Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere ai de rpg-ul meu ?
Cam plictisitor...
25.00%
1 25.00%
Unele persoane vor sa se dea mare si tare...
0%
0 0%
Este super...
75.00%
3 75.00%
Total 4 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Intunericul nestiutului~ Incepere

#81
(Off: Multumesc, si scuze ca m-am comportat asa aici....... Dar va inteleg perfect, eu am fost inactiva ceva vreme, deci era firesc sa nu ma puneti pe mine.)


Maya: Stateam in camera mea si citeam o carte. Simt prin apropiere o aura familiara, dupa care cineva intra pe usa. Era Miranda. O invit inauntru si o intreb cu ce ocazie pe aici, servindu-i un ceai cald.


OOC: Amabila de mine, o pun pe Miranda sa continue^^
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

#82
Ceaiul este foarte bun, cald si dulce, cred ca a pus miere in loc de zahar. Dar sa terminam cu bautura, sa intram in lucruri mai importante:
-Si cum o duci? incep eu o discutie.
-Foarte bine. imi raspunde ea calma.
-Gata cu joaca! Spune-mi de ce ai si tu semnul "M"? Si pront-o ca am o problema in camera mea. spun eu fara interes.
SE uita la mine si cu greu își gaseste cuvintele.

Occ: .::Saya::.

#83
-Ce faceti gagici? asa imi fac eu intarea in camera,aproape rupand usa.In seara asta am chef de o petrecere...ce ziceti?
-Poi...
-Asa ma gandeam si eu!Merg sa vorbesc cu Alois si ma intorc sa va spun,O.K.?
-Dar...
-Zbye!si ies din incapere fugind spre camera lui Alois.
-Asta a fost ciudat!exclama Maya fara sa schiteze vre-o privire.

Occ:Michiyo道代


(Gomene pentru intarziere :pls: )
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#84
(Off: Scuze, cred ca m-ati asteptat cateva zile sau saptamani pe aici 2 )




Maya: Ma intrebam daca sa spun adevarul sau nu. Dar, cel mai probabil, vor afla maine, cand va fi Luna plina.Atunci sunt sigura ca vor afla adevarul despre semnul meu in forma de M. Insa cum o sa reactioneze atunci?..... De asta imi era frica. Sper doar sa fie plecate toata noaptea.....
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

#85
Ce naiba se inatmpla ? Toata lumea se poarta ciudat, pana si Maya. Ma intreb daca ascunde ceva ...
Incerc sa-i citesc gandurile, concentrandu-ma la maxim. Patrund prin peretii mintii sale si ... Stai asa ! Nu ... Nu pot sa descifrez nimic. De cand are Maya aceasta putere de a-si opri gandurile intr-un anume punct ? Ce se tot intampla ? ....

Occ - Daca am vazut ca nu mai scrie nimeni pe aici .. 65 Next : Michiyo道代

#86
Pentru ca Michiyo道代 NU prea mai sta pe zup, am hotorat sa intru eu in scena:

Lucrurile au luat o intorsatura ciudata, Saya devine din ce in ce mai puternica, dar in schimb, eu slabesc. Dragostea nu o sa ma lase sa gandesc normal, trebuie sa gasesc o cale si sa ma indepartez de John. O sa ies cu altcineva, iar el o sa ma vada, apoi Dumnezeu stie ce va urma. Trebuie sa fac orice ca sa castigam lupta, orice.


Occ: Kolorovaa1.

#87
Off ! Căt de mult mă oftic ! Nu înţeleg de ce ; sunt atât de agitat... Ba chiar am ajuns să mă panichez la orice mişcare de-a ei. Însă nu-mi oferă nimic - nici măcar un semn care să dovedească că mă place sau că măcar ţine la mine. Ce-aş vrea să fiu mai mult decât un prieten...
Brusc, îmi întorc privirea către ea, o văd afundată în gânduri. Îmi dau seama uşor că se gândeşte la ceva important; oare să fiu şi eu prin gândurile sale neiertătoare ?... După un timp, se îndreaptă către o alee din apropiere. O observ cum înaintează spre o pădure.
E imposibil să n-o urmez.

Occ - Miranda. ^^

#88
Imi concentrez mintea si simtutile, este in spatele meu urmarindu-ma de aproape. Din pacate pentru el azi s-a terminat, desi inima ma doare nu am ce sa fac. Imi doresc sa fiu cu el, sa ma afund in bratele lui protectoare, dar viata pe noi ... nu e posibil ce ne dorim. \\\"dorim\\\"? Nici nu stiu daca ma iubeste, dar eu da.

Ma opresc pe loc, trag mult aer in piept si schitez doar in ochi un barbat la cativa metri de mine, ca sa nu-l vada John cand il creez. O sa-l numesc... Edward .

http://www.super-bancuri.ro/images/uploa...197267.jpg Edward

Occ: Amaya Naoko

#89
Amaya:
Am ajuns intr-o padure ce se presupune a fi a vampirilui aceluia. Trebuie sa-l gasesc! Observ doua persoana in padure asa ca ma apropii de ele. Erau un baiat si o fata.
-Buna! Stiti cumva cum ajung la vampirul ce detine padurea?
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#90
Miranda:
Ma uit la ea doar cateva secunde, dupa care intorc capul in alta directie. Parul ei albastru mi se pare foarte cunoscur... Il cauta pe Alois... Dar de ce ? Ma uit din nou la ea si vad un "M" pe obraz, se pare ca si ea e speciala. In spatele meu apare John care se uita la creatia mea, Edward... Ochii lui par plini de ura si suferinta.
- John o sa te duca la Alois. ma adresez acelei fete. Eu trebuie sa vorbesc ceva cu Edward.

Dupa ce spun asta il vad pe John cum se enerveaza, dar acea fata ...

Occ: Amaya



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Scoala substitutiilor - Incepere Shadow.Kiss 157 57.251 08-01-2012, 02:42 AM
Ultimul răspuns: Niska
  Shadow Fall-Incepere Crissu'Blacker 86 37.470 04-12-2011, 02:37 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Pacatul suprem-incepere. Kimera 370 94.615 09-09-2011, 08:48 PM
Ultimul răspuns: Kimera
  Intunericul nestiutului~ inscriere Miranda. 7 5.657 22-08-2011, 02:35 PM
Ultimul răspuns: Anna


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)