Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Love is for everyone [yaoi]

#31
super fain si capitolu asta.:chuu:ma bucur ca scri asa repede si nu ne lasi mult sa asteptam.directorul ala e cam afurisit :??sper sa nui treaca prin cap sa zica ceva de biletel.astept cu nerabdare continuarea.sa o pui cat mai repede:pls: .bafta la scris:bye:

#32
Cap 14

Vineri,ultima zi inaintea weekendului



Mama lui Sen iesi dupa ce isi lua la revedere de la director si-i mai multimi inca o data blondului pentru ajutorul acordat,invitandu-l sa ia cina impreuna cu ea si cu colegul sau. Ryu accepta politicos,asteptand in liniste momentul propice de a se adresa directorului. Imediat ce ramasera doar ei 3 in incapere,blondul incepu discutia in forta:

R:- Cum am promis domnule director...l-am adus pe Sentaro. Acum insa va trebui si dumneavoastra sa va tineti de cuvant.
Directorul il masura cu indifereta ,scrasnind printre dinti:
D:- Desigur,domnule Sakano,nu e nici o problema in legatura cu asta. Nu se va afla nimic dar acum mergeti la ore ca sa nu intarziati. Cei doi iesira pe usa fara alte cuvinte. Incepura sa coboare scarile in graba pana ce ajunsera in fata clasei. Ora deja incepuse,fiind o liniste totala in afara de vocea subtire a unei femei ce rasuna in linistea clasei.

- Ce ora avem??,intreba Ryuku, ascultand in continuare.
- Franceza cred,zise colegul lui trecandu-si mana prin par. Blondul il privi icu coada ochiului pe Sen,indepartandu-se:
R: - Fi atent,eu intru primul iar tu mai astepti 10 minute si te duci la locul tau din fata fara sa privesti in urmai. Iar in timpul orei incearca sa te concentrezi asupra exercitiilor pe care le dicteaza profa'..in pauze te duci cu prietenii tai la un meci de fotbal sau de ceva iar eu raman in banca. Poate ii facem sa uite mai repede incidentul. Cu aceste cuvinte,blondul isi lasa colegul afara,trantind cu putere usa in urma sa:
- Ma scuzati ca am intarziat..ehh..traficul stiti si dumneavoastra a fost foarte aglomerat. Pot lua loc?. Profesoara,o femeie cu parul carunt ce tocmai scria la tabla ii zambi apoi se intoarse la exercitiu. Ryu lua loc in liniste si incepu sa caute un caiet. Il deschise pe banca si incepu sa noteze cuvintele de pe tabla. Uneori auzea in spatele lui,soapte ale colegilor care se intrebau ce s-o intamplat cu iubitul sau. Ryu ii ignora ,incercand sa se concentreze. In acel moment,Sen intra gafaind si isi ceru scuze ca intarziase. Fu primit cu aceasi ospitalitate ca si iubitul sau. Multumi in timp ce se aseza in prima banca si isi lasa ghiozdanul pe scaunul liber de langa el,incepand cu vehementa sa scrie. Colegii se uitau nauciti cand la Ryu cand la Sen care nici macar nu se intoarsera. Curand insa renuntara sa se mai gandeasca la incidentul petrecut cu ceva timp in urma. Sen primi un bilet pe banca care crezu ca e de la iubitul sau. Dar nu era asa. In bilet era scris o intrebare cu litere de tipar:
DUPA ORA VI SA TE JOCI BASKET CU NOI?. Recunoscu imediat scriul:era de la cel mai bun prieten al sau din copilarie,Yuji. Brunetul accepta,aruncandu-i biletul. Sunetul clopotelului anunta terminarea primei ore. Sen iesi urmat de o ceata de baieti vioi . Yuji veni langa el,batandu-l usor pe umar:
- Ei,de cand nu ne-am mai jucat basket impreuna,draga prietene,zambi roscatul.
Sen ii arunca o privire plictisita,raspunzandu-i calm:
-Nu stau foarte mult....nu ma atrage sportul acesta. In realitatea brunetul adora meciurile de basket dar acum ca nu mai era Ryu langa el se simtea singur ,neavand chef sa faca nimic. Acum descoperi cat de mult putuse sa-l schimbe,baiatul blond ce privea pe fereastra deschisa,zambindu-i .
- Pase! zise Sen,incercand sa se incadreze in peisaj. Isi muta privirea in cautarea ochilor blanzi ai iubitului sau dar fusese fara spernata. Ryu disparuse linistit in banca. Mingea lovi capul lui Sen care cazu pe asfaltul tare. Yuji ii veni in ajutor,zambinnd prosteste:
-Se vede ca ai uitat sa joci...te framanta ceva?
Brunetul se ridica rezemandu-se de-o bara:
-N-am nimic..poate ca sunt putin obosit..ar fi mai bine sa ma duc in clasa,incepe ora de mate si nu as vrea sa intarzi. Sen isi mari pasii intrand in liceu posomorat. Prieteni mai mari il salutau in timp ce treceau pe langa el. Acesta incerca sa inchege un zambet dar nu reusi. Ajunse in clasa si se aseza in banca scotandu-si instrumentele de geometrie. Profesorul intra aruncandu-si privirea asupra elevilor care intrau grabiti in clasa,cerandu-si scuze. Se aseza zambind pe catreda dupa ce nota data pe tabla. Zambetul ii disparu cand il zari pe Sen in prima banca,uitandu-se trist la el:
-Sentaro..de ce nu stai in banca cu colegul cel nou..parca asa v-am asezat? Brunetul tresari frecandu-se la ochi :
- Pai daca ne-a mutat idio....domnul profesor de istorie..ce sa fac?
- Pana una alta asta e ora mea asa ca stati impreuna..nu-mi pasa ce v-a zis domnul de istorie..daca nu vrea sa stati impreuna la ora lui asta e dar nu va poate coduce. Eu sunt dirigintele vostru,dupa ore va astept langa cancelarie ca sa discutam cu el. Cei doi baieti se alira la fata,incepand sa se gandeasca la reactia profesorului de matematica cand va afla motivul pentru care stateau separati. Sen isi lua ghiozdanul,asezandu-se langa colegul sau care nu avu curajul sa intoarca capul. Se dadu cu scaunul la margina,pastrand o distanta considerabila intre el si iubitul sau.Dirigintele ii privi,ofatand dupa care isi incepu lectia.

