Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sometimes love hurts

#1
Citat:Disclimer : Nu detin nici un alt personaj inafara de cele create de mine ce ii apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul �Naruto� si nu profit de pe urma acestor personaje/intamplari.

Bun. Deci pentru ca am lasat balta ficul "Destinul ne pune la incercare", am decis sa ma revansez. Acest fic este SasuSaku, dar o sa fie mai tarziu. Actiunea incepe dupa ce Sasuke l-a omorat pe Itachi si a aflat ca nu Itachi a distrus clanul. Sasuke si Hebi se intorc in Konoha, unde fac un pact cu Tsunade pentru a sta aici si a aduna informatii despre Madara. In acest timp Naruto a devenit chunin, iar el impreuna cu Sakura si ceilalti, inafara de Neji, Shino, Shikamaru si Chouji, trebuie sa urmeze un fel liceu pentru a deveni jounini. Sasuke si echipa lui vor fi la acelasi institut si in aceeasi clasa cu Naruto si restul chuninilor. La inceput, cei patru nou veniti nu sunt priviti cu ochi buni, insa cu trecerea timpului, Sasuke isi da seama ca a lasat multi prieteni in Konoha si uita de Madara, pana cand acesta apare.

Acest fic este o colaborare cu sys ~Marquiza Michele Rosy Uchiha~...sper sa va placa;))


