Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Love and Hate [season 2]

#21
uuuuuu...ma intreb care e fraierul care a putut sa o i-a pe maya sa speram ca nu e liderul gastii din care face parte taylor...ca cedeaza nervos minako:-P...la fel si taylor,fac criza de isterie
succes in continuare si gambate:*

#22
da frumoase capitole.scz ca nu am mai postat si la celelale...:2:orikum mi-au placut tote.imi place mult cum descrii actiunile si se vede ce ai talent.:chuu: dar observ ca ii place sa ne lasi in suspanso//o...fecare capitol terminandu-se cu o replika plina de suspans.orikum imi place felul asta.te face sa fi mai nerabdator pt a atepta continuarea.:love:gambate!!!!!!!:bye:

#23
Tipul intinse mana si ii cuprinse chipul,ridicandu-i capul.Privirea ii era inca afectata de lovituri insa a putut observa ca are un cutit in fata,gata s-o tortureze.
A ridicat privirea,insa nu cunostea chipul atacatorului,ceea ce a facut-o sa creada ca a fost o incurcatura la mijloc,putea fi confundata cu o alta posibila victima.
-Frumoaso,vom avea grija de tine, spuse individul cu un zambet malefic,te vom face sa te simti bine,continua el pe acelasi ton.
Se apropie incet un alt tip,care a mangaiat-o usor,dupa care a sarutat-o violent si apasat,insa ea a reusit sa-l muste,dar asta a costat-o o palma.
-Tarfa!striga individul ducandu-si mana la buzele insangerate.Nu voi mai incerca sa fiu bland,rosti cu hotarare,o hotarare infricosatoare.
I-a lovit cu putere picioarele,lasand-o din nou suspendata,dupa care a zambit plin de satisfactie.
Incerca sa-l prinda cumva,sa-l loveasca,insa palmele acelea inca dureau,era ametita si nu stia exact unde este si ce se intampla.A preferat sa taca,in timp ce tipul pe care il muscase ii atingea usor spatele.
Privea acel bar.Mesele erau din lemn,rotunde,prafuite si vechi.Scaunele erau intr-o stare mai jalnica,majoritatea rupte sau infipte in peretii ce stateau sa se darame,podeaua scartaia la fiecare miscare.
Pe rafturile din spatele tejghelei se aflau o gradama de sticle,in marea majoritate goale si prafuite,fara etichete.Pe bucatile de lemn erau inscriptionate diverse nume,simboluri sau litere fara logica.
O seringa stralucea intr-un coltisor,plina cu un lichid usor albicios.Acul parea amenintator,era lung si subtire.
Langa ea se aflau trei baieti,doi cam de aceeasi varsta,iar celalalt mai batran,arata in jur de 30 de ani,avea parul lung si blond inchis,prins intr-o coada la spate.Ochii ii erau de un negru mat,nimic nu se reflecta in ei.Era masiv si purta o camasa cu manecile scurte,rosie si un jeans a carui cusaturi erau vizibile, dar gata sa cedeze.
A incercat sa vorbeasca,insa nu se putea intelege nimic,fiind lovita si nestiind exact cine este sau de ce tipii aceia se poarta asa.
In tot acest timp,Tom alerga catre Taylor, dupa ce s-a asigurat ca Lina si fratele ei vor fi in siguranta,in compania unor prieteni buni care urmau sa aiba grija de ei.
Cand s-a apropiat a observat ca poarta era incuiata,asa ca si-a luat avant si a sarit cu indemanare,uimindu-se chiar si pe el.
Mai avea putin si trecea prin usa,dar a avut noroc pentru ca mama tanarului a deschis-o.
-Dumnezeule,baiete! Ce te-a apucat?
-Unde...unde e Taylor? Spuse brunetul gafaind.
-Nu e acasa, imi pare rau,raspunse Suzumi.Nu stiu cand se va intoarce,continua ea,mangaindu-i parul.
Tom injura printre dinti dupa care parasi casa sarind gardul cu aceeasi iscusinta.
Nu mai avea unde sa mearga,era mjlocul noptii si el alerga ca un nebun pe strazi,gandindu-se la cine ar putea apela,daca nu la politite.
~~
-Alo?Da sefu,sa traiti!Fata e cu noi.
[...]
-Maya? Asa scrie in actele ei.Am luat pe cine trebuia sefu, nu trebuia sa te indoiesti de noi.
Fata asculta dezorientata si isi dadu seama ca ea era tinta, nu fusese o confuzie.
Avea capul plecat.In decor a aparut un alt personaj.A putut observa o pereche de pantaloni de stofa,curati, pantofii negri,stralucitori,probabil dela o firma cu renume
-Sa traiti! Spusera cei e o pazeau la aparitia misteriosului tip.
Acesta din urma s-a apropiat de satena si i-a ridicat capul.Ochii lui albastrii i-au tintuit pe ai fetei, care ramasese uimita.Parul ii era tot blond si lung,avea acelasi aspect ingrijit, cu palaria neagra mereu pe cap,camasa de aceeasi culoare descheiata la primii trei nasturi
-E timpul sa ne distram! A exclamat individul.