#33
Cap 15



O zi lunga

Ora de matematica se sfarsise cu bine,fara alte peripetii. Elevii iesira zgomotosi din clasa si s imprastiara prin scoala,plictisiti. Cei 2 baieti mersera si ei la aer,numai ca nu statura impreuna. Ochii iscoditori ai colegilor ramasi ii desparti: Sen incepu sa mearga pe coridorul ingust pana ce iesi pe teren. Se aseza dedesubtul cosului de basket si incepu sa priveasca jocul,colegul sau ramase sprijinit de perete gandindu-se la discutia ce va avea loc peste cateva ore intre cei 2 profesori. Curand insa trebui sa iasa si el in curte deoarece avea ora de sport. Profesorul sosi tinand in mana cateva mingi pe care le inparti elevilor sai. Ryu mese sa joace basket,chiar daca nu se prea pricepea. Acesta facea tot posibilul sa stea alaturi de iubitul sau. Se strecura printre colegi si incepu sa bata mingea. Jocul fu oprit insa de Yuji care se adresa cu glasul obosit catre Sen:
- Treci in locul meu,nu mai pot. Brunetul ii lua mingea din mana,zambindu-i scurt dupa care i-o pasa lui Ryu care dadu la cos. Meciul era amical,lipsit de dispute,cei doi stand unul langa celalat chiar daca faceau parte din echipe diferite. Profesorul urmarea cu jind fiecare lovitura,incurajandu-si elevii. Dupa mai multe aruncari,blondul parasi jocul pentru a nu creea suspiciuni si alerga spre clasa. Sen ramase totusi fara voia lui,rugat de profesor sa adune mingiile si sa i le aduca in cabinetul de sport. Dupa ce scapa de ele,se intoarse in clasa,asezandu-se incet pe scaun. Scoase o foaie de hatie,rupand o bucatica din ea si incepu sa scrie:
''-Jur ca nu mai pot...vreau sa te strang in brate,Ryu. Mai avem 2 ore si eu deja nu mai suport''. Ii strecura incet fituica i mana dupa care isi muta privirea pe fereastra. Ryu citi mesajul si-i raspunse cand nu se uita nimeni:
- Te cred....si eu ma simt ciudat. Sper ca mai rezistam 2 ore,Sen.
Brunetul il apuca de mana,privind tristetea din ochii lui:
- Las' ca se termia si scoala,maine e weekend si putem sa facem ce vrem. Ryu incerca sa-si desfaca mana dar simti cum degetele iubitului sau incep sa i le stranga:
- Nu-mi da drumul..macar cateva secunde lasa-ma sa ma bucur de atingerea ta,zise Sen cu vocea tremuranda. Lacrimi incepura sa se rostogoleasca pe obrajii blondului care isi ascuse fata,lasandu-se cu capul pe banca. Incerca sa se linisteasca ,ducandu-se la baie. Se opri in fata oglinzi,privindu-si chipul brazdat de lacrimi. In clipa urmatoare,Sentaro era langa el,stangandu-l cu putere in brate. Blondul suspina adanc,intorcandu-se catre iubitul sau care-l privea cu lacriimi in ochi:

