Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Lucy vs. Nyuu
Lucy
100.00%
4 100.00%
Nyuu
0%
0 0%
Total 4 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Lucy vs. Nyuu(Elfen Lied)

#1
Lucy vs Nyuu ,fata cea rea sua fata cea buna!3
O preferati pe Lucy , ucigasa cu sange rece sua pe Nyuu , fetita inocenta care nu prea stia sa vorbeasca?
Mie imi place de Lucy pentru ca aceasta a suferit mult , a fost rspinsa si privita ca pe o ciudatenie de catre ceilalti oameni! Acestia au incercat sa o ucida , dar nu au reusit! Oamenii i-au omorat toti prieteni ( daca ati vazut in episodul in care ii arata catelusul , sau fetita pe care incerca sa o protejeze si a fost impuscata) !
Nyuu , este o fire mai inocenta si mai prostuta ! Aceasta nu cunoastea iubirea! Acest sentiment la invatat cand la cunoscut pe Kouta!
Preferata mea este Lucy! A voastra?

#2
Teoretic, din ce am vazut.. Nyu e o alta parte a personalitatii lui Lucy.. De fapt aceste personaje formeaza o persoana.. In fiecare din noi se regasesc doua persoane, diferite, insa una e mai pronuntata .. si nu patim ca Nyu.. nu ne transformam in Lucy cand suntem provocati..
Lucy a aparut datorita oamenilor, carora le e frica de ce nu inteleg.. Ei au transformat-o intr-o masina de ucis..
Pe cand Nyu e, cred eu, adevarata ei personalitate.. insa in ce conditii au tinut-o, numai dragut nu te puteai purta..
Am spus pe alt topic ca mai mult imi place Nyu.. insa asta nu e sinonim cu o prefer in cazul meu.. Imi place Nyu pentru ca imi aduce aminte de o prietena [ stia sa vorbeasc >.> ] insa care era draguta cu toti.. Insa si Lucy trebuie admirata.. Dar acum ma contrazic un pic.. am spus ca cele doua formeaza pana la urma o singura persoana ^^ .. si iar ajung la concluzia ca.. le aleg pe amandoua..

#3
Mdeah, si eu tot cu Lucy votez... Si nu pentru ca mi-ar placea in mod expres varsarea de sange sau atitudinea ei. E pacat ca Lucy a fost transformata intr-un monstru datorita unei societati mizerabile, care - precum a spus mai sus Nana - se teme de ceea ce nu intelege.

Iarasi sunt de acord cu Nana, Nyuu este o parte din Lucy... Mai precis acea parte care a fost capabila sa se izoleze de rautatea lumii si a ramas in picioare dupa ce adevarata Lucy a fost distrusa. Chiar daca a fost nevoie sa uite tot, pana la o serie de cuvinte uzuale.

~ Nyuu~san, bring me the water
Water! Water! Water! Water! ~


Acum, revenind la ceea ce am spus mai sus, o votez pe Lucy, pentru ca ma regasesc prea mult in chinurile ei si in ura ei pentru societate si pentru cei care au distrus-o.
[Imagine: autumncopy.png]

"Se spune ca de la viata trebuie mai intai sa iei, apoi sa platesti. Unii au luat fara sa plateasca, in schimb eu am platit fara sa iau nimic."

#4
cu toate ca lucy shi nyu well sunt aceleashi persoane o aleg pe lucy ca shi voi de altfel >.< de ce?pai in primul rand shtie umm cum sa zic..sa supravietuiasca or somth adica pe nyu daca o lashi in strada imediat vine un doctor nebun care ii vede urechile ishi da seama de rasa ei shi o omaoara in schimb lucy ar shtii cum sa se fereasca ce sa faca unde sa mearga shi pe cine sa omoare (chiar daca deobicei ii omoara oe totzi 4)..nu pot sa spun ca e mai dragutza diindca nu sunt foarte diferite doar e unu shi acelashi copr shi sper ca nu va ashteptatzi sa vb de puterea lor 21 pai nyu nici nu shie sa vb dar sa shtie sa ishi foloseasca puterea...well sincer la inceput vroiam sa o aleg pe nyu fiindca lucy e chiar cruda dar apoi am stat shi m-am gandit la cat de torturata a fost ea ce copilarie oribila a avut cunoscand doar o persoana pe care a crezut-o de incredere iar cand a vazut ca aceea persoana (koutha a tradat-o...adica in fine a mintzit-o) whatever iar apoi la maturitate a fost inchisa shi..whatever nu mai conteaza damn dar nyu e atat de dragutza shi de inocenta shi de oo e o scumipca imi amintesc multe faze cu ea (cand ii punea mana lui kouta pe shtitzi voi ce sau cand se chinuia sa faca ceasul sa functzioneze sau 21..oricum sunt multe faze) dar totushi o aleg pe lucy ..
back in black
I'll bite you, so don't bite me.
I am all the little things you hate

[Imagine: zvx369.png]
I was a sinner, a bad girl, Lord pardon me
I was deaf, dumb and blind, but know I can't see



#5
Tot lucy e the best cat despre nyuu seamana mult cu chi @Dark-Anyta vad ca ai la semnatura chobits numai ca ea nu mai invata sa vorbeasca 2
Cat despre macelul de la inceputul anime-ului, ce ati fi facut daca erati goi cu o casca pe cap inconjurati de oameni cu arme si cu niste maini in plus ?

