Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

No pain, just love ...

#11
Am aterizat si eu pe aici .....
O.O ficul asta este .... nu am cuvinte ...am ramas cu gura cascata. Povestea este super originala si titlul la fel. El ma atras foarte mult:D
Greseli nu prea am vazut, actiunea nu este grabita si dialogul nu este sec.
Astept next-ul si gambate. Ja ne!!
[Imagine: nunu.jpg]
My movies:Operele Mele
My little children:.::Min::. , Frozen Soul, ~MusicxD~.
Nasica:deeaH2elen
Nepotica mea: Venus-Roseta
My sweet neighbor:Kayla.

#12
Superb, Vex! Iti spun, suuuuuperb! >:D<
Ai inceput un fic grozav. Ideea este foarte originala, nu am mai intalnit-o deloc pana acum. Imi place cum ai dezvoltat-o, desi e doar capitolul 2. Nu ma asteptam ca Sasuke sa vina, dar ce frumos ca a venit! :x
Descrierea, ei bine imi place! Adica la descriere mereu se poate adauga, cred ca si tu ai auzit asta de 1000 de ori, dar mie chiar imi place cum descrii. Poate ca uneori sunt in ceata, pentru ca citesc mai repede si mananc unele litere, dar asta nu e vina ta. :">
Dialogul e bun, iar actiunea nu e grabita deloc.
Greseli eu n-am vazut...
Imi place!
Astept urmatorul capitol! Succes! >:D<

#13
Thx pentru comentari, ma bucur ca va place si inca cititi ! *smile* .
Va rog sa ma iertati ca am adus nextu` asa de tarziu, dar deh...:]
Lectura Placuta !

~ Chapter Three ~

Ma strange in brate, murmurand vorbe linistitoare pe un glas asa placut . Imi saruta gingas fruntea, stergandu-mi lacrimile de pe obraji rumeni cu sarutarii micute .
Imi zambeste cald, cu iubire, sarutandu-ma mai apoi cu tandrete si o dorinta de mult stapanita . Inghit in sec, trecandu-mi delicat dosul palmei peste obrazul iubitului meu drag . Se intorsese la mine...doar la mine...!
-Te iubesc, Sakura Haruno, te iubesc cum n-am iubit vreodata ! Imi spune, luandu-mi mana intra-sa si sarutandumi-o . Zambesc usor,m vizibil miscata de vorbele sale . Simteam cum inima mi se refacea incet, pas cu pas, cioburile sufletului se lipeau la loc, unul langa altul .
-Si eu, Sasuke, si eu te iubesc !
Isi apropie chipul de al meu, sarutandu-ma firav, de parca ar fi facut asta prima data, apoi din ce in ce mai pasional si placut . Imi desprind incet buzele dintra-le lui, aruncand-mi priviriea safirie prin dormitorul in care ne aflam .

Ma luase de la spital , apoi ma adusese acasa cu o viteza de neimaginat , sarutandu-ma nebuneste .
O lumina palpaia usor, luminand camera . Eram in bratele lui Sasuke, iar acolo ma simteam cel mai bine . Pluteam in iubire, ma pierdeam in visare cu el, simteam cu-mi imi i-au adio de la pamant si plec cu el spre nestiut fara a-mi pasa de cei care-si vor face griji pentru noi !
Isi pune protector mana peste talia mea, strangandu-ma in bratele sale puternice . Ochii negri, intunecati, exprimau acum numai intelegere, iubire ,fercirire...Atatea sentimente de care, poate, nu avusese parte, dar nu ma interesa ce facuse cat timp fusese plecat, acum era doar cu mine, iar asta era cel mai important lucru .

Ma fac mai comoda in patul pufos, trecandu-mi finut degetul pe pieptul gol si musculos al brunetului . Zambeste in coltul gurii, privindu-ma atent, urmarind-o cu privirea .
-Ce vrei sa facem ? Ma intreaba acesta, sarutandu-mi gingas umarul gol, de pe care-mi cazuse breteaua maieului . Schitez un zambet mic, ridicandu-mi privirea ce eram sigura ca radia de fericire .
-Pai...iti e foame ? Am putea gati impreuna ! Spun, in timp ce ma ridicam si ma puneam peste Sasuke, punandu-mi ambele palme peste pieptul bine -facut .
Zambeste in coltul gurii, asezandu-si mainile pe soldurile mele , in timp ce eu ma apleca, usor , apropiindu-mi incet buzele de ale sale .
-Sa stii ca nu ar strica ! Sopteste, plimbandu-si mana pe talia mea, sarutandu-ma deoadata . Zambesc vesela, trecandu-mi mana prin parul sau .
-Si ce-ai vrea sa gatim ? Zambesc delicat, jucandu-ma cu o suvita bruneta din parul sau .
Se rostogoleste, facand in asa fel incat acum sa stea peste mine . Chicotesc cristalin, privindu-l atenta , cu un zambet mic pe buzele rozali . Ma prinde de talie, incepand sa-mi sarute usor gatul .
-Ce zici de...o pizza ? Spuse acesta, in timp ce-mi ridica usor maieul si cobora cu saruturile suave pe abdomen .
Imi plimb mainile pe spatele acestuia, apoi le las dupa gatul sau .
-Suna bine ! Zambesc usor, iar acesta ma cuprinde cu bratele sale, ridicandu-ma din pat o data cu el, apoi o i-a usor la pas cu mine in brate . Imi las capul pe spate, chicotind usor .