-Ryu..nu plange,trecem si peste asta,zise brunetul dand drumul la robinet. Isi trecu mainile umede peste obrajii incinsi ai colegului sau,sarutandu-i buzele. Ryu i schita un zambet chinuit dupa care iesira amandoi din baie,intrand pe nesimtite in clasa. Ora de desen era o joaca pentru ei ,mereu distrandu-se:

-Si la vechea scoala adoram ora de arte,zise blondul scotand din ghizdan un pahar doua pensula,acoarele si desiur un bloc mic de desen. Sen il privea uimit in timp ce lua una dintre pensule:

-Cand ai avut timp sa mai iei si astea..am plecat intr-o graba...
Ryuku ii zambi,turnand niste apa in pahar apoi incepand sa picteze. Profesoara desena un model abstract e tabla si le dadu elevilor sarcina de a-l copia. Era infatisat un fluture,cu aripile construite din linii si curbe,fondul alb spre gri iar trupu fluturelui in alb si negru. Brunetului i se paru minunat si incepu sa-l copieze. Trasa mai intai conturul cu creionul dupa care incepu sa adauge culorile. Cu fiecare miscare,desenu devenea mai complex:
- Ar trebui sa te faci pictor,il incuraja blondul care privea spre lucrarea lui. Toata vopseaua incepuse sa i se scurga de pe plansa,ajungand pe pupitru. Sen scoase repede un servetel si sterse dara de culoare. Apoi ii lua mana lui Ryu si-l ajuta sa faca forma aripilor,a trupul cu miscari delicate. Dupa o munca grea,lucrarile le erau gata. Blondul ii multumi iubitului sau pentru ajutor si duse plansele pe pervaz sa se usuce. Profesoara arunca intersata o privire asura colilor de hartie lasate in bataia usoara a vantului si zise cu glas domol:

-Ale cui sunt aceste lucrari?. Baietii se ridicara in picoare si fura felicitati dupa ce e fu trecut cate un zece de fiecare in catalog. Ora se termina mai repede decat ar fi sperat cei doi.
In pauza ramasera amandoi in banca incercand pe cat posibilu se se ignore. Cateodata nelinistea ii cuprindea,facandu-i sa scape cateva vorbe:
R: - Mai avem decat o ora...aia de chimie.
S:- Nu prea sunt eu prieten cu chima..dar asta e.
R:- Te ajut eu s-o intelegi,zise blondul privindu-si iubitul pe furis. Se scursesera 15 minte din ora iar profesorul inca nu aparuse, cand se auzi un zgomot in usa. In clasa intra un barbat intre 2 varste,necunoscut lui Sen. Acesta se prezenta politicos luand loc pe scaun:
Buna ziua copii,sunt noul vostru prof' de chimie, Atsushi Mitsuo Elevii salura fara pic de entuziasm in voce,privind plicitisiti spre profesorul care zise cu vocea vioaie:
Deci am auzit ca avem si un nou elev..elev nou profesor nou,glumi barbatu. Asa unde este?
Blondul ridica cu sfiala mana dupa care isi rosti numele:
- Ryuku Sakano,ma bucur sa va cunosc. Profesorul il saluta cu mana dupa care isi incepu lectia. In afara de cateva formule pe care deja le stiau cei 2 baieti ascultasera fascinati povestioarele despre elementele de chimie pe care le spunea profesorul. Curand,clopotelul suna anuntand terminarea orelor. Ryu si Sen mersera cu sila spre cancelarie unde ii astepta dirigintele lor cu zambetul pe buze impreuna cu profesorul de istorie careii privea razbunator.

