Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hunt for Love [~YAOI~]

#1
Revin cu forte multe si mari.. :))
In sfarsit pot sa redeschid un nou thread.
Ficul, iar ideea se bazeaza pe vampiri, multa actiune, dar si romance, cat si YAOI.
Este si primul meu fic cu vampiri pe acest site, dar si din viata. Chiar imi doresc critici, nu conteaza daca sunt dure, cu adevarat doresc.. vreu sa ma imbunatatesc. :-)

Va anunt de acumc a primul capitol nu este foarte stralucit, ca intotdeauna.. :))
Insa urmatoarele au sa fie pline de actiune.. chiar si de yaoi, dar umpic mai intrerupt, cred ca stiti la ce ma refer cu "yaoi intrerupt".. ;;)

Sper sa va placa, nu sunt foarte multe detalii, in al doilea aveti sa va dati seama de mai multe. ;)
Pozele au sa vina in urmatorul capitol. Si chiar ma bucur ca am gasit poze cu personajele, adica sa se potriveasca cu personajele. ;;)



Capitolul I



“Te-ai gandit vreodata cat de plictisitoare poate sa fie viata ? Chiar daca ai tot ceea ce iti doresti: prieteni, o familie ce aduce venituri marii, o avere stabile si frumoasa si multe altele, ce ar putea sa-ti delecteze inima.
Niciodata nu ti-a trecut prin cap ca s-ar putea sa-ti pierzi tineretea si apoi sa constati ca de fapt; nimic deosebit, straniu sau minunat, nu ti s-a intamplat in viata ? Deoarece totul a trecut, iar acum nu mai ai posibilitatea de a readuce vremea de demult pentru a incerca sa schimbi sirul vietii. Incercand sa o creezi dupa bunul tau plac, ca totul sa iasa asa cum ti-ai doriti.”


Insa eu unul chiar ma gandesc la toate acesta.
Inca sunt tanar, nu pot spune ca sunt trecut in intregime prin viata.
Cu adevarat, mi se ofera in fiecare zi tot ceea ce-mi doresc, din faptul ca tata este un mare om de afaceri aici, in New York. De cand ne-am mutat in aceasta ţara, in acest oras, lasand deoparte pamantul natala, in care eu m-am nascut, ai mei s-au nascut, totul a luat o alta intorsatura. Acum tata, la fel si mama au un success imens aici, in America.
De mine nu s-au prea ingrijit, fiindca mai mereu aveam o bona, sau la inceput am studiat acasa, deoarece acestia au considerat ca este mai bine sa ma tina umpic mai departe de lumea exterioara, pana in ziua in care avem sa ne mutam.
Nu mai sunt un mucos si ei stiu foarte bine acest lucru, mai mereu ma lauda ca sunt matur si cu capul pe pamant. Adevarat; intotdeauna am avut note buna, se mai intampla sa iau cateva note mici, dar nimeni nu s-a ambalat pe acest context. Toti ramanand pe pozitiile lor, facandu-si fiecare treaba.
Eram in drum cu colegii, amicii mei, spre un club, caci in seara aceasta aveam sa petrecem pana inebuneaum.
Orele se terminasera acum zece minute, noi toti hoinaream strazile New York-ului in cautarea unui loc incitant si distractive.
Desigur ca eu plateam, doar eram fiu de bogatasi, nu era necesar sa las pe alti sa-mi plateasca cheltuielile. Pe langa toate acestea nu doream ca ceilalti sa isi consume banii, pe care ii luau de la parinti, sau din alocatii. Nu suportam, daca tot aveam mai multi bani, de ce nu sa fiu eu cel ce face cinste ? Atata timp cat toti ne simteam bine, totul era perfect.

Soarele se lasa incet, incet, coborand jos de tot, ascunzadu-se dupa negura ce urma sa acopere cerul sangeriu.
Ador apusul de soare, mi se pare romantic si plin de mister, mai ales noaptea cand stelele sclipesc neincetat pe cer, aducand cu ele sperante si dorinte.
M-am saturat de viata aceasta plictisitoare pe care o traiesc zi de zi.
Doresc ceva nou, ceva extravagant. Sa mi se intample si mie ceva mai special, nu vreu ca in fiecare zi sa fac acelasi lucru: sa merg la scoala, sa petrec cu baietii noaptea la club sau sa vin acasa si sa dorm mult si bine, sau sa ma plimb cu skateboard-ul in fiecare weekend in parc.
Nu cer foarte multe, insa vreau sa scap de aceasta senzatie de plictiseala ce ma inghite de-a intregul si ma face sa ma inchid si mai mult in mine.
Cateodata imi vine sa ma refugiez in camera si sa incerc sa uit ca mai exist pe acest pamant, care nu prea imi ofera satisfactie sufleteasca. In fiecare zi acelasi lucru.

