Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Lucy vs. Nyuu
Lucy
100.00%
4 100.00%
Nyuu
0%
0 0%
Total 4 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Sakura vs. Ino

#41
Ino la sigur si nu doar pentru ca este pers meu preferat din Naruto si pentru ca stie sa se poarte.
Sakura raneste pe oricine Naruto este un ex foarte bun,ea este tot disperata dupa Sasuke.Va place ca a renuntat la prietenia lui Ino pentru un baiat?Eu nas face asta78.
Ino nu este minorosita pentru ca stie sa se imbrace si pentru ca are jutsurii mai feminine Sakura ce are??da cu pumnu ca disperata.

Ok deci am prea multe de zis so...am sa scriu cam asa:
1. Ino stie sa se imbrace avand haine si lejere si aratand bine
Sakura nu este feminuna deloc avand haine de baba.
2.Ino este originala avand propriul comportament prietenos,propriul stil si propria feminitate.
Sakura nu este originala DELOC ia o tot copiaza pe Ino chiar si la comportament si incearca sa fie feminina si nu ii iese 0.
3.Ino este mult mai puternica avand si un clan,si justurii importante si de baza si...avand si medical jutsu.
Sakura da cu pumnii fara rost si are jutsu medical.
Pai care e mai buna??Recunosc Sakura e mai buna la jutsu medical insa inafara de asta si sa dea cu pumnu ce poate face si Ino foarte usor ce mai stie sa faca?Ino are un jutsu de baza foarte important fiind cam baza echipei.Ino este mai buna si ca TenTen.

Si multe altele....insa acuma nu mai imi vin in cap toate prostiile lui Sakura.
Insa eu raman la Ino.
A da si sa nu uitam....Ino nu este prefacuta,inervanta,grasa,urata,rea si nu se crede nici cea mai tare sa fie clar.
Sakura se crede tare crezand ca e capabila sa o copieze.Pe bune daca Ino nu intervenea cand erau mici Sakura si acum era un 0 ca inainte.
Sa fie clar ma regasesc in Ino peste 80% si mai seman si cu ea daca imi las bretonu o leaca peste ochii sunt ea 100%(ochii mei nus mereu verzii atata zic10 se fac si albastrii)
Deci numai ziceti nimic de rau de Ino pentru ca gresiti ENORM.
A da sa mai zic ceva.
Mai stiti atunci la examenul ala cand Sakura si-a pierdut parul?Ia aduceti-va aminte cine a salvat-o pe ea si fundul ei mare??Va zic eu Ino ca a avut curaj si a uitat ca Sakura ia declarat rivalitate...ma rog ziceti ce vreti.
Soo....Sakura este o frunte mare10
Ino e cea mai buna..XD
[Imagine: Hachi--Nobu-sign.jpg]

#42
Desigur ca o aleg pe Sakura. Mie imi plac ambele si nici nu stiu de ce am ales- o pe Sakura. Si IchigoNyaa~ , ai fost un pic cam rea. E adevarat ca Ino a " integrat- o" pe Sakura in lume, insa asta nu inseamna ca este o insensibila, ca se imbraca ca o baba, ca nu este originala, ca este slaba, sau ca o copie pe Ino. Sa stii ca nu este o nebuna ce da numai cu pumnul sau o persoana careia nu ii pasa de sentimentele celorlati. Ai mai spus ca raneste sentimnetele persoanelor. Dar inafara de Naruto, ale cui sentimente a mai ranit? Si mi se pare normal sa- l respinga pe Naruto daca nu il place. Cand ai spus ca Ino nu este prefacuta, enervanta, grasa, urata, rea, mi- ai dat de inteles ca Sakura este asa. A zis Sakura ca se crede cea mai tare?! Nu- mi amintesc sa fi zis asta...
Care- i problema daca Ino are clan.. poate sa aiba n lucruri in plus fata de Sakura, insa asta nu o face mai puternica decat ea...
Sa fim serioase acum cineva sa se creada tare crezand ca copie alta persoana?? Mi se pare deplasat.
Si apropo, nu numai Sakura a fost cea care a rupt prietenia cu Ino ptr. Sasuke. Daca intr- adevar au fi avut o prietenie sincera n- ar fi facut- o.
Auzi? Mi se pare ca inventezi.. Sakura si fundul ei mare?! Mie mi se pare ca il are cat al lui Ino.. vezi ai grija ce scrii.
Da, inteleg ca asta a fost parerea ta.. insa incearca sa- ti spui parerile mai cu respect fata de persoanele care o plac pe Sakura. Adica am spus eu ceva rau despre Ino?? Nu cred.. au mai fost si alti useri care au spus ca nu o plac pe Sakura, insa nu in asa fel incat sa o insulte atat...
Uite ce- am ajuns.. sa apar un personaj anime 21 24...
Mi-e foameee!!!