#34
:...: cate capitole am pierdut... :(( ....I'm so sad :cry:
Saracii baieti...cred ca le e foarte greu sa se ignore...si totul e din cauza profului de istorie si al colegilor ~X(
Sper ca toata lumea o sa le accepte relatia[inclusiv parintii, colegii si profesorii].
Astept continuarea :*
Gambate :bye:

#35
Cap 16




Disputa...oare ce se va intampla?

- Hai baieti sa mergem la bufet unde putem vorbi in liniste,zise profesorul de matematica scrutandu-si pentru o clipa elevii cu vederea. Acestia le-o luara inainte,pastrand o anumita distanta intre ei. Din spate,domnul de istorie incepu sa faca comentarii pe seama lor incercand sa-i faca sa decada in ochii dirigintelui,care nici macar nu-l asculta. Coborara toti patru fara graba scarile,alegand o masa la intamplare:

- Mergeti sa va luati ceva de baut,veti avea de explicat multe,ranji cel ce preda istoria. Baietii facura exact cum li se spusese. Ryu se uita in vitrina aproape goala dupa care alese 2 sticle cu apa plata. Se intoarse si-i inmana colegului sau sticla,asezandu-se nervos pe scaun. Dirigintele isi drese glasul dupa care intreba,curios:

-Ei,draga colega ce au facut elevii mei atat de grav de i-ai mutat din banca,raspunde-mi si mie te rog.

- In ora mea isi trimiteau mesaje de amor unl altuia ,aia faceau,zise profesorul,trantind cu pumnul in masa,dupa care au avut tupeul de a-mi raspunde facandu-ma " zapacit fara creier " sau cam asa ceva.
- Era "smintit fara creier" se amesteca blondul in conversatie. Isca totusi sa-si primeasca niste priviri de gheata pe care le trecu cu vederea.
P.I - Nu asta conteaza ci tupeul pe care l-a avut de a aduce injurii la persoana mea.
DIRIGU- Trbuie sa fi facut si tu ceva,un om nu te injura fara un motiv,mai ales un copil de clasa a 9 -a .
P.I- Ei uite ca , domnul Sakano a indraznit si fara un motiv.
R- Vai da repede uitati..cum fara nici un motiv...mi-ati citit biletul pe care i l-am trimis lui Sen de fata cu toata clasa...ca sa se amuze si colegii pe seama noastra.
DIRIGU- Si cam ce era scris in bilet?
P.I- Era scris exact asa ca sa-ti demonstrez,Ryuku ca n-am uitat:
"incearca sa scri ce-ti amintesti....chiar daca ne-au mutat nu uita ca te iubesc"...chestii d-astea,apoi mai scria" dupa 10 minute da lucrarea si iesi din clasa ca te urmez si eu,apoi mergem acasa"
Dirigintele ramase uimit in timp ce privea spre cei doi iubiti care se albisera la fata:

- Baieti,asa e? intreba acesta impreunandu-si mainile. Cei doi dadura pozitiv din cap,asteptand argumentul profesorului de matematica care nu mai zicea nimic. Doar ii privea. Sen isi lasa mainile pe pantaloni,oftand lung.

-Atunci nu mai putem face nimic...daca l-ati injurat nu pot decat sa cer scaderea notei la purtare. Pe de alta parte daca va iubiti nu am ce sa va fac,spuse dirigintele cu voce scazuta. Profesorul de istorie isi continua povestirea,neuitand sa adauge cateva argumente de la sine:

- Plus ca dupa ce au plecat,domnul director i-a urmarit deoarece auzise intrega discutie iar ei au fugit,ascunzandu-se in biblioteca. Cate ore nu i-am cautat istoviti iar cand i-am gasit ne-au scapat din nou...dar nu i-am mai gasit. Probabil plecasera acasa.
- Poate ca esti tu chior...normal ca nu ne-ai gasit ,daca nu ai pic de creieri,zbiera Ryu ridicandu-se de pe scaun. Sen il prinse de mana indemnandu-l sa stea jos dar acesta se zmuci salbatic continuand cu acelas timbru vocal protestul:

- Ce te doare pe tine daca sunt indragostit de el?? Spune-mi si mie ce dracu'. Si pe idiotii aia care mi-i dai drept colegi de clasa, ce-i intereseaza?
Profesorul de istorie ii dadu o palma,lovitura rasunand in intreaga incapere. Blondul isi lasa capul pe umarul lui Sen care incepuse sa-si treca degetel prin parul sau,privind cu dezgust spre cel care-l lovise.

