Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Manea in engleza - oh god...

#1
Doar ca sa va speriati: http://www.click.ro/Special/ei-au-facut-...in-engleza . Ce nume originale au geniile 15

Cand ascultam eram ceva de genu: o____e ... e____o... bleah... *closes*

Nu e asa ca va bucurati de inventivitatea[care din pacate nu este] a manelistilor? 3

#2
Wtf..pentru numele lui Ramses...ce e asta?Da...ma bucur atat de tare de inventivitatea manelistilor incat imi vine sa imi leg o piatra de gat si sa ma arunc in Dunare.Nu destul au poluat Romania?Se duc sa ii tampeasca si pe aia...manele in engleza.Dak vor scoate manele in japoneza...yo ma las de anime-uri si ma arunc in Pacific.Damn...
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#3
SupeR!!!....
......... naspa!! 24

[center]*[/center]
[center]***[/center]

Haideti mai, ca spre deosebire de Gutza\Salam, totusi aduce a ceva combinatie de rock-populara sarbeasca - aka Goran Bregovic. Dar tot sh**t in rain ramane. 21

Antologica si faza cu Manelele se pregatesc să “spargă” piata occidentală.

#4
Sincer, eu cred ca europenii o sa le accepte. Rly. Cum accepta si alta muzica nemuncita, de tot rasul, o sa le accepte si pe astea. Ei nu cunosc obiceiurile manelistilor. Nu cunosc purtarea lor. Nu cunosc limbajul lor incorect gramatical [si daca se gaseste o greseala in engleza lor, or sa se gandeasca "ei, nah, toti fac greseli >.> ..."]. Pana si versurile, hey, guys, ceilalti europeni nu-s chiar atat de destupati la minte 22 [adica, recunoasteti, orice roman i-ar bate pe toti la orice domeniu daca acel domeniu ar avea destule fonduri pentru a se extinde, dar chiar si asa, nu pot s anu cred ca n-ati observat ca ceilalti europeni sunt infantili si naivi 22 ]
Deci, sa ma intorc la ceea ce ziceam: manelele se vor accepta in afara Romaniei. Sunt aproape sigura de asta. Dar pentru o perioada scurta, pana se vor destepta unii dintre ei [si cum tot omul are macar o farama de spirit de turma, se vor lasa de ascultat manele - e la fel ca si cu muzica emo: ieri a aflat Marioara de el, azi Ion si Vasile au inceput sa asculte si ei, maine tot satu' e emo si plange, raspoimaine se lasa si rad de pokemonii care au descoperit de el mai tarziu. Asa e la orice formatie/ muzica. Trust me]

Cat despre parerea mea despre aceasta idee, este ... ceea ce ma asteptam sa faca. Serios. Mda, sa fie fani, fara numar, fara numar, si-n alte tari. Si sincer, din partea mea pot sa faca ce vor: ei se fac de ras, nu eu. Bine, ne fac de ras natia, dar, pana la urma, toti is oameni! Iar daca cei ce fac misto de ceilalti romani, bagandu-i in aceeasi oala cu manelistii, nu pot decat sa le zic ca sunt niste prosti.

Mda, "Refrenul primei manele în engleză" [“We run away/ no place to stay/ With my true love/ one summer day”, “Fugim/ N-avem unde sta/ Împreună cu iubirea mea într-o zi de vară”]: haideti, mai, recunoasteti, genul asta de versuri sunt la mare moda in alte tari, iar daca se mai baga si pe ritmuri arabesti-grecesti e combinatia fatala 22 Or sa zica "vai ce misto e, ma las de emo!" 22

Ganditi-va mai intai ca EI, ceilalti europeni, NU cunosc nimic din ceea ce ne enerveaza pe noi la manelisti, NU s-au saturat de muzica lor. Or sa se intample si asta, dar mai incolo. Iar apoi ganditi-va si la alte panarami puse in topurile din europa si faceti diferenta; vor fi sau nu apreciate? >.> [dar cred ca singurii care isi vor da seama de ce bat campii sunt cei ce asculta muzica rock 22 sau cel putin asa cred ca vor intelege >.> (adica vreau sa zic sa comparati versuri rock cu altele pop, sa zic. Ia, ziceti si voi, nu vi se par neinspirate? Macar unele daca nu toate. Ziceti si voi ca nu vor accepta cei ce asculta asa ceva si manelele >.> - ma refer la cei din afara tarii, ce nu au crescut/ emigrat din Romania, cei ce n-au aflat dinainte de ele]