#43
Asa cred ca mai intai o sa ma gandesc la ce imi place si la ce nu imi place la aceste doua personaje:
Ceea ce imi place:
Sakura:-in Naruto,a fost putin cam prea copila dar totusi,in ciuda acestiu lucru imi placea foarte mult personalitatea ei...mai ales atunci cand Naruto era caftit...
-este foarte atasata de coechipieri ei,a promis ca o sa devina mai puternica ca sa-i poata proteja si devenind eleva lui Tsunade-sama a capatat o noua incredere in sine si cel mai imortant lucru si-a tinut promisiuna...a devenit mai puternica
-iubirea ei pentru Sasuke este foarte intensa si desi uneori este cam prea mult e frumos ca inca nu a renuntat sa incerce
-chiar daca la inceput a fost cam prea fricoasa,a devenit mai puternica cu timpul,depasindusi limitele
-puterea fizica si bunul medic care a devenit

Ino-imi place corpul si deasemenea vestimetatia ei,nu este tocmai genul meu dar e okey
-si ea deasemena,observand pogresele Sakurei a vrut sa devina mai puternica,devenint eleva lui Tsunade a reusit si ea,imi place ca se gandeste ca nu vrea sa devino o piedica in calea coechipierilor ei si a camarazilor
-tehnica ei
-uh..parul

Ceea ce nu-mi place:
Sakura-uneori iubirea ei pentru sasuke devine putin pre mult...doar uneri
-ar trebui ca uneori sa-i dea mai multa importanta lui Sasuke

Ino-personalitate ei este ceea ce-mi displace cel mai mult,crizele ei mi se par cam prea multe,nu prea pot sa-mi fac o parere concreta fata de ea,dar cer e ca crizele ei cam strica tot ceea ce-mi place la ea

Nu stiu daca din comentarile mele a reiesit ceea pe care o plac cel mai mult dar aceasta este Sakura,deoarece nu a stat ci din contra s-a antrenat pentru asi putea apara camarazi
:bye:


#44
Cele 2 au fost prietene de mici si s-au inteles bn.Ambele se bat pentru inima lui Sasuke. Sakura-ea nu prea s-a axat pe atac ea a invatat sa-si concentreze Chakra pentru a putea vindeca persoane si pentru a ocupa locul de medicul echipei 7.
Ino-si ea la fel ca Sakura l-a iubit foarte mult pe Sasuke dar nu a ajuns sa intre in echipa cu el si cu Naruto.Are un atac mai bun ca Sakura desi nu-si concentrezaza bine Chakra.

#45
Sakura: Mie Sakura mi-a placut din prima serie mi-a placut la examen prima oara cu testul daca Ino e asa desteapta de ce a copiat de la Sakura? ca nu are minte are neuroni in vacanta (vs in seria naruto o sa ajung si la shippuden) fatul cand, si-a taiat parul sa ii apare pe, Naruto si Sasuke a fost un gest de respect Ino a facut-o doar sa fie, la egalitate cu Sakura.