P.S: criticati-l pe asta,va rog :D

#24
o sal critic eu!cum se poate sa ne lasi iar in suspans?e na...nam ce face si iar trebuie sa astept...critici nu am.eu nu am gasit niki macar greseli de tastare..frumos capitolul.abea astept nextu ca sa vad cine era tipu.succes in continuare!gambate!

#25
:dead: Nici acum nu am aflat cine e tipu wtf...vreau continuarea ...Si cat despre critici am una nu ne mai lasa in suspans pentru ca inebunesc ...:((:crazy:.........gambate ...:pls:

#26
... s ama gandesc la o critica buna.....:-?.....hmmmmmmmm...... gata stiu mwuahahaha....pune repede continuarea pt a afla cn naiba e tipoul ala nu d ealta da inebuneste minako(sper ca nu te superi minako:D...si sa stii ca nu esti singura care inebuneste pe aici:-P)
succes in continuare si gambate:*

#27
A dezlegat-o si a intins-o pe podea.Privirea lui, era la fel ca ultima oara,nu se schimbase aproape deloc.Singurul lucru care se schimbase,era licarirea din ochii lui.Data trecuta raspandea caldura si blandete,acum ucidea.
-M-ai abandonat! Striga el lovind-o cu putere.Aveam nevoie de tine,dar ai fugit! Continua pe acelasi ton,doar ca acum,dupa lovitura,cateva lacrimi au sarit pe chipul fetei,facand-o sa inteleaga despre ce era vorba.Era despre prima ei personalitate.Personalitate care adora sa raneasca si sa ucida din priviri,sa provoace si sa castige.
Nu-si mai aratase demult acea fata,insa durerea si umilinta o faceau sa-si doreasca sa redevina insensibila pasionala de acum 3 ani.
Dupa a treia palma,isi intoarse capul,iar el ramase ca strafulgerat.Vechea Maya revenise.
Privirea ii era intunecata,goala,dar o sclipire lovea la fel de tare ca in trecut.
L-a prins de gulerul camasii si l-a tras peste ea,sarutandu-l cu pasiune,lasandu-i pe toti cei prezenti sa priveasca uimiti scena in desfasurare.
Nu mai era fetita pe care au rapit-o,slaba de inger si agitata,devenise ca o ucigasa cu sange rece,provocatoare si mereu castigatoare.
-Uite ce m-ai obligat sa fac,Mike.ii sopti ea blondului,care nu se putea misca.Ii treceau atatea amintiri prin trup,prin fata ochilor,incat parea o statuie.
L-a impins si s-a ridicat.Desi sangera,se tinea mai bine decat oricand pe picioare.
-A fost vina ta! Striga ea lasandu-si privirea in jos.Cateva suvite de par i-au acoperit ochii,lasand ca curga in continuare sangele.Tot ce ai facut a fost sa incerci sa detii controlul,sa ma sufoci.Desi vroiai libertate,vroiai sa iesi cu altele,eu nu aveam voie sa fac nici o miscare.Erai violent cand te imbatai,ma loveai de fiecare data,dadeai ca o fiara,dar tu nu stii asta.Erai prea ametit sa-ti amintesti si eu prea indragostita sa-ti spun.Te-am iubit prostule! Sfarsi ea strigand si strangandu-si pumnul.
Mike ramasese in acelasi loc in care il aruncase Maya,privind-o fix, neputand sa-si imagineze ca a lovit-o atunci.Isi ridica palmele si le privi cu uimire si dispret.
-De stunci,continua fata, de atunci m-am schimbat.Am devenit o tipa normala, cealalta ”eu” a stapanit trupul asta inutil.M-am ascuns undeva in adanc,lasandu-mi personalitatea asta in urma,devenind o fata prietenoasa,comunicativa si hiperactiva.M-am indragostit.Din nou. Ai aparut si mi-ai distrus fericirea.Cu alte cuvinte,esti un ticalos !
Propozitiile scurte il loveau pe Mike ca un bici.Fiecare cuvant sfarteca o parte din el,lacrimile ii curgeau fara oprire,acum era doar un copil in fata fostei lui iubite.
Taylor a spart un geam si a intrat in graba,incercand sa o salveze pe Maya, insa o privire a acesteia l-a tintuit.
-A,tu erai... sopti ea.Imi pare rau ca trebuie sa ma cunosti asa.Vezi?Semanati...spuse intorcandu-se catre Mike.Se pare ca amandoua preferam acelas tip de baieti,continua zambind.
In timpul in care ea a povestit toate astea,si-au facut aparitia pe aceeasi fereastra Tony si baietii lui,care au pastrat distanta,insa au fost foarte atenti la cuvintele tinerei.
Tot ce a putut seful gastii sa faca a fost sa-i arunce un pistol Mayei,urmand sa constate ca a fost cea mai proasta alegere facuta vreodata.