-Nu sunt grea ?
-Deloc, iubit-o ! Imi zambeste cald, sarutandu-ma usor, apoi ma musca senzual de buza .
-Mhm...daca spui tu ! Il musc la randul meu de buza, zambiind inocenta, de parca nu facusem absolut nimic . Ma aseaza pe masa, iar eu ma pun picior peste picior, privindu-l atenta .
-Si eu ce fac ? Il intreb, sarind de pe masa, in spatele lui in timp ce il priveam atenta .
-Tu ? Tu stai aici ! Zambeste amuzat, asezandu-ma pe blatul de langa chiuveta . Zambesc vesela, incepand sa-mi legan usor picioarele, in timp ce Sasuke pregatea totul . Se intoarce cu fata catre mine, punandu-mi o bucatica de cascaval pe nas . Ma incrunt, uitandu-ma la bucatica aia enervanta .
-Iti place ? Zambeste amuzat, sarutandu-ma usor, luand cascavalul , lasandu-l pe masa, apoi isi incruciseaza degetele cu ale mele, continuand sa ma sarute pasional .
[Imagine: gambar-emo.jpg]
Enough for me ...

The past is history.
The future is a mystery.
And the time we have now is a gift, that's why we call it "the present."



He`s cute <3 !
[Imagine: weeping_face_by_mental_remix.jpg]

#14
Sper sa raman prima, dar pana comentez eu... :))
Ce dragut!
Mi-a placut acest capitol, desi a fost scurt, dar ce a fost mai rau a fost ca s-a terminat brusc. Credeam ca macar vor termina si ei pizza aia :)) .
Descrierea a fost draguta si daca nu ma insel la fel de profunda ca cea din capitolul trecut. Dialogul a fost ok si imi place ca l-ai combinat cu saruturile si imbratisarile celor doi. A facut capitolul mai interesant de citit.
Actiunea a fost destul de grabita, mai ales cand au ajuns de la spital acasa, desi probabil ai vrut sa ne transmiti ca nici n-au clipit de 2 ori si au ajuns acasa. Poate cei de la spital o dau in urmarire generala :)).
Ideea a fost draguta in sine, mi-au placut cuvintele dintre cei doi de la inceput, au fost geniale.
Ai mai avut si vreo 3 greseli, dar nu mai stiu care, probabil nu ai citit destul de atent.
Sfat: nu te grabi sa postezi doar ca sa fie acolo un capitol. Eu sunt dispusa sa astept daca promitit ca urmatorul capitol il va intrece pe celalalt, iar de data asta nu a fost asa.
Oricum, succes in continuare! Hugs! >:D<

#15
Hey!!! Super capitolul ...
A fost asa romantic, mai ales in capitolul trecut cand Sakura si-a exrimat iubirea cu:
"-Prostule ! Eu inca te mai iubesc !":)):)) Faza cu "prostule" a fost beton:))
Greseli nu am vazut, dialogul a fost bun si actiunea nu a fost grabita.
Sunt nerabdatoare sa citesc urmatoru capitol si ja ne!!!
[Imagine: nunu.jpg]
My movies:Operele Mele
My little children:.::Min::. , Frozen Soul, ~MusicxD~.
Nasica:deeaH2elen
Nepotica mea: Venus-Roseta
My sweet neighbor:Kayla.