INO: De la inceput am vazuto si stiam ca nu o sa imi placa desi imi place imbracamintea ei, dar este un anime de ninja nu e o prezentare de moda! si ino e prea cu fitzele si ce ma deranjaza la ea ca e fitoasa ca in rest ar fi super si cand Sakura a rupt prietenia cu Ino dovedeste ca nu au avut o prietenia foarte buna.

Shippuuden

Sakura: Sakura in Shippuuden este foarte schimbata in bine e mai frumoasa si feminina si are un costum mai frumos are tehnici super mi-a placut cand la batut pe Sasori.

Ino: In Shippuuden ramane la fel nu am ce cometa poate invata si ea tehnici, dar ramanea la fel de slaba daca nu o ajuta Sakura sunt la egalitate deci cu ajutorul ca Ino a ajutato pe Sakura cand era mica mai stiti?

Concluzie Sakura

Si eu am numarat voturile Sakura a castigat!!!!! numai postati nu aveti de ce Sakura vizibil ca a castigat yeah!
[center]
My fragile soul is broken
[/center]

#46
Cand am inceput sa ma uit la seria Naruto mi-a placut foarte mult de Sakura.Era destul de amuzanta(mai ales in primele episoade,cand se certa cu Ino pentru Sasuke)Totusi,puterile ei erau sub medie,dar singurul lucru care o avantaja era inteligenta ei(asta reiese din examenul chuunin,cand aveau de rezolvat acele probleme ciudate si complicate)In padurea mortii a dat dovada de curaj si de prietenie,totusi,atunci mi-am dat seama ca este mult prea copilaroasa pentru a fi ninja.cand Sasuke a plecat din Konoha , Sakura a fost mult mai patetica,cerandu-i lui Sasuke sa o lase sa-l insoteasca.In primul rand,ea nu era in stare sa faca ceva in timpul misiunilor,sa aiba grija de ea insasi,asa ca nu putea sa mearga o gramada de zile pana la Orochimaru.In al doilea rand,ea nu ar fi fost capabila sa ucida,cum a facut Sasuke(mai ales in Shippuden).Si in al treilea rand,trebuia sa aiba ceva special ca Orochimaru s-o accepte(si ea nu avea nimic special.Nu avea niciun talent iesit din comun ca Sharinganul lui Sasuke,Rinneganul lui Nagato,puterile lui Haku si Zabuza, etc.)Cand i-a cerut lui Naruto sa-l aduca pe Sasuke inapoi(fiindca ea nu a putut,logic)a fost jalnic.Un ninja,de obicei isi rezolva problemele de unul singur,nu cerea ajutorul cuiva(asta este parerea mea).Mereu , cand era vorba de Sasuke credea ca este pregatita,dar nu era.Exemplu:In Shippuden(dupa ce Sasuke l-a ucis pe Danzou),Sakura avea de gand sa-l ucida pur si simplu.Cand a avut ocazia,n-a intreznit(iar daca nu era Naruto care s-o salveze,acum era mancare pentru pesti).Ce nu mi-a mai placut este faptul ca mereu l-a iubit pe Sasuke.Mereu Sasuke,Sasuke,Sasuke de parca nu mai existau baieti in lume.Asta a facut-o si mai slaba .Noroc cu Tsunade care a invatat-o sa fie buna la ceva cu jutsul medical.Altfel ar fi fost vai de ea.
Ino : La inceputul seriei,se certa mereu cu Sakura pentru Sasuke.Era oribil.Niciodata nu era multumita.Facea pe sefa,si mereu vroia sa fie in centrul atentiei.Nu putea sa devina ninja(dupa parea mea).Dar a devenit.Cand a inceput examenul chuunin,ea a ajutat-o pe Sakura,crezand ca putea face ceva.A avut mila aceea care putea s-o ucida.(in lumea ninja,mila era moartea).Dar oricum a facut un lucru bun.Cand s-a luptat cu Sakura,niciuna nu a castigat (fiindca erau prea slabe.Erau cele mai slabe de acolo).Cat despre dragoste,Ino mereu l-a iubit pe Sasuke.
