Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Life Hurts

#41
In sfarsit, mi-am facut si eu putin timp sa-ti citesc fic-ul. Hm, ideea in sine e draguta si imi place cum ai abordat-o. De asemenea imi place si cum ai modelat personalitatea personajelor, au o personalitate puternica. Ma voi axa in principal pe acest capitol. Ceea ce mi-a placut in principal a fost faptul ca ai o naratiune mai mult decat foarte buna. Descrierea e si ea buna, desi mai puteai lucra la ea, iar dialogul imi place. Actiunea nu este grabita, iar la estetica stai destul de bine, cu unele mici scapari, cum ar fi micile greseli de tastare, dar sunt neinsemnate. Fata de alte persoane( nimic personal), tu stai destul de bine la capitolul ''virgula''. Hm, sunt foarte curioasa ce se va intampla in continuare. Eu iti urez bafta si sa ma anunti cand pui next! >:d<
[Imagine: j5atg3.png]


#42
Heya >:D< Imi cer milioane de scuze pentru atat de lunga intarziere. -.-" Btw, va multumesc mult de tot pentru comm`uri, intotdeauna o s-o fac, si va urez lectura placuta. :]

Capitolul 10

Plutesc… Simt aroma florilor de tei, parfumul atat de natural ce da viata acestui loc. “ Acest loc... ” Este doar un nou spatiu neexplorat de mine, doar un vis. Nu este un vis … ?
- Domnisoara Abigor!
Ah, este Ren. De la acel “incident”, totul a fost bine. Pot spune ca am o parte din viata destul de frumoasa. Aici nu exista nimeni care sa-mi judece aspectul, sau cel putin nu mai exista. Ma simt bine; alaturi de ceilalti am invatat sa zambesc cu adevarat, fara iluzii si umbre. Michael… Da, el este cauza noii mele stari.
In aceste doua saptamani care au trecut, mi-a facut nenumarate cadouri, chiar si micute. Nu conteaza valoarea acelor cadouri simple, conteaza ca mi l-am daruti el, el este persoana atat de valoroasa pentru mine.
Brusc, se face auzita alarma clopotelului. Elevii, colegii mei se grabesc sa iasa afara, caci o alta zi s-a mai scurs. Timpul… Pare cu mult mai invizibil decat era inainte. Acum nu-mi pasa de nimic, doar de ceilalti. Uneori, uit pana si de mine, dar nu si de prietenii mei. Maya, care m-a ajutat sa ma acomodez aici si a fost singura cu care am putut impartasi secrete, este o prietena adevarata – tind sa cred asta. Pe fratele ei, pe Josh, nu l-am mai vazut deloc in aceste doua saptamani. Chiar ma intreb ce s-a intamplat cu el.
In final, ma indrept si eu, la randul meu, spre iesirea din scoala luandu-mi ghiozdanul. Suntem in decembrie, iar fulgii de zapada nu au incetat sa apara. Totul este … alb …
Vantul rece imi imprastie parul, zgariindu-mi buzele inghetate cu a sa racoare. Si totusi, ma inteleg mai bine cu frigul. Imi cobor capul si continuu sa merg, nepasandu-mi daca o sa ma izbesc de cineva.
In asemenea atmosfera, toti par umbre estompate in comparatie cu acest val alb de zapada. Imi scot telefonul, realizand sunetul deranjant. Raman placut surprinsa sa vad ca este un mesaj de la Josh. Sunt sigura ca a luat numarul meu de la Maya, ea intotdeauna a vrut ca eu sa fiu alaturi de Josh, ca un cuplu probabil. Insa nu simt mai mult decat prietenie pentru el. Si in plus, nu l-as putea trada pe Michael, eu il iubesc si tind sa cred ca este un sentiment reciproc. Aproape uit de faptul ca Josh m-a chemat intr-un parc din apropiere. Nu l-am vazut de ceva timp…
Ma grabesc, inaintand totusi greu, prin zapada ce a inceput sa depaseasca cinci centimetri.
Ma opresc la intrarea in parc, reglandu-mi respiratia grea din cauza ca am alergat.
