Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pentru că iubesc să trăiesc.

#31
Yay, am ajun şi eu... la sfârşit ^^ Sorry că nu m-am grăbit, dar aseară am terminat o carte şi azi dimineaţă am fost plecată, iar acum m-am trezit din somn. Yes.

Lucrurile s-au schimbat complet, îmi place tare mult ce s-a întâmplat între Claire şi Shane. Ca şi Dex. M, speram să fie împreună încă de când apăruse el deoarece amândoi sunt... sunt... mă rog, văd fantome amândoi, tot aia e.
Deşi capitolul este cam scurt şi l-am citit foarte repede n-am de gând să-ţi spun să le faci mai lungi de data asta, mă bucur că este scurt ca să ajung mai uşor la celelalte poveşti la care trebuie să comentez. Cu cât termin mai repede cu atât mă uit la mai multe episoade din One Tree Hill. Of, mereu deviez şi încep să vorbesc despre mine : - J
Mă aşteptam totuşi la mai multă descriere legată de ce au făcut Shane şi Claire sau poate vrei să întrerupi şi să se întoarcă Mihaela sau altceva. Nu ştiu, văd în capitolul următor.
Am mai încercat odată să prezic ce se va întâmpla şi nu mi-a mers.

Succes şi inspiraţie as always.
Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]


#32
Am narat din partea Mihaelei, pentru a vă mai ţine în suspans umpic cu ceea ce s-a întâmplat sau nu s-a întâmplat între Shane şi Claire ^_^.


Capitolul patru - O fărâmă de adevăr

Fug cât de repede pot. Îmi este frică să nu mă prindă sau mai bine spus de ce ar putea să-mi facă dacă mă prinde. Nu-mi place să mă simt aşa de vulnerabilă. Am luat-o pe o alee, sperând că nu m-a văzut intrând aici. M-am ascuns după un tomberon şi tremuram, atât de frică cât şi de frig, încercând să nu fac zgomot.
Nu i-am putut vedea faţa tipului, dar cu siguranţă are una de infractor. Am privit în spate, dar nu puteam vedea nimic, era prea întuneric. Am început să merg îngândurată, dar la mai puţin de doi paşi m-am izbit cu capul de ceva. Am început să pipăi şi mi-am dat seama că era un zid chiar în faţa mea. Mă simţeam încolţită şi nu-mi plăcea.
- Aici erai!
S-a auzit o voce din spatele meu. Am ţipat şi am încercat să trec pe lângă el, dar nu aveam nici o şansă. M-a prins de mâini, strângându-le tare. Mă zbăteam cât de mult mă ţineau puterile, încercând să-l fac să-mi dea drumul, dar nu aveam destulă putere. Când a început să-mi dea hainele jos, am ştiut că a început coşmarul.

- Nuuuu!
Am deschis ochii speriată, uitându-mă în jur. Eram în siguranţă, eram lângă ... Jake?! Ce caut eu aici? Unde e Shane? Ce se întâmplă?
Eram prea confuză pentru a-mi mai păsa de ceva. M-am dat jos din pat şi m-am îndreptat spre oglindă. Eram ... goală. " O, nu! Să nu fie ce cred eu. " Mă simţeam mizerabilă. Mă dezgustam şi sinceră să fiu tot nu ştiam ce se întâmplase aici.
Am luat telefonul şi am marcat un număr, inconştientă. Când am auzit vocea lui Claire, adevărul m-a izbit ca o furtună fără margini.

~ Flashback ~
Eram la studio şi Jake îmi zâmbea atrăgător, însă nu-i dădeam prea multă importanţă. Ştiam că eram acolo doar pentru a-i face nişte poze, în fond asta era meseria mea. După ce Claire şi Charles plecaseră din încăpere, i-am spus lui Jake că vreau să iau o mică pauză, iar el nu a protestat. S-a aşezat lângă mine şi mi-a dat marea veste, cum că ar trebui să plecăm în Franţa. Nu vroiam sub nicio formă se plec de lângă Shane, aşa că am protestat imediat, aproape ţipând de furie.
Pentru a mă calma, Jake mi-a adus o cafea, iar după ce am băut-o m-am simţit ameţită şi doream să fac multe lucruri prosteşti, nebuneşti, lipsite de importanţă pentru alţii.

Şi aşa am ajuns în avion. Pe tot parcursul drumului Jake mă săruta făcându-mă să-l doresc, iar când am ajuns la acest hotel în care suntem acum l-am lăsat să mă aibă.