In Shippuden,a fost putin mai bine.Impreuna cu Shikamaru si Choji au reusit sa-i doboare pe Kakuzu si Hidan.
Parerea mea:Fara cei doi , Ino ar fi murit in cateva secunde.
In concluzie(ca sa n-o mai lungesc atat de mult) Ino moare cu siguranta daca trebuie sa lupte de una singura cu un membru Akatsuki,dar Sakura(care s-a luptat cu Sasori) ar avea sanse(mici,intr-adevar,dar ar avea sanse)
O aleg pe Sakura pentru ca este un ninja medical si stie exact ce sa faca ,mai ales in mijlocul razboiului.(cei care citesc manga stiu exact despre ce vorbesc)
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#47
Nu vreau sa fiu subiectiva dar probabil asa o sa par... dar permite-mi sa te corectez putin 10
"Nu putea sa devina ninja(dupa parea mea).Dar a devenit." - aici gresesti... la inceputul examenului Chunnin, Asuma a spus ca Ino este cea mai puternica dintre fetele ninja in ceea ce priveste lupta corp la corp... Sakura era buna pe chestiile cu Chakra... ca si-o canaliza cel mai bine... Hinata era buna doar in stilul ei byakugan... altfel zero... iar Ten Ten numai cu arme... Sakura s-a ridicat mult mai mult din ambitie... si a ajuns la nivelul ei... de aia au fost amandoua la fel la examenul chunnin... plus ca Ino in comparatie cu Sakura dispunea si de un jutsu al mintii... o chestie a familiei... asa ca daca e sa o luam la disecat... dintre cele doua Sakura avea cele mai putine sanse sa devina vreodata ninja pentru ca ea doar stia multa carte si era o fricoasa (nu ca ar fi vrut ea sa fie...dar se panica mereu... si-a mai revenit pe final si au ajuns la acelasi nivel)
"Parerea mea:Fara cei doi , Ino ar fi murit in cateva secunde." - pai si Sakura era demul pachetele fara ceilalti 21
"In concluzie(ca sa n-o mai lungesc atat de mult) Ino moare cu siguranta daca trebuie sa lupte de una singura cu un membru Akatsuki,dar Sakura(care s-a luptat cu Sasori) ar avea sanse(mici,intr-adevar,dar ar avea sanse)" - aici iti dau dreptate... cu o chestie... Ino da, moare sigur... dar si Sakura la fel... ea a avut oarecum sanse pentru ca era babuta aia care a facut toata treaba grea... Sakura fiind doar o marioneta....fara babuta murea in primele secunde... puterea lui Sakura nu e buna de nimic daca nu-si atinge adversarul... si la ce membrii sunt in Akatsuki... nu prea poate atinge pe nici unu... ar fi moarta de mult
"O aleg pe Sakura pentru ca este un ninja medical si stie exact ce sa faca ,mai ales in mijlocul razboiului.(cei care citesc manga stiu exact despre ce vorbesc)" - afirmatia asta este valabila pentru amandoua fetele... amandoua sunt 2 ninja medicali care stiu ce sa faca in timpul razboiului pentru ca amandoua s-au maturizat mult... Sakura o depaseste pe Ino la faza cu jutsul medical pentru ca practica d emai mult timp... dar asta e singurul ei atuu peste Ino.... iar la Ino atuul ei peste Sakura e ca detine cele doua jutsuri ale mintii... in concluzie daca le pui cap la cap... cele doua personaje sunt complementare... nici una nu e mai buna decat cealalta si au reazilzat si ele asta... doar ca se pune accentul pe Sakura mai mult pentru ca se afla in echipa principala...cam atat...