- Josh ! Il strig eu in momentul in care il vad asteptand pe o banca acoperita cu zapada. Este frig, iar el a continuat sa ma astepte.
- Aby ! Ce dor mi-a fost de tine !
Se ridica de pe banca, cu acel zambet caracteristic care putea incalzi pe oricine, chiar si pe mine.
Ma imbratiseaza calduros, sarutandu-mi ambii obraji, parca daruindu-mi toata caldura fiintei sale. Am avut dreptate, chiar este de treaba, este o persoana buna.
Incep sa fac conversatie, intrebandu-l care este motivul pentru care m-a chemat aici.
- Nu e evident ? Chiar mi-ai lipsit. Imi cer scuze ca nu ti-am zis mai inainte, dar a trebuit sa plec cu afaceri de-ale tatalui meu.
- E in regula; adevarul este ca … mi-am facut griji pentru tine si… Si mie mi-a fost dor de tine, marturisesc, intorcandu-mi privirea in partea dreapta si fixand un anume punct. Chiar ma simt penibil sa spun asa ceva unui baiat. Niciodata n-am facut-o.
- Ma bucur ca ai facut-o.
Vorbele sale soptite, ma fac sa ma inrosesc subit. De ce e mereu asa ?
Brusc, el deveni mai serios, punandu-mi ambele maini pe umeri si uitandu-se in ochii mei.
- Ce … este ? Am ceva pe fata ?
- Nu… Uite, Aby. De cand te-am intalnit in acel avion, am reflectat numai la tine. Esti atat de diferita, iar tu ca o fata, ascunzi multe secrete si tristete, simt asta. Eu vreau doar sa aflu totul despre tine, sa te sprijin intotdeauna.
Sunt uimita de ceea ce a spus. Adica … A vorbit exact ca si Michael.
Ma ia incet de mana, ducandu-ma pe aceeasi banca, pe care cu cateva minute inainte, statuse si el, apoi luand amandoi loc; fulgii de zapada inca, cazand lin prin fata noastra. Inainte spuneam ca timpul este invizibil dar acum, pare oprit intr-un punct fix.
Josh imi ia chipul in ale sale palme adaugand cu o voce joasa, dar atat de clara, cateva cuvinte.
- Aby, te iubesc. Poate asta te va face sa iti seama de sentimentele mele ce-ti apartin numai tie.
Cuvintele sale le-am realizat dupa cateva secunde. Impactul a fost neasteptat, caci el isi uni buzele cu ale mele. In comparatie cu caldura buzelor sale, parca racoarea ce-o simteam ca fiind de gheata, isi gasise finalul in acest sarut. Inca nu pot sa-mi revin…
- Abigor ! Aud o voce foarte cunoscuta, dupa care Josh rupe sarutul, inca tinandu-ma de mana si privind spre cel ce-mi rostise numele. Este Michael. Amandoi se privesc cu ura si gelozie. Eu imi acopar buzele cu degetele, realizand ce s-a intamplat. Michael o sa ma urasca…

#43
nu pot sa cred insfarsit sunt prima
deci este rezerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaattttttttttttttt
Edit Pai dupa cum am promis am venit cu un com. De ce ai venit atat de tarziu cu acest capitol mai ales ca unii il asteapta cu atata nerabdare(cum as fii eu) adevarul este ca eu nu ar trebuii sa comentez legat de asta pentru ca si eu am cam intarziat cu capitolele oricum sa revenim la fic. Capitolul asta este minunat adica actiunea este cam scurta dar capitolul e bun. Nu pot sa cred ce a putut sa faca Josh adica el nu stia ca Aby este cu Michel. Sunt foarte nerabdatoare sa vad ce reactie are Michel si ce fata face Aby si ce se va mai intampla deci asta inseamna ca astept cu nerabdare capitolul urmator. A da sa nu uiti sa ma anunti Te Rog.
http://farm3.static.flickr.com/2496/4202...a4a1_b.jpg


infrunt furtuna si ma gandesc
oare cat mai trebuie sa supravietuiesc
visele se sting usor
la fel ca un gand de dor
se duc departe si dispar
ca umbra dintr-un suflet amar
si nu raman decat regrete
fara sperante sau chiar secrete

