Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Lucy vs. Nyuu
Lucy
100.00%
4 100.00%
Nyuu
0%
0 0%
Total 4 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Sakura vs. Ino

#21
poi nu stiu sigur ...cred ca sakura dar nu stiu nu pot sa le simpatizez prea mult pe nici una dintre ele sunt prea ingamfate si se cearta de parca ar avea 2 ani(nu suport genul asta de oameni)...vreau sa spun un baiat nu ar trebui sa distruga o prietenie asa cum a fost a lor... cand erau ei pitici mici as fi aleso pe sakura clar dar acum....
ei hai laso pe sakuraSmile

#22
:smart: cele doua lumea le-a luat mereu ca pe niste reivale dar eu le-am luat ca pe niste fete ce se completeaza mai mereu chiar daca la inceput iti par asemanatoare.Ino este stilul fetei cu fite si de care te poti apropria doar daca esti un bun luptator,arati bine si ai o familie cu un nume iar Sakura a devenit genul fetei care lupta mai mult in loc sa stea sa se fardeze.Timpul si-a spus cuvantul intre cele doua iar plecarea lui Sasuke le-a apropiat putin mai mult deoarece telul lor nu mai era impresionarea lui ci aducerea la stari mai bune pt. el. Ideia a fost ca la un vechi desen animat pe care l-am urmait cand eram mic (Zambetul lui Sharon) ea si rivala ei au fost prietene in copilarie dar acuma au ajuns sa fie o rivalitate enorma intre ele ar la sfarsit acelea s-au impacat si au redevenit prietene oare cine va face pasul spre inpacare finala dintre Ino si Sakura(sunt de parere ca Asuma la facut la moartea sa )
[center][Imagine: formylovelupiiableguti.png]


[Imagine: cefataare2text2.png]


[Imagine: supercelputinmieimiplacy.png][/center]

#23
Hmm...
Hard, very hard... nu prea imi plac foarte mult cele doua fete dar presupun ca o aleg pe " sweety Sakura ".
Dar sa fiu sincera, amandoua au un caracter foarte intersant si Sasuke le apropie intr-un fel.
De ce o aleg pe Sakura? Ei bine, am observat personalitatea ei care e diferita de a blondei. Adica mai ales atunci cand lupta, are un scop mult mai bun decat Ino care ori o face din gelozie, ori de a nu fi luada peste picior de Sakura.
Asa ca, Sakura mi se pare mai puternica, cea ce se vede inca din anime. Pentru mie Ino pare putin prea rasfatata si uneori egoista dar nahh, fiecare cu parerile lui. Si in plus, Sakura really love Sasuke, destul de rar. Iar combinatie de sentimente de razbate in inima ei ... ce sa zic, e ca o barca pe un ocean intr-o plina furtana, asta imi place la ea.
" I see humans but no humanity "

#24
Eu o aleg pe Sakura pt ca e preferata mea de cand am vizionat prima data Naruto.Ce pot spune 39 ca are nomal calitati dar si defecte.Este o buna medic-nin.,arata bine,e foarte puternica(mai ales in partea a doua -> NAruto Shippuden)Nu-mi place ca in primele serii era obsedata de S A S U K E!!!Nu zic ca il urasc ,imi place si el oarecum dar eu nu cred ca cei doi se potrivesc.Cred ca Sakura va ramane cu Naruto39 si am obs ca incepe sa-l placa incetisor(asta in manga cand spunea " de ce incerc sa-l inveseles pe Naruto?de ce imi pasa asa mult bla bla") chiar daca il loveste,tot tine la el21.

#25
huh cele doua sunt rivale doar in prima serie asa ca mai usurel oameni buni 21
deci eu o aleg pe skura, da, probabil va intrebati de ce?, heh ce sa va spun, este un personaj cu valoare, imi place felul ei de a fii, iar plecarea lui Sas'ke a facuto sa se mai maturizeze si sa faca pace cu Ino, chiar daca eo nu as fi facut asta :ha:
imi place abilitatea ei de medical jutsu, a devenit si mai frumoasa din shippuuden, doar ca as fi vrut sa aibe parul mai lung un pic.
deci eu mi'am zis parerea, so Bye :bye:
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu

#26
Eu o aleg pe Sakura pentru ca este mai speciala decat Ino, imi place la ea ca dupa plecarea lui Sasuke nu s-a incapatanat sa ramana la fel si s-a schimbat. Imi place mult ambitia ei si puterea pe care si-o dezvolta si cand il vede din nou pe Sasuke doreste sa lupte cu el.Nu este asa increzuta ca Ino si cand se maturizeaza nu se mai cearta nici asa des cu Naruto, ba chiar incepe sa-l placa.
Bye!
[Imagine: 2wf00ud.jpg]