Iti respect punctul de vedere.... doar ca argumentele tale nu sunt bune 10

#48
Hmm...Mie la inceput nu mi-a placut nici Sakura nici Ino. Apoi pe parcursul seriei Naruto au inceput sa imi placa amandoua. Ce nu am inteles niciodata e cum au putut rupe o prietenie pentru un baiat. (Inca odata Sasuke distruge legaturile).
In Naruto
Cand nu e in apropierea lui Sasuke Ino e chiar in regula. Si se pare ca toata echipa ei are incredere in ea. Si ceva important, Ino lupta.. Pe cand Sakura, cand era mica nu facea altceva decat sa se uite la ceilalti cum lupta.

In Shippuden
Nu vad nici un fel de diferenta intre Ino si Sakura. Nu pot fi comparate. Tot ce au in comun e Ninjutsu-ul medical. Ino merge mai mult pe tehnici iar Sakura...pe forta bruta.[posturi unite]
(02-07-2011, 02:00 PM)Miss Serenity A scris: Nu vreau sa fiu subiectiva dar probabil asa o sa par... dar permite-mi sa te corectez putin 10
"Nu putea sa devina ninja(dupa parea mea).Dar a devenit." - aici gresesti... la inceputul examenului Chunnin, Asuma a spus ca Ino este cea mai puternica dintre fetele ninja in ceea ce priveste lupta corp la corp... Sakura era buna pe chestiile cu Chakra... ca si-o canaliza cel mai bine... Hinata era buna doar in stilul ei byakugan... altfel zero... iar Ten Ten numai cu arme... Sakura s-a ridicat mult mai mult din ambitie... si a ajuns la nivelul ei... de aia au fost amandoua la fel la examenul chunnin... plus ca Ino in comparatie cu Sakura dispunea si de un jutsu al mintii... o chestie a familiei... asa ca daca e sa o luam la disecat... dintre cele doua Sakura avea cele mai putine sanse sa devina vreodata ninja pentru ca ea doar stia multa carte si era o fricoasa (nu ca ar fi vrut ea sa fie...dar se panica mereu... si-a mai revenit pe final si au ajuns la acelasi nivel)
"Parerea mea:Fara cei doi , Ino ar fi murit in cateva secunde." - pai si Sakura era demul pachetele fara ceilalti 21
"In concluzie(ca sa n-o mai lungesc atat de mult) Ino moare cu siguranta daca trebuie sa lupte de una singura cu un membru Akatsuki,dar Sakura(care s-a luptat cu Sasori) ar avea sanse(mici,intr-adevar,dar ar avea sanse)" - aici iti dau dreptate... cu o chestie... Ino da, moare sigur... dar si Sakura la fel... ea a avut oarecum sanse pentru ca era babuta aia care a facut toata treaba grea... Sakura fiind doar o marioneta....fara babuta murea in primele secunde... puterea lui Sakura nu e buna de nimic daca nu-si atinge adversarul... si la ce membrii sunt in Akatsuki... nu prea poate atinge pe nici unu... ar fi moarta de mult
"O aleg pe Sakura pentru ca este un ninja medical si stie exact ce sa faca ,mai ales in mijlocul razboiului.(cei care citesc manga stiu exact despre ce vorbesc)" - afirmatia asta este valabila pentru amandoua fetele... amandoua sunt 2 ninja medicali care stiu ce sa faca in timpul razboiului pentru ca amandoua s-au maturizat mult... Sakura o depaseste pe Ino la faza cu jutsul medical pentru ca practica d emai mult timp... dar asta e singurul ei atuu peste Ino.... iar la Ino atuul ei peste Sakura e ca detine cele doua jutsuri ale mintii... in concluzie daca le pui cap la cap... cele doua personaje sunt complementare... nici una nu e mai buna decat cealalta si au reazilzat si ele asta... doar ca se pune accentul pe Sakura mai mult pentru ca se afla in echipa principala...cam atat...


