plangere, deci cazul este inchis... deocamdata. spune uitandu-se atent la mine.
Dau afirmativ din cap incercand sa-mi maschez uimirea din priviri. Inca nu-mi vine sa cred ce am auzit. De ce? De ce face Gaara una ca asta? Nu are pic de logica. Doar el voia sa o ucida pe rozalie. Acum de ce o salveaza. Oftez si imi masez tamplele cu buricele degetelor. Cred ca nu ar trebui sa incerc sa gasesc raspunsuri de unul singur, ci sa-l intreb pe el.
Intru in salon, iar roscatul se afla pe pat, in sezut, rezemat de capul patului. Se recupera destul de repede.
Ma apropii de el, iar cand ma observa, se incrunta, sagetandu-ma cu privirea.
Vrea sa spuna ceva, insa nu-i dau voie, intrerupandu-l chiar inainte sa deschida gura.
-De ce nu ai reclamat-o pe Sakura? Ce ai de gand sa faci? Ce ti-a facut ea de ai vrut sa o ucizi? il intreb sperand sa-mi raspunda. Am o presimtire urata. Nu cred ca se opreste el aici. Are un plan in acea minte bolnava.
-De ce? Pentru ca vreau sa o fac eu. Vreau sa o fac sa sufere, iar daca ar fi la inchisoare nu ar avea aceeasi intensitate pentru ca tu nu a-i vedea-o distrua atat fizic si psihic, insa asa placerea e dubla. face o pauza, dupa care ma priveste adanc in ochi continuand. Ai banuit vreodata ce fel de parinti a avut scumpa ta prietena? Te-ai fi gandit vreodata ca au fost ucigsi platiti? Ti-a trecut macar prin minte ca ei mi-au ucis parintii cu sange rece?
Ramasesem impietrit pribvind un punct fix din perete, insa mintea imi era cu totul si cu totul in alta parte. Sa ma gandesc la asta? Nici macar nu mi-as fi putuit imagina asa ceva. Parintii celei pe care o iubesc dintotdeuna sa fie criminali platiti?
-Dar... ce legatura are asta cu ea? Crezi ca ca ea si-ar fi dorit asa ceva, sau, ea macar a stiut acest lucru? il intreb mecanic, mintea inca fiindu-mi intr-o alta galaxie.
Ma demtices atunci cand Gaara incepe sa rada zgomotos. Ce i se pare asa de amuzant? Si... pana la urma, nu e vina ei. Nu e vina rozaliei mele ca parintii ei au fost asa. Tin minte si acum cat de distrusa a fost atunci cand acestia au murit. De cateva ori a incercat sa se sinucida, insa, Slava Domnului, a trecut peste asta impacandu-se intr-un final cu ideea.
-Nu-mi pasa, sparge roscatul tacerea. Vreau ca toti din familia Haruno sa moara, sa-i rad de pe fata pamantului. Cine crezi ca a provocat accidentul parintilor Sakurei ce s-a soldat cu moartea lor?
Rasul sau nebun se face auzit in toata incaperea spargand linistea de gheata ce se lasase intre noi. Nu pot sa cred. El, el e nenorocitul ce a facut-o pe Sakura sa sufere in acel hal?!
Dau puternic cu pumnul in perete, incruntandu-ma, in timp ce cateva firicele de sange e curgeau pe mana mea. Daca nu ar fi ranit si lipsit de aparare, jur ca l-as lua la bataie pana l-as ucide. Strang puternic din dinti stapanindu-mi impulsul animalic.
Ma intorc pe calcaie iesind din incapere, nevrand sa mai vad fata acelui criminal nenorocit.

O sa ne mai intalnim noi, Gaara Sabaku, iar atunci, iti jur ca te voi face sa platesti pentru toate astea.

#20
Multumesc ca m-ai anuntat! ;*
Deci, Gaara e un nenorocit. Cu siguranta am mai spus asta, dar prefer sa repet pentru a ma descarca putin. Da, deci, in locul lui Sasuke nu stiu ce as fi facut. E atat de nesimtit incat rade cu nerusinare. Auzi la el..
Biata Sakura nu are idee ce o asteapta. Ma gandesc ca Gaara nu va fi inchis pentru nimic, doar nu se va da singur de gol. A inventat o povestioara draguta, pare a fi o particica din ceea ce s-a intamplat, dar a scos partile care l-ar putea face vinovat pentru ceva.
Se pare ca brunetul a uitat pana si de problemele personale cand l-a sunat ea. El chiar o iubeste cu adevarat.
In rest..greseli de tastare nu am vazut, dar nici nu am urmarit. Dialogul este bun, la fel si descrierea. Actiunea este la locul ei. Naratiunea este si ea prezenta si nu e exagerata, ceea ce evident este bine.
Ä‚aa..ce as mai putea spune? Pai, astept next si il astept cat de repede. Probabil va fi unul trist plin de melancolie, deoarece va fi din perspectiva Sakurei.
Bafta la scris si sper sa ma anunti si data viitoare.:]
*Hugs`*
.
Where is the love?
[Imagine: 14uuh6x.gif]
Does love have a reason?



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Lasă-mă să-ţi spun un secret. ℂa s h m e r e ❤ 1 1.474 19-02-2012, 11:02 AM
Ultimul răspuns: Mao.
  The Secret of The Twins ~BreNda~ 14 7.984 29-05-2011, 02:05 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^
  Secret Love! [yaoi 16+ (romance)] Aliss_anime 3 3.462 29-11-2010, 07:39 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  The Secret From Class B [+16] A'Svear 25 14.712 29-09-2010, 10:42 AM
Ultimul răspuns: Maria
  Jurnalul secret al vietii mele [+18] Savarina Ali 7 7.615 21-09-2010, 11:36 PM
Ultimul răspuns: Savarina Ali
  Dark secret Suki 6 6.487 13-02-2010, 09:18 AM
Ultimul răspuns: Suki
  Secret Shadow. 2 3.573 28-12-2009, 02:17 PM
Ultimul răspuns: Acadea'
  The secret will be not a secret Vampire 5 4.261 26-09-2009, 06:20 PM
Ultimul răspuns: Vampire
  A Past and Future Secret Nidryne 1 3.131 21-04-2009, 09:33 PM
Ultimul răspuns: Nidryne
  Un secret infiorator Yukira1234 4 3.752 15-02-2009, 05:41 PM
Ultimul răspuns: myuu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)