#6
Votez cu Lucy'chan.Imi place personalitatea ei foarte mult,este evil si seman mult ce ea.Este foarte rece si nu lasa nimic sa o intimideze ceea ce imi place mult la o persoana.Imi place cum arata desi este aceeasi persoana cu Nyu'chan nu este atat de sensibila ca ea.Lucy e preferata mea,seman mai mult cu ea la caracter adica asa e felul meu mai rece....
[Imagine: sssfcopy.png]

#7
Imi place foarte mult si de nyu insa o prefer pe lucy
O fi ea rea , e adevarat ca ucide cu sange rece , e adevarat ca nu ii pasa de niemni decat de kouta . Insa a avut motive . DAca de mic , niste oameni te tin inchis , se fac tot felul de experimente pe tine ,experimente foarte sangeroase , fiindca esti diferit , fiidnca ai o anumita putere .
DAr recunosc , in mare parte a fost si vine e . CAnd era mica a ucis o multime de oameni , chiar daca nu i-au facut nimic . De exemplu la aceea sarbatore , sau pe parinti si sora mai mica a lui kouta .
Si in final si-a cerut scuze de la bietul kouta . Iti dai semaa ce a simtit el ...A stat atat cu lucy can era mica , erau prieteni , apoi acum a stat cu nyu cand era mare , vorbea si nyu era foarte cute ,iar apoi s-o vezi pe acea persona omorat oameni numai uitanduse la el .
REcnosc , mi-a placut si nyu . Doua cuvinte le stia si ea sa spuna "nyu" si "kouta" .
[Imagine: Untitled-1-2.gif]

#8
I think lucy is better ,too..M-am saturat de tipele super-cute..Cu ochii cat cepele din anime-uri!
Intradevar Nyu este foarte simpatica si inocenta.... And i'm not a blood fan...Dar pur si simplu mi s-a luat de tipele alea inocente..
Anime-ul a inceput sangeros inca din primele minute .... Ma uitam printre degete,caci sangele ma face sa vars...21 Dar dupa prima parte cand sunt peste tot,capete zburatoare,degete imprastiate peste tot and stuff...apare o perioada mai linistita [cand iese la iveala nyu]...si apoi o ia de la capat..sange...crime..bla bla bla..and again nyu!

#9
My vote goes definetly for Lucy!!!
Mereu prefer personajele puternice, razbunatoare, care stiu ce e suferinta....and yeah i like them because i'm that kind of person too... ce nu-mi convine la nyuu e ca nu stie absolut nimic, si e inocenta si draguta...toti vor s-o protejeze...mie cel putin mi se pare jalnica...ma deranjeaza ca e o doar o alta personalitate a lui lucy...da incerc sa ma obisnuiesc cu gandul...
A fost interesant faptul ca tinea la Kouta...dar mi-a placut partea in care ii omoara familia si il lasa pe el in viata...poate ca suna c-am sadic..dar mie mi se pare o dovada a afectiunii pentru el...
Era genul de persoana pe care o numesti un maniac killer or blood thursted...dar e exact stilul meu....doar ca eu nu ucid...doar torturez...

#10
Eu o aleg tot pe Lucy pentru ca imi place foarte mult de ea *ce explicatie tampita>.<*
Well...Nyuu e destul de enervanta si niciodata nu mi-au placut persoajele enervante >.<
Lucy are o personalitate grozava si a trecut prin multe chestii..imi place povestea ei...asa ca o aleg pe Lucy ^^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Lucy, Nana & Mariko Naomi-chan 9 7.210 18-04-2013, 09:24 AM
Ultimul răspuns: apple5
  Kouta and Yuka(Elfen Lied) Autumn 8 6.723 16-09-2012, 12:30 AM
Ultimul răspuns: Crazy~Tenshi
  Sfarsitul (Elfen Lied) Sloth 15 10.803 14-09-2012, 11:14 AM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Lucy(Elfen Lied) Sloth 15 11.429 03-07-2011, 01:10 PM
Ultimul răspuns: `Shadow.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)