[Imagine: chibi_8329.gif]
lolix kid, chibi-ul lui
lolix


[Imagine: 6141910.png]


[Imagine: 6fd6871.png]

#44
Hello:* ms mult ca mai anuntat>:D<
Hopa.... a c-am incurcat-o Aby de data asta. Nu e foarte corect ce s-a intamplat tinanad cont ca ea era prea adormita ca sa isi dea seama de ce se petrece... but this is life:-s
Acum sunt curioasa de ce o sa se intample in continuare... sper sa iasa cu bataie:)). Eu una il prefer pe Michael si sper ca acest mic, de fapt destul de mare incident sa nu le afecteze mult relatia.... dar tot sper sa iasa cu bataie:)).
A da..... am uitat de Ren, cu siguranta pune ceva la cale si mai mult ca sigur un lucru nu foarte placut pentru Aby. Saraca de ea cate trebuie sa indure.... totusi cred ca ar fi fost mai bine daca ii spunea lui Michael despre viol, sunt sigura ca ar fi inteles si ca ar fi strijinit-o.
C-am asta-i tot... nu uita de mine cand pui nextu:*:bye:

#45
Eu ^^.
NU pot să cred că nu m-ai anunţat :-w; dar să revenim. Ai avut câteva greşeli de tastare şi estetica lasă de dorit. Nu mai pune punctele alea în interiorul frazelor, mie nu-mi place cum se vede. xD
Greşeli de exprimare nu ai avut, ceea ce e mai mult decât perfect ^^.
Povestea mă lasă mască, jur. Nu-mi spune că Michael chiar o va urî acum; asta nu se poate întâmpla; eu ador personajul asta, eşti nebună? O să te omor dacă îi faci ceva rău : - w. [ şi apropo chestiile astea se întâmplă când te aştepţi mai puţin; fix în momentul ăla trebuia să o caute? :)) ]
Cât despre Josh, eh, el este mai diferit într-un fel şi nu prea mă atrage.

Spor la scris >:D<. [ Şi anunţă-mă data viitoare! ]
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#46
Helău dear, nu mai ştiu dacă mai anunţat, but i'm here, so let's see
Sincer mie mi se pare un capitol reuşit şi surprinzător aş putea spune. Reuşit pentru că descrierea a fost bună, acţiunea nu a fost grăbită, dialogul nu mi s-a părut sec, iar naraţiunea a fost la fel de bună, lăsând la o parte acele câteva greşeli minore pe care nu le voi menţiona. Surprinzător pentru felul în care decurg lucrurile şi pentru faptul că ai lăsat aceea urmă de mister la sfârşit. Totul devine din ce în ce mai interesant. Well, cam atât aştept nextu, so spor la scris şi multă imaginaţie. Byyee, Byyyeeee.

#47
Un triunghi amoros...wow si Josh e indragostit de ea...si Micheal o iubeste...oare cu care va ramane?
Situatia devi complicata pentru biata Abby care si asa a avut prea multe probleme in viata.
Josh e dragut, Micheal la fel, dar nush dc mi se mare k M este mai sexy :)) Poate e doar imaginatia mea.
Imi place modul tau de a descrie, se vede ca ai mai lucrat si ca ti-am mai perfectionat stilul de a relata atat fapte cat si sentimente. Chiar daca pui mai rar capitolele noi, acestea sunt bine lucrate si merita asteptate.
Multumesc ca m-ai anuntat si scuze ca am intarziat atat. Multe pe cap in ultimele ziele:))
Te-am pupat si astept continuarea

