Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Love and Hate [season 2]

#31
hura taylor o salveaza tony ii ajuta fraierul de make fuge c ao fetita speriata si maya isi revine ...un happy end perfect...chiar dak nu e sfarsitul povestiii....nu-i asa;;)...oricum sper ca vei pune cat mai multe capitole
succe sin continuare si gambate:*

ps:<:-P sunt prima care scrie....=))

#32
pai...in primul si-n primul rand, imi pare rau ca nu am scris in ultima vreme,dar :

~s-a tot inchis sectiunea din cauza spamului, saraca Aly

~am fost plecata

~am fost ocupata + ca inspiratia mea a fost la pamant T_________T

in concluzie...aici e capitolul^^"

Cand au ajuns,l-au gasit pe Kaoru inca dormind si pe Tom agitandu-se si alergand dintr-o parte in alta,incercand sa-si explice fenomenul.
-Maya!!Striga tanarul ca din gaura de sarpe cand isi vazu sora.Esti bine!
-Unde arde?sari si Kaoru trezindu-se brusc din cauza tanarului ce tipase.
Toti au inceput sa rada,satena a luat-o in brate si a sarutat-o pe Lina,dupa care s-au asezat pe canapea,unde fata a povestit tot ce se intamplase,cerandu-si din cand in cand scuze tuturor celor ce-i vazusera si cealalta personalitate.
Taylor o privea cu interes si o compara cu ceea ce vazuse in bar, multumindu-i Cerului ca si-a revenit , ca e teafara si ca e a lui.
Dupa toate acestea, s-au dus la culcare,fusese o noapte epuizanta pentru toti.
Pe o straduta intunecata,luminata doar de un bec agatat de un fir,la intrarea intr-un magazin,in jurul caruia se adunasera o multime de insecte, unde luna ajungea cu greu,din cauza firelor si cladirilor inalte,a caror pereti erau plini de mesaje sadice si blesteme, a ales sa se plimbe o tanara .
Avea parul lung,negru,cateva suvite zburau rebele in adierea vantului ce reusise sa patrunda intre peretii reci si murdari.
Privirea ii era patrunzatoare si in ochii ei rosii se puteau citi durerea si setea de razbunare,cat si blandetea,erau sentimente total opuse si totusi toate se regaseau aici.
Purta haine negre,o rochie lunga,dintr-un material ciudat,perle albastre si manusi decorate cu mici cristale ce se asortau cu restul accesoriilor.
I-a taiat calea un tanar ciudat,cu parul argintiu,destul de lung incat sa-i acopere ochii,imbracat intr-o jacheta de piele neagra,descheiata suficient cat sa i se poata observa abdomenul bine lucrat,o pereche de pantaloni de aceeasi culoare,cu multe accesorii din metal.
-Mergem?o intreba pe un ton pervers,luand-o de gat.
Fata nu s-a opus si au mers impreuna pana au ajuns la un pod vechi,jumatate daramat.
-E frumos aici...sopti ea oarecum timida.Cu toate astea,e atat de intuneric!
-Nu-ti face griji scumpo, noaptea cea mai intunecata e chiar inainte de rasarit...continua el firul conversatiei,luand-o de umeri si sarutand-o.
Ea a tresarit,mii de imagini ii reveneau in minte
-Asa facea si el nu?o intreba apoi tanarul,deranjat de faptul ca este comparat.
-Da...inainte de accident,mai apoi nu a mai vrut sa stie de mine.
Incet,dar sigur,amintirile il transformau pe tanarul de acum in baiatul pe care ea il iubise ca pe nimeni altcineva,pana si vocea,saruturile,sfaturile,toate le auzea de la el.
In urma cu 5 ani,avusese loc un accident teribil,care a cauzat moartea a 15 persoane si ranirea catorva zeci.
Deasupra locului in care se afla acum, atunci treceau sute de masini zilnic,zona era populata si foarte aglomerata.Cand au trecut pe acolo,intr-o zi de miercuri,isi amintea perfect calendarul cu data incercuita,era ziua ei, un avion destul de mic a pierdut controlul si s-a prabusit.
In panica aceea,multe masini au cazut de pe pod,printre care si a lor.
A fost luata de apa si salvata in cele din urma de un pescar ce traia doar cu roadele pamantului,alaturi de sotia lui si cei doi copii,care au fost ca niste frati mai mici pentru ea,mai apoi l-a cunoscut pe Chris si s-a indragostit de el,iar in cele din urma s-a intors pentru a-l intreba pe tipul din trecut de ce nu a venit dupa ea.

#33
waw cn e misterioasa fath si despre cn vb...oare o fi taylor...waw abia astept continuarea
ai un stil de a ne las ain suspan;)
succes in continuare si gambate:*

#34
Off:Acum am inteles si de ce nu ai postat,oricum a meritat asteptatrea.
On:In fiecare partea a fic-ului tau se intampla ceva intresant,care faci fic-ul si mai frumos.
De exemplu acum au aparut noi personaje,care sunt foarte interesante,si as vrea sa stiu mai multe despre ei.Mai eles fata,care este pe gustul meu.
Well astept cu nerabdare urmatoarea parte.
[Imagine: c2a0c0530aa349b5ea812cc0f25d1c261282427224_full.png]
Tnx nibbles:X
[Imagine: ss-sig.png]
[Imagine: ss34ef-sig.png]
In the deep darkness the only light is you.
I am lost in my dark memories and in my foolish illusions.
In my dark world full of suffering and tears you are my way to happiness.