~ End of Flashback ~

Acum înţelesesem totul, iar punând lucrurile cap la cap, am dedus că mă drogase. Ce laş! Am aruncat telefonul din mână, nu mă simţeam pregătită să vorbesc cu prietena mea acum. M-am îmbrăcat şi am încercat să deschid uşa fără să fac zgomot. Îmi aduc aminte de visul pe care l-am avut. Nu vreau să mi se întâmple aşa ceva în realitate.

- Stai! Mihaela ce faci?
Sunt o idioată! Am reuşit să-l trezesc. Ei şi acum ce se presupune că ar trebui să fac?
A venit lângă mine şi m-a sărutat pe gât. În tot acest timp îmi venea să-i dau o palmă sau orice altceva, doar să nu mă mai atingă. Se pare că a observat schimbarea mea bruscă de atitudine, pentru că s-a îndepărtat şi mi-a zâmbit amuzat.
- Deci, să înţeleg că te-ai trezit de tot?
- Ce mi-ai făcut, nenorocitule?! l-am întrebat cu lacrimi în ochi. Era un animal! O brută! Nu a putut să-mi spună în faţă că mă place şi gata?
- Nu ţi-am făcut nimic, doar dacă nu se pune cumva şi faptul că te-am drogat şi te-am avut la mine în braţe. Ai fost a mea, iar mie mi-a dat o satisfacţie maximă.
- Tu! O să mi-o plăteşti! Stai doar să afle Shane ce mi-ai făcut!
A început să radă isteric. Acel râs mă enerva din ce în ce mai mult.
- Shane?! E ceva ce nu ştii. I-ai spus fratelui meu că vrei să divorţezi de el, iar în acest moment cred că sunteţi divorţaţi, draga mea.
- Div ....

Nu puteam să pronunţ corect cuvântul. Micile cristale cu gust amar au început să-mi curgă din ochi, iar o durere sfâşietoare mă cuprinsese pe dinăuntru. Am căzut pe jos, strângându-mi genunchii la piept. Nu puteam să cred aşa ceva. Ce fel de femeie mă credea Shane acum?
Nu! Nu puteam accepta! Am spus nu!
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#33
In primul rand, trebuie sa-ti multumesc ca m-ai anuntat, eu-s aici mereu la datorie;))
Deci Mihaela a fost drogata? Wow, nu ma asteptam... Si eu care o invinovateam. Acum sufera si ea , dar si Shane. Oh, si cine se gandea ca Jake este un mincinos ipocrit?!X( :die: Cat tupeu~!X(
Da, capitolul asta m-a lamurit, nu credeam ca se va intampla asa ceva...:-?
In orice caz, ai facut o treaba bune:P Ca intotdeauna, de altfel. Vezi ce faci in capitolul urmator. Nici nu stiu la ce sa ma mai astept:>
Te pup and hug>:D<

#34
Oh, touche.
Deci pana la urma, avem parte de o surpriza. Mihaela a fost drogata. D'oh. Nu ma gandeam la asta, nici intr-o mie de ani. Pacat, sper doar ca totul sa revina la normal pana la urma, ne?
Asaaa, ce femeie o crede acum Shane? Pai nici Shane nu e mai bun daca s-a culcat cu Claire, am dreptate? Sau poate nu au facut-o, cine stie.
Pana la urma Mihaela va scapa? Sau o sa se ajunga la crima din nou? Cine mai moare? Geez, prea multa drama vad in fata. Mai ales daca se ajunge la cele doua prietene sa se 'certe' pentru Shane.
In fine, vezi tu ce faci cu urmatorul capitol, da?
Buh Bye !!!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#35
Ok my dear am venit si eu. Sper ca nu am intarziat prea mult, daca da imi cer scuze. So, chiar imi place cum ai narat din perspectiva Mihaelei, sunt chiar curioasa cu ce s-a intamplat intre Shane si Claire. Descrierea a fost chiar foarte buna, naratiunea si ea, iar dialogul mi-a placut mult. Actiunea nu a fost grabita, nu am vazut greseli de tastare, iar asezarea mi-a placut ca deobicei. Nu imi vine sa cred ca Mihaela a fost drogata. Jake e asa tampit, cum sa o drogheze si sa-si bata joc de ea. Chiar vreau sa stiu ce se intampla. So, succes cu next my dear.*Hug*
[Imagine: j5atg3.png]


#36
Hey there. Am ajuns ÅŸi eu.