Am ajuns deja pe strada unde se aflau cele mai multe cluburi de noapte, in apropierea centrului orasului.
Multa lume misuna, destui ciudati pe strazi, care bagau cateodata sperietii in mine. Nu doar dupa infatisare, ci chiar dupa comportamnetul lor exagerat pe care il executau aproape mereu, cand veneau aici.
Imbracamintea lor nu era foarte stranie, insa pe multi ii vedeam in negru, purtand multe inele la maini, sau cruci, bratari si multe alte lanturi caudate cu cate un craniu sau stiu eu mai ce...
Ochii lor erau aprinsi, inflacarati. Culorile irisului erau asa de “luminate”, ziceai ca aveau becuri multicolore in ochii. Ma ameteau cateodata, cand treceam pe acolo, de aceea mai tot timpul imi doream sa intru cat mai repede intr-un club, doar ca sa nu-i mai vad pe acestia.
Cozile erau imense, oameni adunati in sir indian la cate un club. Am avut noroc ca un amic de al meu, il cunostea pe patron, asa ca am intrat cu toti in mai putin de cinci secunde in club.
Ramandand uimit de data aceasta, cumva eram in unul nou ? Mi se parea mai diferit de multe alte cluburi in care intrasem pana acum.
Decoratiunile erau frumoase, colorate, pline de viata. Muzica ce asurzea lumea, era buna, de calitate, iar fetele ce dansau pe ring era traznet, eram gata de actiune.
Fiecare din noi s-a asezat la masa, pe canapeaua din piele rosie ce era asezata la etas, cu o masa rotunda din sticla neagra ce se afla in faţa noastra.
Am facut semn unei chelnerite, pentru a veni si a ne lua comanda.
Eram al naiba de insesat, puteam bea doua bidoane de apa. La inceput asta am comandat, o sticla cu apa, insa dupa aceea au urmat multe sticle de bautura, care m-au lasat frant pe canapea, intins.
Nu stiu cum dar la un moment dat mi-a venit sa glumesc, dar mai rau am dat de necaz cand am jignit unul dintre bodyguarzi si desigur acesta m-a si aruncat intr-o secunda afara din club. Astfel picand jos, pe asfaltul rece.
Racoare deja se instalase pe strazi, cu greu m-am ridicat de pe jos, adunandumi gandurile.
Eram beat, dar de data aceasta eram si mai rau... ma uitam in jur sa vad daca gasesc un punct de sprijin. Toti se uitau la mine si fiecare indivit in parte imi ranjea.
La inceput am crezut ca fac asta doar ca sa ma scoata din sarite, pentru ca cineva ma daduse in suturi afara din club, iar alta explicatie ar fi ca toti sunt niste ciudati si ca ar fi mai bine sa merg spre casa.
Dar nu am reusit sa fac nici doi pasi fiindca imediat m-am izbit de ceva, mai bine spus de cineva anume, un necunoscut.
Impactul a fost dureros, capul ma durea, acum si fundul, din cauza cazaturii. Mi-am ridicat privirea incetosata ca sa vad cine era acea persoana misterioasa. Mai intai nu l-am vazut, deoarece ochii imi erau acoperiti cu o perdea cetoasa, ce imi bloca vederea.
Imediat ce mi-am dus palmele la ochii si mi i-am frecat umpic, vizibilitatea mea a revenit, ramanand umpic uimit de ceea ce vedeam...

#2
Buna zambetel ^^
Vad ca ai postat un nou fic, si yaoi pe deasupra. :> Va fi o placere sa-l citesc. >:)
Well, revenind, titlul mi se pare chiar interesant, mai ales ca se leaga de o poveste cu vampiri. :] Pana si ideea ficului mi se pare buna. Tipul acela care este plictisit de viata si de tot ce o defineste, ma atrage din puctul de vedere al unui personaj de yaoi. : - ?
Hmm... Deci acum este beat si s-a mai si izbit de cineva. Un barbat presupun. :]] Scumpo, sper sa nu intarzii. Imi place yaoi`ul si acest fic nu face exceptii. Te pup! :*

#3
Gz cu noul fic e destul de interesant pentru primu capitolXD
fami o favoare si da nume personajelor+ceva imagini:P
am observat citeva greseli minore:
intotdeauna am avut note bune
sa petrecem pana inebuneam-cred ca ai pus intimplator u
unui loc incitant si distractive-loc esta la nr singular deci e distractiv
(lanturi caudate)-nu sunt prea sigura daca e o graseala =>ciudate..caci nu sti romana la perfectie...unt deprinsa ru/roXD

good luck on the next chapter;)and hurry up plz;;)
[Imagine: altairsignatureanime2.jpg]

#4
buna my loooovee>:D< am venit pe aici, dupa foarte multe "da-uri" spuse ca vreau linkul:)) abea acum citesc si eu ceva de genu, pe bune:)) sa revenim. Sincer mie mi se pare un capitol reusit, adica ti-a iesit descrierea, greseli nu ma vazut,, ceea ce e ok. Se pare ca ai talent:P. ma bucur dear, deci sa stii ca imi place. Adica nu ai introdus personajele direct, am parul "in culorile curcubeului"=)) "ochii sunt orange, inalt cat un plop si alte chestii" sau "ca ma numesc bors cu zeama" adica vad ca iti place sa tii lumea in suspan, ok sunt deacord cu tine. Numai pentru ca actiunea nu e incinsa inca:)) ca de nu scoteam fum:)).
Cam atat, astept next si Cris te rog sa ma anunti my love:* Spor la scris. ai lucrat bine pentru inceput.>:D<
Bye.
[Imagine: h8v.gif]
 

#5
Mersii fetelor pentru commuri.. sper sa va placa povestea, deja am inceput sa pun actiune. Sper sa va placa si acest capitol, care este umpic mai grabit.
Acum am sa pun si pozele, fiindca au aparut si ceilalti doi, adica celelalte doua pers.

