Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Orochimaru

#1
Cam ce am putea spune despre Orochimaru?Pai.....in primul rand este personaj negativ pana in maduva oaselor.....este unul din cei trei Sannin-i legendari,elevi ai celui de-al treilea Hokage.....controleaza serpii..si nu vrea sa imbatraneasca(pentru care tot face schimb de corpuri).Il vrea pe Sasuke(si il si ia >.> ) si el e cel care l-a ucis pe Sandaime....asta pe scurt.
Dar cei care au vazut "Naruto" stiu toate astea 10
Un personaj tare ciudat,dar asta il face sa intre si mai mult in gratiile mele...nu-i pasa de nimeni si de nimic(cu exceptia propriei persoane,evident)si omoara pe oricine ii sta in cale fara a se gandi de doua ori(not good at all).E insetat de putere si vrea sa invete toate jutzu-urile posibile O_o
Cam ce parere aveti?E nebun sau doar putintel sarit de pe fix (putintel mai mult)?
[Imagine: gameswlpp_79.gif]

#2
Pai eu il consider pe Orochimaru cel mai insistent si cel mai enervant personaj din Naruto.Lui i s-a pus pata pe Sasuke si ii doreste corpul foarte mult.El impreuna cu Mangekyo Sharingan ar face o combinatie de exceptie,dar daca ar fi si de partea binelui ar fi perfect.Oricum nu prea vad cum Orochimaru ar putea sa isi foloseasca limba in corpul lui Sasuke,defapt nu mi-l pot imagina pe Sasuke cu o asemenea limba.
Revenind la subiect,Orochimaru este un ninja foarte periculos si foarte violent.El ar fi in stare sa faca orice pentru puterea absoluta si nu lasa nimic sa ii stea in cale.Din cate stiam Orochimaru are numai jutsu-uri cu serpi,sau majoritatea lor sunt asa.
Pot spune ca Orochimaru este personajul care m-a bagat in sperieti de la episodul 28 in colo.A fost inspaimantator sa il zaresc cum isi intinde limba aia.Un lucru care m-a uimit foarte mult a fost faptul ca dupa ce Sasuke a reusit sa il ucida(in manga),Kabuto si-a pus unele parti ale lui Orochimaru in corpul sau,si cu vremea Orochimaru incepuse sa pria controlul asupra corpului lui Kabuto,deci de aici rezulta ca este inr-un fel nemuritor.
De aici se trage concluzia ca Orochimaru este foarte nebun si se incadraza perfect in rolul negativ din Naruto.El cred ca va fi cel mai rau personaj negativ si cel mai insistent din seria Naruto,daca nu cumva acela va fi Itachi.
[Imagine: deidaradq4.jpg]
[Imagine: deidaradq4.134c2d98db.jpg]
What I’ve done
I'll face myself
To cross out what i’ve become
Erase myself
And let go of what i’ve done

#3
Hmmm Orochimaru este un personaj negativ foarte interesant, fiind unul dintre cei 3 sannin-i legendari pe langa Tsunade si Jirayia este foarte puternic, insa este si obsedat de putere. Visul lui este sa nu moara niciodata si sa invete toate jutsurile, prima parte este posibila cu ajutorul jutsului sau prin care poate intra in alt corp, insa partea a doua mi se pare imposibila, adica exista o multime de jutsuri in tot animeul, este chiar imposibil sa le invete pe toate, in principal bloodline limits, jutsurile care pot fi invatate doar de membrii unor clanuri. Aceste jutsuri le poate invata doar daca se tot transfera dintr-un corp in altul, insa se pare ca el este interesat doar de sharinganul lui Sasuke. Orochimaru este un personaj negativ cu un rol important in anime, insa nu se compara cu Itachi , doar el este motivul pentru care a parasit Akatsuki:001_rolleyes:

#4
orochimaru,personajul pe care i-o nu pot deloc sa il "accept"...este unul din cele mai enervante personaje...oricum mi se pare destul de puternic si inteligent...il urasc pentru ca l-a intors pe Sasuke impotriva lui Naruto si Sakura...mi se pare cam sarit de pe fix,omoara cat are el chef....mi se pare cam obsedat de putere...oricum ramane un personaj interesant...faptul ca, asa cum a zis teea ,nu vrea sa imbatraneasca il face special....

