Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Intrebari si raspunsuri din Naruto

#71
(12-08-2010, 11:10 PM)Valy-IV A scris: buna!! :001_smile:

Pana la urma Itachi moare :cry: :cry:
Dar am aflat de la cineva ca kabuto sau altcineva il va reinvia e adevarat?

:pfiu
:bye:

Se întâmplă în lupta cu Danzo, Sasuke creează un genjutsu în
care apare Itachi atât, si, Itachi rămâne mort, din păcate.
Kabuto are parcă ceva legst de corpurile lui Itachi, ca şi jutsul
pe care Orochimaru l-a folosit în lupta cu Sandaime ca să controleze
trupurile primilor doi Hokage.
Lui Madara îi arată trupul lui şi al lui Itachi, cu asta îl şantajează ca să
intre în Akatsuki.

#72
Scuzati-ma ca intervin dar Kazuki, te inseli.

De altfel nici nu cred ca ar avea sens, cum ar putea sa-i arate lui Madara, trupul lui, din moment ce dansul este in viata Zuppy02

Oricum, singurele lucruri care retin a fi aratate in manga ar fi acele 5 trupuri cunoscute (si anume cele ale lui Nagato, Deidara, Kakuzu, Sasori si Itachi) si un altul care nu ne este prezentat (inca) dar pare al surprinde pe Madara, acesta fiind modul prin care reuseste Kabuto sa-l santajeze defapt.

Daca va intrebati cine ar putea fi acel trup necunoscut.. eu unul nu as stii sa va spun. Zuppy02
Singura banuiala a mea ar fi cineva de care Madara s-ar teme, luand in calcul reactia avuta in Manga, si anume Rikudou.

#73
Buna.As avea si eu o intrebare.Am vazut ca in manga sasuke vrea sa distruga konoha.Mi-ar putea spune si mie cineva in ce episod din manga arata distrugerea konohei?
Multumesc anticipat
[Imagine: j5atg3.png]


#74
(14-08-2010, 09:54 AM)Rock Queen A scris: Buna.As avea si eu o intrebare.Am vazut ca in manga sasuke vrea sa distruga konoha.Mi-ar putea spune si mie cineva in ce episod din manga arata distrugerea konohei?
Multumesc anticipat

Nu se ştie încă, pentru că într-un episod se pot cuprinde mai multe capitole + că pot apărea episoade extra cum au fost cele două cu Yondaime.
Probabil că după 200.

#75
Eu n.am terminat de vazut Naruto.Mai un pic si trm episoadele apoi ma apuc de shippuden da cica acolo moare sasuke.e adevarat?cum asa?e groaznic!
[Imagine: SasuSaku__Cherry_Blossoms_by_xChibiChibi.jpg][Imagine: 432872056_ad5cad840a.jpg]
♥♥♥_____♥♥♥___♥♥♥

_♥█████♥_♥█████♥▒▒▒▒▒♥ Poti sa ma faci una cu pamantul
♥███████♥███████♥▒▒▒▒▒♥ Sa ma calci in picioare de o mie de ori
♥███████████████♥▒▒▒▒▒♥ Sa ma sfasii cu dintii si-apoi sa chemi vantul
_♥█████████████♥▒▒▒▒▒♥ Sa-mi imprastie trupul intr-o mie de zari
___♥█████████♥▒▒▒▒▒♥ Dar sa nu-mi iei niciodata dragostea....
_____♥█████♥▒▒▒▒▒♥
_______♥█♥___♥▒♥
________♥_____♥
_♥♥♥_____♥♥♥___♥♥♥

#76
Exista posibilitatea ca acesta sa moara fiindca cel mai probabil va urma un duel Naruto vs. Sasuke (iar castigatorul nu ma astept sa fie Sasuke) dar momentan este in viata, atat in Shippuden, cat si in manga.

#77
Nu cred ca o sa moara...adica pana acum s-a fcaut tot posibilul sa se mentine o legatura intre Naruto si Sasuke...intotdeauna se aminteste de asta...si nu cred ca va fi un final tragic...pana la urma Naruto i-a spus lui Sasuke la un momentdat ca o persoana care nu a putut sa isi salveze prietenul nu merita sa fie hokage...si mai stim ca unul din visele lui Naruto este sa il aduca inapoi...iar anime-ul asta mi se pare ca e facut in asa fel incat la final Naruto sa devina hokage cu toate visele implinite...cred ca dupa multa truda si eventual o batalie intre cei doi...se va ajunge cumva la situatia in care Sasuke se va intoarce in Konoha si va uita de razbunare...pana la urma Naruto urmareste sa aduca pacea cu orice pret fara alte suferinte...eu una asa cred ca se va termina...

Cat despre partea cu distrugerea Konohei...sunt curioasa ce ar mai fi de distrus...caci s-a ocupat Nagato de tot...nu a mai ramas nimic din sat...si Sasuke inca nu stie asta...si nu cred ca ridica astia tot satul in doar cateva saptamani...ca nu cred sa ii ia mai mult lui Sasuke sa ajunga in Konoha in cautarea razbunarii...cred ca se vor limita la lupte...fara sa mai implice distrugerea satului care este oricum ruinat...sau cine stie...ramane de vazut.

#78
Cum spuneam, e doar o posibilitate, exista si posibilitatea ca Naruto sa dea din gura si sa-l emotioneze (ca de obicei) dar.. ar fi mult prea tipic, sigur ca exista o lupta si sigur va fi cineva ranit foarte grav, luand in calcul discutia purtata intre Naruto si Sasuke dupa ce Danzo a fost invins.

Cat despre Konoha, nu mi-as face prea multe griji.

#79
SmileEu una sper sa fie un Happy End.Ms de raspunsuri
[Imagine: SasuSaku__Cherry_Blossoms_by_xChibiChibi.jpg][Imagine: 432872056_ad5cad840a.jpg]
♥♥♥_____♥♥♥___♥♥♥

_♥█████♥_♥█████♥▒▒▒▒▒♥ Poti sa ma faci una cu pamantul
♥███████♥███████♥▒▒▒▒▒♥ Sa ma calci in picioare de o mie de ori
♥███████████████♥▒▒▒▒▒♥ Sa ma sfasii cu dintii si-apoi sa chemi vantul
_♥█████████████♥▒▒▒▒▒♥ Sa-mi imprastie trupul intr-o mie de zari
___♥█████████♥▒▒▒▒▒♥ Dar sa nu-mi iei niciodata dragostea....
_____♥█████♥▒▒▒▒▒♥
_______♥█♥___♥▒♥
________♥_____♥
_♥♥♥_____♥♥♥___♥♥♥

#80
(04-09-2010, 02:54 PM)SpringFlower19 A scris: Eu n.am terminat de vazut Naruto.Mai un pic si trm episoadele apoi ma apuc de shippuden da cica acolo moare sasuke.e adevarat?cum asa?e groaznic!

Deocamdată e viu şi e unul dintre cei mai groaznici antagonişti, iar după cum rulează acţiunea, sunt puţine şanse să moară, că dpar e personaj principla şi după cum ne-am obişnuit cu seria, vă aşteptaţi să moară Sasuke?
Să fim serioşi!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Naruto Shippuden 292 / Naruto Chapter 616 (Update saptamanal) George 43 28.189 01-06-2013, 09:21 PM
Ultimul răspuns: Aggie
  Naruto. Naruto Shippuden -> Movie list Rose ^^ 0 2.405 31-01-2012, 09:39 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)