Carter Daimon - http://i982.photobucket.com/albums/ae307...michan.jpg [lasand deoparte acele aripi.. insa m mai gandesc ce am sa fac, daca am sa-l transform intr-un inger, dar nu cred, asa il mai considera cativa in fic.]

Black Shadow, pe scurt Shadow - http://i982.photobucket.com/albums/ae307...32d7gb.jpg [Yum, Yum .. smexy.]

Renkar Lixender - http://i982.photobucket.com/albums/ae307...o_Sama.jpg [pana si cei rai sunt buni, dar buni de tot.. stiti la ce ma refer.]




Capitolul II



Cu privirea aceeia verde si luminoasa, ma analiza din cap pana in picioare. Ma intimidasem imediat, acest sentiment isi facuse foarte repede loc in inima mea, era cu adevarat ciudat.
Cu o forta incredibil de mare, imediat ma pus pe picioare.
Ridicandu-mi capul spre el, pentru al vedea mai bine, am observat ca era incruntat. Se putea sa fie din cauza mea ? Din cauza ca dadusem peste el ? Eram mult prea ametit din pricina alcoolului pe care il turnasem pe gat, nici sa mai gandesc limpede, nu puteam face, tot ce doream era sa ma asez pe o banca si sa stau linistit macar cinci minute, doar ca sa-mi revin din ameteala.
Miscarile rapide pe care le-a initiat asupra mea, izbindu-ma tare de tot de perete, imabilizandu-ma. Nu am ramas asa pentru mult timp, doream sa-i spun ceva, doream sa inceteze, ce avea ? Glasul meu nu si-a facut aparitia, fiindca acesta mi-a acaparat buzele cu ale sale, intr-un sarut lung.
Ma strangea tare de brate, facandu-ma sa scot un scrancet infundat, ridicandu-ma umpic, usor frecandu-mi hanoracul de peretele rosiatic al cladirii.
S-a impins si mai mult in mine, lipindu-si trupul de al meu, si strecurandu-si piciorul drept intre picioarele mele, ridicandusi-l umpic, pana cand a atins cu calcaiul acea zona sensibila.
Limba lui cu usurinta si-a gasit loc printre buzele mele, intrand si explorand locul umed al gurii, incepand a se juca cu limba mea.
Poate ca eram eu beat, insa nu aveam halucinatii, puteam vedea clar tot ceea ce-mi facea.
Contactul dintre buzele noastre, ma facusera sa tresar si sa ma mir de ce reactie a avut acesta faţa de mine. Imi simteam trupul greu, incepeau a-mi tremura picioarele, de abia ma tineam. A trebuit sa ma prind de bratele lui, caci asa nu aveam alt punct de sprijin.
Ma incruntasem la faţa, eram derutat si acesta tot continua sa puna stapanire pe buzele mele, nedorint sa-mi dea drumul, pentru a savura din aerul proaspat ce ne inconjura.
Mi se parea ciudat... de ce facea asta ? Nu imi ajungea faptul ca de fiecare data cand treceam pe aici, ciudatii astea ce stateau rezematii pe peretii cluburilor, ma priveau din toate unghiurile si imi mai si zambeau sadic.
Mai mereu se intampla ca unul dintre ei sa ma urmareasca, trebuia sa alerg ca sa pot sa scap de ei. Cel mai des dispareau atunci cand ma apropiam de biserica. Cat de nebun sa fi in asa fel sa fugi de Dumnezeu, ca doar El te-a creat, El ti-a dat viata.
Totul era asa de straniu in partea aceasta a orasului, insa sarutul dintre mine si acest tip misterios, intrecea orice masura.
Intr-un final mi-a dat drumul, deslipindu-si buzele de ale mele, eram inabusit de o caldura infernala ce pusese stapanire pe intreg tupul meu. Care acum tremura din toate incheieturile, mai aveam putin si cadeam, noroc ca acesta inca ma tinea de brate.
Am putut observa ca , cineva ne privea de la spate. Era un tip destul de inalt si bine cladit, ce nu isi mai lua ochii de la misteriosul “Romeo”, ce acum cateva secunde ma sarutase ca nemancatul.
Si din nou isi reia sarutul, de data aceasta mai apasator, mai cu forta, bagandu-se de tot in mine. Iar piciorul lui ce imi atingea acum mai rau acel loc sensibil, ma facea sa imi pierd mintile si mai rau.
Un val de caldura haotica punea stapanire pe mine, ma simteam vulnerabil, imi secasera fortele proprii, de parca aveam asa ceva ...
Cu toate ca eram un tanar sportive, nu pot nega faptul ca arat bine si sunt dezvoltat, insa nu sunt o persoana foarte puternica. Infatisarea poate sa insele.
De ce ? De ce ma simteam asa de ciudat ? De ce trupul imi lua foc, la multiplele sarutari pe care aceasta mi le dadea, de ce ma treceau toti acei fiori al naiba de placuti in tot corpul ? De ca ma macina gandu-l ca totul este gresit, insa asa de magic ? De ce ?
Inebuneam aici, daca o tinea tot asa mai aveam putin si imi pierdeam constinta.
Mi-a dat drumul intr-un final, lasandu-ma sa pic pe jos in timp ce ma frecam de perete. Respiram greu, obrajii imi ardeau, trupul imi ardea, din cauza celor intamplate, din cauza acelor sarutari incontrolabile pe care acesta nu dorea sa le opreasca.
S-a asigurat ca acel tip please, uitandu-se in toate partile ca si un soim. Privirea lui te ametea, iar culoarea ochilor lui se asemana leit cu cristalul ce il purta la gat. Piatra verde cilindrica, dar avand o forma nu perfecta unuia, stralucea.
M-am uitat la ea pret de cateva secunde, pana in momentul in care acesta si-a aruncat privirea spre mine si mi-a vorbit:
- Data viitoare sa ai grije.
Nimic mai mult de aceste cuvinte nu a putut sa rosteasca pe buze, nici macar sa-mi spuna ca ii pare rau pentru acel incident ciudat, nimica, absolut nimic. S-a intors cu faţa spre trotuar si a inceput sa mearga, lasandu-ma pe jos, ametit si confuz.
Cand restul, adica cei din jur m-au vazut asa de abatut si de confz, lasat singur ca si o pisica la usa casei, au inceput sa se apropie.