#28
wow:O maya e o ucigasha.....am mai auzit una.....wow da pe cn v aimpusca sper c anu t etaylor nu?,oricum e tare de tot continuarea taylor vede cealalta fatza a mayei
astept continuarea....gambate:*

#29
:victorie: Nu era Taylor deja ma speriasem...si ce e cu Mike ala pare un ratat ... Dar ce m-a surprins cel mai mult a fost Maya a devenit asa rea:X(imi place) sper sa nu impuste pe nimeni ...gambate ...:pls:

#30
-Jur,spoti Mike intr-un final,jur ca nu as face niciodata asta din nou,imi pare rau,continua cu privirea inca atintita asupra palmelor.Nu pot sa cred ca te-am lovit,dar alcoolul ma face sa-mi pierd mintile.
-Nu cred ca-mi mai pasa acum de ceea ce simti sau ceea ce crezi ca ai facut.Veni si replica acida a fetei.
Taylor era uimit de atitudinea tinerei,nu asa o cunoscuse.Sentimentele lui s-au amestecat aproape instantaneu.Simtea aceeasi dragoste pentru ea,insa un respect ciudat,impus de statura ei cea noua,o umbra de ura pentru aciditatea replicilor ei,toate acestea se patrundeau reciproc,dar lasau loc altora,ce aveau sa se nasca,admiratia faptelor ei din trecut,desi considerata o fata rea si periculoasa,suporta palmele aplicate de un idiot beat si insensibil,doar din dragoste.
In situatia Mayei,era mai greu.
Ducea o lupta cu sine,cele doua personalitati nu puteau fuziona,iar ea se simtea pierduta si asta se citea in ochii ei,uneori blanzi,alteori ucigatori.
Dragostea pentru Taylor se imbina cu cea pentru Mike,ura pentru blondul cazut pe podea crescuse insa,dupa ce a incercat s-o rapeasca si a lovit-o,de data aceasta fara sa fi consumat alcool.
Era sigura ca ar fi trecut si mai departe de lovituri,daca ar fi ramas fetita inocenta careia ii place viata.Simtea ca inima se imparte in doua,se uneste si se desparte mereu,dar bucatile nu erau niciodata egale,erau greu de controlat.Dragostea castiga teren uneori,insa muschii i se incordau si isi spunea ca trebuie sa termine o data pentru totdeauna cu Mike,ii era imposibil sa mai traiasca asa.Spera ca, dupa ce el va fi distrus,ura va disparea si nu va mai avea probleme,va ramane cu Taylor,care o va proteja pentru eternitate.
Atmosfera era incarcata,Tony si baietii lui se retrasesera langa fereastra,gata sa parareasca barul daca tanara ar fi deschis focul.
-Maya,sopti Taylor,trebuie sa te opresti.Nimic nu va mai fi la fel pentru mine daca ii faci rau tipului,nu vom mai putea continua.Pune pistolul jos si sa mergem,si-a invatat lectia,sper. Continua el pe un ton autoritar,insa cu vocea tremuranda,accentuand insa puternic ultimul cuvant.
-Jur ca va voi lasa in pace.Acum stiu ca eu am fost ticalosul,imi pare atat de rau ca te-am lovit,iarta-ma. Spuse si Mike pentru a intari cuvintele tanarului ce se afla in fata ferestrei,cu o mana intinsa spre satena.