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

#48
Bun, deci am ajuns si eu in sfarsit pe aici. Imi cer scuze de intarziere, dar am avut ceva probleme personale -.- .
Dar sa revenim la capitol. A fost un capitol bun, dar ma asteptam la mai mult de la tine. Cu parere de rau spun ca acest capitol nu mi-a placut la fel de mult ca celelalte. Naratiunea a fost bunicica, dialogul nu a fost sec, actiunea cam trasa de par putin, iar descrierea a fost asa si asa, puteai sa mai lucrezi la ea. Pe viitor incearca sa lucrezi la descriere, fiindca e importanta intr-un fic bun. Ceea ce m-a cam deranjat a fost estetica. Dupa un paragraf, incearca sa lasi spatiu, se vede mai bine asa si face cititul mai usor. Ai avut si probleme cu virgula, ai mancat niste litere si ai ratat un cuvant sau doua sa le scrii.
Cam atat am avut de spus. Spor la next si sa tii cont de sfaturi. *hugs*
[Imagine: j5atg3.png]


#49
Buna fetelor ! * big hug *
Ei bine, am revenit mai repede cu nextu`, chiar vreau sa nu mai intarzii acum, mai ales ca vine vacanta [ well, multi au intrat deja :]] ].
Va multumesc pentru comentarii ! Enjoy ! :o3

Capitolul 11

Ramasesem nemiscata, inca privindu-i pe cei doi ce-si aruncau fiecare priviri ingrozitoare, dupa parerea mea. Nu stiu ce sa fac, imi este teama de ce-ar crede Michael.
Roscatul inainteaza calculat parca, spre locul unde eram noi. Josh se ridica in picioare, strangand din pumni si incercand probabil sa ramana calm.
- Aby, explica-mi, te rog, ce-i cu asta ? Ii aud glasul, apartinandu-i lui Michael. Stiam ca ma fixeaza cu privirea, parca eram o tinta vie in a sa privire la acel moment dat.
- Michael, eu doar …
- Nu trebuie sa-ti dea tie explicatii, in regula ? I se adreseaza cel de langa mine roscatului.
"Cum adica nu trebuie sa-i dau explicatii ? Sunt … iubita lui …" Si totusi, ceea ce a spus mai devreme Josh m-a pus pe ganduri, ametindu-ma parca. A spus ca ma iubeste. Chiar e adevarat ? Dar Michael … ?
Brusc, imi simt mana cuprinsa de o alta, iar racoarea acesteia imi invadeaza pana si trupul. Imi ridic privirea, cu lacrimi in ochi de teama si observand ca este chiar roscatul. Ma trage dupa el, strangandu-mi mana de furie, sunt sigura. Gata … S-a sfarsit, sigur ma va uri.
Il aud pe Josh din urma cum striga dupa mine, dar eu nici macar nu pot sa-mi intorc capul sa-i adresez cateva vorbe. Acum imi este rusine, rusine de faptul ca eu sunt vinovata pentru tot. Mai intai, nu reactionez la vorbele lui Josh, iar el probabil crede ca sunt o prefacuta, ca nu stiu ce vreau de la viata, apoi, mai e si … el. Nu mai stiu ce sa zic, caci sunt mai confuza ca niciodata.
Afundata in propriile ganduri, nu realizez ca el s-a oprit, doar in momentul in care m-am izbit de corpul sau inalt. Oare este suparat pe mine? Nu, mai mult ca sigur ca este, pentru tot.
- Aby, de ce ?
Eram sigura.