Iti respect punctul de vedere.... doar ca argumentele tale nu sunt bune 10

Respect ceea ce ai zis. Ai avut cel mai bun comentariu4 Si ai dreptate. O persoana inteleigenta compara personajele pentru forta lor. Imi place ce ai zis. Normal ca majoritatea o vor alege pe Sakura pentru ca se pune mai mult accentul pe ea.
[posturi unite]
(15-11-2010, 12:03 AM)Assyria A scris: Desigur ca o aleg pe Sakura. Mie imi plac ambele si nici nu stiu de ce am ales- o pe Sakura. Si IchigoNyaa~ , ai fost un pic cam rea. E adevarat ca Ino a " integrat- o" pe Sakura in lume, insa asta nu inseamna ca este o insensibila, ca se imbraca ca o baba, ca nu este originala, ca este slaba, sau ca o copie pe Ino. Sa stii ca nu este o nebuna ce da numai cu pumnul sau o persoana careia nu ii pasa de sentimentele celorlati. Ai mai spus ca raneste sentimnetele persoanelor. Dar inafara de Naruto, ale cui sentimente a mai ranit? Si mi se pare normal sa- l respinga pe Naruto daca nu il place. Cand ai spus ca Ino nu este prefacuta, enervanta, grasa, urata, rea, mi- ai dat de inteles ca Sakura este asa. A zis Sakura ca se crede cea mai tare?! Nu- mi amintesc sa fi zis asta...
Care- i problema daca Ino are clan.. poate sa aiba n lucruri in plus fata de Sakura, insa asta nu o face mai puternica decat ea...
Sa fim serioase acum cineva sa se creada tare crezand ca copie alta persoana?? Mi se pare deplasat.
Si apropo, nu numai Sakura a fost cea care a rupt prietenia cu Ino ptr. Sasuke. Daca intr- adevar au fi avut o prietenie sincera n- ar fi facut- o.
Auzi? Mi se pare ca inventezi.. Sakura si fundul ei mare?! Mie mi se pare ca il are cat al lui Ino.. vezi ai grija ce scrii.
Da, inteleg ca asta a fost parerea ta.. insa incearca sa- ti spui parerile mai cu respect fata de persoanele care o plac pe Sakura. Adica am spus eu ceva rau despre Ino?? Nu cred.. au mai fost si alti useri care au spus ca nu o plac pe Sakura, insa nu in asa fel incat sa o insulte atat...
Uite ce- am ajuns.. sa apar un personaj anime 21 24...

Si ce? Nici Ino nu il place pe Chouji si am vaga imrpesie ca nici cu Shikamaru nu era in cele mai bune realtii. Dar a invatat sa-i respecte si sa-i aprecieze inainte de a deveni puternici. Ei au crescut...au devenit puternici impreuna. Sakura il apreciaza pe Naruto, la inceput pentru ca Naruto l-ar fi putut salva pe sasuke, apoi pentru ca il vede ca singura persoana care i-a mai ramas dupa ce a plecat sasuke si abea apoi, cand devine mai puternic Sakura incepe sa-l vada pe ANruto cu adevarat.

[posturi unite]
(28-01-2010, 11:43 PM)Isuzu A scris: Sincer, nu ma prea omor dupa niciuna dintre ele, dar totusi:

Sakura: Mult prea mult roz, dar sa trecem peste. La inceput mi se parea pur si simplu patetica. Nu se gandea decat "Sasuke Sasuke Sasuke" si il trata pe Naruto absolut oribil. Asa zisa ei iubire pentru Sasuke era extrem de superficiala. Il placea pentru ca arata bine, era destept si puternic. Stia ceva despre el? Nu. Dar tot il idolatriza. Bun, se comporta ca o fata normala. Era singura "umana" din echipa 7 ca sa zic asa. Nu avea de unde sa stie cum e sa cresti fara parinti, sa fi nevoit sa te descurci singur, dar nici sa incere sa-i inteleaga chiar deloc...
Pe urma a fost examenul chunin. Recunosc ca aici am inceput sa o apreciez cate de cat mai mult. A realizat ca diferenta dintre ea si ceilalti doi era imensa si a incercat sa se imbunatateasca.
Si a inceput Shippuuden. La inceput, desi tot nu-mi place ca e mult rea violenta cu Naruto, chiar progresase. Nu doar ca abilitati ci si ca personalitate. Dar nu a durat mult povestea. Dupa ce s-a terminat lupta cu Sasori, e redevenit Sakura cea copilaroasa. Nu ajuta cu nimic in lupta si de cate ori vine vorba de Sasuke ea cedeaza.
Pentru cei care nu sunt la zi cu manga-ul, mai departe sa nu citeasca daca nu vor spoilere:
A devenit pur si simplu egoista si imatura in Shippuuden.
Vin cei din Kumogakure dupa Sasuke si cand ea afla ca Sasuke a fost declarat missing-nin ce face? Cade in genunchi si incepe sa planga. Il lasa pe Naruto se plece singur cu aia ca sa ia el bataie de dragul lui Sasuke.
Sai, ii spune ca lui Naruto ii place de ea si atunci ea pleaca dupa Naruto sa il opreasca sa-l mai caute pe Sasuke. Ei bine in aceste moment eu mi-am pierdut tot respectul pe care-l aveam pentru ea. Sa-i spuna lui Naruto ca si ea-l iubeste pe el asa ca poate sa renunte sa-l mai urmareasca pe Sasuke. Chiar era asa greu de realizat ca Naruto nu-l urmarea pe Sasuke de dragul ei? Naruto isi da seama ca ea il minte si atunci Sakura pleaca sa-l omoara pe Sasuke. Cum se asteapta sa faca asta, nu stiu.
Asta me enerveaza cel mai mult la Sakura. Faptul ca nu-l intelege pe Naruto catusi de putin. Crede ca toti anii acestia Naruto s-a chinuit de dragul ei, fara sa realizeze de fapt cat de important e Sasuke pentru Naruto si chiar vrea sa-l omoare, ceea ce mi se pare pur si simplu prostesc. L-ar distruge pe Naruto daca tocmai coechipiera lui, cea care ar fi trebuit sa-i fie alaturi s-ar duce si i-ar omori prima persoana care l-a tratat ca un prieten si probabil singura persoana care il intelege cu adevarat


Ino: Nici ea nu-i prea grozava sincer. In seria originala macar nu parea sa-l venereze pe Sasuke cat Sakura. In Shippuuden nu prea am ce zice, nu face mai nimic. Un lucru insa apreciez la personalitatea ei. Pune mare valoare pe prietenie.A fost prima prietena a lui Sakura si cred ca si acum o vede ca cea mai apropiata prietena a ei. In afara de asta insa, e destul de ingamfata si superficiala.

In concluzie, votul meu va merge la Ino, desi a progresat mult mai putin decat Sakura in manga pot spune ca mi se pare mult mai agreabila.

In Shippuden nu prea se pune accent pe echipele secundare, dapoi fiecare membru al ei. Totul se concetreaza asupra lui naruto si a evolutiei lui. Sakura fiind cea mai apropiata de Naruto este mult mai prezentata.
De aia ai impreisa ca Ino nu a evoluat deloc.[posturi unite]
(11-02-2009, 07:43 PM)Coyote Stark A scris: :smart: cele doua lumea le-a luat mereu ca pe niste reivale dar eu le-am luat ca pe niste fete ce se completeaza mai mereu chiar daca la inceput iti par asemanatoare.Ino este stilul fetei cu fite si de care te poti apropria doar daca esti un bun luptator,arati bine si ai o familie cu un nume iar Sakura a devenit genul fetei care lupta mai mult in loc sa stea sa se fardeze.Timpul si-a spus cuvantul intre cele doua iar plecarea lui Sasuke le-a apropiat putin mai mult deoarece telul lor nu mai era impresionarea lui ci aducerea la stari mai bune pt. el. Ideia a fost ca la un vechi desen animat pe care l-am urmait cand eram mic (Zambetul lui Sharon) ea si rivala ei au fost prietene in copilarie dar acuma au ajuns sa fie o rivalitate enorma intre ele ar la sfarsit acelea s-au impacat si au redevenit prietene oare cine va face pasul spre inpacare finala dintre Ino si Sakura(sunt de parere ca Asuma la facut la moartea sa )