Maya intinse pistolul si trase cateva gloante, ce i-au trecut pe langa fata tipului de pe podea,zgariindu-l destul de urat,moment in care seful gastii,cel ce ii oferise pistolul si-a dat seama ce poate face,ca intr-adevar nu mai e fata draguta,incepand sa regrete ca i l-a dat,asa ca a hotarat sa ia masuri.
-Sunteti niste ticalosi! Toti! Striga Tony intr-un final,enervat de situatie.Tu! spuse cu hotarare aratandu-l pe Mike.Daca ai impresia ca poti intra in viata tipei si sa-i distrugi bucuria amicului meu, te inseli!Iti voi trage doua gloante in cap,dupa ce te voi tortura!O sa fiu sadic,rau,nemilos,crede-ma...incheie el, cu un zambet urias si pervers.
Bondul inca tintuit la podea , a inceput sa tremure cand si-a dat seama ca brunetul nu glumea,dupa care s-a retras tarandu-se pana la usa, de unde a fugit ca din gaura de sarpe urmat indeaproape de acolitii lui.
Tanara a cazut in genunchi si a inceput sa planga.Cea pe care o cunosteau cei prezenti era din nou langa ei, lacrimile mari se fuzionau cu sangele,mai apoi cadeau pe podeaua veche,prelingandu-se mai apoi intre bucatile de lemn.
Taylor si-a facut curaj si s-a apropiat de ea,luand-o de umeri si sarutand-o cu pasiune.
Acum sentimentele lor erau clare si relatia era oficiala,iar Tony si-a propus sa aiba grija ca niciunul dintre ei sa nu fie ranit de celalalt,dupa ce a zambit parinteste, impreunandu-si bratele.
Blondul a ajutat-o pe tanara sa se ridice si a dus-o in masina,unde i-a curat ranile,care erau pline de praf,in urma loviturilor primite de la Mike.
Totul se terminase cu bine, insa Tom inca statea pe canapea asteptandu-l pe Kaoru sa se trezeasca,insa el dormea ca un prunc si gandindu-se cum sa-si ajute sora.
Maya si-a amintit ca-l lasase intins pe trotuar,asa ca prima chestie facuta de ea, Taylor,Tony si baietii lui,a fost un drum la casa tinerei,ea fiind sigura ca brunetul e acolo.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  I hate that I love you! RosetteFoxy 17 7.969 14-02-2013, 09:06 PM
Ultimul răspuns: Lain
  [Naruto] The Passion of Hate [+16] sickness 0 1.849 14-09-2012, 11:40 PM
Ultimul răspuns: sickness
  Hate, no Love Liar 2 2.725 20-01-2012, 11:10 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  I can't hate you Peppers 0 1.849 18-12-2011, 04:15 PM
Ultimul răspuns: Peppers
  [split] I hate you but I love you+18 Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ 8 3.448 15-08-2011, 04:41 PM
Ultimul răspuns: ^Ciresica^
  I hate you but I love you+18 Pคnđค. 9 5.126 15-08-2011, 01:14 AM
Ultimul răspuns: Candy_Girl_Love.
  ,,I hate you because I love you!'' pinguin 2 2.440 22-07-2011, 09:28 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  I Hate Love Alle 16 8.109 15-07-2011, 10:23 AM
Ultimul răspuns: Denisa_Deny
  I hate you but I love you+18 Pคnđค. 3 2.980 26-06-2011, 11:19 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Hate or Love DiamondZ 7 3.912 05-06-2011, 10:15 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)