Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lucy(Elfen Lied)

#11
Deasemenea si eu cred ca ceea ce face Lucy este corect. Chiar daca nu este om, si poseda o putere distrugatoare rasei umane, simte durerea fizica, ca orice fiinta. A trecut prin chinuri groaznice de mica, iar ura fata de oameni a crescut cu timpul. Nu a avut parte de afectiune sau ingrijire... a fost singura. Dezgustul fata de umanitate si ura, a facut-o sa ucida fara nici un regret, si in ciuda faptului ca nimeni nu are voie sa ne ia viata, in acest caz ma opun. Cei care au fost ucisi de ea macar au avut o moarte curata, si fara durere, insa Lucy a fost pentru mult timp cobaiul pentru experimente.
Au murit oameni nevinovati, ce nu aveau nici o legatura cu ce i se intampla, dar daca si ei ar fi stiut ce este cu adevarat Lucy ar fi incercat sa o ucida.
Singurul lucru pentru care traieste este ura fata de oameni, si cei care stau in calea ei.
Nu vad absolut nimic gresit in ai ucide pe cei ce au supus-o unor experimente groaznice timp de ani de zile.





#12
Eu una sunt perfect de acord cu ceea ce face Lucy . Parca pe tot parcursul anime-ului , ea a avut un anume scop , un rol destul de important . A ucis cu sange rece atatia oameni care chiar meritau sa moara , deoarece de cand era mica a fost supusa la chinuri groaznice . Nu a invatat ce e afectiunea , a suferit enorm in copilarie . Defapt ... cred ca nici nu stia ce e aia copilarie , din pacate , la modul cum se comportau acei oameni cu ea =[ .Acum cu totii am avea aceeasi parere . Un copil trebuie sa fie copil , sa nu cunoasca ura celor din jur , dezamajirea . Un copil trebuie sa zambeasca mereu , sa fie fericit .Singurul ei prieten inca de cand era mica era Kouta , care a indragit-o asa cum este . Il admir pe baiat , deoarece nu multi ar face ce a facut el . Altora le-ar fi frica de ea . In rest toti ceilalti copii isi bateau joc de ea. E normal sa-si exprime o asemenea ura fata de oameni , o ura ingrozitoare , pot spune .
In fata oamenilor ea era un monstru malefic , care trebuia ucis , dar in fata lui Kouta era o simpla fata . A fost singurul care a trat-o altfel decat ceilalti , nu s-a speriat deloc de ea si in plus s-a indragostit de ea . Lucy a invatat astfel ca mai sunt si oameni care ofera afectiune , si in asa fel a prins drag de Kouta . Cu ajutorul lui a invatat ce e dragostea , incepand sa mai tina si la alte persoane cum ar fi Nana , Yuka si altele =]
Pacat ca au fost doar 13 episoade , deoarece finalul mi-a pus multe intrebari . Chiar vroiam sa mai aflu cate ceva despre Lucy , sa vad cum s-ar fi comportat dupa acea seara .
In fine , imi place mult de Lucy , atat la aspect fizic cat si la cel moral . Este extrem de draguta , imi place mult parul ei roz<33 Si acele cornite <3 So kawaai ^^ . Totusi , as fi dorit sa vad mai multe saruturi cu ea si Kouta >.< Nu doar unul . Unul e putin >.< O admir pentru ce a facut !
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#13
dap,si eu sunt de acord cu Lucy,din cauza oamenilor ea este asa rea si omoara lume..si in legatura cu acest anime..imi place foarte mult l-am vazut de multe ori si nu mi-se pare inspaimantator4..sunt si clipe dramatice si treiste in acest anime deci practic nu este horror..
[Imagine: chocolatepassion-1.jpg]

#14
normal ca e corect ce face Lucy, oamenii aceia o obliga sa stea inchisa, bine le-a facut ca i-a ucis.
pacat ca anime-ul se termina brusc, ar trebui sa faca o continuare.
dar si oameni aceia aveau dreptate, ca apoi sa nu se faca copii cu coarne, ca asa ar disparea toti oamenii, dar trebuiau sa ajunga la o intelegere cu ele, nu sa le sperie si sa le faca sa ucida pe oricine >_>. dar a fost si urat ca Lucy a mai omorat oameni fara motiv, cum ar fi ta
-----------------------------------------------------------------
[Imagine: silviussj5.png]
-----------------------------------------------------------------

#15
Sunt de acord cu comportamentul lui Lucy pentru ca a fost torturata si inchisa de la o varsta frageda . Daca oameni nu s-ar fi purtat atat de urat cu ea si n-ar fi torturat-o , Lucy n-ar fi facut asta . Pana la urma si-a facut prieteni care o intelegeau . Recomand acest anime pentru ca mi-a placut mult .

#16
Eu una sunt de acord cu tot ce face Lucy. A fost tinuta atata timp intr-o cutie de metal, fara a avea dreptul sa faca ceva, a fost torturata de la o varsta atat de frageda, iar acum si-a gasit momentul razbunarii. Ii iubesc caracterul si zic ca face tot ce e mai bine pentru ea. Pentru ea, nu exista decat Kouta si abia urmeaza restul, care si asa, nu ii prea agreeaza, din frica faptului ca numai doreste o alta tradare. Nu suporta sa i se spuna ce are de facut (cum facea Nana) si o ia razna repede (ca mine ). Sunt de acord in tot ce face, doar ca la sfarsit m-a lasat in ceata... Pentru ca murise si devenise fantoma. Si tot la locul ei de suflet s-a intors :].
" Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc, stiu clar de ce... "


Suntem diferiti atunci cand avem pe cineva care ne iubeste pentru ca... acestia ne ofera sute de motive de a trai.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Lucy vs. Nyuu(Elfen Lied) Dark-Anyta 25 20.703 01-02-2014, 02:01 AM
Ultimul răspuns: Romania
  Lucy, Nana & Mariko Naomi-chan 9 7.256 18-04-2013, 09:24 AM
Ultimul răspuns: apple5
  Kouta and Yuka(Elfen Lied) Autumn 8 6.760 16-09-2012, 12:30 AM
Ultimul răspuns: Crazy~Tenshi
  Sfarsitul (Elfen Lied) Sloth 15 10.883 14-09-2012, 11:14 AM
Ultimul răspuns: CyBeR


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)