-Ajunge cu tot circul asta! mergeti acasa si vorbim luni cand se mai calmeaza apele,zise dirigintelel celor 2 ridicandu-se de la masa. Baietii se plecara si ei,lasandu-l pe profesrul de istorie meditand in liniste. Iesira pe poarta liceului,luand loc pe o banca dupa care incepura sa vorbeasca:

R: Ce idiot...nu mai pot,simt ca o sa o iau razna cu toti nebunii astia.
S: Ai dreptate dar eu consider ca e suparat datorita modului in care ne-am purtat cu el .
R: - Nu ma intereseaza de ce e suparat...n-are decat. Ei bine ,eu ma duc acasa....te sfatuiesc sa faci acelasi lucru. Iar in legatura cu cina,multumeste-i mamei tale,dar nu pot veni Prefer sa fiu singur in seara asta. Blondul se ridica brusc indreptandu-si pasii spre casa. Sen il prinse de umar,facandu-l sa se opreasca:

-Cum adica nu mai vi? dar....pentru mine! te rog Ryu.
- Nu am chef de nimic in momentul asta asa ca dute acasa! raspunse blondul intorcandu-se cu spatele la colegul sau. Acesta se duse in fata lui ,apucandu-l usor de batbie pentru ai descoperi privirea:
- Nu plec nicaieri,daca e te urmez pana la capatul pamantului,zise Sen sarutandu-l apasat. Limba incepu sa i se plimbe prin gura colegului sau,care-l impinse rupand sarutul. Acesta disparu lasandu-si iubitul prins in mrejele tristetii. Brunetul isi lua ghiozdanul ce statea sprijinit de picorul sau si merse spre casa. Din urma il prinse Yuji care locuia in acelasi bloc cu e:
Ai patit ceva? intreba acesta privind spre Sen caruia ii curgeau lacrimi din ochi.
S: - Tu ce crezi..aceasi poveste dar nu mai are rost deja o stii.
Y: - Asa e o stiu dar asta nu ma opreste sa-mi fac griji pentru tine. S-ar putea ca baiatu acela sa glumeasca pe seama ta..poate ca se preface ca te iubeste. Brunetul incepu sa planga injurand in gand situatia in care se aflau el si iubitul lui. Tot drumul ,lacrimi de suferinta cazura neincetat pe asfaltul acopeit pe alocuri cu frunze vestede ce trosneau sub greutatea pasilor celor 2:

- Sentaro! am ajuns,zise roscatul ,tragand de ghiozdanul prietenului sau. Intara in lift ,apoi Yuji apasa la etajul la care locuia. Usa liftului se deschise,acesta iesind obosit. Sen cauta cu privirea numarul 6 dupa care apasa pe el. Dupa cateva secunde iesi,trantind furios usa. Isi scoase adidasii luandu-i in mana si intra in casa. Mama lui ii pregatea pranzul cand Sen se aseza obosit pe un scaun:

- Ai venit devreme. Ce-ti face colegul?zise femeia privindu-si copilul suspicioasa.
-Nu vine....e obosit.
M : Atunci esti dragut sa-i duci tu ceva in semn de multumire?
S:- Nu vrea sa fie deranjat...lasa-ma si tu in pace. Brunetul parasi bucataria, ducandu-se in camera lui: o incapere vopsita toata in albastru , in centru aflandu-se in pat,langa el un dulap cu carti, biroul cu cele necesare,calculatorul , sifonierul de haine si desigur un televizor cu plasma unde obisnuia Sen sa sa-si piarda vremea.
Incepu sa-si arunce privirea pe peretii goi,gandindu-se la colegul sau. Isi afunda capul intr-o perna dupa care il navalira lacrimile. Suspina adanc,continuand sa planga. Curand insa adormi cu gandul la iubitul sau. Isi dorea sa-l stranga-n brate.