#16
Am trecut si eu pe la fic'ul tau cu un comm. O sa vorbesc doar despre ultimu' capitol:)). deci: descrierea a fost destul de ok, dar nu la fel de profunda ca in celelalte capitole. Dialodu' a fost ok, nu mi s-a parut sec. Actiunea nu mi se pare grabita sau in alt fel decat ok:)). Povestea e originala, si chiar inspirata. Abea astept urmatoru' capitol. Spor la scris!;)
[Imagine: 5fcff5ef.gif]

#17
Bunaa! Un capitol genial, ca de obicei. A fost asa... nu stiu, mi-a facut placere sa-l citesc. Uh, il ador pe Sasuke[nu ma pot hotari intre el si frate`su.. eh, e bine si amandoi, dar sa nu stie unu de altul:>:> :))]
Descrierea, chiar daca nu a fost, asa cum zice soata mea[Hachiko], la fel de profunda ca in celelalte capitole, mie mi-a placut, chiar foarte mult.
Dialogul a fost imbinat perfect, absolut perfect cu naratiunea.
Imi place extrem de mult acest fic.
Ai avut cateva greseli de tastare, dar dpoar una mi-a sarit in ochi :
Iubit-o= iubito... ti-am mai spus si in celalalt capitol, doar ca acolo era "pustoaico" :))

Pai... cam atat am avut de spus. Abea astept urmatorul capitol. Succes in continuare:*:*
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#18
So..ideea e super..bv;)
Abia astept sa vad next-ul!!
Succes la scris:x
E destul de ciudat cum găseşti înţelesuri în lucruri la care nu te gândeai că te vei uita vreodată. Ca în show-urile TV, udne adevărul iese întotdeauna la iveală, fiind una din regulile fundamentale ale timpului. Şi când iese la iveală, te poate elibera sau poate pune capăt tuturor lucrurilor pentru care ai luptat. Un alt fel în care adevărul iese la suprafaţă e atunci când te aştepţi cel mai puţin ca asta să se întâmple sau când, fără a spune un cuvânt, tot este cusut cu aţă albă. Dar cel mai rău lucru pe care îl poate face adevărul? Să îl spui şi să nu te elibereze, ci să te încarcereze la loc, pentru totdeauna.

(ME): --->> "I am the new GOD of the new World ... because I am youre GOD ... give me CANDY!!! ... or I will KILL you ... you ... you pice of SHIT! ... <<hehe>>"


<<"KIRA”
We are the “KIRA”
My name is “KIRA”
Even your “KIRA”>>

Will you be eating that cake?...say what you want, but I will be taking the cake.
We will be removed. All because of that Chicken-shit President… No, far from Chicken-shit, less than Chicken-shit president.
He's a genius!!.....I'll still have to kill him though...
I just can’t sit any other way than this. If I sit the way other people do, my reasoning ability drops by 40%.
If you cannot win at the game, if you cannot solve the puzzle, you are just a loser.

#19
Ce cute :o3 Gatesc impreuna Asta chiar n'am mai auzit-o Ideea mi se pare originala Sas`ke prof la harvard Super Saku o drogata?O.o Ma rog o fosta drogata.....Imi place cum ai descris.naratiune ai, dialogu nu e sec...frumos.Ce mi'a sarit in ochi a fst cand i'a zis Sasuke ,,Iubit-o".. se scrie iubito nu iubit-o ca nu e verb In fine.Astept next:X
[Imagine: EnvYQ.png]

#20
Cat v-am pus sa asteptati ? >.< Eh, va anunt ca in acest capitol se va intampla ceva urat, totusi sper sa va placa *smile* .
Lectura Placuta !


~ Chapter Four ~


-Nu vreau vata pe bat !
Am zis, dandu-ma amuzata in spate, in timp ce Sasuke platea vata. M-am strambat copilaros, apoi am aruncat in el cu un banut.
-Bine, dar eu vreau! Zi-mi, ce vrei ? Ma intreba vesel, luandu-mi mana intra-sa, apoi ma saruta scurt pe buze.
-O acadea, din aia colorata, stii nu ?
Am chicotit usor, facand o pirueta in fata lui, iar el m-a luat in brate, razand. Incepea sa ploua, se pare, iar noi doi ne plimbam ca niste adolescentii prin parcul pustiu, poate decat cu cativa vanzatori. Mi-am lasat capul pe spate, leganandu-mi incet picioarele.
Fericirea de pe chipul meu si-a brunetului meu, care era numai al meu, pot spune ca ne facea sa radiam. Si-ntre noi vine vorba, el era al naibi de sexy. Asa frumos, parca era ireal, ilogic de superb.
Zambi amuzat, dandu-mi cateva suvite de pe frunte, in timp ce se oprea in fata unei pravali. Ma aseza usor pe o banca, spunandu-mi ca vine repede, apoi o lua la fuga catre intrare.

Am respirat usor, privindu-l pe Sasuke pana a intrat in local. Ma simteam fericita, eram in al nou-lea cer , cum s-ar spune.
O picatura rece imi atinse pielea fina. Mi-am ridicat privirea verzuie catre cer, observand surprinsa ca incepuse sa ploua dintr-o data.
Dar cerul plangea, era mahnit de ceva, puteam simti asta in adancul sufletului meu si nu intelegeam ce se intampla. Vantul incepuse sa bata puternic, facand crengile copacilor sa se miste, parul imi flutura rebel, unele suvite biciuindu-mi chipul. M-am incruntat, strangand pe mine jacheta aia nenorocita. Ce facea Sasuke ?
Lacrimile cerului cadeau pe pamant, spaland aleeile si strazile prafuite, udandu-mi hainele.