Deci, in concluzie [pentru ca stiu ca am scris unele lucruri care nu prea aveau legatura cu subiectul ^^" Sorry, it couldn't be helped ^^" ], eu zic ca vor avea succes in europa 22 [si nu, nu ascult manele, ci metal, asa ca nu va ganditi la altceva >.> ]. Dar da, si eu spun ca este o aiureala totala ceea ce fac, dar sunt aproape sigura ca ceilalti le vor primi, le vor asculta, le va placea, se vor satura, le vor alunga; cum e cu tot ceea ce apare peste noapte, cu versuri de telenovela, cu ritmuri 'voioase'. Totusi, cred ca grecii le vor respinge 39

Scuze ca am aberat mai mult decat trebuie in unele locuri.

[si cu asta, mi-am batut propriul record la post-zilla ^_^ ]

#5
Mie mi se par mai bune decat cele in romana. Si da am ascultat-o si nu prea imi dau seama unde e incultura in aceasta melodie. Seamana mai mult cu melodiile grecesti la ritm. In plus nu are acel specific manelelor: "bani, masini, dusmani, gagici". Cred ca cei de la click nu stiu ce e aia MANEA si intradevar se vede spiritul de turma. Daca cei de la Click catalogheaza o melodie ca oricare alta ca manea gata si voi la fel. Nu stati sa o analizati si sa ganditi. Ma asta ce diferente are faa de manelele noastre? In plus Click e un ziar de scandal caruia ii place sa zica numai vrute si nevrute. Voi va-ti intrebat vreodata daca e adevarat chiar tot ce zice acolo?

#6
Ce de antimanelisti 21 ..
Parerea mea este ca e super 4 .. Mwahahaahha ma mai distrez si eu putin
Ori cum la multi europeni o sa le placa , deci ei nu au decat de castigat din acesta ide3
Nu sunt un fan al manelelor , dar nu vad ce ii urati atata eu sunt pro


Edit : nu mai lasa atata spatiu intre randuri,oricum iti puteai detalia parerea [jigoku]

#7
Ce combinatie mijto de sunet,prostie la patrat inmultit cu inca putzina prostie,astia chiar nu se aud,OMG cineva sa ii opreasca.[-o< k de nu ii opresc eu 70
You hurt me,but I kill you!
What doesn't kills you
Gets you stronger!



[Imagine: narutodemon_xl.jpg]

Yondaime & Naruto,best hokage and best ninja,what a combination...

[Imagine: Naruto__Naruto_and_Yondaime_by_Risachantag.jpg]

[Imagine: chibi_933.gif]
Adenthielis, chibi-ul lui seeergiu


Bancuri,glume,avem de toate !!!

#8
Humm... mai, eu zic c-o sa prinda... si-asa muzica din strainatate e plina de depravati (vezi Beyonce, Madona, Justin Timberlake, Timbaland... etc etc)... inca putin n-are sa le displaca...

Si de manele in japoneza nu e nevoie, l_y_e... japonezii se pricep foarte bine sa-si faca singuri manelele... >_<

Oricum, e mai buna decat majoritatea manelelor in romana (am o cultura generala in manele de n-o sa va vina sa credeti... un vecin petrecaret chiar dupa un perete, si altul cu un etaj mai jos >_<)
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#9
vai de noi si de tara noastra T.T.. daca asta se poate numi muzica o.O.. si ce nume, Sorin Talent =]] .. pronuntia e la pamant, nene, i`a si tu niste cursuri de engleza, nu ti'ar strica ;] ..dupa parerea mea nu poate aborda teme de genul "bani, masini si gacici" pentru ca nu pot face rime destul de bune ca in limba romana.. ^^'..mda, astfel de oameni ne duc faima'n lume..pacat!

#10
Manelele o sa decada in curand, in occident nu exista asa ceva, si nu cred ca v-a fi acceptat.Doar noi romanii avem gusturi asa de ''rafinate''
Versurile alea suna de parca au fost cantate de o matza in calduri calcata pe coada.Suna ca o combinatie intre manele si populara de prost gust21.....JALNIC
Leon Oswald Addiced=> My love, don't touch my boy, he's mine!!!



Fav quote: ''Maimutele cad din copaci, Leon cade de pe traprez''(Kaleido star)


[Imagine: chibi_1654.gif]
Miko, chibi-ul lui ayame_sasuke
- chibi and monkey




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)