Chiar nu imi pasa, eram mult prea ametit din cauza acelui sarut lung, cat si a alcoolului.
Nu ma interesa ce doreau de la mine, tot ce vroiam acum era sa stau asa, jos, pe cimentul rece ce imi ingheta fundul si sa ma uit la cerul instelat.
Misteriosul “Romeo” se opri brusc, intorcandu-si privirea spre mine.
Vazand ca eu inca nu ma ridicasem de pe cimentul rece, s-a apropiat nervos de mine si m-a ridicat in sus, tinandu-ma de mana si anuntandu-i pe restul ca eram cu el.
Impreuna ne-am facut aparitia intr-un club. De data aceasta am putut intra, multumita acelui tip, ce acum ma lasase usor pe o canapea tapitata cu piele neagra, ce statea aproape de un perete, colorat multicolore, in noante inchise.
M-a lasat acolo pentru cateva minute, el mergand la bar sa comande doua pahare de alcool, in timp ce eu imi roteam capul in toate partile pe canapea, cateodata mai si ridicam ambele maini sau ambele picioare.
Eram pe alta planeta eu, toti din acel loc se uitau ciudat la mine, de parca eram un extraterestru venit de pe Marte, oricum nu eram asa de ciudat, faţa de tinerii de afara ce spuneai ca erau lilieci ce umblau ca bezmeticii pana seara si ranjeau sadic la tine. Mai aveau putin si se repezeau la gatul meu, ca vampirii, noroc ca nu erau asa.
Pe masa, in faţa mea a fost asezat un pahar din sticla plin cu un lichid albastru. Nu am mai vazut asa ceva pana acum, nu am baut asa ceva in viata mea. M-am intins sa-l iau, acum eram umpic mai in apele mele, nu imi mai simteam capul greu. La inceput am degustat lichidul, era cu adevarat bun, nu mai intalnisem o asa aroma si un asemenea gust, cu totul ceva nou pentru simturile mele, ce acum au luat foc din cauza acelui lichid albastru din pahar.
L-am turnat intr-o clipita pe gat in jos, savurand pana si ultima picatura. Lasand apoi paharul pe masa si incepand sa-mi scutur parul castaniu, acum ciufulit, caci carliontat umpic era de cand ma nascusem.
Misteriosul brunet ce adineauri imi sarutase buzele, a zambit larg insa cu buzele inchise.
Privindu-ma din cap pana in picioare, pentru ca mai apoi sa-si bea in continuare bautura din pahar. Mi-am simtit obrajii rosindu-se, nu stiam daca era din cauza ca zambetul lui frumos imi captase atentia, sau era din pricina alcoolului ce il consumasem in seara aceasta si inca isi facea efectul.
Punandu-si picior peste picior, a inceput sa invarta paharul transparent in mana in timp ce-l tinea aproape de chipul sau. Pozitia pe care o avea era destul de .. atragatoare. Un zambet superb, o privire atragatoare si misterioasa, un trup bine cladit si lucrat.. ziceai ca era desprins din filmele de actiune, sau mai degraba din fanteziile unei femei.
- E prima data cand bei aceasta bautura ? ma intreaba el, rupandu-ma din visare. Imi ridic privirea spre el, intalnind-o pe a lui, incerc sa imi feresc ochii de ai lui.Verdele acela ma inebunea si ma punea pe ganduri.
- Da ! am afirmat eu dand din cap, in timp ce-mi roteam ochii verzii in toate partile, pentru a analiza si mai mult spatial ce ne inconjura. Cum se numeste ?
- “Blue Rose”,cu adevarat rafinat, un gust divin, nu crezi ? ma intreaba din nou tintindu-si privirea spre mine, intimidandu-ma. Nu stiam de ce ma comport asa de .. ciudat.
Am nevoie la baie, asa ca ma ridic usor de pe canapea si ii spun ca ma duc sa caut toaleta barbatilor, el incerca sa ma coordoneze, lasandu-mi impresia ca stia bine locul. Fac semn cu mana de la spate, incercand sa-i transmit ca ma descurc. Insa nu era asa, cu toate ca acum imi mai revenisem, totusi mai gustand si din acea bautura noua pentru mine, ma simteam si mai ametit de atat.
Am ajuns sa ma sprijin de un perete, care facea legatura cu un coridor. Crezand ca pe acolo ar fi bine sa o iau spre toalete, am mers fara sfiere. Insa constatand ca nu era nici o baie, dar din greseala am asistat la o conversatie.
- Lixender totul este pregatit, in seara aceasta putem sa incepem atacul, oamenii acestia nu au cum sa se prinda.
- Perfect, muritorii acestia nu pot sa reziste unui vampire ca mine, vor ceda...
Nu a putut sa-si termine toata fraza,din cauza mea.
Din pacate am dat peste o galeata si am intrat in camera unde purtau ei discutia. Nu m-am panicat, eram umpic ametit si i-am salutat pe toti, apoi am plecat spre multimea de oameni luand-o tot pe coridorul acela scurt.
M-am oprit brusc cand am vazut ca cineva, un barbat se asezase in faţa mea, blocandu-mi calea.
I-am zambit politicos si l-am salutat, insa reactia ciudata pe care acesta mi-a dat-o m-a bagat in sperieti.
A deschiz gura, afizand niste dinti... canini erau foarte mari si foarte, foarte ascutiti, zici ca era vampir, sau poate asta era. Dupa ce a strigat, mai degraba a zbierat sau a scos ultrasunete pe gura.. nici eu nu mai stiu.. am ramas incremenit.
- Tic Tac ? am spus eu pe un ton glumet, dar trupul a inceput sa-mi tremure.
A dorit sa se repeada la mine la fel si cei din spate, care veneau din acea camera, cu siguranta era si acel sef al lor, ce purta numele de Lixender, asa cred ?
Norocul meu a fost ca tipul acela de adineauri, care ma sarutase a venit si a sarit pe mine ferindu-ma de glonturile trase de acestia.
Am doborat doua mese mari, aterizand pe masa de billiard. Apoi acesta in timp ce ma tinea de mijloc, a scos un pistol argintiu incepand sa traga in acei oameni, daca asa le puteam spune. Putand astfel sa faca loc si sa fugim afara din club...