#5
Orochimaru...chiar nu pot sa il suport pe tipu asta!Ce sa iti spun...vrea puterea clanului Uciha.Si pentru asta trebuie sa il muste pe baiatu meu Sasuke de gat?Nemernicu...A,era sa uit!Ma enerveaza la culme faptul ca are pielea palida...si ochii aia care te sfideaza!Orice ar fii...nu il suport pe tipu asta.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#6
Orochimaru... pai chestia placuta la naruto este complexitatea personalitatii personajelor.. vreau sa zic ca Orochimaru este cel mai negativ dinrte toti, si totusi nu e rau 100%. De fapt setea lui e putere se datoreaza insasi fricii de moarte, cum vedem in flash-back-rile din momentul luptei dintre el si sarutobi.. de fapt ideea de moarte il obsedeaza atat de mult incat isi transfera sufletul din corp in corp, fiind astfel o incercare de depasire a conditiei de muritor..

Nu incerc sa-i caut scuze, insa mie mi se pare destul de tragic chiar si orochimaru, mai ales pt k este genul de personaj pe care toata lumea il judeca direct.. si desi nu a facut porea multe fapte de caritate si desi arata gay si numi place, nu e totusi rau pana in maduva oaselor.. just think a little.

#7
Orochimaru unul dintre cele mai negative personaje ale serialului...Parasind akatsuki din cauza lui Itachi...Itachi fiind prea puternic pentru a-l corupe si as schimba corpurile...acesta se bazeaza pe sasuke sperand ca va reusi la inceput asa parea dar si-a schimbat parerea..nu te pui cu un uchiha...asa k sasuke la invatat minte 19 10
[Imagine: 1qpfcw.png]
Fetele cuminti mie-mi plac...Ca-s innebunite dupa baieti rai,defapt;x

[Imagine: chibi_302.gif]
V°●๋•ß- ß ♫♪ §hลq °●๋JaY , chibi-ul lui Jay

#8
Intr-un fel ma enerveaza dar orochimaru desi este personaj negativ, face ca actiunea sa fie mai interesanta... si cu semnele alea care le lasa...daca nu ar fi in Naruto... nush pe cine ar gasi in locul lui.....deci cum am mai spus este extraordinar de enervant pt. ca ii prea puternic... nu ar trebui sa fie personaj negativ... in fine...
[Imagine: 20080626090306.jpg]

Imi aprind visatoare o tigara. Fumul trece lenes si nepasator prin fata mea, formand niste spirale demne de admiratia unui artist..



#9
Oro rox <3 [regret sa va dezamgesc profund, but you can`t kill me ^^]

Ahem, el este unul dintre personajele mele preferate din Naruto, I love him :8:
Mie se pare un mare plus ca vrea sa devina puternic si sa invete toata jutsurile posibile, asta inseamna ca este incapatanat.
Este si inteligent, din moment ce are multi ninja care il ajuta la nevoie si il asculta orbeste .. asa ca nu e vreun ratat jalnic Smile
Este puternic, iar eu sincer as fi vrut sa distruga Konoha T_T, insa ma bucur ca al treilea hokage a ajuns in Lumea de Apoi. <3333

Me loves him <3

#10
Orochimaru este un personaj pe care il urasc foarte mult. Insetat de putere cu al carui unic scop este acela de a invata toate jutsurile din lume.si pentru ca isi da seama ca acest lucru nu este posibil deoarece viata este prea scurta a hotarat sa devina nemuritor.pentru acest lucru avea nevoie de un corp si de aceea l-a ales pe Sasuke .Un persoma insa foarte puternic.foarte urat si dezbustato mai ales cand se mai si linge cu libba aia de sarpe.Ca sa nu mai spun ca uraste Konoha pentru ca nu au vrut sa-l a leaga hokaghe.nu pot sa-l suport si de abia astept sa moara.
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.









Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)