Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Personajul preferat din Spiral

#11
Personajul meu preferat e ayumu narumi^^imi place ca e matur,calm in diferite situatii
destul de grele,si ma mir cum rezista la bataia de cap pe care io da yuizaki,blonda aceea mancacioasa Smile in rest mi se pare ca aymum e cute,am auzit ca gateste foarte bine 4

#12
pfff....
sunt multe personaje care imi plac:
1.Rio: wahaaa....personajul asta e genial....imi place faptul ca isi poate schimba personalitatea, poate fi micuta si inocenta fara a trezi vreo banuiala asupra ei dar poate fi si rea pastrandu-si aspectul de copil inocent...asta e avantajul ei ^^"

2.Kanon: wahh is uber kawaii.....imi place mult personajul asta pentru ca e foarte kawaii~ <3333<33333 si pentru ingeniozitatea lui si geniul lui special ^^"

3.Ayumu Narumi: e cel mai interesant personaj...este un adevarat geniu si este chiar foarte kawaii ^^" imi place atitudinea lui si personalitatea^^"
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#13
In minte amea se duce o lupta foarte grea... intre a alege Narumi sau Eyes...
Imi place foarte mult felul in care actioneaza Narumi * dahh... si fratele sau era la fel ^^ *. Are o logica interesanta, un caracter placut * mie * si ... este chiar dragut intr-un anume fel.

Eyes - haaaa! Canta la pian, so sweet! Si parul argintiu, ochii albastrii:X damn, I `m in love.
So so... Eyes forever! :X
" I see humans but no humanity "

#14
Personajul principal preferat este:
1Ayumu Narumi:este protagonistul,ii place sa lucreze singur,este calculat,inteligent dar in acelasi timp ii lipseste increderea in sine.El insusi crede ca este doar "o copie" a fratelui sau si ca poate doar sal imite si nu va putea fi niciodata mai bun ca el.Este si un bun bucatar-acesta gateste mereu pentru cumnata lui;Hiyono este inebunita dupa mancarea lui.Prea multe detailii despre el nu sunt date , primul episod incepe cu primul lui caz.
2Hiyono Yuizaki este un fel de "mana dreapta" a lui Ayumu.Este ziarista scolii.Poarta mereu o agenda roz cu ea in care noteaza informatii despre elevii scolii.
3Kousuke Asazuki alt copil spintecator,ii plac jocurile periculoase...este unul dintre cei care il pun la proba pe Ayumu.
4Ryoko Takamachi : este o sportiva foarte buna. Ea nu dorea sa ia parte la lupta copiilor spintecatori, cu toate ca facea parte dintre ei, pentru ca nu dorea sa omoare pe nimeni, dar este obligata de Eyes Rutherford care o invinge la un simplu joc fereste-te de minge. A avut o legatura cu Kousuke, care s-a rupt cand acesta a omorat pentru prima oara.
Viata nu e mereu ceea ce ne dorim.
[Imagine: 686175405_303846.gif?4]

#15
In anime, il ridicam in slavi pe Kanone Hilbert. But, dupa ce am citit manga, Kanone baka !! La fel de mult imi place si de Eyes. Calm, rezervat si cu ochii aia albastrii :X Modul lui de a gandi ma atrage foarte mult, e genul de om care gandeste inainte sa faca ceva si ia in calcul toate variantele posibile. Si desigur, talentul lui la pian nu are cum sa nu te impresioneze. Indiferent daca ai urmarit sau nu Spiral, imposibil sa nu iti placa cand il vezi.
Kanone e...Kanone. Dupa cum am spus, il adoram. In anime, am ajuns sa il slavesc mai ceva ca pe Hiei din YYH O.O Dintre Kanone si Eyes il aleg pe:

Eyes Rutherford, clar. Desi imi place si de Kanone cam la fel de mult. Totusi, Eyes ramane personajul meu preferat.
I'm Kira.

#16
Am doua personaje preferate: Ayumu si Hiyono. Imi place gandirea logica a lui Aymu, e foarte destept si stie sa iasa din orice incurcatura. E adorabil ca stie sa gateasca. 10 Hiyono e, intr-un fel, mana dreapta a lui Ayumu, cea care il ajuta intotdeauna, mai ales cand vine vorba de computere. Si ea e desteapta si amuzanta prin felul in care il urmeaza pe el peste tot. 71
[Imagine: sig_reinoir.png]

#17
Personajul meu preferat este Kanone Hilbert. Desi a trecut foarte mult timp de cand am vazut anime-ul, a fost personajul care mi-a atras cel mai mult atentia.
Este un personaj enigmatic, cu o gandire pervertita si care este lipsit de speranta...
Insa acum ca sa o adaug o nota vadit superficiala, dar adevarata, imi place foarte mult cum e desenat



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Spiral. Shiva 27 16.039 05-07-2014, 09:27 AM
Ultimul răspuns: Aggie
  Rio vs Hiyono[Spiral] Blacky 5 5.454 09-03-2011, 04:39 PM
Ultimul răspuns: Eclair.
  Rio vs. Ryoko[Spiral] Blacky 7 6.283 05-02-2011, 01:59 AM
Ultimul răspuns: mariska
  Spiral Game Lye 10 8.694 26-05-2009, 06:48 PM
Ultimul răspuns: Alexi
  Ce credeti ca s-a intamplat cu Kyotaka?(Spiral) Lye 7 8.316 30-11-2008, 11:35 AM
Ultimul răspuns: Heratcher.21q


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)