#6
Tam tam tam..apar si eu pe aici:D
Serios, am vrut sa citesc mai devreme.dar...dar.....nu am putut-_-.Lenea asta. Oricum, mi- a placut a fost interesant si misterios.Pe viitor vreau mai multe detalii cu privire la toti din jur si vreau mai multe sentimente;;):X:D cer mutle?:D Adica ar fi mai ok daca ai descrie putin mai mult.
Imi place doza de ambiguitate si sper sa postezi curand.
Kissu:*spor de scris!
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#7
sal..imi pare bn ca ai pus nextul asa de repede dar tot nu prea inteleg cine din ei este Carter Daimon si cine shadow....in orice caz sunt 100% sigura ca am sa aflu in cap urmator cind se vor prezenta unu altuiaXD
e atit de sweet mai ales daca acel barbat misterios o sa fie si el vampir...ador sa povesti(yaoi)
anyway i leave mistakes to some1 else cuz im not too good at it and didnt saw them...to interested in the story to give my atention to mistakes:D
[Imagine: altairsignatureanime2.jpg]

#8
Wowo wow. Deci actiunea e in toi. O.o
NU pot sa cred ca saruturi au fost alea:X Bineinteles, mi-au placut la nebunie. This is a crazy yaoi. > : )
Zambetel mic si drag, ma bucur ca ai postat si desigur, ca m-ai anuntat. Crede-ma ca astept cu cea mai mare nerabdare nextul. ^^
P.S. Imi plac tipii!!! Bye bye :]

#9
Al doilea fic yaoi citit, primul e al meu. Nu as vrea sa fiu in locul personajului principal. A intrat intr-un bar cu vampiri, iar a doua prostie facuta de el a fost sa asculte conversatia acelor vampiri. Nu stie ca nu e bine sa tragi cu urechia? Oricum este un fic interesant si adu repede continuarea ca nu mai am rabdare.
[Imagine: Anime-Girl-8-Anime-Wallpapers-1366x768-300x168.jpg]

[Imagine: PupetteSiggy2.png]

Trei lilieci stau pe balcon. Zboara unul si dupa un timp se intoarse plin de sange la gura. Le spuse celorlalti doi:
-Ati vazut turma aia se oi?
-Da!
-Nu mai este!
Zboara si al doilea si se intoarce la fel, cu sange la gura.
-Ati vazut turma aia vaci?
-Da!
-Nu mai este!
Zboara si al treilea si se intoarcec la fel ca fratii lui, zicand:
-Vedeti turnl ala de biserica?
-Da!
-Eu nu l-am vazut!