Toamna! Frunzele cad si se lasa purtate de vant, care le indreapta spre necunoscut. O noua pagina s-a deschis in cartea prezentului si e pregatita sa fie atinsa de penita stiloului, pentru a pastra amintiri, suferinte si lacrimi. In ultimul timp s-au petrecut foarte multe. Hiperactivul satului a devenit chunin, iar familia Sakurei l-a adoptat, acesta avand intr-un final o familie, iar blondul forma un cuplu cu Hinata. Rozalia a reusit sa evolueze si a descoperit ca poate face diferite jutsu-ri din trandafiri, dar a evoluat si in medical ninjutsu. Sasuke si-a dus la capat razbunarea, insa a fost dezamagit cand a aflat ca Madara a fost cel care a nimicit clanul. Brunetul s-a hotarat sa se intoarca in Konoha, impreuna cu echipa sa, pentru a strange informatii. Mostenitorul clanului Uchiha a facut un pact cu conducatoarea satului, iar aceasta a acceptat, fiind bucuroasa ca brunetul s-a intors acasa.
O noua zi si-a facut aparitia in sat. In curtea Institutului Konoha, erau adunati multi adolescenti, asteptand sa inceapa scoala si multi dintre ei sa devina chunini si jounini. Pe poarta Institutului si-au facut aparitia Sakura si Naruto. Acestia erau imbracati cu uniforma scolii. Rozalia purta o fusta scurta neagra, o pereche de cizme negre cu toc, o camasa albastra si o cravata rosie. Parul ei roz si lung era lasat liber, iar bretonul era dat peste cap si prins cu o bentita albastra. Blondul era imbracat cu o pereche de blugi, o camasa albastra, cravata rosie si era incaltat cu o pereche de adidasi negri. Adolescentii s-au apropiat de Hinata, Ino, Kiba, Tenten, Lee si Sai. Nu au avut timp sa spuna nimic, deoarece directorul a inceput sa isi tina discursul. Cel care detinea colegiul nu era nimeni altul decat Jiraya.
- Vad foarte multi cunoscuti printre voi. Naruto nu m-am ganditi niciodata ca te vei indura sa ajungi din nou la scoala.
- Nici eu nu credeam ca vei lasa fetele si ca vei deveni serios. striga blondul din multime.
Barbatul a zambit usor si le-a prezentat copiilor profesorii care ii vor ajuta sa evolueze. Kurenai era profesoara care ii invata genjutsu-ri. Guy era profesorul de sport, Kakashi profesorul de biologie. Profesorul Kai Manta ii ajuta pe copii sa isi evolueze chakra, David Imai, profesorul de arta, iar Tatsuya Udonoshi profesorul de muzica . Cei trei profesori erau complet straini pentru adolescentii. Dupa ce directorul si-a terminat discursul si a terminat cu prezentarile, copii s-au dus la afisier pentru a vedea in ce clasa era. Sakura, Naruto, Hinata, Ino, Kiba, Sai, Sasuke si echipa lui erau in aceeasi clasa, in anul 2, in timp ce Lee si Tenten erau in anul 3. Tinerii s-au dus in clase si au observat ca pe banci erau puse niste hartiute cu numele lor. Naruto si Hinata, Ino si Sai, Kiba si Suigetsu, Juugo si Karin stateau in aceeasi banca, iar Sakura il avea coleg de banca pe mostenitorul clanului Uchiha. Rozalia a ramas cu gura cascata. A tras aer adanc in piept si si-a pus ghiozdanul in banca, asezandu-se pe scaun. Pe usa si-au facut aparitia echipa Hebi. Cei patru si-au ocupat locuri, roscata fiind revoltata ca nu statea cu brunetul. Sakura nu a spus nimic cand l-a vazut pe Sasuke si a inceput sa isi butoneze telefonul. In cateva clipe, Kakashi si-a facut aparitia in clasa. Argintiul era dirigintele tinerilor si le-a impartit la fiecare manualele si le-a dat orarul. Orele de sport le faceau impreuna cu clasa lui Tenten si Lee.
- Hei Sakura se pare ca nici la sport nu scapi de Lee. replica Kiba, care era in spatele ei.
- Cel putin am de cine scapa!
Baiatul a inceput sa chicoteasca, in timp ce isi deschidea manualul de biologie. Brusc Naruto a inceput sa tipe si sa se vaicareasca. Sakura si-a intors capul si a vazut ca fratele ei era infricosat de carte de istorie.
- O, omule! Cum naiba sa memorez atatea date? Sper ca profesorul sa faca un rezumat.
Rozalia a zambit usor si si-a deschis cartea de muzica. A inceput sa fredoneze cateva note, atragand atentia brunetului. Acesta o privea si observa ca fosta lui partenera s-a schimbat mult. Dirigintele le-a atras atentia, iar adolescentii si-au intors privirile catre el.
- Deci acum ca ati primit manualele si ca va-ti asezat la locurile voastre vreau sa va anunt ceva. Sunteti in anul doi si unii dintre voi vor fi nevoiti sa ia sub aripa lor pe un elev din anul 1. Aici am o lista si sunt trei care vor ca 3 dintre voi sa fiti tutorele lor. Voi va trebui sa ii sprijiniti si sa le dati sfaturi atunci cand au nevoie de ele. Naruto, Sakura, Sasuke, voi ii veti avea in grija pe Konohamaru, Moegi si Udon.
- Scuze, dar am venit aici pentru un scop, nu pentru a dadaci un pusti. replica brunetul.
- Sensei, Uchiha nu face parte din acest sat. Cred ca Sai ar trebui sa ii ia locul. raspunse rozalia
Ceilalti si-au indreptat privirile catre ea si o priveau cu o privire uimita, inclusiv Kakashi si Sasuke. Argintiul le-a explicat Sakurei si lui Sasuke ca nu au cum sa schimbe decizia elevilor si hotararea directorului. Dupa ce i-a lamurit, senseiul le-a dat drumul acasa. Sakura si Naruto si-au luat la revedere de la prietenii lor si s-au indreptat spre casa.
- Hei Saku ce a fost cu tine? Nu prea iti sta in fire sa fii dura cu unii.
- Naruto tu ma cunosti! Stii cat de mult am suferit din cauza lui Sasuke. Am crezut ca dupa ce l-a omorat pe Orochimaru se va intoarce la noi, dar si-a facut o echipa noua. Ei bine sa ramana cu echipa lui si personal vreau sa plece de aici. Atata timp cat a tradat satul lui, nu mai are ce cauta in Konoha.
Blondul nu a mai spus nimic. Era prima oara cand o auzea pe rozalie vorbind atat de dur. In cateva clipe cei doi au ajuns in fata unei porti de fier. Fata a deschis poarta si a intrat in interiorul curtii, pasind pe aleea serpuita. In fata lor se inalta o casa cu un etaj si mansarda. Vila avea peretii de culoare alba cu o dunga visinie pe margine. Au urcat scarile din beton si au deschis usa, intrand in interior. In living se afla o canapea si doua fotolii de culoare alba, iar in mijlocul lor o masuta de sticla. Pe peretele era o plasma neagra. In spatele canapelelor se afla o usa din sticla, care ducea in gradina casei, unde se afla si piscina.Cei doi si-au lasat ghiozdanele pe fotoliu si au observat ca pe masuta era un bilet. Baiatul l-a luat in mana si i-a spus surorii lui ca tatal lor era plecat din sat. Mama Sakurei a fost otravita cu o otrava a clanului Uchiha si nimeni nu a putut sa o salveze, iar tatal fetei a devenit membru Anbu si era foarte mult timp plecat. Rozalia a oftat usor si s-a dus in camera ei de ala mansarda pentru a se schimba. Baiatul a luat telefonul si a sunat-o pe Hinata. I-a spus sa vina la ei pentru a iesi sa se plimbe impreuna cu Sakura. Tanarul s-a dus si el in camera lui sa se schimbe de uniforma.
In camera ei, adolescenta si-a mangaiat catelul, care era pe pat si s-a schimbat de tinuta pe care o purta. Si-a luat o fusta scurta de blugi, un top negru cu flori de ciresi si o pereche de sandale negre. Incaperea fetei avea peretii mov, iar tavanul roz. Langa usa se afla biroul adolescentei. In mijlocul camerei era patul tinerei, care era incadrat de doua noptiere. In partea dreapta a patului se afla dressing-ul si balconul fetei, iar in partea stanga baie. In camera ei si-a facut aparitia Naruto, care era imbracat cu o pereche de blugi, un tricou rosu si era incaltat cu o pereche de adidasi gri. I-a spus rozaliei sa il ia pe Blade si sa mearga afara impreuna cu el si Hinata. Fata i-a pus lesa catelului si au iesit din camera. La parter ii astepta bruneta, care era imbracat cu o pereche de pantaloni trei sferturi albi, un maieu alb si o pereche de sandale albe. Blondul si-a sarutat scurt iubita si au iesit din vila. In timp ce mergeau pe stradutele satului, Blade a vazut o pisica si a inceput sa fuga dupa ea, tragand-o pe adolescenta dupa el. Aceasta ii spunea sa nu mai fuga, insa animalul nu o asculta. Brusc adolescenta a intrat in cineva, cazand peste acea persoana. Individul a apucat-o instinctiv de talie. Cand tanara s-a dezmeticit si-a dat seama ca era in bratele lui Sasuke. Cei doi se priveau in ochi , in timp ce Naruto si Hinata au ajuns-o pe Sakura din urma.





