Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

STOP! violentei impotriva animalelor

#1
A-ti vazut cazul de pe PRO TV cu cei 3 din Buzau care numai oameni nu pot fi numiti care au batut o pisica pana au omorat-o?

PRO TV a initiat o petitie
http://www.protv.ro/petitie.php?msg=success

Veniti si votati pt infiintarea politiei animalelor.

#2
da... am vazut asa printre degete.. i just love animals..don't hit 'em. Si mai ales pisicile care sunt asa..eto pisicoase 4.

#3
Nu am vazut video-ul si nici nu am de gand sa o fac..

Am auzit de faza.. de la profa de chimie.. si ne-a povestit in amanunt [damn!].. Si well.. nu este singurul caz.. Nu stiu ce sa spun.. like wtf?! Eu am o pisica si un motan O.O .. Chiar nu as vrea sa vad acele imagini cu 3 inapoiati mintal care "joaca fotbal" cu o pisica mica, pana moare..

Va dati seama ce COOL sa faci asta.. Sa o si filmezi ca sa o pui pe youtube 15 nu? .. Inca nu m-am obisnuit cu prostia unora..!!

#4
Da stiu am auzit si eu de cazul asta. Nu am putu sa ma uit. As vrea sa pateasca si aia 2 ce i-au facut ei pisicii. Din cate am inteles au zis ca au facut asa din joaca...As vrea sa se joace si cu ei cineva asa. Am inteles ca se vor lua masuri, ca se va da o lege pentru protectia animalelor. Sper ca dupa ce se va da sa fie si respectata.

#5
Numai sa nu fie iarasi uitata prin sertarele parlamntului si sa se umple de praf ca si cele de pamna acum. Este o lege cu 2000 amenda dar nu se respecta si rau voitorii profita de asta. Ca nu le face nimeni nimic.

#6
eu sunt obisnuita cu asemenea cazuri de tampenie pura si lipsa de creier (ca alta denumire nu gasesc in momentul asta). am vazut filmuletul (mi-a trimis o colega linkul pe mess mai demult) si chiar nu stiu ce sa zic...chestia asta chiar m-a enervat si mi-a stricat toata ziua atunci. nici acum nu imi ies din minte momentele in care loveau bietul animal. asta imi aminteste de o pisica de la mine din spatele blocului. prima data a primit de anul nou o petarda drept in ochi si a ramas fara el...apoi peste un an a fost batuta de niste tampiti de vreo 14 ani chiar sub balconul meu...daca nu intervenea mama o omorau in bataie. si a sfarsit omorata de niste caini (care au fost invatati de o nebuna sa alerge dupa pisici, sa le prinda si sa le faca bucati. cand am intrebat-o de ce a zis ca "sunt prea multe pisici si ar trebui sa scape cineva de ele"). asta s-a intamplat chiar sub ochii mei...erau trei caini si cand am tipat o data la ei (ca eu cand vine vorba de animale fac crize) au fugit si au lasat pisica...din pacate era deja ranita si a murit...ma simt vinovata pentru asta pentru ca daca as fi intervenit mai repede nu ar fi prins-o...
si mai stiu multe cazuri de genul asta dar nu stau acum sa vi le povestesc...

#7
mey, sunt niste jegosi astia... la inceputul campaniei zicea de 100.000 de semnaturi, ca sa aflu de la cineva (care stie mai bine) ca de fapt e nevoie de 200.000.
si abia a atins 178901... ma intreb acum daca n-o fi si vreun termen limita...
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#8
Si a cam incetat viteza cu care lumea semneaza petitia. In primele zile semnau zeci poae sute de insi /sec. Acum cred ca semneaza 1/h

#9
Dar de ce va faceti griji pentru astia 3? I mean.. dooh.. Sunt destui pusti, tineri inapoiati mintal, desigur, care fac acelasi lucru.. doar ca fara sa filmeze..

Gen.. iau pisici si le arunca de la etaj de mai multe ori sa vada daca mor 39 .. E sinistru.. 29 .. ce pot sa spun? tarani, inculti.. :76:

#10
Am vazut si eu...cu toate ca mai bine nu priveam >__<..oribil...cat de NEomenesc poti fi pentru a omora o pisicuta de fapt nu este un lucru neobisnuit la mine in cartier toti babeti arunca pisicile de la etajul trei fiindca auzi cica ii trezesc noapte la naibii de mosoragi !!....dar era pisicuta nu ati vazut ce mica era?macar de murea altfel saracuta 2...adica accea pisicuta venise pentru a fi mangaiata or somth iar ei au omorat-o in suturi....cred ca de la inca prima lovitura deja lesinase....si....~Luciferia~...pai ne facem griji fiindca daca asa vom zice de fiecare data adica "doar niste handicapati" atunci asa vor face cu totii ,dar daca va fi pus aceasta noua lege atunci nu cred ca vor fi toti la fel de inculti....

P.S: si eu pe la 7-9 ani faceam acelasi lucu...hei nu le omoram dar le trageam de coada and stuff...>__>....bine din astea cred ca face fiecare
back in black
I'll bite you, so don't bite me.
I am all the little things you hate

[Imagine: zvx369.png]
I was a sinner, a bad girl, Lord pardon me
I was deaf, dumb and blind, but know I can't see






Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)