[Imagine: chibi_5878.gif]
, Kaoru


#10
Hii !! Deci wow, am revenit cu nextul si va multumesc la toti de comm. :*
De data aceasta am scris mai mult, sper ca actiunea nu este foarte grabita. :(
Greseli stiu ca am de aceea am sa revin cu un edit, mai incolo.
Sper sa va placa si acest capitol. :-)




Capitolul III



Capul ma doare ingrozitor, incerc sa imi revin din ameteala. Reusesc din cauza unui miros ce imi dezgusta narile. “Sange!” exclam eu in gand, cand observ ca pe podea erau pete de sange.
Imi scutur capul de cateva ori, parul imi era ravasit, transpirasem si imi era frig. Privirea mi-am invartit-o in toate partile, doar nu aveam de gand sa inchid ochii si sa ma gandesc la un camp cu flori.
Cinci insi stateau si pazeau o usa mare, metalica, erau neclintiti, pareau puternici. Se observa, deoarece tot ce purtau era o pereche de blugi negri si un maieu negru, ce le scotea in evidenta trupul bine cladit si masiv.
Culoarea asta ma deruta, ma punea pe ganduri... era sezonul negrului anul acesta ? Erau modele de scena, prezentau moda sau ce ? Insa infatisarea lor palida, pielea alba, ochii luminosi, ma speriau, ma ingrozeau.
Picioarele am vrut sa mi le dau inapoi, insa am simtit ceva rece atingandu-mi spatele, deja eram gol ? Asa se parea, tot ce aveam deasupra a fost indepartat, cat timp eu am fost ametit. Dar de ce ? Si cum de am ajuns aici.
- Pentru un pusti de saptesprezece ani, pui multe intrebari, se aude o voce, venea de la usa. Inainte era inchisa, acum era deschisa, iar cineva, un barbat pe care il mai vazusem sigur, isi facuse aparitia increzator si cu un zambet pe gura.
Nu i-am dat nici un raspuns, de fapt nu aveam de gand sa-i dau. Cine era el de fapt ? Imi spun eu in sinem mea si din nou vocea acestuia sparge linistea mortuala ce se instalase in incapere.
- Lixender, Lixender Renkar, poate iti improspatez memoria pustiule, isi dezvaluie numele inca odata, insa degeaba tot nu-mi aduceam aminte. M-au drogat, in asa fel incat sa uit ? Sigur asta au facut, poate eram doar un intrus, insa nu uitasem ca le auzisem conversatia.
Tresarisem, facandu-l pe saten sa rada putin, arucandu-mi privirea sfioasa in alta parte. Putea sa-mi citeasca gandurile, al naiba.. ca om sigur nu era, numai daca il lasam sa ma priveasca in ochii, putea cu usurinta sa sparga irisul verde si sa patrunda in mintea mea.
“Vampir...” mi-am spus uimit in gand, iar privirea din nou mi-am atintit-o la el.
Si de data aceasta am putut sa vad cu adevarat, era o creatura a nopti, ceva stiut din basme si povestile de groaza pentru speriat copii, era vampire.
Ochii ii straluceau, iar culoarea sangerie usor, incet se combina cu cea albastra, a irisului sau. Pe chip aparandu-i un ranjet sadic, aratandu-si coltii bine dezvoltati. Ascutiti, mari si al naiba de infricosatori. Ma treceau toti fiorii, numai uitandu-ma la el. Arata bine: trupul ii era bine lucrat, chipul ii era frumos, insa inima ii era intunecata, puteam sa simt asta.
- Te temi, nu este asa ? Am tresarit, inima parca imi iesise din piept, batea mai tare ca ceasul. Trupul ii era aproape de al meu, clipisem doar odata si deja era in faţa ochilor mei. Am vrut sa-mi misc mainile sau picioarele, sa fug insa nimic... eram legat.
Privirea lui sangerie, aprinsa ma inspaimanta, mi-am inchis ochii si mi-am intors capul in alta parte, nu doream sa-l vad. Dar mi-a cuprins barbia intre primele degete de la mana, obligandu-ma sa-l privesc in ochii.
- Sa nu crezi ca ai sa scapi viu de aici, soptit s-a facut pronuntat, buzele lui erau foarte aproape de ale mele.
Insa nu am putut scapa nici acum de anumite gesture iesite din comun. Satenul si-a trecut limba peste buzele mele, lingandu-le, oprindu-se si apoi doar dintr-o bataie de degete am cazut jos pe podea, sprijinindu-ma in maini si sprijinindu-ma pe rotule.
La naiba, nu mai inteleg nimic, ce era acest om, rectific vampire, cine se credea ? Si ce naiba dorea de la mine ?
- Poate ai dori sa-ti vezi salvatorul, care din pacate a esuat tragic, ajungand la mine, spune pe un ton amuzat, usile s-au deschis inainte ochilor mei, un peisaj nu foarte placut ma intampinat.
Era brunetul ce pana si el a fost legat si au indraznit sa-l atinga, era ranit, julit, avea rani grave, unele inca erau ude de sange.
Mi-am dus mainile al gura, nu imi era rau, insa m-am speriat groaznic.
M-am pus imediat pe picioare si am alergat spre el, usor evitand contactul cu acel vampire sadic ce ne prinse in capcana lui.
Lovituri, zagarietui, doar asta am apucat sa “admir” la brunet. Era foarte grav ranit si vina apartinea acelui saten, ce acum se amuza pe seama lui, zambetul acela nebun nu-i disparea de pe chip.
I-am atins faţa salvatorului meu, era ametit, inconstient, de abia de reusisem sa-l readuc la realitate, bine ca nu murise. L-am lovit cu palmele peste obraji ca sa se trezeasca mai repede.
Se trezea, am putut sa-l intampin cu un zambet trist, dar degeaba, tot ma temeam. Din nou mi-am aruncat privirea la acel individ, cu ura il priveam, insa tot ce putea arata era decat raceala, un suflet, o inima pustie ce doar sa-si satisfaca placerele putea sa faca. Nimic altceva, putina mila, compasiune, ceva mic nu putea si el sa arate ?
Glasul brunetului s-a auzit in incapere, am ramas uimit, ca inca mai avea forta sa vorbeasca, dupa cete rani putea sa gazduiasca trupul sau, acum dezvelit partial, macar blugii de ii avea pe el.
M-am uitat in jur sa vad daca gasesc ceva, ca sa pot sa-i sterg sangele ce se scurgea si lovea podeaua rece. Sigur pierdu-se mult sange, imi era teama sa nu moara, dar tot nu gaseamn nimic.
- Hey, pustiu ! ma striga el in timp ce-si dezmeticeste ochii prin clipire.
- Da ! raspund eu grabit si ma apropii de el mai mult.
- Lasa dracu' ranile,mai bine acoperati urechile si lipesteti spatele de mine, spune increzator, apoi imi zambeste.
Fac ceea ce-mi spune, insa nu prea imi placea cum suna.
O explozie mare a acaparat zidul din spatele nostru. Toti au sarit in sus, pana si satenul ce acum era pe jos, iar garzile lui il ajutau sa se ridice.
Am simtit cum doua maini imi cuprind talia, mi-am deschis ochii si mi-am fixat in spate. Brunetul isi eliberase mainile, zambind usor apoi adresandu-se lui Lixender.
- Jocul inca nu s-a terminat Lixender..., satenul a incercat sa fuga dupa noi, ca sa ne prinda, insa in zadar.
M-am pomenit pe o motocicleta neagra, frumoasa.
Stateam in faţa, in bratele brunetului, ce ma tinea cu grija ca sa nu cumva sa pic.
Motorul s-a facut auzit si imediat am gonit-o ca nebuni pe strada. Sigur era trecut de ora de culcare, adica doisprezece noaptea.
Fiind confuz am incercat sa-l intreb pe cel ce conducea unde mergem. Raspunsul a fost scurt: “La cimitir”. Mi-am inghitit intrebarea, deja imi era si mai frica, dar macar acolo era mai pace si liniste.