Ceea ce s-a întâmplat sau nu între Shane şi Claire ? Whaat ? Şi eu care credeam că e sigur.
Îmi place. Îmi place foarte mult faptul că ai atâtea idei şi ai lucrat la un proiect atât de mult, te-ai dedicat lui şi ai creat nişte personalităţi interesante. Ceea ce ar putea fi îmbunătăţit este caracterul lor. Noi le putem caracteriza doar prin ceea ce fac şi spun mai puţin, dar cam atât.
Acţiunea, naraţiunea mai bine spus şi dialogul sunt modurile tale de expunere preferate. Good.
Îmi place foarte mult cum aşezi în pagină, diacriticele and so on.
Totul este foarte complicat, îmi place că ai decis să ne ţii în suspans. Asta le lipseşte cărţilor super lungi şi plictisitoare pe care nu le citesc.
Cam atât. Te rog ca de obicei să-mi spui când pui continuarea în caz că nu văd singură. Thanks.
Succes şi inspiraţie.
Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]


#37
EDIT.

O frate. -_-'
Cât de duuuuuuuuuuusa pot fii. : |
Eu lăsasem comm, şi practic mi-am uitat. >.> 6 zile ? Ruşine mieee. Trebuia să-mi aduci aminte. >.<
En fin. O să comentez acum ^^' apoi şi celălalt capitol.
Uu, ce capitol interesant. Mă bucur tare mult că Mihaela îl iubeşte pe Shane, dar să vedem cum va ieşi din asta. Nu cred că Shane o va ierta aşa uşor, neh ? Huh, idiotul ăla de Jack, şi eu care începusem să-l plac. [- ( GATA, nu-l mai vreau, să-l ia cine doreşte. Îl vând.
Anyway,acum mă duc să comentez celălalt capitol. : ))

punct.

#38
Capitolul cinci - Durerea are diverse manifestări

Telefon stupid! Persoana care m-a trezit din somn nici măcar nu a vorbit. Cred că nu avea ce face!
Am încercat să mă ridic de jos, dar eram prea ameţită şi mă durea capul îngrozitor. Bănuiesc că asta se întâmplă când bei pentru a scăpa de probleme. Vorba vine " a scăpa ", doar uiţi de ele pentru un timp, iar când ai capul limpede din nou, încerci să găseşti o rezolvare. Presupun că asta ar fi trebuit să fac de prima dată, dar cum nu mi-a păsat de consecinţe ... Iată-mă! Buimacă la prima oră din zi.

Am aruncat o privire spre corpul meu şi am observat că aveam doar pantalonii scurţi dintr-un material de blug, pe mine. Când am întors capul şi l-am văzut pe Shane total dezbrăcat, am ţipat şi l-am cam trezit.
Şi totuşi ce făcusem? Ce se întâmplase?

Am luat-o la fugă pe scări şi m-am îndreptat spre baie, în speranţa de a scăpa de această îndoială prin atingerea caldă şi fragilă a apei, pe pielea mea fină.
Dar nu am apucat să dau drumul la apă, deoarece m-am trezit cu Shane în spatele meu. Am vrut să-l întreb ce se întâmplase, dar mi-am ieşit din minţi când l-am văzut încă dezbrăcat.
- Eşti încă gol? Idiotuleeee! Pleacă de aici, imediat!

Dar nici nu s-a clintit, stătea acolo şi se holba la mine cu un amuzament de nedescris.
- Ce? Vrei să spui că nu sunt minunat şi aşa? Te rog, Claire! Ştiu că mă adori şi cum aseară ai adormit, vino să terminăm ce am început ....

S-a apropiat de mine, încercând să mă sărute, dar l-am pleznit. Asta era a două oară, în doar câteva ore, dar nu este vina mea că el o luase razna şi că este nesimţit pe deasupra, sau o fi efectul băuturii? Mi-a dat vaga impresie că încerca să scape urgent de chinul despărţirii, făcându-mă pe mine să-mi trădez prietena, culcându-mă cu el sau în cel mai rău caz, se îndrăgostea de mine. Speram din tot sufletul ca a doua variantă să nu fie cea corectă. Eu nu i-aş putea împărtăşii sentimentele niciodată şi mă voi simţi penibil.

În doar câteva secunde, s-a schimbat radical. A observat că era gol şi roşind până în vârful urechilor, şi-a pus un prosop peste el, cerându-şi scuze. Se pare că palma mea a fost un bun medicament.