#36
Wow......nu am vazut un profesor de istorie mai exagerat ca acesta....te calca pe nervi ~X(
Foarte urat din partea lui Ryuku ca nu a venit la cina....saracu' Sen, era asa de suparat :((
Ce diriginte de gasca au baietii :bv:
Astept continuarea......bafta in continuare :bye:

#37
Cap 17


Excursia la munte



Ryu privea melancolic pe fereastra deschisa,dansul frunzelor ce se lasasasera maturate de puterea vantului. Asfintitul se intrezarea in departare,iar urme ale norilor picurau pe cer ca dintr-o paleta de culori rositice. Copacii isi plecau crengile,creand pe pamant umbre miscatoare. Blondul isi duse brusc mainile la ochi si incepu sa-si stearga lacrimile ce-i picurau pe obraji.Incepu sa-si aminteasca de clipele petrecute alaturi de iubitul sau,de fericirea ce le fusese spulberata in asa putin timp. In camera lui Sen,se simea aceasi atmosfera apasatoare. Baiatul renuntase de mult sa se mai gandeasca la colegul lui,pierzand vremea in fata calculatorului , in speranta ca va uita. Totusi weekendul era destul de lung iar baiatului ii era greu sa stea fara sa-si vada iubitul sau. Incepu sa-si faca planuri pentru a doua zi, gandindu-se sa iasa cu Ryu in oras, sa inspire aerul libertatii. Vroia sa scape de prejudecati. Blondul i-o luase inainte. Insfaca grabit telefonul si forma numarul lui Sen. Apoi astepta. O voce chinuita ii raspunse:

Sen: < - Da...cine e?
Ryu: - Iubitul tau,sau nu-mi mai renunosti numarul?. Brunetul zambi dupa care continua sa vorbeasca:
Sen: < - Ryu...nu..nu m-am uitat la numar ..ma bucur ca te aud>
Ryu: - Cred ca te-ai bucura si mai mult daca m-ai vedea..daca m-ai strange in brate...dar hai sa nu mai lungim vorba,maine esti liber?
Sen: < - Da,nu am planuri...la ce te-ai gandit?>
Ryu: - Ce ai zice de un weekend la munte. Stiu ca mama ta nu te-ar lasa dar spunei ca mergi cu trupa de teatru a liceului .
Sen: - Dragut plan...cine mai vine cu noi..imi dau seama ca nu putem merge doar noi 2.
Ryu: Si de ce crezi asta....mergem singuri vreau sa recuperez toate lucrurile pe care nu le-am facut..pe care nu ti le-am facut mai bine zis. Sen se imbujora la fata asteptand sa vada ce mai are de zis iubitul sau:
Ryu: Ce,ai ramas fara grai? Vrei sa mergem sau nu?
Sen:<- Cum sa nu vreau? Abea astept.
Ryu: - Bine doar de atat am nevoie sa stiu de restul ma ocup eu. Tu vorbeste cu mama ta . Pa!
Brunetul zambi in sinea sa dupa care o porni spre bucatarie. Avea planul deja facut si stia destule metode de a-si convinge maam sa-l lase sa plece:

- Mama...vreau sa te rog ceva,zise baiatul trecandu-si mana prin parul ciufulit.
- Orice puisor,ii raspunse aceasta.
S: Tocmai am aflat se organizeaza o excurise la munte in weekendul asta...cu trupa de teatru a liceului . Ma lasi??
M:- Ai intrat in trupa de teatru?
S: Nu eu ci colegul meu,Ryu. M-a ivitat sa merg cu el deoarece mai e un loc liber.
M: Atunci esti liber sa mergi,baiatul ala e foarte de treaba daca s-a gandit si la tine. Mergi sa-ti faci bagajele si vorbim dupa aceea.
Brunetul multimi si o tuli grabit in camera lui. Isi insira mai multe haine pe pat si incepu sa le sorteze. Curand bagajul era gata. Maii adauga cateva lucruri esentiale ca si periuta de dinti,pijamaua si mp3-ul de care uitase cu desavarsire in zilele petrecute cu iubitul sau. Dupa ce mai verifica inca o data ca nu-i lipeste nimic,baiatul forma numarul de telefon al colegului sau. Acesta raspunse cu vocea vioaie:

- Am rezolvat totul...in trecut am ajutat un prietn sa scape dintr-o belea legata de scoala....ei bine prietenul asta al meu are o cabana la munte si a acceptat sa ne primeasca pe amandoi in weekenul asta la el. Maine ne vedem in fata scolii la 7 jumate si mergem la gara unde il vom intalni.