Cu greu am ajuns, fiindca a trebuit sa ne mai oprim pentru ca nebunii acelui tip ne-au urmarit, aveam noroc ca brunetul a avut o arma la el si i-a exterminate rapid. Insa consecinta a fost ca, din nou a fost ranit.
Am coborat usor de pe motocicleta, deoarece am dorit sa-l ajut sa se poata pune pe picioare, insa mi-a dat peste mana atunci cand am dorit sa-l tin.
- Sunt bine, nu am nevoie de mila ta, s-a rastit el la mine, in timp ce a coborat de pe automobile si s-a indreptat spre intrarea de la cimitir, asezandu-se pe o banca.
M-am alaturat si eu lui, asezandu-ma la celalat capat al bancii. Atentia mi-a fost atrasa de cristalul verde ce il purta la gat, nu mai imi luam ochii de pe el. Ce ma facea sa-l privesc si mai mult era faptul ca stralucea.
Nu m-am putut abtine, imi placeau lucrurile stralucitoare, asa ca mi-am apropiat trupul de al sau, nu foarte mult si am incercat sa ating micul obiect cristalin si luminous.
L-am atins putin si a inceput sa licareasca si mai puternic, faţa de prima data. Privirea brunetului a fost imediat socata de ceea ce facusem.
Mi-am dus privirea in sus, spre el si i-am zambit prieteneste, vazand ca nu mai era asa de violent, am inceput sa-i analizez ranile.
Nu aveam cu ce sa-l sterg, dar idea de a-mi rupe o bucata din bugi a fost buna, ca tot ii aveam lungi la calcaie.
Incet si cu grije am sterg tot sangele ce ii patase abdomenul, bratele, cat si faţa.
Si rana cea mai adanca si mai dureroasa, pe acea am si bandajat-o.
O avea la mana stanga, iar in contact cu materialul acesta a scrancit umpic, insa imediat s-a facut tacut.
Cat putea sa indure, nici nu arata putina panica, frica in privire. Cu cat curaj a putut sa lupte impotriva acelor creature, pe deasura si-a riscat viata pentru mine.
Ii eram recunoscator, trebuia sa fac ceva si eu pentru el. Stateam pe ganduri, iar prin minte imi treceau tot felul de scene, mai ales prima scena in care il cunoscusem, cand isi unise buzele cu ale mele intr-un sarut lung. Doar gandindu-ma, obrajii mi s-au inrosit rau de tot, iar privirea mi-am afundat-o in palme.
Acesta a zambit in coltul gurii, aproape ca il bufnea rasul, facandu-ma sa tresar umpic.
- Imi cer scu..
- Iti sunt recunoscator..
Vorbele lui mi-au strapuns inima, de ce imi era recunoscator ?
Nici macar nu am fost in stare sa-l salvez, eu doar ma panicam si ma pierdeam in situatie.
El era eroul, nu eu, eu ar fi trebui sa ma pun in faţa lui si sa ingenunchez. Si asta am si facut, el insa bufnind in ras si ordonandu-mi sa ma ridic. Astfel am reusit sa-i intalnesc din nou ochii verzii si stralucitori, care imediat m-au facut sa rosesc.
Ce era cu amalgamul acesta de fiori, sentimente ce ma nelinisteau. Ma pierdeam in cu totul in ochii lui, iar trupul mai ca avea sa cada jos pe pamant.
- Esti in pericol pustiu’, spune el inchizand ochii, intorcandu-si capul intr-o parte si apoi treandu-si degetele prin par, dandusi-l pe spate.
- Stiu.. insa nu am vrut sa asist la conversatia lor, eram beat, ametit, dar nici acum nu am putut sa uit, ma panicam din nou si gura numai imi tacea. Si deodata m-am pomenit cu brunetul in faţa mea, ma privea adanc in ochii, analizandu-mi parca fiecare gand.
Trupul lui era asa e aproape de al meu, iar obrajii din nou mi se aprinsera, inima isi accelera bataile, ce era cu mine ? Pute-am sa-i simt respiratia pe cipul meu, isi rasucea capul in toate partile, ba ajungea spre urechea mea, ba spre buzele mele, si tot asa. Ametindu-ma si facandu-ma sa inebunesc. Insa de data aceasta nu a mai actionat, pur si simplu m-a analizat pret de cateva minute, pana cand razele soarelui au inceput sa sparga intunericul.
Se facea dimineata deja, m-am uitat la ceas era ora cinci, iar lumina incetul cu incetul incepea sa-si faca aparitia, spargand cortina intunecata plina de stele.
- Vino ! Sunt sigur ca parinti tai sunt ingrijorati.
Ne-am urcat amandoi pe motocicleta, eu insa stateam in spatele lui si ii acoperisem talia cu ambele brate. Nu il strangeam foarte tare, deoarece stiam ca am sa-i ating ranile.

