Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Incepe scoala ! [ 2010 - 2011 ]

#21
Am inceput si eu licul azi 21. Prima impresie : foarte naspa O_O' adica ma asteptam cu totul la altceva, nu stiu nici eu la ce, dar altceva 21 . Se comporta cei mari cam diferit cu noi ca suntem boboci >.<' . Am diriginta, o super tipa O.O mi-a placut de ea cum am vazut-o 21 e inalta 15 si frumoasa, si cica e stricta, e profa de geografie. Faza naspa e ca incep orele 2 zile pe sapt la 7:10 dimineata, si in rest la 12 21 . Am deja totul pregatit de la caiete pana la giozdan, radiere, creioane, pixuri colorate si bla bla bla. Emotional foarte naspa am o clasa de rahat 22 pitipoance la tot pasul >.< o foat colega din 1-4 m-a tot frect la cap azi am crezut ca-i dau si o palma. Si-a facut sperante ca mergem maine impreuna, da` i-am spus ca Nu, asa pe fata 21. En fin, sa speram ca nu e ceea ce pare si ca o sa fie mai bine. A da ... am doar 5 minute pauza >.< si un regulament destul de strict. 21
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#22
directoare noua la liceu...
vroia sa anunte clasele in care stau elevii, numai ca proasta in loc sa zica nr salii, citea numarul curent de pe tabel

cand a ajuns la noi
Citat:clasa a 12-a A in sala 56
iar noi toti eram WTF? sala 56 asta unde vine? ne-au mutat astia la sam ce dracu? dirigu brusc s-a facut rosu la fata, se duce din margine sa o ia la rost pe directoare, da dupa se prinde ca asta e proasta cand deja anunta sali 60+...(liceul are 36 de sali de clasa normale + 20 sam)

#23
Teh fărst dei o.o. Denneh sunt în aceaşi situaţie ca tine 21. Yeah a fost destul de naşpa. A trebuit să stau la nu ştiu ce discurs plictisitor, apoi a trebuit să văd nu ştiu ce listă să văd în ce clasă am picat şi sunt a 9-a A. Ca dirigintă am o cucoană mică de înălţime, care era îmbrăcată totă în vişiniu o.o da e a dracu'. Colegii de clasă nu sunt cine ştie ce, majoritatea sunt nişte tipe cu fiţe sau coca. Am noroc că un coleg din generală că a căzut în aceaşi clasă cu mine, căci el tot la acelaşi liceu ca mine a dat. Şi mai e o fată roşcată - tot în aceaşi clasă cu mine- destul de ok.
Oh şi este o tipă de a zecea care ne ameninţă pe toţi cu bătaia dacă nu îi cântăm că noi suntem boboci şi că asta facem noi 21. În rest sper să fie mai bine >.<.
[Imagine: guitargirlsignature.png]
Mulţumesc Alysu : o3

- eÅŸti piraat?
- nu supă la plic : ))

#24
(13-09-2010, 01:25 PM)A.W.W A scris: Se comporta cei mari cam diferit cu noi ca suntem boboci >.<' .

24 Si eu am facut asta astazi. Muream de plictiseala asteptand manualele si am inceput sa ma duc prin clasele unde erau bobocii. Mi-am varsat frustrarea pe care am adunat-o anul trecut... And I was like : "OMG, pustilor, voi sunteti boboooci!" and they were like "Erm, yeah?". De abia astept maine sa ma duc sa ii exasperez.

- nu ma judecati gresit, ma razbun... Pe ei... Sarmane fiinte, abandonate de soarta... -

A inceput scoala. Da, ce tristete. Azi am fost la liceu, am murit de ras, mi-am luat cartile, ne-a anuntat profu' de mate ca dam test initial maine-poimaine, ne-am plimbat prin toata scoala (toate clasele de a zecea nu au o clasa de sine statatoare decat cate cinci saptamani in tot anul scolar; si pana la noi - litera D... Mai e.)... Si cam atat. 26 De abia astept de maine incolo. Desi imi vreau vara inapoi...
[Imagine: trexwalkn.gif]