http://media.photobucket.com/image/anime...y.jpg?o=10 David Imai

http://media.photobucket.com/image/anime...r.jpg?o=17 Kai Manta


http://media.photobucket.com/image/anime....jpg?o=186 Tatsuya Udonoshi
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#2
So ... un fic nou! ;;)
Ideea imi place, la fel ca si titlul.
Descriere, naratiune si dialog ai si sunt foarte frumoase.
Greseli nu am observat datorita actiunii captivante.
Ma bucura schimbarea Sakurei si sunt curioasa ce se va intampla in continuare! :-)
App de asta, mi-a placut replica Sakurei din clasa. Sasuke si-a meritat-o din plin :yes: - si uite ceva ce nu credeam sa spun prea curand. :))
Succes cu nextul! :x

#3
Am ajuns si eu pe aici. Am citit ficul mai demult dar eram in graba asa ca nu am apucat sa iti las comentariu dar ma revansez acum.
Pai ce sa zic? Fic nou SasuSaku, cuplul meu preferat, facut de o fata talentata. Cand zic asta ma refer la primul capitol al acestui fic si a celorlalte ficuri.
Imi place cum descri sentimentele personajelor.
Descriere, dialog si naratiune exista ca intotdeauna...
Greseli de tastare nu am vazut.
Spor la scris in continuare.

#4
Buna! Ti-am citit si eu abea acum ficul, dar imi place foarte mult!
Ideea e originala si imi place noua atitudine a Sakurei fata de Sasuke!
Titlul imi place. De dialog, naratiune si descriere nu se pune problema, ai avut din plin. Esti foarte talentata intr-ale scrisului!
Greseli de tastare nu ai avut. Actiunea a fost captivanta chiar din primul capitol!
So... asta a fost tot ce am avut de zis! Iti urez succes in continuare si sper sa vii repede ce nextu; :x Bye:bye:
Psihologu' mi'a zis ca's nebuna, da' vocile din cap imi spun ca nu e adevarat
Nu te deranja...sa ma deranjezi...!
[Imagine: chibi_2903.gif]
, chibi-ul lui Tasha

Imi trebuie bombonele ca sa cresc... Imi dai si tu una?888

#5
Hi tusi Xia!Ficul imi place foarte mult si cu toate ca actiunea a fost captivanta am putut observa o greseala:
care era imbracat-care era imbracata
Descriere :X:X:X e minunata
Naratiunea imi place foarte mult
Dialogul nu este sec
Actiunea nu este grabita
Astept nextu si imi place foarte mult cum s-a incheiat capitolul ne tii ca deobicei in suspans. Cam atat am avut de zis. Chu and Gambatte :*!
[Imagine: 2wf00ud.jpg]

I love momy:Hitman, my aunts4evika,Kiduu,mada_sasuke,sysurile mele: Mistic Girl,***candy bar**,Sakurika bombonik and CutMyLifeWIthThisScrissors. [Imagine: chibi_2722.gif]
, chibi-ul lui Amelia



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Nobody hurts me like you do . Peppers 3 2.531 15-03-2012, 11:48 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Life Hurts Addeh 79 42.312 07-09-2011, 08:59 PM
Ultimul răspuns: LoLix
  [split] This feeling hurts so much. Blue Sky 5 2.737 22-07-2011, 08:21 PM
Ultimul răspuns: Hasamy lost vampire
  [split] Life Hurts ultimate wulf 4 2.810 25-06-2011, 03:22 PM
Ultimul răspuns: Robb'™
  [split] This feeling hurts so much. Mizuki Lulu 0 1.617 23-06-2011, 05:29 PM
Ultimul răspuns: Mizuki Lulu
  [split] This feeling hurts so much. Mizuki Lulu 10 4.387 04-06-2011, 11:20 PM
Ultimul răspuns: Aiwendil
  Sometimes love hurts Alexi 22 18.191 28-03-2010, 05:47 PM
Ultimul răspuns: Didu`


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)