#35
-Tot la el te gandesti?o intreba tanarul privind de-a lungul raului ce curgea linistit,sclipind.
Tanara tresari.Isi daduse seama ca l-a ignorat prea mult in ultima vreme pe cel care i-a fost alaturi si a ajutat-o sa treaca peste incercarile la care o supusese viata.Il privi si-l vazu probabil pentru prima data ca o persoana diferita fata de cea de acum cinci ani.Parul ii era usor leganat de vant,descoperindu-i ochii profunzi,argintii,la fel ca parul,facandu-l astfel diferit si special.
-Nu,nu ma gandeam la el...sopti ea intr-un final,ci la cat de norocoasa sunt ca te am langa mine,continua cu o imbratisare calda.
Chris a simtit pentru prima data ca pe el il imbratiseaza,nu amintirea celui din trecut.Se simtea fericit ca este apreciat,desi arfi continuat sa ramana langa Sara indiferent cu cine l-ar fi comparat,pentru ca ea era diferita.
Inca de mica fusese marginalizata,cei de varsta ei nu o intelegeau si radeau de ea,se comportau cu ea ca si cu un animal sau un monstru.O facusera sa planga de nenumarate ori,o loveau, dar ea nu a ripostat niciodata,era ingaduitoare si rabdatoare,ca nici o alta fata.
Se intelegea mai bine cu cei mari,care erau capabili sa-i inteleaga ideile,fara sa fie nevoita sa explice de cateva ori pentru o parere,drept urmare,diferenta dintre ea si Chris era de 5 ani.
In timpul gimnaziului a decis ca nu merita ceea ce primeste,atunci a dat prima ei palma, unui coleg care o chinuia mereu,impingand-o si razand de ea.
De atunci,setea de a ajuta lumea s-a stins,a hotarat ca nu-i va ajuta decat pe cei nevinovati,cei care nu i-au gresit cu nimic.
S-a departat ce cei care-i faceau rau si s-a regasit in universul cartilor si al computerelor,astfel devenind extrem de priceputa.
Chris si tanarul care-o abandonase fusesera singurii care o intelesesera cu adevarat,care au facut-o sa se simta la fel ca ceilalti, nu au lasat pe nimeni s-o raneasca,indiferent de pozitiile care le aveau.
Soarele si-a aruncat cateva raze de-a lungul raului,facandu-l sa devina stralucitor,apoi a inceput sa se ridice,incercand sa incalzeasca si mai mult imbratisarea celor doi
Locul era inca linistit,oamenii nu mai treceau pe acolo demult,ar fi ramas o vesnicie inlantuiti, insa au hotarat sa mearga si sa se mai plimbe putin.
Strazile erau calme,oamenii incepusera sa se trezeasca si sa se pregateasca pentru activitatile zilnice,astfel,curand toata lumea se agita,copiii strigau si se jucau,reusind sa mai loveasca din cand in cand cate o persoana ce mergea linistita.
Sarei nu ii placea aglomeratia,asa ca s-au retras in noul lor apartament.
Era mare, spatios,mobilat cu bun gust.
Ferestrele erau uriase ocupand aproape un perete,extrem de curate, acoperite de jaluzele verticale,de o culoare asemanatoare cu a cappucino-ului,o canapea asezata in centrul incaperii,lunga,rosie, pe care se aflau pernute decorate cu modele japoneze,pasari si crengute de cires,frumos brodate.
Televizorul era urias,curat,asezat pe un suport construit in perete,acesta din urma fiind decorat cu motive florale,colorate in rosu si galben.
Chris s-a aseza pe canapea, pe cand fata a pregatit bauturile cu care erau obisnuiti,gandindu-se in continuare la momentul in care il va revedea si il va intreba de ce a lasat-o acolo,imaginandu-si mai multe variante de raspuns.
Linistea din casa a fost zguduita de o bataie in usa.Copila a tresarit dar s-a dus sa raspunda.
In pragul usii i-au dat lacrimile fara motiv,insa dupa ce a deschis-o,a scapat paharul,facandu-l pe Chris sa dea fuga la usa,gandindu-se la ce era mai rau.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  I hate that I love you! RosetteFoxy 17 7.969 14-02-2013, 09:06 PM
Ultimul răspuns: Lain
  [Naruto] The Passion of Hate [+16] sickness 0 1.849 14-09-2012, 11:40 PM
Ultimul răspuns: sickness
  Hate, no Love Liar 2 2.725 20-01-2012, 11:10 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  I can't hate you Peppers 0 1.848 18-12-2011, 04:15 PM
Ultimul răspuns: Peppers
  [split] I hate you but I love you+18 Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ 8 3.447 15-08-2011, 04:41 PM
Ultimul răspuns: ^Ciresica^
  I hate you but I love you+18 Pคnđค. 9 5.125 15-08-2011, 01:14 AM
Ultimul răspuns: Candy_Girl_Love.
  ,,I hate you because I love you!'' pinguin 2 2.440 22-07-2011, 09:28 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  I Hate Love Alle 16 8.109 15-07-2011, 10:23 AM
Ultimul răspuns: Denisa_Deny
  I hate you but I love you+18 Pคnđค. 3 2.980 26-06-2011, 11:19 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Hate or Love DiamondZ 7 3.912 05-06-2011, 10:15 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)