#25
a inceput scoala.22 nu-s nici happy nici sad ca vreau nu vreau tot merg asa ca na-re sens sa-mi bat capu'. io is printre pitici. am inceput clasa a 7-a si am auzit de la altii ca in a 7-a se leaga cele mai stranse prietenii si bla bla asa ca is curioasa daca asa e. totusi, imi vine sa plang cand ma gandesc ca am crescut20:nh: acum parintii, profii si toata lumea are asteptari mai mari. pacat ca lenea din mine nu s-a mai diminuat deloc.
e horror pentru ca profa de muzica o sa ma blagosloveasca din nou daca imi uit flautul, partiturile sau blestematul de caiet acasa, profa de sport si colegii o sa rada iar de mine daca alunec si cad in sala de sport, profa de engleza o sa ma mustruliasca iar ca suflu raspunsurile si diriga o sa ma ritice ca mereu imi uit capul acasa sau il tin in nori22 trist dar adevarat
ca in fiecare an, am avut azi festivitatea. grupul de la cor (printre care si eu, singura batuta de soarta si obligata de profa de muzica sa vin) am cantat de s-au spart geamurile oda bucuriei in deschidere. un singur cuvant la adresa restului festivitatii. PLICTISITOR.
oricum mi-ar revazut nebunul coleg de banca, obsedatele de machiaj din clasa, grupul criticantelor fara limita si pe minunatii, haiosii si cei mai de treaba baieti din clasa, adica toti.
oricum, de maine incepem orele serioase si o noua materie care nu stiu daca o sa-mi placa: chimia. sunt frustrata in privinta acestei materii:cry:
anul trecut cand a inceput scoala mi-am promis mie ca ma pun pe invatat si inchei cu nota zece. nu m-a tinut hotararea decat doua saptamani. anul asta mi-am propus asta din nou si sunt curiasa cat ma tine.
azi mi-am scris pe caiete si mi-am luat orarul si "abea astept" ziua de maine

EDIIIIT: aimi, la mine la scoala nu se face civica10 in a 7-a
Hi :3

#26
Matzaplouata, presupun ca ai uitat de cultura civica 21. Eu legat de chimie habar n-am daca o sa imi placa, dar sper. O sa avem profa pe una nesociabila, si ma indoiesc ca imi va place. Eu nu pot sa invat bine daca nu imi place proful/profa.
Si eu mi-am promis ca o sa iau media 10, da de unde! Aproape de 10 era 46 Si in fine, sper ca anul asta sa ma pot tine de promisiune. Maine incep cu adevarat orele si parca mi-e ciuudaa...>.< Dar oricum nici nu zic ca urasc scoala ca nu as vrea sa o mai facem. Dar acum, parca, as vrea sa o luam usor 21
[Imagine: zo71ux.jpg]

Zambeste cand viata pare sa nu iti mai ofere nimic. Cine stie ce apare peste un minut?

#27
Prima zi de clasa a10-a a inceput foarte bine. Am asteptat 2 pupeze la metrou, mi-am revazut clasa, am stat in spatele gramezii de oameni cu toata clasa si am vorbit in timp ce directoarea urla ceva pe acolo. Diriga a venit cu cateva minute inainte sa intram in liceu. Am asteptat pana sa intram in clasa, a venit si diriga. Ne-am cunoscut colegele noi. Diriga a vorbit ceva vreme. M-am trezit viitoare casiera in clasa (WTF ><...Le-am zis sa nu ma voteze T___T).Anul asta o sa fiu ca si moarta. O sa ma pierd in banii pe care o sa-i strang pentru diferite chestii.
http://s4.zetaboards.com/BLAQStyleRomania/index/ --> New MBLAQ forum for A+ out there ^^

#28
Ăh, da, a început . . . It was teh time.