Imi simt ochii impaienjeniti, parca ceata pune stapanire pe mine, iar intr-un fel, inima mi-o simt micuta, stransa intr-un colt al pieptului meu. Ce sentiment ciudat. De mica, niciodata nu am simtit astfel de durere sufleteasca, nici macar atunci cand idiotul de Eric si-a batut joc de mine – mai mult, am fost distrusa psihic, insa …
Teama ma cuprinde din nou, numai ca de data aceasta este mai intensa. El doar priveste cerul intunecat, evitandu-mi ochii ce par ca-si vor pierde din culoare.
Asteapta un raspuns.
- Eu … Imi cer scuze … Eu doar am …
Si totusi, vorbele atat de insignifiante si atat de asteptate nu-mi ies. Ce cred eu ca rezolv cu aceste cuvinte ? “ Imi pare rau ?! “ Hmm. Sunt mai mult decat patetica. Dupa ce am facut, doar atat ?! Sunt o proasta !
Ma smucesc din stransoarea roscatului, simtind cum lacrimile vor sa iasa la suprafata, sunt lacrimi din suflet, sufletul asta blestemat, incarcat cu durere. Ce rost ar mai avea acum sa lupt ? Totul e pierdut déjà.
Incep sa fug pe strazile atat de de pustii, nepasandu-mi chiar deloc ca mi s-ar putea intampla ceva. Ce altceva ar mai putea fi acum ? Asta a fost suficient. Si iata … Michael nici macar n-a venit dupa mine, exact cum credeam.
De fapt, la ce ma asteptam ? La o iertare din partea sa ? La o imbratisare sau la un sarut ? Hm. Sunt atat de ipocrita ca sper la asa ceva.
Cu lacrimile inca inghetate pe chip, privesc in jurul meu, observand fulgii de zapada minusculi.
Pare o poveste veche, dar nu stiu de ce, caci jur ca n—am mai fost intr-o alta situatie atat de dezolanta ca aceasta. I-am dezamagit pe toti. Acum, Josh o sa vorbeasca cu Maya, amandoi o sa se supere pe mine. Si credeam ca in sfarsit mi-am gasit un loc al meu, insa nu, a fost doar o farsa, cum ar veni.
Ma simt ametita si lipsita de putere, tot acest alb din jurul meu devine intunecat. Chiar asa sunt si eu…?

***

Alb…
Inca mai sunt afara? Nu. Asta este o camera.
-Ah, te-ai trezit, aud o voce ce pare ca vine din apropierea mea. Incerc sa ma ridic din patul pe care stau, insa mainile imi sunt legate. De la atata plans, nu pot sa-I vad fata persoanei ce tocmai a vorbit.
- Ce-i asta ? Unde ma aflu ? Cine esti ? Il abordez cu intrebari pe tipul ce nu pot sa-l identific.
- Deci, nu-ti mai aduci aminte de mine… ? Surioara … ?
Eric ?! Nu se poate !...

#50
Hello:* ms ca mai anuntat>:D<
Se pare ca trebuie sa ma multumesc cu locul doi:))
Ma bucur ca Michael a hotarat sa plece de acolo, impreuna cu Aby.... deoarece sunt sigura ca, daca ar mai fi ramas totul s-ar fi transformat intr-o poveste veche si uzata in care cei doi protagonisti incep sa se certe, iar apoi sa se ia la bataie pana protagonista iar fi despartit sau ar fi lesinat (faza care ma amuza extraordinar de tare:))).
Totusi partea care ma atras cel mai tare a fost finalul, chiar a reusit sa ma puna pe jar:))... sper ca in capitolul urmator sa aflu cum a ajuns Eric acolo si unde se afla Aby.... prizoniera sa-i zicem, doar asta este, nu? Oricum sper ca Michael sa o ierte si sa o salveze.
Nu uita sa ma anunti cand pui nextu sweetie:*:bye:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Nobody hurts me like you do . Peppers 3 2.533 15-03-2012, 11:48 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  [split] This feeling hurts so much. Blue Sky 5 2.737 22-07-2011, 08:21 PM
Ultimul răspuns: Hasamy lost vampire
  [split] Life Hurts ultimate wulf 4 2.810 25-06-2011, 03:22 PM
Ultimul răspuns: Robb'™
  [split] This feeling hurts so much. Mizuki Lulu 0 1.618 23-06-2011, 05:29 PM
Ultimul răspuns: Mizuki Lulu
  [split] This feeling hurts so much. Mizuki Lulu 10 4.388 04-06-2011, 11:20 PM
Ultimul răspuns: Aiwendil
  Sometimes love hurts Alexi 22 18.191 28-03-2010, 05:47 PM
Ultimul răspuns: Didu`
  Sometimes love hurts Alexi 4 6.491 02-08-2009, 02:05 AM
Ultimul răspuns: Marty:X


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)