Cand in sfarsit am ajuns la poarta casei, am coborat si apoi l-am privit pe acesta cum se uita in jur, apoi si-a atintit privirea spre casa mea si a inceput sa o priveasca intesn.
- Inainte sa pleci, am spus eu soptit.
- Poftim ? imi raspunde el, dandu-mi de inteles sa vorbesc mai tare.
- Inainte sa pleci, am spus eu cu toata gura, poti sa-mi spui care iti este numele ? am intrebat eu umpic rusinat. Nu doream sa plece asa, macar numele sa ii aflu.
- Black Shadow. Un raspuns direct, a pornit motocicleta si s-a facut disparut de pe strada mea. Lasand in urma un mister de ne deslusit.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Fatal.Love II [YAOI] hiimera 6 3.889 07-09-2011, 11:22 AM
Ultimul răspuns: Denny
  Learning how to love (yaoi + 18 by Kayla. & Bl forever) Kayla. 22 10.965 07-08-2011, 07:39 PM
Ultimul răspuns: HanniGram
  Brother Love (+18 incest yaoi) ^.^Vampix^.^ 68 35.837 19-07-2011, 01:48 PM
Ultimul răspuns: LoLix
  Love Story SHINee [yaoi] Aerith 8 7.681 02-06-2011, 12:44 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Fatal.Love [Romance,Yaoi,+18] hiimera 28 22.123 28-03-2011, 05:49 PM
Ultimul răspuns: angel cat
  Orange Yaoi Love Luzer 3 2.826 12-03-2011, 11:07 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Secret Love! [yaoi 16+ (romance)] Aliss_anime 3 3.435 29-11-2010, 07:39 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Key to love [by Teh & Mitsu] - Yaoi Mitsukai Yoru 36 21.116 10-11-2010, 11:28 AM
Ultimul răspuns: Beatrix LaVey
  SHINee Love Story [Yaoi] Aerith 2 2.635 10-09-2010, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Aerith
  Love does not take account of race! (~Yaoi~) Aliss_anime 4 3.303 09-09-2010, 10:11 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)