Trebuia să fim la şcoală la 9, dar eu am ajuns la 8 : 10. Am intrat, cu prietena mea cea mai bună, pe poarta şcolii şi eram gen hai acasă. Cum am intrat, au sărit pe mine tot felul de colegii de la liceu ( eu sunt în şcoală de I - XII ) şi mă simţeam aşa bine că na, e frumos să fi băgat în seamă fără să ceri. : ] Nu am putut vedea încă tipii noi ( şi buni ! sper ) de la a 9 - a, dar o să îi văd eu mâine. Când ne`a anunţat directoarea clasa am fost aşa emoţionată. : ]] Adică, lol, noi eram acolo, toţi ( aproape ) cu un cap mai mare decât diriga şi directa era gen ce copilaşi drăguţi. Am fost cam dezamăgită că ne`a mutat din clasa noastră. Mă obişnuisem acolo. Îmi place şi unde ne`a mutat acum, deşi este în corpul vechi şi avem baia la comun. -__- Nu prea îmi convine că o să împărţim baia cu băieţii, dar trec peste. Ăăă, cică profa de chimie e de treabă şi diriga ne`a zis să nu îi arătăm cum suntem noi, ci să fim drăguţi. Cam greu, dar vedem. Din păcate mi s`a schimbat şi profa de germană. Pe care toţi o adoram. Dar e învăţătoare. : [ Şi nu mai poate veni la noi la clasă. Oricum, vom vedea mâine cine vine în locul ei.
Ăh, în rest a fost mişto. După ce ne`a ţinut diriga de vorbă şi ne`a dat manualele, am mers şi noi, ca în vremurile bune, la Spring. Ne`am luat o pizza ( ca întotdeauna ) şi am băut Tuborg. : ]] Un coleg a aruncat într`o colegă cu o felie de pizza şi i`a nimerit fix în faţă. : ]] După a luat Alexandra un pachet de Dunhill albastru, că neee, ăştia voiau.
Deci prima zi de şcoală a rulat. De abia aştept să văd cum va fi mâine ( prima mea oră de chimie : - s ). Oh şi, btw, eu am trecut în clasa a 7 - a. : ]
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#29
Prima zi a n-a fost cine stie ce. Ca de obicei. Mi-am revazut colegii, pe unii ii vazusem si in timpul vacantei. Manuale nu am avut de luat ca le-am primit la sfarsitul anului precedent. Intai am stat majoritatea din clasa in curte si a fost kinda funneh, apoi am urcat in clasa si ne-am intalnit cu diriga. Ne-a tinut acelasi discurs ca in fiecare an, apoi am asteptat sa apara tipele noi (4), dar nu au aparut decat 2. Cu una dintre ele mai vorbisem si e de treaba, iar cealalta n-a facut decat sa stea si sa se uite (banuiesc ingrozita) la noi cum facem ca animalele. Ma rog, pare ok, sper ca n-am speriat-o prea tare.

So anul acesta a câta treceţi ?
A VIII-a.

Cum v-aţi pregătit pentru şcoală / liceu ?
Mi-am luat lucrurile specifice: caiete, pixuri, creioane blah blah. Si niste bluze albe, pentru ca asta e uniforma. In rest, n-am facut nimic. Nu m-am stresat cu invatatul, n-am facut decat o parte din temele primite.
[center][Imagine: 5ml548.png][/center]

#30
Well...eu trec pe a VIII-a si deja sunt speriata de ce ne-o zic diriga despre anul asta dar asta ii.
De pregatit nu prea m-am pregatit adica nu mi-am luat unele caiete si fix orele alea le avem maine
-.-'''.
Iar la festivitate nu o fost mare lucru,plictisitor sa astepti pana ce termina de spus ce avea de spus directa si directa adjuncta(sectia maghiara)asa ca ma-am plictisit.
Am picat in cea mai mica sala din scoala (care-i jumate din camera mea)si ii de vre-o 50 de ani.
Oricum abia astept sa terorizez noi profesori(sa ii pun la incercare) si sa vad cum ii limba latina
Selbst Engel weinen, Engel leiden, Engel fuhl'n sich mal alleine
Sie verzweifeln, wie jeder andre, fallen tief und haben Feinde



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Experiente amuzante la scoala βεκi 202 104.223 16-07-2013, 12:47 PM
Ultimul răspuns: Ada
  Prima zi de scoala /liceu Khonsu 41 34.172 15-04-2013, 08:08 PM
Ultimul răspuns: Fear
  Aveti ambitie la scoala? Ryoto 6 5.111 18-03-2013, 11:30 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Fara scoala Khonsu 21 14.068 15-05-2012, 12:23 AM
Ultimul răspuns: hiimera
  Scoala KarinaD 16 9.623 19-07-2011, 04:23 PM
Ultimul răspuns: North
  Concursuri la scoala Flash 13 10.117 11-12-2010, 09:17 AM
Ultimul răspuns: AlerimxD


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)