I love momy:Hitman, my aunts4evika,Kiduu,mada_sasuke,sysurile mele: Mistic Girl,***candy bar**,Sakurika bombonik and CutMyLifeWIthThisScrissors. [Imagine: chibi_2722.gif]
, chibi-ul lui Amelia

#27
hm.. pai amandoua sunt la fel de isterice si obsedata de sasuke...21... dar chiar si asa.. cred ca Ino il place pe sasuke doar pentru ca este cel mai cool baiat din sat... in schimb cred ca sakura il iubeste cu adevarat.. chiar daca pare ea asa mai isterica... cu siguranta dragostea ei fata de sasuke e mult mai pura decat cea a lui ino. oricum asta sa vazut mai tarziu.. nu chiar din primele episoade... la inceput amandoua pareau al fel.. dar pe parcurs sa mai schimbat situatia...

in concluzie.. dintre cele doua o aleg pe sakura 4
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*


#28
Le urasc pe amandoua :die: Sunt duse cu pluta . Amandoua sunt in limba dupa domnul de Uchiha , care nici macar nu le baga in seama si amandoua sunt enervante . Ino increzuta , iar Sakura il supara mereu pe bietul Naruto care el incearca doar sa ii atraga atentia . Daca s-ar da un premiu pentru tampenie ar iesi egalitate 21 Oricum o aleg pe Ino , deoarece dupa mult timp ea nu o sa mai fie asa de obsedata de Sasuke o.O si o sa fie mai pe placul meu , mai ales in Shippuuden . Pe de alta parte Sakura nu renunta frate o.O Chiar si dupa plecare lui Sasuke , ea tot il iubeste 24 Chiar nu vede ca ala nu-i pasa de ea ? 2 Sufera naiva 21 Si ma enerveaza ca mereu cand caut poze cu cupluri din naruto prima poza e mereu SasuSaku :die: da sa ne mai lase in pace24

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#29
Well... O să înşir câte ceva despre fiecare.

Sakura: Se enervează foarte repede şi asta îmi place [îmi place căci şi eu mă enervez repede : ))]. Îi urăsc culoarea părului şi la început mă enerva că prea credea că Naruto şi Sasuke trebuie s`o apere. Mă deranja că îl trata pe Naruto foarte urât, chiar dacă nu avea niciun sentiment pentru el, cred că trebuia să îi spună cu blândeţe. Totuşi, nu este obsedată de Sasuke, poate la început era, dar apoi a început să`l iubească cu adevărat. Când şi`a tăiat părul a fost un lucru demn de respect, căci ea n`ar fi făcut asta în mod normal, căci lui Sasuke "îi plac fetele cu părul lung". Apoi, în Shippuden devine foarte puternică.

Ino: E genul de fetiţă răsfăţată şi cred că până şi mama ei se abţinea să n`o ia de păr. Este absolut obsedată de Sasuke, habar n`are să se lupte şi nici în Shippuden nu s`a schimbat, a rămas aceiaşi persoană cu fiţe în cap. Comportamentul ei îmi provoacă greaţă şi mereu se crede foarte tare şi se dă mare în faţa colegilor ei de echipă. Şi când şi`a tăiat şi ea părul mi s`a părut o chestie ca să îi arate Sakurei că şi ea e la fel de tare, un lucru infantil, in my opinion. Multe fane ale lui Ino zic cu Ino e "mai drăguţă şi se îmbracă la modă". Într`un anime cu ninja nu contează cum arăţi. Nu îi găsesc nicio calitate. >.<""

Votul meu merge către Sakura. Scuze fanelor lui Ino că am vorbit aşa despre ea. : ))
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#30
pai am ajuns si eu pa'ci 21 . . .
ei ce pot sa zic? Din primele episoade nu am fost atrasa de nimeni, chiar si in seria normala Naruto Sakura a aparut ca un personaj mediocru sau poate chiar foarte slaba, Ino de asemenea a fost si ea slaba [ma refer la lupte] .
Din episoadele examenului chunin autorii au dovedit ca acestea erau egale cu exceptia ca Sakura a putut rezista atatcului lui Ino si a invatat multe lectii. Pe la episoadele 89-110 Sakura a inceput sa imi placa, Ino ramanand pe acelasi loc ca la inceputul animeului. Cand a aparut Naruto shippuuden am fost atrasa mai mult de atitudinea Sakurei . Normal , o fata puternica antrenata de unul dintre marii sanini Tsunade-sama. Ino a inceput sa aibe o atitudine mult mai buna dar nu indeajuns ca sa poata sa imi convina mie . Deci Sakura e raspunsul meu. Am specificat si din ce cauza.
Cei care au postat in forumul asta si au dat raspunsul Ino pot sa fac pariu pe orce ca nu au urmarit seria shippuuden.

bye ^^
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)