-Ryu....,murmura brunetul.
R: - Si eu te iubesc ,Sen. Ryuku inchise telefonul dupa care merse sa faca un dus. Intra si lasa ca apa calda sa-i dezmierde trupul. Curand isi aminti de intmplarea ce se petrecuse cu cvea zile in urma . Imaginea lui Sen i se infatisa in minte iar un zambet prostesc ii juca in coltul gurii. Dupa cateva minute,iesi stergandu-se linistit cu prosopul apoi isi lua pantolonii pe el si se intoarse fericit in camera,incepand sa-si faca bagajele.

#38
hmmm...ma dezamagesti...atat de plangaciosi sunt baietii astia :(...fa-i si tu mai duri doar sunt baieti...
Ai o gramada de dialog mai impletestel cu niste descriere pe acolo ...e prea sec :(
Nu te grabi,fa-l incet dar bun...
Ja` te astept cu urmatorul cap

#39
Cum spunea si Ony-chy....sunt cam plangaciosi baietii. Ar trebui sa fie putin mai puternici....ca deeh pana la urma sunt tot baieti.
Vreau si eu mai multa descriere....avand in vedere ca merg la munte sa pui pls o descriere mai detaliata a locului....btw I love the mountain :love: so sa pui repede urmatorul capitol :pls:
See ya :* :-h

#40
Cap 18


Muntele Fuji,o zi e vis


Globul de foc al soarelui incepu sa se contureze pe astrul ceresc ,imprastiind lumini plapande asupra cartierului adormit. Ryu se sculase de mult pregatindu-se in liniste de marea plecare. Arunca o privire asupra norilor grei si negri ce incepusera sa capete o nuanta de albastru inchis. Pe aleea din fata blocului se formase un covor de frunze moarte. Baiatul privi spre copacii dezgoliti oftand prelung. Stoluri de pasari ii treceau prin fata ochilor facandu-l sa tresara. Le urmarea curios zborul pana ce dispareau in departari nemaiputand sa le zareasca. Acelasi lucru il facea si Sen care se uita din cand in cand la ceasul de la mobil. Pierduse cam o ora si jumatate in fata ferestrei,urmarind cu jind miscarea frunzelor chinuite de vantul puternic ce incapuse sa bata. O frunza se izbi de geam dupa care disparu . Brunetul isi lipi mana de sticla rece,lasand urma degetelor sale . Considerea ca timpul se scurgea mult prea incet in acea dimineata. Mai privi odata cu coada ochiului pe geam dupa care se duse fara pic de graba in bucatarie unde mama lui il astepta cu micul dejun prgatit:

- Ce avem azi? ,intreba baiatul cascand.
- Cereale,preferatele tale si desigur omleta,nu prea prajita asa cum iti place,raspunse femeia zambindu-i.
Sen se aseza pe scaun tragandu-si bolul de cereale langa el. Incepu sa manace,uneori uitandu-se la mama lui care trebaluia de zor. Pasarile ramase in pe crengile copacilor incepura sa cante,aducandu-i un suras de fericire baiatului inca adormit. Adora sa le asculte cantul,acesta remontandu-l intotdeauna.
Dupa ce termina de mancat merse sa-si spele farfuria. Linistea ce invaluia incaperea i se paru prea monotona asa ca dadu drumu la mp3. Schimba de mai multe ori melodia pana ce gasi una care-i placea mai mult si incepu sa fredoneze in timp ce arunca o ultima privire la bagajul ce-l astepta pe hol:
- Ei bine ,eu plec,zise baiatul sarutandu-si mama pe frunte. Aceasta incuviinta strangandu-l in brate,urandu-i drum bun dupa care zicandu-i alte cateva cuvinte:
- Sa te distrezi Sen! ne vedem peste 2 zile.
Sentaro tranti usa in urma lui,indreptandu-se spre lift. Apasa butonul dupa care astepta. Usa i se deshise larg,intrand grabit in ascensor.
Ajuns la parter iesi grabit din bloc,oprindu-se pentru un moment pentru a privi peisajul din jurul sau. Totul era acoperit cu frunze vestede ce-i trosneau sub adidasi. Hotara sa-si ia haina pe el dupa care porni agale spre scoala,fredonand aceasi melodie cel bine dispunea. Drumul spre scoala era scurt deci renunta la ideea sa mai piarda vremea asteptand masina lunad-o cu pasi repezi pe drumul pietruit. In timp ce mergea,privea zambind spre cer,zarind urmele negre ce se indepartau. Cativa baieti mai mici decat el ,il depasira,continuandu-si jocul. Curand ajuns in fata scolii une il astepta colegul lui,purtand un ghiozdan mare in spate iar in mana tinad un geamantan mai mic. Se apropie voios de el,prinzandu-l usor de mana libera:

- E 7:30 fix,zise blondul uitandu-se la ceas.
- Ce sa-i faci imi place sa fiu punctual,raspunse Sen zambindu-i. Se luara de maini si pornira spre gara. In statia de masina mereu aglomeratanu era tipenie de om. Vantul incepu sa sufle cu putere. Un fior il trecu pe sira spinarii pe brunet,facandu-l sa tremure pentru o secunda. Se ghemui in bratele iubitului sau care-l saruta apasat de frunte strandu-l cu putere la piept. Asa ramasera pana ce zarira autobuzul care venea in viteza. Se despartira in graba ,cautand un loc cu privrea,insa nu gasira nici unul. Masina era plina pana la refuz cu calatori nelinistiti. Se prinsera in graba de-o bara exact cand soferul pusese o frana brusca. Sen se impiedica lovindu-se usor la cap de compostorul de bilete

-Esti bine? intreba Ryu,privindu-si colegul caruia ii scapa o injuratura.
- Nu am nimic,nu ma mai seca si tu la cap,zise brunteul frecandu-si locul unde se lovise. Isi muta nervos privirea pe geam,uitandu-se a automobilele pe care le depasea autobuzul. Blondul il apuca de umar,tragandu-l afara din masina care stationase:

- Haide..ca nu mai ajungem,zise acesta impingandu-si iubitul. Alergara grabiti inauntrul garii cautand cu privirea linia 3. Un baiat cu parul saten,ochii mari,caprui inchis inpre rosu,imbracat in niste blugi de albastru inchis cu o bluza neagra si un hanorac mov pe deasupra,incepu sa le faca cu mana,privind cu o oarecare doza de raceala spre Sen, . Ryu il recunoscu ,strigandu-i bucuros numele:

- Tadashi,urla marindu-si pasii,lasandu-si colegul in urma. Curand insa il ajunse,gafaind in timp ce privea spre baiatul de langa iubitul sau:

- Uite prietene,el e Sen,colegul meu. Te-am rugat sa ne lasi weekendul acesta sa stam la cabana deoarece avemm de facut un proiect la geografie.
Prietenul blondului incepu sa-l masoare pe Sen si zise printre dinti cu un aer de superioritate:

- Daca e pe-asa,bine. Eu sunt Tadashi Yuudai.
- Ma bucur sa te cunosc,zise Sen strangandu-o mana.

*< Trenul spre muntele Fuji va pleca in 5 minute *>
- Aoleu asta e trenul nostru,zise Ryu incepand sa alege, apucandu-si iubitul de mana.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Hunt for Love [~YAOI~] hiimera 14 9.924 07-09-2011, 11:23 AM
Ultimul răspuns: Denny
  Fatal.Love II [YAOI] hiimera 6 3.909 07-09-2011, 11:22 AM
Ultimul răspuns: Denny
  Learning how to love (yaoi + 18 by Kayla. & Bl forever) Kayla. 22 10.994 07-08-2011, 07:39 PM
Ultimul răspuns: HanniGram
  Brother Love (+18 incest yaoi) ^.^Vampix^.^ 68 36.076 19-07-2011, 01:48 PM
Ultimul răspuns: LoLix
  Love Story SHINee [yaoi] Aerith 8 7.757 02-06-2011, 12:44 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Fatal.Love [Romance,Yaoi,+18] hiimera 28 22.172 28-03-2011, 05:49 PM
Ultimul răspuns: angel cat
  Orange Yaoi Love Luzer 3 2.836 12-03-2011, 11:07 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Secret Love! [yaoi 16+ (romance)] Aliss_anime 3 3.471 29-11-2010, 07:39 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Key to love [by Teh & Mitsu] - Yaoi Mitsukai Yoru 36 21.194 10-11-2010, 11:28 AM
Ultimul răspuns: Beatrix LaVey
  SHINee Love Story [Yaoi] Aerith 2 2.646 10-09-2010, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Aerith


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)