M-am ridicat nervoasa de pe banca, dand sa ma duc la pravalie, dar brunetul iesi , fugind catre mine cu o umbrela deschisa.
-Iarta-ma ca te-am facut sa astepti, iubito, doar ca am mai luat ceva. Imi zise, sarutandu-ma pasional pe buze, in timp ce ma cuprindea cu mana in care se afla acadeaua.
Schitand un zambet inocent si curios, l-am privit atenta, asteptand sa-mi spuna ce mai cumparase.
Ca raspuns, Sasuke scoase din buzunar o cutiuta rosie, mica si finuta, apoi o deschise incet, in ea fiind un inel de logodna ce stralucea usor din cauza micului diamant. Am marit ochii, privindu-l sau mai bine holbandu-ma la verigheta. Nici macar nu stiam ce ar fi trebuit sa spun, sau daca era ceva de spus. Am inspirat adanc, intinzand mana pentru a lua inelul, dar Sasuke a clatinat din cap, asezandu-se in genunchi.
-Sakura, vrei sa fi logodnica mea ? Intreba, luandu-mi mana intra-sa, iar ochii mi s-au incetosat din cauza lacrimilor ce veneau din suflet, pline de iubire nebuna. Mi-am dus mana la gura, stapanindu-mi tipatul, uitandu-ma in jurul meu. Inca ploua, iar picaturile reci ne udau la amandoi pielea, ne binecuvantau cu dragoste pura, poate.
-Eu, eu nu stiu ce sa spun....Am murmurat, privindu-l cu ochii mari pe brunetul care continua sa ma priveasca cu un zambet senin pe fata.
-Spune ce vrei ! Imi spuse, ramanand in genunchi, in timp ce continua sa ma priveasca cu caldura.
-Atunci da !
Am zis fara sa ma mai gandesc, sarindu-i in brate, doborandu-l pe iarba. Rase amuzat, punandu-mi inelul pe inelarul drept, apoi ma saruta pasional, limbile noastre incepand un joc al dragostei. Mi-am pus bratele dupa gatu lui, continuand sarutul, iar acesta ma ridica in bratele sale.

Dupa minute bune de sarutat, de soptit cuvinte pline de caldura, am revenit la realitate, incepand sa radem cand am vazut ca eram uzi leoarca. Ne-am ridicat, Sasuke vorbind despre viitorul nostru , iar eu ascultandu-l senina. Inca ploua, iar noi nici macar nu aveam de gand sa deschidem umbrela.
Am iesit din parc razand, uitandu-ne la semafor, apoi la masinile ce asteptau, dand sa trecem strada. Ne uitam unul la unul, vorbind despre copii- stiu, gandurile noastre erau mai departe decat realitatea- cand o masina la izbit din plin pe brunet.
Tot ce se intamplase fusese prea repede. Imagini de groaza mi se derulau in minte, cand am cazut in genunchi, privindu-l cu lacrimi grele ce-mi aluceau pe obraji. Am tipat, luandu-l de bluza. Trebuia sa se trezeasca, nu murise, nu acum, nu Sasuke !
El nu avea sa moara ! L-am lovit cu pumnii in piept, plangand, nu vroiam sa-mi retin lacrimile, vrand sa se trezeasca o data. Trebuia sa se trezeasca, Sasuke nu avea sa moara !

___________
Stiu ca este cam scurt si-mi pare rau *little smile*
O sa aud nextu` mai repede, dar sper ca va place acesta .
[Imagine: gambar-emo.jpg]
Enough for me ...

The past is history.
The future is a mystery.
And the time we have now is a gift, that's why we call it "the present."



He`s cute <3 !
[Imagine: weeping_face_by_mental_remix.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pain and love Lexx45 8 4.030 08-09-2011, 05:09 PM
Ultimul răspuns: mary97
  Pain and Pleasure [yaoi, +18] DeDal N. & Midnight Mistery DeDal N. 71 37.877 03-09-2011, 06:40 PM
Ultimul răspuns: AbiiShu'
  Pain and tears Roses.on.fire 10 5.501 04-08-2011, 12:47 PM
Ultimul răspuns: ^Ciresica^
  Pain and tears Roses.on.fire 1 1.904 08-07-2011, 03:18 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Pain and death Ryuu 3 3.036 17-05-2009, 07:47 PM
Ultimul răspuns: Ryuu
  Hyugacest - pain Red Baron 39 32.332 05-05-2008, 04:45 PM
Ultimul răspuns: Red Baron


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)