Eram gata să-i spun să plece, ceea ce însemna că trebuia să mă repet, dar o durere teribilă m-a cuprins pe dinăuntru ca un taifun. Eram pe punctul de a face contact cu gresia, când Shane m-a prins şi spre surprinderea mea nu mi-a făcut nimic, chiar dacă chipul lui era aşa de aproape de al meu, încât îi puteam simţi respiraţia răcoritoare, probabil se spălase cu Colgate, dar acum aberez, fix pe fruntea mea ca o adiere uşoară.

Nu ştiam de unde provenea această durere, dar ştiu un lucru. Shane s-a făcut alb ca varul, aşa dintr-o dată. El ştia ceva ce eu nu ştiu, şi trebuia să aflu!
- Ce s-a întâmplat?
- Nu ţi-am explicat, nu? E timpul să ştii.
- E timpul să ştiu ce? Shane mă sperii.
M-a luat în braţe şi m-a pus uşor de parcă aş fi fost un bibelou, pe pat. Iar trăiam un deja-vu. Exact asta făcuse şi Key, scumpul meu Key .. atunci când eu l-am acceptat în sfârşit. Cât de dor îmi e de el, doar eu ştiu, dar să revenim în prezent.

Aşteptam cu nerăbdare să înceapă să vorbească, iar când a făcut-o în sfârşit a spus doar:
- Mihaelei i se întâmplă ceva!
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#39
Prima, eu dat edit in scurt timp promit.... Am spus editttttttttttttttt
So, cum am spus edit :
Imi place si acest capitol. Chiar e interesanta situatia, ma faci foarte curioasa in legatura cu suspansul de la sfarsit. Asezarea e buna, ca de obicei, greseli de tastare nu am vazut, naratiunea e buna, dialogul la fel, descrierea cam lipseste. Ceea ce am sa-ti reprosez e faptul ca acest capitol e cam mic, sper ca urmatorul sa fie mai lung. Bafta cu next >:D<.
[Imagine: j5atg3.png]


#40
Oh, ms ca m-ai anuntat. Acum sa comentam>:)
Deci... WTF?!!! Shane chiar s-a culcat cu Claire? Omfg!! Nu pot sa cred! Si chiar. Ce-i cu durerea aia...? Of, cate intamplari. Sezonul asta e plin de mister si suspans:-O
Sa inteleg ca intuitia lui Shane este corecta? Ma rog, inafara de ceea ce stiu deja despre Mihaela, sper ca nu mai este nimic foarte grav:-w
Eu imi doresc ca cei doi sa se impace, sa distruga naibii odata actele alea de divort, sa le amane cumva! Chiar imi pare rau pt cei doi. Da, si eu ar trebui sa-mi cer scuze ca am judecat-o pe Mihaela fara sa realizeze...:| Doamne, ce s-a mai intamplat. Adu-ne nextul, my big sys` :* Te pup dulce, dulce, si succes la scris, desigur:*



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] P. S. Sa stii ca te iubesc naruhinasasusaku 2 3.005 16-09-2013, 09:14 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  Am realizat ca te iubesc CandyGirl 25 14.464 28-12-2011, 10:17 PM
Ultimul răspuns: CandyGirl
  Pentru ca inca te mai iubesc Debb.' 41 34.138 22-09-2011, 09:00 AM
Ultimul răspuns: DeMentă
  Complicat,dar tot te iubesc. Îngeraşş 1 2.415 06-09-2011, 05:33 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Tu m'ai invatat sa iubesc ♪RockPrincess♪ 31 15.080 03-07-2011, 11:50 PM
Ultimul răspuns: ♥FallenAngel♥
  Eu inca te mai iubesc Juneko 5 4.722 03-04-2011, 01:21 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Vreau sa te iubesc! Karinutzzza 7 4.754 08-03-2011, 06:20 PM
Ultimul răspuns: Karinutzzza
  Te iubesc Ioanna ღ 17 9.139 26-01-2011, 08:08 PM
Ultimul răspuns: •нąкü•
  ÃŽnvaţă-mă să trăiesc chocolate muffin 6 2.939 12-01-2011, 09:16 AM
Ultimul răspuns: Addeh
  Invata-ma sa iubesc Alexi 34 20.107 12-03-2010, 07:10 PM
Ultimul răspuns: pufu_pis_pis


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)