Aaa da, deci de-aia Ino a fost prima prietena a lui Sakura. Pentru ca arata bine si avea un nume renumit. Ai dreptate. Doar toata lumea a auzit de Clanul Haruno si puterea lor legendara.Aaaa..da stai...NU EXISTA! Gandesti?! Sakura a fost cea cu fite si Sakura a rupt prietenia cu Ino pentru un amarat de baiat.

[posturi unite]
(15-02-2009, 06:18 PM)Reinoir A scris: Hmm...
Hard, very hard... nu prea imi plac foarte mult cele doua fete dar presupun ca o aleg pe " sweety Sakura ".
Dar sa fiu sincera, amandoua au un caracter foarte intersant si Sasuke le apropie intr-un fel.
De ce o aleg pe Sakura? Ei bine, am observat personalitatea ei care e diferita de a blondei. Adica mai ales atunci cand lupta, are un scop mult mai bun decat Ino care ori o face din gelozie, ori de a nu fi luada peste picior de Sakura.
Asa ca, Sakura mi se pare mai puternica, cea ce se vede inca din anime. Pentru mie Ino pare putin prea rasfatata si uneori egoista dar nahh, fiecare cu parerile lui. Si in plus, Sakura really love Sasuke, destul de rar. Iar combinatie de sentimente de razbate in inima ei ... ce sa zic, e ca o barca pe un ocean intr-o plina furtana, asta imi place la ea.

Sasuke le-a despartit nu le-a apropiat.
[Imagine: universul1.jpg]

#49
Pai, aleg Sakura, evident. Desi mai mult tind catre Sakura din Naruto Shippuden, caci Sakura din Naruto m-a innebunit la propriu cu dragostea ei obsesiva fata de Sasuke cand el nu da nici doi bani pe incercarile ei de a-i atrage atentia. Mi se pare ca e prea tipic ceea ce se intampla. Si asa apar disputele cu Ino, ceea ce m-a enervat la maxim. Ino: mandra, ingamfata, laudaroasa, narcisista, bleah! Scuze (pentru fanele lui Ino), dar nu o agreez. Asa ca 'votul' meu merge catre Sakura, este si ea mai inteleapta sa zic asa, si mai calculata totusi. Plus ca din ce-am vazut pana acum in Sippuuden, incepe sa simta ceva pentru Naruto. Meh, i'll wait and see.

#50
Sakura si aici. Presupun ca am simpatizat-o cam de pe la inceput, pentru ca primul episod pe care l-am vazut din Naruto a fost cel in care era in padurea aceea si si-a taiat parul, din cate imi amintesc. Si mi-a placut de ea, chiar daca parerea se mai schimbase uneori datorita iesirilor Sasukiste, daaar pana si acum imi place de ea. In Shippuden e mult mai matura, si-a imbunatatit punctul cel mai slab din partea I, si anume puterea fizica, nu are acelasi caracter "Sasuke addicted" din prima parte. Cat despre Ino, neah, n-am nimic cu ea, si ea s-a maturizat, desi am o vaga banuiala ca acum rolurile s-au inversat prin faptul ca acum ea vrea sa o intreaca pe Sakura si sa fie la fel de buna ca ea, cum voia si Sakura cand ele erau mici. Dragut.
As intra in detalii dar mi-e lene. :3
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)